Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Proszę o Pomoc!  (Przeczytany 4897 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #30 : 2005-01-31, 09:19 »
:P to po 2 mam ja wyserelizowac?
Zapisane

Johny

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #31 : 2005-01-31, 09:24 »
Chodzi o to,że ryzyko zachorowania się zmniejsza :-)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #32 : 2005-01-31, 09:26 »
Lepiej poczekajmy na większych znawców ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #32 : 2005-01-31, 09:26 »

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #33 : 2005-01-31, 09:28 »
Cytat: Johny
Chodzi o to,że ryzyko zachorowania się zmniejsza :-)


Ale kiedy się zmiejsza,a kiedy się zwiększa?Jak sie ma później wysterelizowaną sunie?? Czy wcześniej?
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #34 : 2005-01-31, 09:38 »
najlepsza jest sterylizacja w wieku ok. 5-6 miesiecy czyli przed pierwsza cieczka, poniewaz zmniejsza sie ryzyko (prawie do zera) tzw. guzów sutek. Ale jeżeli Twoja sunia już cieczke dostała to radze nie czekać do drugiej i wysterylizować po pierwszej. Jesli chodzi o to że ryzyko zachorowania się z miejsza to Johnemu chyba chodziło o to że ogólnie po sterylizacji.  ;)
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #35 : 2005-01-31, 09:42 »
Przykro mi z powodu twojej Bety,to był pies??Jaka rasa i ile lat?? :cry:
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #36 : 2005-01-31, 09:44 »
Cytat: Beagielka_betty
Przykro mi z powodu twojej Bety,to był pies??Jaka rasa i ile lat?? :cry:

suczka, 17 lat, foksterier i wiesz co? miała operacje na wyciecie macicy(przezyla ją) , bo nie wysterylizowalismy jej wiec ty sie lepiej nie zastanawiaj nad sterylizacja swojej suni  ;)
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #37 : 2005-01-31, 09:47 »
17 LAT??to ładnie!! Musiałaś być od niej przywiązana?Mocno!! :D Miała z tobą pewnie raj! :D
Zapisane

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
Zdania są różne...
« Odpowiedź #38 : 2005-01-31, 11:36 »
Dobrze więc zaznacze może, że jestem na forum może drugi raz w życiu więc nie świece błyskotliwością co do samej stronki ale z tego co mi mówią i z tego co sama wiem pojęcie o zwierzach mam.  ;)
Jestem byłą wolontariuszką dla zwierząt . Praktykowałam tam ten " zawód" ok 3lat. Niestety z powodu narzutu nauki i spraw rodzinnych musiałam przerwać moją  pasje...:( ale tylko w praktyce i tymczasowo - niebawem mam zamiar powrócić do schroniska. Pracowałam tamgłównie na szpitalu więc to i owo na ten temat wiem...wracając do tematu:
1) Prawdą jest to, że suki po sterylizacji żyją dłużej
2) Zmiejsza również ryzyko nowotworu u suki  
3) Pies na początku czuje sie troszke zmieszany ale szybko mu to przechodzi i spowrotem jest naszym ukochanym pupilem.
* Jednak spotkałam się z przypadkami  ( u psów jak i u kotów i fretek), że po zabiegu zwierzęta te stawały się agresywne i rozdrażnione , czasem występuje to tylko wobec opcych ludzi ale był i jeden przypadek gdzie suka poprostu zaczeła się rzucać na własnych właścicieli i inne zwierzęta domowe. Miałam okazje również zpotkać się z kotką która po sterylizacji dostała " kociej depresji" i ma ją juz 5 lat. Jest osowiała, nie bawi się rzuca na ludzi i nie akceptuje innych zwierząt. Są to jednak naprawde skrajne przypadki na ogół sterylizacja to dobre wyjście
4) Jest wybór: Jeśli twój psiak lubi biegać wszędzie i jest przyjazny dla innych ludzi i zwierząt , a Ty nie masz zamiaru mu tego ograniczać - powinnać pozwolić na zabieg.
5) Rezygnacja z zabiegu to również dość duże obciążenie dla właściciela podczas cieczki zwłaszcza. Takiego psiaka trzeba wtedy naprawde dobrze obserwować by nie było bardzo przykrej sytuacji co w schronisku było częste - niechciane szczeniaki...:(

Mam nadzieję, że Moja wypowiedź pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji bo tu w końcu chodzi o pupila rodziny i nie może być ona pochopna i nie przemyślana.
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Forum Zwierzaki

