Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić?  (Przeczytany 5707 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« : 2004-12-12, 20:31 »
Mam pewien problem. Moze nie taki powazny, ale problem. Przez ostatnie trzy lata jeździłam w jednej stajni., Były tam tylko trzy kobyłki bo była ona nastawiona raczje na agroturystykę niz sport.  Wśród tych kobyłek jest jedna klaczka rasy fiording. Mozna powiedzieć, zę staram sie ją "nauczyc skakać". Nauczyć, bo ta klacz raczje nie skakała, ale skakać umie, bo przeszkody pokonuje. Porblem w tym, ze ona nie podnosi tylnych nog dostatecznie wysoko, i ot nie dotyczy wysokich przeszkod (ogromniastych z nia nie skaczę), ale nawet kawaletek. Nie zalezy mi na tym, zeby ona pokonywała przeszkody mierzace 150 cm, bo to nie ma sesnu, to nie jest ta rasa, chodzi mi o to jak "rozruszac jej tył", co zorbić, aby ona podnosiła nogi w czasie skoku. jakie ćwiczenia zastosowac itp. Porsze o "sprzedanie" mi jakiejś rady :-)
Zapisane

Natchniuza

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #1 : 2004-12-12, 20:59 »
Podbarowac troche :P Nie no, zartuje.

Prawde mowiac, raczej nie slyszalam o 'wiszacych zadnich nogach'. Wiszacy przod jest czesciej spotykany. Zreszta przednie nogi, ich zlozenie, sa zdecydowanie wazniejsze niz zad. Jaka ta kobyla ma technike skoku? Wisza jej przednie nogi czy podciaga je pod siebie? Baskiluje czy raczej jest sztywna i prosta nad przeszkoda?
Kon ma ograniczona mozliwosc 'schowania' zadnich nog, wiec zastanow sie, czy opuszczanie tylnych nog nie jest przypadkiem spowodowabe Twoimi bledami? Moze np. zbyt wczesnie wsiadasz w siodlo, jeszcze nad przeszkoda. W ten sposob obciazasz 'tyl' konia, co powoduje wypuszczenie tylnych nog i zrzutke. To jest chyba najczestszy powod.
A moze kobyla po prostu sie nie stara na takich niskich wysokosciach. BTW, jak wysokie sa te przeszkody?
Jest jeszcze jedna mozliwosc, jaka przychodzi mi do glowy. Nie umiesz sobie obliczyc optymalnego miejsca odskoku i nie podprowadzasz konia dobrze pod przeszkode... Kobyla wybija sie zbyt wczesnie i zahacza zadem o draga? Sporobuj wtedy skakac ze wskazowka, to pomaga, jak jezdziec nie widzi, gdzie dokladnie wypada dobry wyskok.
Sporobuj ja puscic w korytarzu, zobacz, jak skacze luzem.

A tak przy okazji, jakie masz doswiadczenie, ze "UCZYSZ" konia skakac?
Dlaczego Twoj trener nie moze Ci wytlumaczyc, w czym lezy problem?
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #2 : 2004-12-12, 21:03 »
jak dla mnie na takich małych rpzeszkodach jak na tym zdjęciu koń nie ma po co podciągać maksymalnie zadnich nóg bo nie istnieje taka potrzeba, rozumiem na wyższych rpzeszkodach ale wtedy musiałabys nam poakzać zdjęcie jak wyglądają te jej wiszące nogi. Zresztą ja też nie słyszałam o wiszących tyłach jest to raczej baaadzo rzadko spotykane możliwe, że jest to twoja wyobraxnia ? :P na takich małych przeszkodach trudno jest cokolwiek stwierdzić zreszta nie widać na zdjęciu bo nogi ma jeszcze a ziemi :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #2 : 2004-12-12, 21:03 »

