Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Futro  (Przeczytany 999 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Futro
« : 2004-09-23, 18:39 »
mam mały problem mój misiek (dosłownie połączenie osła z niedźwiedziem brunatym) obrósł mi piekielnie i mam pytanko czy mozliwe jest to że to ze wzgledu na sterydy które dostawał w sierpniu ??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #1 : 2004-09-23, 18:43 »
Hm, akurat nie znam sie na tym, czy sterydy wywoluja takie efekty, ale moze po prostu rosnie mu juz siersc zimowa? ;) Wilga tez juz obrasta.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #2 : 2004-09-23, 18:49 »
ale niemożliwe że tak jak Gigi on ma ze 2,5-3cm żywergo futra a po za tym inne konie nie porosły a stoją tam gdzie on i jedzą to co on :P moze k_cian będzie wiedziała
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futro
« Odpowiedz #2 : 2004-09-23, 18:49 »

barszcz

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #3 : 2004-09-23, 19:22 »
jesli w zeszłym roku tak nie obrastal, a stał w tym samym miejscu, to może ma to jakieś dziwaczne podłoża. ale jeśli zeszłej zimki tyz mu siem puch zrobił, to najprawdopodobniej "ma to w genach", a może poprostu jest mu zimno. w końcu sam wie najlepiej ile futerka jest mu potzrebnego do przetrwania zimy.
co prawda moje maleństwo jeszcze nie obrosło tak drastycznie, ale przypuszczam, że ze względu na to, że do listopada bedzie stał na pastwisku ok10h dziennie, to pewnie jeszcze go przybedzie...

barszcz
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #4 : 2004-09-23, 20:02 »
w zesżłym roku obrósł trochę ale w tym roku to masara a inne konie jakoś nie a weszłym roku też trochę porosły
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Futro
« Odpowiedź #5 : 2004-09-23, 21:06 »
wiesz to jak obrasta zależy tylko od niego a nie od innych koni, u nas niektóre konie zaczynały obrastać końcówka sierpnia początek września ale w lutym już łyse były a inne dopiero październik obrastały i jeszcze w maju łysiały...to sprawa indywidualna i obecnej pogody, ale hormony jak najbardziej wpływają na jakość i gęstość owłosienia, zwiększenie np przez podawanie ilości hormonów kobiecych powoduje zanikanie nadmiernego owłosienia u ludzi a wręcz przez podawanie damskich hormonów nie dość że mężczyzna przestanie mieć zarost to i pokaźne piersi może sobie wyhodować ;) zaś podawanie męskich hormonów zwiększy ilość owłosienia...więc zależnieod tego jakie hormony dostawał owszem mogło spowodować obrośnięcie

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #6 : 2004-09-24, 21:14 »
dzieki u nas instruktorki mówią że to moze być sprawa sterydów jakie dostawał ale z własnej ciekawości zapytam się naszego weta jak będzie :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Futro
« Odpowiedź #7 : 2004-09-25, 07:38 »
popytaj lepiej, tak samo o to pocenie, niech go zbada

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #8 : 2004-09-25, 11:42 »
oki jak tylko będzie to go poprosze a jak nie to poproszę instruktorkę żeby się go spytała jak przyjedzie a mnie nie będzie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futro
« Odpowiedz #8 : 2004-09-25, 11:42 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Futro
« Odpowiedź #9 : 2004-09-25, 12:23 »
wiesz ja też na to bym nie zwróciła uwagi, ale w pewnym momencie pogadałam z wetem, zbadał mi konia, potem wezwałam drugieggo który też go dokładnie zbadał...i powiem ci tyle że okazało się - co potwierdzili dwaj najlepsi weterynarze w okolicy po badaniu i bez świadomości tego co mogą znaleźć - że koń ma problem z sercem, a mianowicie dwutakt zastawki którejś tam.... to akurat nie jest strasznie duży problem który wykluczyłby konia z jakiejkolwiek pracy czy treningu ale jednak jest wada i jednak w jakiś tam sposób daje o sobie znać

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #10 : 2004-09-26, 21:37 »
bosh ale mnie przestraszyłaś muszę pogadać z tatą żeby porosił weta o dokładny przegląd bo mnie zdeczka przestraszyłaś
Zapisane

aaga

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #11 : 2004-09-29, 00:14 »
Ponoć od sterydów jest to możliwe. Jednak nasza sztuka farmacji (i nie nasza też) poszły tak do przodu, że takich przypadków się nie spotyka. Może więc czeka nas po prostu sroga zima?
Jeszcze jedno:
Czy twoje konisko jest wałachem czy ogierem? Ile ma lat? Takie rzeczy bowiem wpływają na hormony w organizmie. U wałachów jak i u ogierów mogą pojawiać się zmiany hormonalne. Mogą one się również pojawiać w skutek po prostu podeszłego wieku. U nas w stajni jest 25-latek wyglądający już teraz jak porządna lama.



hmm.. troche głupawo pominęłam klacz, ale przecież Misiek jest Misiek - napewno facet ;)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #12 : 2004-09-30, 08:45 »
a mój zaczął gubić sierść... Czyli że zaczął zmieniać letnią na zimową?  tak właśnie nie wiem czy już teraz go zaderkować...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #13 : 2004-09-30, 13:06 »
Chyba tak, skoro nie chcesz, zeby obrosl.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #14 : 2004-09-30, 15:07 »
dzisiaj przychodze, i nie wierze  :shock:
w jedną noc już obrósł na brzuszku :) ale tak ślicznie, bo on jest czarny, a obrósł taki biało-beżowym futerkiem.. aaa :D jakie on śliiiczny :D  
ale i tak derka i golenie  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futro
« Odpowiedz #14 : 2004-09-30, 15:07 »

Kamelia

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #15 : 2004-09-30, 19:18 »
Gigi jest 4,5 letnim wałaszydłem wiec z racji wieku mu obrośnięcie nie grozi :P
myshaa a ty jak swojego golisz to potem na hali tylko jezdzisz i stoi cały czas w derce w stajni ??
Zapisane

Ritka

  • Gość
Futro
« Odpowiedź #16 : 2004-09-30, 20:18 »
tak ;) ale czasami wychodze na step na dworze. Nawet jakbym go nie ogoliła to bym jeździła na hali.
poza tym i tak bede go derkować, nie ważne czy ogole czy nie  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 26 zapytaniami.