Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Cieczka  (Przeczytany 6650 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bigielka

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #30 : 2005-03-18, 18:03 »
moja Luka miała cieczke w wieku 7 miechów  :wink:  psikałam ja vivisolem zeby psy tego zapachu nie czuły, i tak zbytnio mi nie pomogło... no i po domu Luka nosiła gatki  :roll:  teraz tego problemu nie mam bo Luka jest wysterylizowana :)  :)
Zapisane

*Marek*

  • Gość
Cieczka
« Odpowiedź #31 : 2005-03-22, 10:56 »
Witam wszystkich!
Iras - rzadko tu bywam więc nie mogę uprawiać pisanej polemiki regularnie ale postaram się co nieco wyprostować Twoje zarzuty. Jak się zapewne domyślisz jestem autorem strony internetowej Baszy. Kiedy zakończysz już edukację ( oczywiście jeżeli podejmiesz drogę do tego żeby zostać lekarzem weterynarii ) to posiadając odpowiedni zasób wiedzy teoretycznej rozpoczniesz tzw. praktykę weterynaryjną albowiem jak twierdzą moi nauczyciele trening czyni mistrza. Na szczęście na większość zarzutów o błędach w poradach sami sobie odpowiedzieliście. Co do szkół, no cóż różnie w szkołach uczą dlatego prawdziwą wiedzę zdobywa się w życiu (czyt. praktyce), spotkałem się z dwiema szkołami na temat podejścia do psów, szkoła powiedzmy to niemiecka (pruska) twierdzi że objawami małej rangi nie należy się wogóle przejmować albowiem organizm psa sobie na pewno poradzi i ma to mniej więcej swoje prawidłowe odniesienie do psów zachartowanych, pracujących i podwórzowych (życiem bardziej zbliżonych do dzikich). Szkoła bardziej cywilizowana powiezdmy nowoczesna twierdzi, że nawet drobne objawy MOGĄ być początkiem choroby, a wczesne wyłapanie i zdiagnozowanie problemy procentuje niższymi kosztami leczenia. Co do konkretów jak np. nos psa to jak sami stwierdziliście jak pies śpi to ma ciepły i suchy nos z prostej przyczyny - nie oblizuje go co chwila przez sen a i oddech jest we śnie trochę spłycony i wolniejszy przez co nos nie jest intensywnie chłodzony. A więc układ ten zmienia się jak widzisz w ciągu doby i analizy tego objawu możesz dokonać tylko na podstawie wywiadu plus swoja ocena stanu bieżącego pacjenta.
Co do temperatury to tak naprawdę dla małych psów zawiera się od 38,6 - 39,4 a dla dużych ras 37,5 - 39,2 st. C , lecz jak dla mnie jeśli powyżej tego się utrzymuje dłużej to raczej nie jest normalne ( i tu się kłania praktyka ). Co do tętna rozbieżności jest więcej,
i może to kiedyś szczegółowo opiszę ale na razie nie mam na to czasu, jak sama sobie odpowiedziałaś zależy od wielkości i wieku a więc bez stosownej praktyki niewiele z tego wywnioskujesz, póki co to są wartości ramowe ale i tu pojawi się wyszczególnienie (czas).
Jak widzisz koleżanko to nie moja ( i nie tylko ) wiedza jest przestarzała lecz Twoje poglądy są zbyt świeże ( żeby nie powidzieć zielone ) i daleko im jeszcze do wyglądu rumianego i dobrze wypieczonego chleba...
Nie wysuwaj więc twierdzeń o błędach jeżeli mętne masz pojęcie CO JEST błędem, bo błędów jako takich tam nie ma, co najwyżej różnice co do oceny objawów.
Pozdrawiam - Marek.
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #32 : 2005-04-25, 17:24 »
Sonka dostała dzisija 1 cieczke  :mrgreen:
Mam pytanie.
Zauwazylam ze z truskawy wychodiz taka brazowa wydizelina.
To normalne?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Cieczka
« Odpowiedz #32 : 2005-04-25, 17:24 »

