Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: pogryzienia:P  (Przeczytany 3523 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
pogryzienia:P
« : 2004-05-09, 16:40 »
czytajac o tym przypadku zabicia faceta przez ogiera postanowilam zalozyc nowy temat... wie... czy kiedys zostalicie pogryzieni, ugryzieni itp. przez konia?? mnie tylko raz ugryzl kon ktory byl bardzo zle traktowany przez I wlasciciela i nieby z litosci zostal wykupiony i w nowej stajni rwoniez ciagle byl bity (euphoria chodzi mi o czernego krolewicza czy jak mu tam bylo od naszego ukochanego pawelka :/ ) weszlam do jego stanowiska chcialam przesunac go a ten mnie tak w tali zlapal... i mialam slad prze kilka miecho... a wy jakies przezycia tego typu mieliscie??
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
pogryzienia:P
« Odpowiedź #1 : 2004-05-09, 16:42 »
Ja nie miałam :) Jeszcze....
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #2 : 2004-05-09, 17:09 »
Hm..
nie wiem czy mo.żna to azwa c ugryzieniem..
raczej nieudolną próbą.;.
to było jeszcze na początku moejgo jeżdżenia.. nie znałąm się dobrze, prawie wcale i każdy łepek wystający z boksu był kochany..
no i do jednego podchodze z wyciągniętą ręką.. może troche za gwałtownie no i wtedy on rura na mnie wyzczerzył zęby. ale zabrałąm ręke i po sprawie..
no pozatym to chyba każdy był szczypany..
mój polar ma już swoją historie..
nie jedno konisko miało go w swym pysku :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

pogryzienia:P
« Odpowiedz #2 : 2004-05-09, 17:09 »

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
pogryzienia:P
« Odpowiedź #3 : 2004-05-09, 17:26 »
hyh a na mnie dzisja konik taaaki śliczny robil 'zamach' jak go czyścilam :P ale nie sądze by chcial mnie ugryźć albo myslal ze mam cos dla niego ale sie mna ciekawil bo mnie widzial pierwszy raz ;)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #4 : 2004-05-09, 17:30 »
konie częśto tak straszą.
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
pogryzienia:P
« Odpowiedź #5 : 2004-05-09, 17:33 »
ale on sie chyba ze mna bawil :P i  chcial zwrocic swoja uwage zebym zamiast go czyścila to go poglaskala i sie z nim 'pobawila'  :lol:
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #6 : 2004-05-09, 17:47 »
ja sie już przywyczqaiłam że mój polar jest regularnie memlany przy siodłaniu...
a jak zejde (ostatnio non stop jeżdże naty smamym miśku) z niego to ma pysk w pianie i nie omieszka wytrzec o o mój polar...
Zapisane

Ritka

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #7 : 2004-05-09, 18:57 »
mi jeden bluzke rozerwał :P. głupio sie potem w tramwaju czułam :P :P :P...
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #8 : 2004-05-09, 19:44 »
Mnie kon ugryzl raz tak dosyc mocno a tak pozatym to pare razy zrebaki mnie lapaly itp. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

pogryzienia:P
« Odpowiedz #8 : 2004-05-09, 19:44 »

Zimoludka

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #9 : 2004-05-09, 21:43 »
Mnie użarł tylko arz koń :P a właściwie moją bluzkę :P
A tak to moją koleżankę ugryzł koń przez kurtkę zimową tak, że przez ok 2 tygodnie miała wielkiego fioletowego sińca
Zapisane

Zuzika

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #10 : 2004-05-09, 21:50 »
mnie konie użarły tyle razy że nie zlicze wszystkich, większość to szczypniecia ale raz był naprawde poważny przez co jeździłam na prześwietlenie palca, na szczęście nie było uszkodzenia kości a tylko coś tam z tkanką miękką ale do dziś mnie boli i widac na nim blizny... U nas w stajni przy jednym koniu jak staniesz i np. zagapisz się w bok to odrazu łup za bluze... mojej kumpeli kurtke rozdarł :roll: ja nonstop mam jakieś siniaki po ugryzieniach  :lol:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #11 : 2004-05-09, 21:53 »
ee ja jeszcze nie mialam takiej okazji zeby kon mnie ugryzl  :P ale moja ciocie kiedys ugryzl... ale tak porzadnie, ze ma slad do dzis...  :(
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #12 : 2004-05-09, 22:00 »
NIe, mnie konik jeszcze nigdy nie ugryzł :D
Ale jestem pewna,że to w końcu nastąpi hehe :wink:
Zapisane