Zdania są różne...
« Odpowiedz #38 : 2005-01-31, 11:36 »

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #39 : 2005-01-31, 11:45 »
DZIEKUJE ZA WYCZERPUJĄCĄ WYPOWIEDŹ :P bardzo wiele mi pomogła
Zapisane

Nanami

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #40 : 2005-01-31, 12:15 »
Są przerózne opinie KIEDY nalezy sterylizowac. Ponoc na zachodzie sterylizuje sie juz małe 2-3 miesieczne szczeniaki, ale jakąs inną metodą. Inni polecają zeby przed pierwszą cieczką w wieku 5-6 miesiecy. Jeszcze inni ze po pierwszej cieczce, aby wszystko sie uregulowało z hormonami. Jest jeszcze jeden termin, mianowicie po 2-3 cieczce, poniewaz zazwyczaj w tym wieku suka osiąga dojrzałosc psychiczną.

Uwazam ze kazdy termin ma swoje wady i plusy, ja sie zdecydowałam az na osiagniecie dojrzałosci psychicznej, ale u mniejszych ras ponoc szybciej ją osiągają, wiec mysle ze po 1. ciecze bedzie w sam raz!  ;)
Zapisane

Johny

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #41 : 2005-01-31, 12:41 »
Właśnie starsze suki zapadają na choroby układu rozrodczego,spowodowane jest to złym działaniem hormonów,w naturze suka nie żyje tak długo,natomiast w domu przy dobrej opiece dożywa dużo,jeszcze jeden argument za sterylizacją
Zapisane

m7

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #42 : 2005-01-31, 14:11 »
przychylam się do zdania, że sterylizacja jest dobrym wyjściem dla obu stron-czyli dla suni i dla jej właścicielki. Co do ryzyka że się nie wybudzi po operacji-jest ono minimalne,natomiast ryzyko że zachoruje na raka sutków albo macicy albo,że będzie miała ropomacicze jest znacznie większe,jeśli jej nie wysterylizujesz.Moja sunia przeszła to wszystko(już jej nie ma) miała 2 operacje, cierpiała bardzo.Oszczędź swojej suni tego! Widzę,że Ci zależy na psiaku,chyba go kochasz?
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #43 : 2005-01-31, 14:22 »
Oczywiście ,ze ją KOCHAM!! :kocham:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #44 : 2005-01-31, 16:10 »
I jaka decyzja? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #44 : 2005-01-31, 16:10 »

Iwona

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #45 : 2005-01-31, 16:53 »
Cytuj
Pies na początku czuje sie troszke zmieszany ale szybko mu to przechodzi i spowrotem jest naszym ukochanym pupilem.
* Jednak spotkałam się z przypadkami ( u psów jak i u kotów i fretek), że po zabiegu zwierzęta te stawały się agresywne i rozdrażnione , czasem występuje to tylko wobec opcych ludzi


Moja Gucia bardzo szybko doszła do siebie, już następnego dnia miała ochotę na zabawy, gdyby nie mała ranka na brzuszku to nie byłoby w ogóle widać, że jest po zabiegu. Niestety trzeba było jej ciągle pilnować, bo bardzo interesowała się swoim brzuszkiem, ale jakoś przetrwaliśmy te trudne dni i teraz bardzo sie cieszymy że podjeliśmy taką decyzję. Jedyne czego mogę żałować to to, ze tak późno zdecydowalam sie na zabieg, (Gucia miła 5 lat).
Wydaję mi się, że Gucia wręcz przeciwnie stała się bardziej przyjacielska do psów, do obcych ludzi zawsze była więc trudno coś powiedzieć. Ale zauważyliśmy, też że dla domowników jest bardziej przymilna, przynajmniej więcej teraz dopomina się pieszczot, co wcale nie oznacza, że stała się leniwa ;) . Niestety wadą sterylizacji jest znaczny wzrost apetytu, myślę jednak że nie byłoby problemu gdyby nie stale podtykająca coś do jedzenie rodzinka :grr: .
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #46 : 2005-01-31, 19:18 »
:oops: CHYBA SIE ZDECYDUJE
Zapisane

olc!a

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #47 : 2005-01-31, 19:23 »
Popieram :)
Bela też w najbliższym czasie będzie kastrowana [rodzice coś się wykręcają, mieliśmy to zrobić już prawie rok temu :/ ale ja się nie dam, teraz już MUSZĄ :P ]
Zapisane

aneta

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #48 : 2005-01-31, 19:36 »
Beagelka, DOSKONALA DECYZJA!!!  :jupi:

Ja juz tu miala cos pisac o mojej suni, ale jak sie zdecydowalas to SUPER!!! I ciesz sie ze to Twoja mama wpadla na ten pomysl ze strylka bo z tego co zauwazylam to wlasnie rodzice sa przewaznie na "nie" i dzieci przekonja rodzicow...
A moze jeszcze mala lekturka...? ;) http://psiakosc.rokcafe.pl/materialy/sterylizacja-tak.php
http://dogocanario.atspace.com/kastracja.htm
Zapisane

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
Do Iwony
« Odpowiedź #49 : 2005-01-31, 20:07 »
Dlatego tez napisałam ,że ta agresja i inne sprawy związane z psychika co działają na nią ne korzystnie to skrajne przypadki...jednak widziane niestety na własne oczy ;/ Ale bardzo się ciesze, żę Twoja sunia , zniosła zabieg tak dobrze.
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #50 : 2005-02-01, 11:57 »
:oops:  :D dzieki ,ze mi doradzacie!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #50 : 2005-02-01, 11:57 »

Dalmafreciak

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #51 : 2005-02-01, 13:48 »
Ja tylko jeszcze coś dodam.
Ja osobiście nie kierowałabym się tym, że suka cieczkująca to kłopot, ale względami zdrowotnymi. A jak ktoś lubi ciągłą wygodę i nie może znieść żadnych niedogodnych sytuacji to pewnie kupiłby sobie psa...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #52 : 2005-02-01, 15:45 »
Betty - 19 marca jest Ogólnopolski Dzień Sterylizacji zwierząt, kosztuje ona wtedy dużo mnie - sprawdź na stronie, do której link podała Nanami w temacie wyżej, czy jakaś klinika w Twojej okolicy bierze udział w akcji :)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #53 : 2005-02-02, 16:12 »
Moim zdaniem sterylizacja to dobry pomysł. Moje jamniki są wysterylizowane. Pies nie będzie chorował na różne choroby, bardziej zajmie sie rodziną, nie będzie skupiał uwagi na sprawach "płciowych" :lol:
 Nie prawda że pies będzie się mniej ryszał. Po paru dniach zacznie szaleć!!
Zapisane

Kamila

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #54 : 2005-02-04, 17:12 »
Wysterylizuj ja. Tak ci radze. Wiele schroniskowych psow dlatego tam mieszka, bo jakis wlasciciel nie dopilnowal swojej suni i...wiadomo co...
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #55 : 2005-02-06, 18:55 »
Oo...widze,ze tam beagielek jest KAMILA...pod twoim nickiem to twój?? 8) Jake cudo!
Zapisane

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #56 : 2005-02-07, 18:08 »
Beagielka_betty I jaka decyzja? Moim zdaniem odpowiedź jest oczywista : ZDECYDOWANE TAK!!!

Cytuj

Oo...widze,ze tam beagielek jest KAMILA...pod twoim nickiem to twój??  Jake cudo!

pozwole sobie odpowiedzieć ;) Tak! To cudo to PLUTO Kamilii... :) :kocham:

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #57 : 2005-02-07, 21:47 »
No tak,ale pod twoim nickiem też widzę beagielka!!Też cudowny!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #57 : 2005-02-07, 21:47 »

Shira

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #58 : 2005-02-08, 11:57 »
Cytat: Beagielka_betty
Cytat: Iwona
Cytat: Beagielka_betty
oj....jednak się boję ,ze sie nie obudzi :cry:


PRACUJE ZE ZWIERZĘTAMI PONAD 3 LATA. WECI KTÓRYCH POZNAŁAM MAJĄ ZA SOBĄ BARDZIEJ SKĄPLIKOWANE OPERACJE. JEŚLI BARDZO BOISZ SIĘ O SWOJEGO "MAŁEGO BRACISZKA" ZRÓB MU BADANIA NA SERDUSZKO A OPERACJA NIECH SIĘ ODBĘDZIE WE WZIEWNEJ NARKOZIE. :-x  A CO ZA TYM IDZIE SZYBCIEJ SIĘ WYBUDZI :o  :tak:
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #59 : 2005-02-08, 12:58 »
:roll: Masz racje.Ale nie wiem czy moi weci mają wziewną narkoze :roll: Dzieki za pomocną dłoń :wink:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 29 zapytaniami.