Kamila

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #33 : 2005-04-25, 17:26 »
Pilnuj ja w takiem razie... :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #34 : 2005-04-25, 17:30 »
Wiem, wiem :) Pilnowac bede... nici ze spacerków :P Ach ta moja "kobitka" heh...
Ale powracam do pytania : Czy to normalne ze wychodzi jej jakas brazowa wydizelina?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #35 : 2005-04-25, 17:44 »
TAk,to najnormalniejsze..TAk powinno być.Na początku i przy końcu jest to brązowa wydzielina :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #36 : 2005-04-25, 17:55 »
Tak tez mysllam, bo wydawalo mi sie ze gdizes juz o tym czytalam...ale wolalam jednak sie przekonac :)
Bylysmy nawet dzisiaj u weta, kupilam Fronta na kleszcze :? i miala szczepionki :)
Gdzies sie zadrapla, moze na spacerku bo z uha jej lecilaa kem, takpryz koncu uszka ...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #37 : 2005-04-25, 17:57 »
No, no, gratuluje pierwszej cieczki  :wink: 3majcie się tam i od kawalerów z daleka  :;p:
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #38 : 2005-04-25, 17:58 »
teraz ja mam kilka pytan co do cieczki :P
1. Megi wygryza sobie podpaske z majtek, czy można cos z tym zrobic?? Juz mnie wkurzaja strzepy podpasek po calym mieszkaniu =/
2. Dostala cieczki 7 kwietnia a 2 maja maja przyjachac goscie z psem... czy jezeli Megi juz cieczka minie to moze jeszcze wydzielac zapach?? i czy to moze byc klopotliwe??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Cieczka
« Odpowiedz #38 : 2005-04-25, 17:58 »

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #39 : 2005-04-25, 18:21 »
Jaśka:
1. jedyny sposób to pilnowac... u nas tez fruwały strzepki podpasek, jak sie spusciło psice z oka :P
2. jeszcze na pewno bedzie czuc zapach po cieczce, suka zapewne juz nie bedzie miała ochoty na amory, ale musisz uwazac bo moze sie zdarzyc opuznione jajeczkowanie :P
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #40 : 2005-04-25, 18:24 »
uuj to bedzie sie niezle u mnie w domu dzialo jak ten pies przyjedzie, az sie boje myslec :P
Zapisane

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #41 : 2005-04-25, 22:11 »
To ja tez mam male pytanko:
Moja Teq ma prawie rok, jeszcze nie miala pierwszej cieczki, ale niepokoji mnie pewna sprawa, a mianowicie jak jestesmy na spacerkach, wszystkie pieski na nia skacza (dzieje sie tak od 2 tygodni), sprawdzam codziennie chusteczka, ale cieczki Tequilka nie ma, wiec czy mam sie spodziewac w najblizszych dniach cieczki????
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #42 : 2005-04-26, 12:57 »
Mysle, ze spodziewac sie mozecie - i nie pozwalajcie psom skakac po niej, bo jak przyjdzie własciwy czas, to nie odpedzicie sie od nich :P
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #43 : 2005-04-26, 13:02 »
Albo to może wynikać stąd, że dziwnym zbiegiem okoliczności psy są b. dominujące :P Ale być może to okres "przedcieczkowy". Sprawdzaj dokładnie czy cieczki nie ma, bo za moją Agnes to psy ganiały 3 tyg przed cieczką! Pilnuj suni ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #44 : 2005-04-26, 13:55 »
Cytuj
za moją Agnes to psy ganiały 3 tyg przed cieczką

No bo wiedzą, za którą panną latać, nie? Znają się panowie na rzeczy ;)
Do Figi ciągle się przystawia taki jeden starszy kawaler, ale ona chce się z nim bawić w gryzianego, a nie z amorami wyskakiwać :P Więc staruszek biedny czuje się pokrzywdzony  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Cieczka
« Odpowiedz #44 : 2005-04-26, 13:55 »

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #45 : 2005-04-26, 14:22 »
nie no nie pozwalam im skakac- zreszta jak mowie do Teq pilnuj sie to ona wtedy ucieka od pieska, jakby wiedziala o co chodzi :)
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #46 : 2005-04-26, 14:41 »
A Sonce powięksyzły się sutki, to normalne prawda?   :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-04-27, 17:03 autor ssgosiass »
Zapisane