Euphoria

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #13 : 2004-05-09, 22:07 »
krolewicz po pewnym czasie rzucał sie na ludzi nawet jak go chcieli z padoku zdjac. Pamietam jak na Martynek sie rzucil,o yeah... ciekawe jak mu sie teraz powodzi hyhy. w koncu"on byl stworzony do skokow" jak stwirdzila instruktorka gdzye przeszedl przez koperte ;P
mnie nigdy nie ugryzl,jedynie uszczypal pewien kon. za to skopaly mnie pare razy.
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #14 : 2004-05-09, 22:34 »
mnie nie kopnął nigdy
tylko pamietam jak mi stanął na stpe to bło bolesne..
wyszliśmy już z boksu bo tam był niespokojny jesteśmy na korytarzy i czyszcze mu ostatne kopyto..
przednie  lewe...
puściłam noge on sie zagapił stał z tąnoga w powietrzu chwile po czym postawił z impetem..
na moją stope...
tylko jedno wielkie auuuu położyłam sie prawie na nim i zejdź ze mnie mamucie :P
to nie było specjalnie.,. zdjął... ale przez pół jazdy stopy nie czułam..
potem tylko bół..
Zapisane

Forum Zwierzaki

pogryzienia:P
« Odpowiedz #14 : 2004-05-09, 22:34 »

Zimoludka

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #15 : 2004-05-09, 22:46 »
Tak ze szczypania to Rivierka mnieciągle szczypała ale to było takie niewinne i słodkie :)
Co do kopnięcia to dostałam raz podczas jazdy bo podjechałma na blisko zadu a drugi raz to oń mnie kopnął przy czyszczeniu kopyto
Co do stanięcia na stopie to pierwszy arz stanął na mojej stopie jakis zrebak ale juz spory. chociaz wtedy nic nie miałam
a tak to Rewina 3 razy mnie nadepnęa z czego 2 razy to na ten sam palec i w sandałach :roll:
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #16 : 2004-05-09, 23:15 »
Cytat: Zimoludka
(...)
a tak to Rewina 3 razy mnie nadepnęa z czego 2 razy to na ten sam palec i w sandałach :roll:

Yops...Współczucia :shock:
Zapisane

Tafta

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #17 : 2004-05-10, 00:50 »
mnie kiedyś użarła taka paskuda,
stałam sobie tyłem do niej, a ona jakby nigdy nic wychyliła się z boxu i mnie użarła w łopatkę,
miałam wielkiego siniola i ślad po nim przez kilka miesięcy
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
pogryzienia:P
« Odpowiedź #18 : 2004-05-10, 10:34 »
to jak ja kiedys bylam na obozie harcerskim z 3 qmpelami (bylysmy mniejsze po 2 klasie podst.)  to mialysmy tylko my  jazdy konne (wszystko dzieki tatkowi -harcerzowi) i jak raz wracalysmy z terenu już stępem to koń na ktorym siedziala jedna qmpwlachcial sie nie wiem czy podrapac czy co ale wziął glowe obok jej nogi i jej buta obślinil a ona w panike że ja chciał ugryść i zaczela krzyczec a ze obok niej szla babka co ja prowadzila to koń przestraszony stanął babce na noge  :roll:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #19 : 2004-05-10, 10:37 »
moją mame kiedyś koń kopnął, ale w dziwny sposób, bo moja mama siedziała na innym koniu, a koń obok odrócił i kopnął na oślep w strone konia na którym moja mam siedziała, no i ten koń kopnął mame w noge  :( nawet buty przebił  :shock:  :( musiała mieć to szyte, i do dziś ma troche slad po tym jeszcze  :(
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #20 : 2004-05-10, 13:33 »
No dobra juz moge opisac jak mnie ta bestia porwała. Padłam ofiara konia -gryzonia, który ugryzł tez pare innych osob,ale ze mna to był przypadek. Dawalismy koniom siano no i ja jemu rzuciłam i stanęłam kawałek od boxu jakos dziwnie tak bokiem bo kolezanka cos mi tam gadała i wtedy konisko sie wychyliło i użarło mnie w ramie. Miałam wieeeeeeelkiego siniaka łacznie z opuchlizna i śladem zębisk.  Do tej pory mam takie wybrzuszenie na ramieniu jakbym dalej miała opuchniete :/ No i raczej mi już nie zejdzie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

