Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czemu nie chcą jeść ?  (Przeczytany 4978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mili

  • Gość
czemu nie chcą jeść ?
« : 2002-09-24, 12:03 »
Od kiedy kupiłam moje zeberki... czyli pare miesięcy temu, ptaszki nie chcą jeść nic oprócz suchej karmy. Dodaje do niej witaminy dla ptakow, ale nie wiem czy im to jedzonko wystarczy. Dawałm im jabłka, marchewki, jaja i różne różności i nic nie tkneły  Czemu one nie uznają nic oprocz ziarenek ? Czy im to nie zaszkodzi ? Ptaszki, są zdrowe, wesole i chętnie spewają. Ale w ksiązkach o zeberkach pisze ze powinny jesc takze zielenine... prosze pomozcie... bo ja juz nie wiem co mam myslec... Aha, kolb i wapienka tez nie jadzą  :cry:
Zapisane

matusia

  • Gość
czemu nie chcą jeść ?
« Odpowiedź #1 : 2002-09-24, 21:05 »
hmmm........ a gdzie je kupiłas?? jak w sklepie to możliwe że tam im nie dawali takich różności i teraz nie wiedzą po prostu do czego to jest...
Moje też nie jedzą wapna ponieważ nie wiedzą co to jest za ro kolbe w jeden dzień zżerają :) :) Mi się wydaje że poczekaj jakieś kilka dni i na pewno ciekawość będzie silniejsza niż strach i dzióbną tego jajka czy czegośtam. Na razie się może niezaklimatyzowały... Mi się tak wydaje. Ja nie mam wprawdzie żeberek ale myślę że z kanarkami jest bardzo podobnie. Ziarenka im wystarczą jak na razie.
Zapisane

Amelia

  • Gość
czemu nie chcą jeść ?
« Odpowiedź #2 : 2002-10-12, 21:54 »
kiedys moje papugi faliste w ogole nie jadly warzyw i owocow. Teraz mam inne falistki i te jedza nawet grubo pokrojona marchewke, mlecze i inne.  Zgadzam sie z Matusią, w sklepie pewnie ich nie przyzwyczajali do roznowrodnego pokarmu.  Spruboj mieszac z  ziarnami bardzo drobno,ale drobniusienko pokrojone warzywa i owoce. A jesli nie zjedza, moze poprostu nie maja takiej potrzeby.czytalam w ksiazkach, ze czasem mozna ptakowi przez pol roku  dawac zielenine , a on jej nie tknie, ale czasem po tak dlugim okresie  nagle jego upodobania sie zmienia i zacznie jesc. Moze daj im tez zywy pokarm(robaki itp. zapytaj sie o nie w duzym sklepie specjalistycznym z ptakami.)
Zapisane

Forum Zwierzaki

czemu nie chcą jeść ?
« Odpowiedz #2 : 2002-10-12, 21:54 »

NeTkA

  • Gość
czemu nie chcą jeść ?
« Odpowiedź #3 : 2002-10-13, 13:21 »
Z moja papuzką miałam ten sam problem i ktoś mi doradził aby samemu zrobic jej sok. Zgnieć jabłko i jakieś owoce z których trochę soku ga się zrobić. BEZ CUKRU  oczywiscie. Daj im to rano zanim zaczna pić wodę... u mnie pomogło i papuga teraz już nie pije soku ale je wszystkie owoce...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
czemu nie chcą jeść ?
« Odpowiedź #4 : 2002-10-16, 16:15 »
To tak samo jak moje papużki, tez niczego nie tkną oprócz gotowanego jajka, bułki i sałaty  :roll: Dobrze ze przynajmniej to jedzą  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 26 zapytaniami.