Natchniuza

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #3 : 2004-12-12, 21:11 »
Kon sie nigdy nie posklada nad taka przeszkoda. To mozna stepem przejechac. Jest po prostu za niskie, zeby od konia wymagac podciagania ktorychkolwiek nog.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #4 : 2004-12-12, 21:33 »
No wlasnie po zobaczeniu zdjecia tez dochodze do takiego wniosku-za nisko, zeby to naprawde skoczyc.
PS. nie patrz pod konia.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #5 : 2004-12-12, 21:48 »
hmmm zrób jej korytaż z trochę wyższą przeszkodą wtedy zobaczysz czy napewno nie podciąga tylnich nóg może faktycznie jak jedziesz to masz tylko takie odczucie.ja też mam czasem dziwne odczucia rodem z archiwum X :P  :P
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #6 : 2004-12-12, 22:50 »
no to jest jak wysokie cavaletti i koń tego nie skacze tylko w galopie "przełazi" że tak powiem :P
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #7 : 2004-12-12, 23:51 »
Uwaga wyjaśniam :-) Ale zaczne od początku, żeby można mnie było jakos zrozumieć. Więc: regularną nauke jazdy konnej przerwałam jakieś cztery lata temu, na nauce wstępnych skoków. Kiedyś wyjechałam na wieś z Zorbą i tam natknęłyśmy sie na ową stajnie, gdzie były trzy klacze. Jeźdizłyśmy tam sporadycznie (wakacje, dłuższe weekendy, ferie itp.). Jak wspomniałam jest to bardziej gospodartswo agroturystyczne niż osrodek jeźżdziecki. Dlatego też poiom instruktora też nie jest za wysoki, wiec dużo on nas nie mogł nauczyć. Daltego nasza nauka polegała bardziej na samouczeniu się niż pobieraniu wiedzy od instruktora. Mozę użyłam złego słowa mówiąc, ze "ją uczę". Powinnam powiedzieć że ona "slkacze pode mną". Jak juz wpsomniałam jets to fiording i ma jakieś 15 lat. Biorąc jeszcze pod uwage to, że chodzi ona w rekreacji , nie bedzie ona skaka wyzszych pzreszkód, bo po porstu albo sie zatrzyma, albo zrobi "kuku" albo zrzuci. Najczęsciej najeżdżam z ainnym koniem, a ze klacz jest 'ambitna" to grzeje do przodu i nijak jej zatrzymać. Wiec i ja sie wybijam z rytmu i ona. Moze dlatego kiepsko z odskokiem. Wiem, ze to mój interes zatrzymać konia, nie pozowlić mu wyłamac, ale ja nie jestem tak bardzo doswiadczonai czasem moich umiejetności nie starcza. Wybaczcie.Jesli chodzi o skakanie, to kobyłka ma ambicje do skakania, ale wysokich pzreszkód nie skacz,e bo nie umie. Jak zrzuca to tylnymi nogami (trener widział i nie tylko on) i wlasnie nie wiem, co zorbić,z eby zaangażowała tył. W sumie to nie wiem jaką ona ma technikę skoku, nie patrzyłam na to z boku, bo nikt inny oprócz mnie na niej raczje nie skacze, poza tym, ona pode mną oddała swój pierwszy skok, raczej na zasadzie "spróbujmy, jak to wyjdzie" Pytanie to zadałam raczej z ciekawości, po z niej nie zorbię konia sportowego, ale zastanawiam sie co Wy o tym sądzicie, co byście zorbiły na moim miejscu.Słyszałam, że jak koń np. szura nogami po ziemi, to ćwiczyc z nim drągi, czy cos takiego mozna zastosowac w tym wypadku? dziękuję za słowa krytyki i rady i proszę o kolejne :-)Euphorio postaram sie juz wiecej nie patrzeć pod konia :-)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #8 : 2004-12-13, 00:10 »
nie odpowiedziałaś na zasadnicze pytanie - jakiej wysokości przeszkody ustawiałaś? my ustawialiśmy na pierwsze próby skoków krzyżaki tak że środek wypadał na jakieś 60cm a potem stacjonatki  powoli ok 60cm i koń jaaaaakoś to skakał mimo że to były pierwsze próby, a nawet krowa skoczy 1,2m więc nie przesadzajmy z możliwościami tej kobyłki, nikt nie każe jej skakać po 1,5m ale między 30cm a 70cm jest różnica szczególnie jeżeli chce się żeby koń skoczył a nie "skoczył"

dziwi mnie twoje podejście...