Atomic

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #47 : 2005-04-29, 17:35 »
Moja Emi ma ok 33 cm wzrostu w kłebie  a cieczke miała ok 8 miesiąca życia... :D
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #48 : 2005-04-29, 19:44 »
Gosia, normalne :P
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #49 : 2005-04-29, 20:11 »
Ja chce iść z Sonią gdzieś, ale nei chce, bo sie boje że jakieś gwałciciele bądą :P
Wychodze z nia na 15 min i do domku... wiem że to mało, ale ona i tak nie ma az takiej ochoty wychodzic...ma nie dyspozycje :lol: heh... ah, ta moja kobieta ;)
A jak mam rodiznke przekonac do sterylizacji? Ja chce, bardzo...nie bedize problemow, ale siła wyższa... wrr....
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #50 : 2005-04-29, 20:57 »
No cóż, ja sobie jakos poradziłam z siłą wyzszą :wink: A wiec:
1. Zacznij od upewnienia ich w przekonaniu, ze szczenieta są nieopłacalne, Sonka ich nigdy nie bedzie miec, szczenieta zjadają, siusiają, budzą w srodku nocy, nie dają spac, trzeba dokarmiac co dwie godziny, przy porodzie mogą byc komplikacje a w efekcie i Sonka i szczeniaki nie przezyją, Sonka moze je odtrącic, zdarzały sie przypadki zjedzenia etc. etc. czyli ogólne obrzydzenie do swoich szczeniaków - cudze jest fajnie głaskac jak sie nie ma obowiazków :P
2. Gdy juz osiagniesz efekt 1., zabierz sie za drugi punkt. Zacznij im truc głowe jak to trudno Ci upilnowac Sonke, jak to burasek sąsiadów, ten wybitnie nielubiany i brzydki o mało sie do niej nie dobrał, jak to Sonka chciałaby sie wybiegac ale nie moze, jak to brzusio ją boli, jesli ma ciąze urojone to zacznij ubolewac ze tak cierpi a nigdy nie bedzie miec szczeniakó (obow. podpunkt 1 wykonany na blache, bo inaczej efekt bedzie odwrotny). Czyli wiadomo - cieczka wielki kłopot no! :P
3. Zacznij im subtelnie podsuwac pomysły na Twoje domniemane problemy suczkowo-cieczkowe. Bąkaj cos o tabletkach na wstrzymanie, ale przeciez powodują (ozywiscie my wiemy, ze niekoniecznie :P) ropomacicze i w efekcie i tak bedzie wysterylizowac, a tak to wydacie kase na benzyne do weta i na zastrzyki, a one nie muszą zadziałac, wiec moze sie zdarzyc wpadka... A jak nie wysterylizujecie, to zapewne na starosc Sonka złapie jakies choróbsko układu rozrodczego wiec profilaktycznie lepiej teraz wykonac zabieg, jak jest młoda i silna, niz w starczym wieku, gdy bedzie słaba i smiertelnie chora... Czyli wymieniamy plusy sterylizacji.
4. To ostatni punkt, polega na zapytaniu przy rodzicach u weta o koszty sterylki, jesli wiemy ze nasz wet ją popiera, to przy okazji zapytujemy o jej plusy. Sukces powinien byc nieuchronny :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Cieczka
« Odpowiedz #50 : 2005-04-29, 20:57 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #51 : 2005-04-30, 12:45 »
Mam pytanie  :help:
Jak już wcześniej mówiłam, to Sonia 25 kwietnia dostała 1 cieczke.
Czy moge iść z nią na pole, na rower, bo ona już nie może wytrzymać tego siedzenia w domu, a chodzenie po osiedlu równeż ją nie zadowala.
Chciałabym jej dać troszke ruchu. Kiedy są te dni płodne?
Spacer planuje na godz. 17.00, żeby nie było gorąco.

Czy moge?

Jeżeli chodzi o sterylke to nie jest za dobrze, nawet nie mogłam się wypowiedzieć.
Powiedziała, że lepiej iść z nią na sterylke, to odrazu otrzymałam odp " Nie, i koniec" ...
Ja mówie , że nie będize miała chorób różnych, ale nie... pss...

pa
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #52 : 2005-04-30, 14:56 »
Czyli teraz ma piąty dzien cieczki? Dni płodne zaczynają sie tak od 9. do 14. dnia cieczki, ale podczas pierwszej cieczki róznie bywa. Najlepiej by było wyjechac samochodem na wypad za miasto, gdzie nie ma psów. Jezeli psy sie nią nie interesują jeszcze natrętnie, to mysle ze mozna isc na spacerek przy rowerze. Bo jak beda za natretne, to nici z jezdzenia jak beda pod koła podlatywały. I oczywiscie Sonka musi byc na smyczy.
Zapisane

kasia02

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #53 : 2005-04-30, 17:28 »
czasem slysze od babci ze mam cieczke zamiast mozgo nie wiem czemu pies mialby tez. ????????????????
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #54 : 2005-04-30, 20:39 »
Kasia - sieczke zamiast mózgu, a nie cieczke :lol:
Zapisane

kasia02

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #55 : 2005-04-30, 20:40 »
a co to Za roznica?? :|
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #56 : 2005-04-30, 20:49 »
Sieczka to pokrojona drobno słoma, a cieczka - występuje 2 lub 1 do roku u suki i wtedy jest płodna .
Własnie, co do cieczki - można sterylizować już przed pierwsza , czy lepiej ją przeczekać ?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #57 : 2005-04-30, 21:02 »
Moim zdaniem lepiej tą pierwszą zaliczyc :wink: Choc rózne są terminy - od szczeniectwa na zachodzie, az do opinii ze najlepiej do osiagnieciu dojrzałosci psychicznej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Cieczka
« Odpowiedz #57 : 2005-04-30, 21:02 »

kasia02

  • Gość
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #58 : 2005-04-30, 21:19 »
aaaa to wtedy z mojej Miśki takie cos leci i wszystie psy sie schodza??
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Cieczka
« Odpowiedź #59 : 2005-04-30, 21:23 »
:hahaha:  no comment...

kasiu Ty wiesz co to cieczka...?

PS. Fakt wystarczy spojrzeć na wiek..
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 29 zapytaniami.