pogryzienia:P
« Odpowiedz #20 : 2004-05-10, 13:33 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #21 : 2004-05-10, 13:41 »
Najgorzej jest, jak koń złapie i nie chce puścić... :P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #22 : 2004-05-10, 15:07 »
Uszczypnięcie,z jakim ja miałam do czynienia nie było pieszczotliwym,czy zaczepnym wybrykiem źrebaczka,tylko pewnego nieco wrednego koniska hyhy..każde podpinaenie popręgu wyglądało przy nim tak,że nogę  od strony jego łba miałam w powietrzu,żeby w porę nią machnąć,jak się szykował ;P
Haah,mojej kumpeli 2 lata temu kobyła stanęła na stopę i po 10 minutach jej odleciał paznokiec :| Nie wiem jak ona ją tak skutecznie załatwiła..no ale fakt faktem..było to troszq obrzydliwe ,a  dziewczyna prawie zemdlała na widok odstającego pazurka (tak tak wiem,jestem obleśna hehe).
Ja,podeptana,pokopana ale jakoś żyje narazie bez kontuzji(tfu tfu,odpukac..)..no i pozrzucana też wiele razy ;-)
Zapisane

Agatra

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #23 : 2004-05-10, 18:19 »
Ten facet o którym napisała awangarda to był mojej mamy koleżanki mąż  i to ze ogier go zaatakował to była tylko jego wina ponieważ nawalony (czyt.pijany), śmierdzący wódą poszedł do tego konia, a wiadomo że zwierzęta rożnie reagują na zapach alkoholu  :roll:

Mnie koń ugryzł i to nie raz...jeżdze na takiej klaczy w naszej stajni która ma lekko skrzywioną psychikę ponieważ od małego była bita, trafiła do naszej stajni i tak jej już zostało...jest strasznie złośliwa i jak już gryzie to tak żeby kogoś poważnie
uszkodzić  :roll:
Poza tym to jakies uszczypnięcia to prawie codziennie się zdarzają jak się przebywa z 40 końmi (w tym z 4 źrebakami). Tak porządnie to kopnął mnie koń tylko raz, bo jadł owies a ja chcałam mu sano wrzucić (a wtedy stał w stanowisku na zawodach i wchodziło się do niego od tyłu)
Zapisane

Kozica

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #24 : 2004-05-10, 19:29 »
no mnie raz kobyłka ugryzła w rączkę...  :?
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #25 : 2004-05-11, 22:46 »
a czemu?? za co??
Zapisane

Kozica

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #26 : 2004-05-12, 09:13 »
ee jak zawsze to wszystko moja wina :) zresztą ta kobyłka potrafiła dać w kość i to nieźle... :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
pogryzienia:P
« Odpowiedź #27 : 2004-05-12, 15:23 »
jak w niedziele czyscilam midasa to sie zagapilam, i nagle czuje ze jego pysk sie do mnie zbliza-patrze, a ten uszy polozyl, zeby wyszczerzyl i jak nic chcial mnie dziabnac ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pogryzienia:P
« Odpowiedz #27 : 2004-05-12, 15:23 »

Kamelia

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #28 : 2004-05-12, 18:13 »
podobno jest taki zwyczaj że własny kon powieniej ci stanąc na nogę razy liczbę podzielna przez cztery to tak na każde kopytko.
moją siostre szetland użerł w ręke tak że jej mięso wylazło a mnie mały kurduplowaty welsh w udo bo chyba sie nudził :) bo żarłą żarł żarł ugryzł mnie i dalej jje jje jje :)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pogryzienia:P
« Odpowiedź #29 : 2004-05-12, 21:48 »
hehe..
mięsożerca!!!
pomylił Cię z jedzonkiem..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.