Cytat: Żołnierka
Wiem, ze to mój interes zatrzymać konia, nie pozowlić mu wyłamac, ale ja nie jestem tak bardzo doswiadczonai czasem moich umiejetności nie starcza.


w ten sposób możesz konia zmanierować i zniechęcić do skakania, jeżeli zabierasz się za skoki powinnaś być konsekwentna w tym co robisz, ale o tym lepiej niech wypowiadają się nasze skoczne dziewczyny ;)

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #8 : 2004-12-13, 00:10 »

Natchniuza

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #9 : 2004-12-13, 11:37 »
Cytat: Żołnierka
 Dlatego też poiom instruktora też nie jest za wysoki, wiec dużo on nas nie mogł nauczyć. Daltego nasza nauka polegała bardziej na samouczeniu się niż pobieraniu wiedzy od instruktora.


Zmien stajnie. Jak chcesz skakac, to bez trenera ani rusz.

Cytat: Żołnierka

Jak juz wpsomniałam jets to fiording i ma jakieś 15 lat. Biorąc jeszcze pod uwage to, że chodzi ona w rekreacji , nie bedzie ona skaka wyzszych pzreszkód, bo po porstu albo sie zatrzyma, albo zrobi "kuku" albo zrzuci.


Skad wiesz? Co to znaczy wyzsze przeszkody? Tak jak pisze K_cian - 120cm to i krowa skoczy.

Cytat: Żołnierka

Najczęsciej najeżdżam z ainnym koniem,


beznadziejny pomysl skakac za innym koniem! A potem sie dziwisz, ze kobyla ciagnie do przodu. Skacz sama!!! Co to za skoki za przyslowiowa 'lokomotywa'? Bez sensu totalnie.

Cytat: Żołnierka

a ze klacz jest 'ambitna"


Sama sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, ze przy wyzszych przeszkodach zrzuca albo sie zatrzymuje (albo BY to zrobila??? robio to czy przypuszczasz, ze tak BY zrobila?!??! Bo to roznica). Jesli kon rzeczywiscie sie zatrzymuje, zrzuca, wisi nogami, to jest dupa a nie ambitny. Ambitne konie chodza konkursy GP.

Cytat: Żołnierka

to grzeje do przodu i nijak jej zatrzymać.


Dziwisz sie jej? Kazesz jej jechac za innym koniem przeciez, to normalne, ze kobyla bedzie ciagnac do przodu. Jezeli masz problemy z opanowaniem konia, to zacznij od ujezdzenia, a potem sie zabieraj za skoki. Duzo zatrzyman, poszerzen, skrocen, przejsc, zmian chodow, cwiczen rozluzniajacych - lopatki, ustepowanie od lydki, cofania itd.
Przede wszystki skacz SAMODZIELNIE a nie ZA koniem. Jesli kobyla bedzie bardzo pedzila, zrob wolte przed przeszkoda albo nawet zatrzymaj, cofnij, najedz ponownie, nie moze leciec do przodu. Musisz ja miec w rece, musisz umiec ja skrocic lub dodac przed przeszkoda, musisz wiedziec!! kiedy skrocic, a kiedy dodac, musisz po prostu umiec sonie wyliczyc, gdzie powinien wypasc odskok i wiedziec, czy wypadnie za blisko czy za daleko i w zaleznosci od tego albo pojechac do przodu albo wziac na siebie i skrocic. Jesli nie widzisz odleglosci, to skacz ze wskazowka. Jezdzij duzo drazkow, raz szerzej raz wasko, zeby umiec odpowiednio poprowadzic konia. Skacz linie i licz glosno foulee miedzy jedna a druga przeszkoda.
No ale prawda jest taka, ze SAMA sie tego nigdy nie nauczysz. nabywasz tylko zlych nawykow. Do tego potrzebny jest trener.

Cytat: Żołnierka

Wiec i ja sie wybijam z rytmu i ona.


Raczej Ty ja wybijasz z rytmu. Nie wychodz przed nia,  czekaj na nia, jesli rzeczywiscie odbija sie za daleko. Ale z drugiej strony nie mozesz wtedy zostac z cialem. To jest wiele szczegolikow, ktorych niestety musi Cie nauczyc trener. Ktos na to musi patrzec z ziemi i na bierzaco poprawiac bledy.

Cytat: Żołnierka

Moze dlatego kiepsko z odskokiem.


Co to znaczy kiepsko z odskokiem? Gdzie ta kobyla sie odbija? Bo to bylo tylko moje przypuszczenie, ze kon odbija sie za wczesnie. Jak jest naprawde? Gdzie wypada odskok?! Zawsze za wczesnie?

