Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 40l  (Przeczytany 3938 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
40l
« : 2010-06-30, 19:51 »
Cześć.
Zacznę jak wszyscy.
Jestem tu nowa i kupiłam sobie w poniedziałek małe akwarium 40l. Dokupiłam 1 bojownika samca czerwonego, 1 zbrojnika niebieskiego, 1 anubiasa, grzałkę oraz filtr, termometr i duży korzeń.
I jakie jeszcze mogę rybki dokupić?
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: 40l
« Odpowiedź #1 : 2010-06-30, 20:26 »
zbrojnika oddaj bo za małe akwa masz
przed wpuszczeniem ryb, akwarium powinno funkcjonować min. 3tygodnie
jakieś podłoże posiadasz?
anubiasa musisz przymocować do korzenia, przydałyby się jeszcze jakieś rośliny bo bojowniki lubią gąszcz
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: 40l
« Odpowiedź #2 : 2010-06-30, 21:08 »
Ok zbrojnika oddam ale co będzie mi szybki z glonów oczyszczać? Wiem, że są takie czyściki ale ja wole jakąś rybkę. U mnie pani od zoo [zoologiczny] powiedziała ze zbrojnik rośnie do akwarium czyli np. 100l urośnie powiecmy 20 cm a w 40l np. 8 cm.(pani tak powiedziała)
Czyli jak mam teraz oddać komuś bojka i po 3 tyg go odebrać by akwarium zrobiło swoje? ,tzn ustabilizowała się woda itd.
Podłoże? To jest żwirek tak na wierzchu dla ozdoby a pod spodem mam piasek. Anubiasa przymocowałam do korzenia. No myślała nad kupnem nowych roślinek ale one będą dopiero za 2 tyg. trochę długo. A mam koleżankę która z chęcią wymieni się roślinkami ale za rybki.Oddała bym zbrojnika ale ona ma 100l dużo roślin i 4 zbrojniki więć nie chce dać jej 5 bo będą się męczyć tam wszystkie razem, przynajmniej tak mi się wydaje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 40l
« Odpowiedz #2 : 2010-06-30, 21:08 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: 40l
« Odpowiedź #3 : 2010-06-30, 21:35 »
no wiec pani mówiąc o zbrojniku gadała bzdury, bo fakt nie urośnie on więcej w takim akwarium ale będzie miał zniekształcony szkielet i bedzie skarłowaciały,
co do czyszczenia szyb z glonów Ty myślałaś że ryba ci szyby z nich wyczyści? to jedno z najwiekszych kłamstw o tej rybce ;] nic takiego nie ma miejsca
Zapisane
The Beatles

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: 40l
« Odpowiedź #4 : 2010-06-30, 22:13 »
A może ślimak? Ampularie są piękne(wielbię ich luz i skoki z wysokości), wybitnymi zjadaczami glonów nie są(chociaż mój ślimak jest w tym zakresie dosyć obowiązkowy, ostatnio jest nawet na etacie "gównojadka" ;p) ale zawsze coś tam skrobną.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: 40l
« Odpowiedź #5 : 2010-07-01, 08:20 »
warto wiedzieć, że kłamstwo ;]
Ślimak? Nie, obrzydzają mnie.

A wróćmy do tematu rybek, jakie mogę kupić.?
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: 40l
« Odpowiedź #6 : 2010-07-03, 09:40 »
40L ?
10x: jedno z tych
rasbora klinowa
neon niebieski/czerwony/inessa
rasbora maculata
microrasbora galaxy

+ do tego z 5 kirysków

i masz komplecik na takie akwa bo lepiej nie przerybiać takiegoi akwarium
Zapisane
The Beatles

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: 40l
« Odpowiedź #7 : 2010-07-03, 10:25 »
albo zamiast kirysków - 6x otosków  ;p
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

joQuilla

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 40
  • Diana ...
Odp: 40l
« Odpowiedź #8 : 2010-08-07, 22:28 »
Odczekałam te 3 tyg. no i rybki mi pozdychały zostały mi tylko 3 otoski :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 40l
« Odpowiedz #8 : 2010-08-07, 22:28 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 26 zapytaniami.