Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwne objawy u psa  (Przeczytany 7489 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Dziwne objawy u psa
« : 2011-01-28, 16:59 »
Zaczęło się we wtorek wieczorem,Miki leżał na łóżku,siostra go dotknęła i zaczął głośno piszczeć i się cały trząść
całą środę był osowiały,mało jadł,chował się po katach,pod stół,pod stołkami,nie szczekał - po południu byliśmy u weta,dostał trzy zastrzyki,pobrano mu krew ( niepotrzebnie bo nie był na czczo a wet wyraźnie zaznaczył ze ma być na czczo ),wet go przebadał,wymacał - raz piszczał a raz nie
wet stwierdził że są to jakieś bóle wewnętrzne,promieniste - ogólnie,nie wiedzą co mu jest ...
wieczorem było już lepiej,Miki był bardzo głodny,zjadł całą miskę karmy,jakieś mięso a nawet kanapkę
wczoraj było już ok,bawił się,czołgał,szczekał,dzisiaj też - niedawno siostra znowu dotknęła go podczas jedzenia i znowu to samo - pisk,ucieczka do taty na kolana,co jest dziwne bo Miki raczej za ojcem nie przepada
wet przepisał mu antybiotyk: KEFAVET VET 250 mg - 12 tabletek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #1 : 2011-01-28, 17:24 »
hmmm jamnikowaty pies w srednim wieku...

wedlug mnie warto by sie zastanowic nad badaniami typu rtd kregoslupa - w tym wieku zwyrodnienia moga sie juz pojawiac - w szczegolnosci u psow ktorych budowa ciala sprawia ze maja tendencje do tego. No i dopoki sie nie wyjasni czy to nie kregoslup - ograniczenie ruchu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #2 : 2011-01-28, 17:32 »
To samo mówiłam Lisowi... Tak właśnie zachowywał się jamniczek mamy, był osowiały, wolno chodził, widac było, że boi się dotknięć... Rentgen wykazał trwałe uszkodzenie kręgosłupa w dwu miejscach... A po Arthroflexie piesek śmiga jak nowo narodzony :) Tylko syrop dostaje już dożywotnio, zresztą profilaktycznie podaję go i swojemu seniorowi, choć jamnikowaty nie jest. Nie zaszkodzi zadbać o stawy i kręgosłup starszego pieska :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedz #2 : 2011-01-28, 17:32 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #3 : 2011-01-28, 17:55 »
Ech ...
mama wraz z sąsiadkami ukuła teorię że to z zimna ....
co prawda,pies nie chodzi na szczególnie długie spacery ( 20-30 minut ) ale od dłuższego czasu siostra chodzi z nim i z koleżanką i z jej suczką na spacery o 22
czy to też się może przyczynić do tego?

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #4 : 2011-01-28, 19:31 »
Wydaje mi się, że warto pójść za tropem Iras i zrobić rtg kręgosłupa... Porozmawiaj z siostrą czy w obu przypadkach chciała pogłaskać psa w tym samym miejscu, a wtedy można doszukiwać się tam jakichś problemów...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #5 : 2011-01-28, 19:47 »
Trochę mnie dziwi i bardzo martwi podejrzenie o problemy z kręgosłupem bo to zawsze był bardzo sprawny pies ... biegał,czołgał się ( dzisiaj zresztą,też ),nawet potrafił wskoczyć z ziemi do otwartego bagażnika samochodu ....
niedawno na dworze znowu było ok,pies biegał,cieszył się - wygląda na to że ten ból przychodzi niespodziewanie i tak falowo ...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #6 : 2011-01-28, 23:03 »
lisie - wystarczy szczegol, ze pies jest jamniowaty - niewazne ze zawsze byl bardzp sprawny.
Dopoki problemy nie zostana potwierdzone/wykluczone - zadnego biegania, czy skakanaia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Dziwne objawy u psa
« Odpowiedź #7 : 2011-01-29, 21:36 »
może wyskakujący (pod wpływem nacisku, choćby lekkiego) krąg?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.