Cytat: Żołnierka

Wiem, ze to mój interes zatrzymać konia, nie pozowlić mu wyłamac, ale ja nie jestem tak bardzo doswiadczonai czasem moich umiejetności nie starcza. Wybaczcie.


To po co skaczesz w ten sposob? Nigdy sie niczego nie nauczysz, robiac to bez trenera. Niestety, smutna prawda.

Cytat: Żołnierka

Jesli chodzi o skakanie, to kobyłka ma ambicje do skakania, ale wysokich pzreszkód nie skacz,e bo nie umie.


Nadal bede podtrzymywac, ze ambitne konie skacza parcoury 160cm i to sa wysokie przeszkody. Natomiast 100-120 to naprawde nawet krowa skoczy, jesli sie ja odpowiednio 'podprowadzi'.

Cytat: Żołnierka

 Jak zrzuca to tylnymi nogami (trener widział i nie tylko on)


Jaki TRENER??? Instruktor rekreacji (o ile ten facet ma w ogole papiery) to zaden trener.

Cytat: Żołnierka

i wlasnie nie wiem, co zorbić,z eby zaangażowała tył.

Na takich wysokosciach kon nie 'zaangazuje tylu'. Czego ty wymagasz? taka przeszkodka to jest tylko troche wieksze foulee galopu!
Czy ona normalnie w trakcie jazdy chodzi luzna, z zadem podstawionym pod klode?

Cytat: Żołnierka

 W sumie to nie wiem jaką ona ma technikę skoku, nie patrzyłam na to z boku,


Wybacz, ale zdjecie mowi samo za siebie.

Cytat: Żołnierka

 co byście zorbiły na moim miejscu.


Ja bym sobie dala spokoj ze skokami bez trenera i w dodatku na koniu, ktory tego nie umie i Cie niczego nie nauczy.

Cytat: Żołnierka

Słyszałam, że jak koń np. szura nogami po ziemi, to ćwiczyc z nim drągi, czy cos takiego mozna zastosowac w tym wypadku?

Czy ona szura nogami rowniez podczas jazdy po plaskim? Czy idzie podstawiona?
Dragi to jest dobry pomysl. Wysokie kawaletki, zeby kon podnosil nogi.

Cytat: Żołnierka

Euphorio postaram sie juz wiecej nie patrzeć pod konia :-)


Glowa w gore i przed siebie. pieta w dol. Kolano nizej, cala noga obciagnieta w dol. Rece w przod nie pod siebie. Nie lez na niej.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #10 : 2004-12-13, 13:23 »
wiesz co żołnierka... wejdź na moją stronę, http://www.daruma.nora.pl tam w dziale sport wejdź w dział skoki i sobi epoczytaj co nie co i przygotowywaniu konia do skoków, będą tez opisane pierwsze kombinacje jakie się stawia koniom, kombinacje na poszczególne problemy, kombinacje do puszczania w tunel, poza tym poczytaj sobie inne działy, szczególnie o ujeżdżeniu i podstawach w poradach, o ile się nie mylę poinny tam być różne ćwiczenia opisane typu łopatki itd próbuj z nią tego, i jeżeli zamierzasz skakać to raz jeszcze konsekwencja i nie jakieś płotki po kolana tylko przynajmniej te 60 cm żeby koń miał przez co nogi podnieść a nie nieco wyższe kawaletki, poćwicz,popróbuj ją puścić w tunel, porób zdjęcia w tunelu i nam pokaż, sama napewno skoczy wyżej niż z tobą i sądzę że krzyżaki na metr ustawiac możesz bez problemu a nawet i stacjonatkę koło metra poszłaby. my mojemu bubko triplebaara stawiałyśmy 130(co jeszcze nie jest jakoś wybitnie dużo na skoki luzem) a skakać za dużo nie skakał i przeszedł , więcej wiary w konia, nawet krowy potrafią skakać

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #11 : 2004-12-13, 18:11 »
a ja nie umiem skakać :( wogóle nie umiem jeździć :( a tak apropos skakania -  to nawyk którego nauczyła mnie świtna trenerka u której swego czasu jeździłam ( na moim kochanym koniku Merkurym ) nie chce się wykorzenić już ostatnio bylo dobrze teraz znowu beznadzieja już nie wiem co jest źle... Mój trener cierpliwie mi tłumaczy staram się no ale nie wychodzi... Ostatnio dużo o tym rozmawialiśmy i wogóle dawał mi jakieś rady ale i tak się spytam :P:
Jaki jest powód tego, że wychodząc do skoku moja noga prostuje się i miedniacą uciekam do tyłu zamist iść z koniem ( dodam, że nie zawsze tak mam a często zdaża się to przy szerszych przeszkodach -okser) na krzyżaczkach jest wszystko ok stacjonatki też mi wychodzą nawet te wysokie ostatni 115cm bez problemu. Ale teraz nawróciło i okserka 80cm nie mogłam skoczyć nogi mi lecą do tyłu nie wiem co jest... :(
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #12 : 2004-12-13, 18:34 »
mi też nogi lecą do tyłu. Ale to dlatego że w ujeżdżeniówkach skacze i nie pozwalam sobie strzemion skrócić ;P  :lol:
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #13 : 2004-12-13, 18:41 »
hehe no właśnie w ujezdzeniowkach tak jest bo też w takim skakałam i nie wiem jak tego durnego nawyku można tez stosować w skokówkach... mam przendie i tylne klocki dosyć big i nieraz jest ok a nieraz bleeeee :/
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #14 : 2004-12-13, 19:17 »
inwersja nie przejmuj się, widziałas tego magika nawet chyba na olimpiadzie? nie jestem pewna czy startował....jejku z jakiego on kraju jest reprezentantem...tak czy siak pewnie będziesz wiedziała o kogo chodzi, majta sie na koniu w każdą stronę, nogi jedna pod broda druga na zadzie, strzemie pod piętą i wogóle gdzieś pod nogi się patrzy :P normalnie aż wstyd a facet w reprezentacji i kurde jakie zawody jeździ, więc don't wory, do pekinu pojedziesz  8)

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #14 : 2004-12-13, 19:17 »

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #15 : 2004-12-13, 19:21 »
hehe dziękuję tylko martwi mnie to że się cchyba w rozwoju cofam ( jak to stwierdziła ostatnio moja koleżaka wymagam dużo od konia ale jeszcze więcej od siebie hmmm może jest w tym troche prawdy :P) Inwersja to sie ze mną ma tu morduje ją skokami tu ujeżdżeniem ehh :P Ale może w WKKW wystartujemy  :wink:   8)  A gościa widziałam to muszę przyznać, że mój styl jest juz lepszy :P Jak go pierwszy raz zobaczyłam to pierwsze co się załamałam że człowiek może tak jeździć a drugie podbudowałam się że łooo :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #16 : 2004-12-13, 19:39 »
tylko też trzeba mieć dar żeby tak jeździć i tak daleko dojść... jak on przeszedł konkursy na styl to ja nie wiem :P

Inwersja :*

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #17 : 2004-12-13, 19:44 »
jest nawet taki jeden Polakna ostatnich skokowych zawodach na Partty startował chyba w P... Jeździ równie tragicznie łokcie rozpostarte na metr rzuca się po koniu łydki na zadzie a zaszedł daleko i na dodatek jest trenerem a co najsmieszniejsze to swoich uczniów oducza takich nawyków które ona sam ma (patrez wyzej :P)
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #18 : 2004-12-13, 20:49 »
K-cian i Natchniuza dzieki z aradę. Jak bee tam w najbliższym czasie (weekend majowy labo wakacje) to postaram sie zastosowac do waszych rad i "udokumentować" moje "poczynania" zdjeciami.
 Natchniuza ja tam nie jeżdże regularnie, tylko w wakacje. Normalnie jezdze w "absolucie".Przepraszam, dotad używąłam słow "trener" i "instruktor rekreacji" zaminnie, poprawię sie :)
 przyznaje, najazd za innym koniem, to mój błąd. Nietstey ja czasmai sobie z nią nie mogę poradzić jak najeżdzam sama, czasami mi wyłamuje, dlatego też "ratowałam sie" najazdem za innym koniem. Przyrzekam, jakem jeździec, ze już wiecej tego robić nie będę :)
 Źle sie wyraziłam, mówiąc, ze koń jest ambitny, miałam cos innego na myśli, ale w to juz nie wnikam, ob to w sumie nie ma istotnego znaczenia.
 Klacz raczej nie szura jak idzie po płaskim, ładnie idzie, ale wlasnie przy przeszkodach zaczynaja sie schody. Mówicie drągi, drągi i jeszcze raz drągi? Ok popróbuję, zobaczymy jak bedzie. dziękuje za wszystkie rady, postaram sie do nich zastosować. K_cian, Twój zwierzak jets bardzo sympatyczny ;-)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #19 : 2004-12-13, 21:22 »
eee...debros?^^'

Zuzika

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #20 : 2004-12-14, 00:35 »
u nas jedna kobyła też zawsze zwala tyłem ale ten kon sie poprostu nie nadaje do skoków wiec nie próbuje na niej nic takiego, ona poprostu nie lubi skakac :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #20 : 2004-12-14, 00:35 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Co zrobić?
« Odpowiedź #21 : 2004-12-14, 18:45 »
Cah i jeszcze jedno może jak będziesz coś próbować to spróbuj ustawić tą przeszkodę tak żeby wydawała się większa,bardziej obszerna,nie na darmo np.1,2 ustawia się z krzyżakiem w środku,albo z 2 belkami,koń taką preszkodę bardziej "szanuje",a takie coś to takie 'nic'..
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #22 : 2004-12-14, 19:22 »
Newada dzięki za radę :-) K_cian, ja tam imion nie kojarzę (przeglądłam stronke w pośpiechu-fajna), ale takie cos czterokopytne, sympatyczne i kasztanowate :-)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #23 : 2004-12-14, 19:27 »
to coś?

tego typu http://www.daruma.nora.pl/25.jpg przeszkody jej staiwaj a dopiero potem stacjonatki i naprawdę nie wahaj się stawiać po 60-70cm

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #24 : 2004-12-14, 19:38 »
A nie mówiłam, ze sympatyczne? :-) Ok, K_cian, spasiba za kolejna radę. Jak bede tam w najbliżsyzm czasie to jej postawię troche wyższe, zastsouję sie do Twoich (i nie tylko) rad i porobie zdjatka do oceny Specjalistów :-)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #25 : 2004-12-14, 19:48 »
a próbowałaś ją luzem w korytarzy puszczać ?? bo może to ty jej zakłócasz coś tam ??
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #26 : 2004-12-14, 19:56 »
No własnie nie próbowałam, ale spróbuję. jest duze prawdopodobieństwo, zę to własnie ja jej pzreszkadzam, bo jeźdzcem dobrym nie jestem,
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #27 : 2004-12-15, 15:26 »
korytaż to jajlepszy sposób rzeby się upewnić jeżeli nie jesteś przekonana do swoich umiejętności.Ja już go zrobisz to od razu walnija jakąś wyższą i obszerniejszą.
Ktoś tu napisał że ambitne konie skaczą po 160 ja uważam że ambicja a umiejętności to dwie różne żeczy.Bo są konie które naprawde lubią skakać ale nie przeskoczą takiej wysokości bo nie mają predyspozycji zresztą konie chodzące po 160 też czasem nie mają ambicji co udowodniła ta klacz na olimpiadzie chyba alexis czy jekoś tak już nie pamiętam :P  :P  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #27 : 2004-12-15, 15:26 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #28 : 2004-12-15, 15:54 »
zacznijmy jeszcze od tego że koń w korytarzu też kilka razy musi skoczyć dla nabrania pewności siebie zanim mu 1,6m coś zbudujesz

przykłady szeregów już żołnierka powinna wiedzieć gdzie znaleźć, na mojej stronie też są takie niewielkie przeszkódki które skakał rudy pokazane...zresztą wszystko możesz stawiać i oxerki i stacjonaty i krzyżaki i triplebarry...zasze od najmniejszej do największej i krzyżak jest o tyle dobry że skieruje konia na środek przeszkody....więc na początek choć jeden krzyżaczek

Żołnierka

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #29 : 2004-12-15, 22:02 »
Tak K_cian, Twoija stronę wnilkiwe przestudiowałam, wydrukowałam co potrzeba, a czy to do mnie dotarło zobaczymy jak bede miała okazję pobyć troche dłużej z tym koniem :-) Mówisz krzyżaczek? Ok popróbujemy:-) Dzieki za kolejne rady :-)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 27 zapytaniami.