Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wedzidlo dziurkowane:P  (Przeczytany 1265 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« : 2005-01-17, 17:19 »
kupilam dziisja oliwke dziurkowana i wsumie nie wiem za bardzo jakie ma dzialanie ani nic.... babka w sklepie mowila ze tam po prostu mozna wlac roztwor z cukru i ze to tylko do zabawy konia zacheca. aa co mozna jeszce wlac i wogole??:P:P
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #1 : 2005-01-17, 17:34 »
ja polecam rrzotwór z soku z marchwi albo jabłka :P
ale szcerze móiąc nie spotkałam się z czymś takim i myśle ze dziala to na podobnej zasadzie co wędzidło smakowe tyle że tutaj sama wybierasz co twój koniś ma smakować :) myślę że możęsz trochę pokombinować i do roztworu cukru dać np trochę soku jabłkowego czy takich kombinacji muslowych albo coś :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #2 : 2005-01-17, 19:46 »
no i dobrze i powiedziała, można topić cukier też, można zalewać miodem...najróżniejsze rzeczy, koń przez to żuje wędzidło, bawi się nim bo czuje ten smak, ja jednak wolałabym jabłuszkowe wędzidło bo co metal to metal, mimo smaku jednak ostrzejszy i jeżeli chce się konia zachęcić do wyjścia do ręki, przekonać go do ręki to jednak łagodniejsze wędzidło byłoby lepsze a też jest smakowe

Forum Zwierzaki

wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedz #2 : 2005-01-17, 19:46 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #3 : 2005-01-17, 22:03 »
ee to jak z dziurkami to jakieś lipne :P albo zrobione z przysznica ;) spoko, fajny patent. a takie zwykłe smakowe to z czego są zrobione ?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #4 : 2005-01-17, 22:40 »
tworzywa plastikopodobne, jakieś lateksowe gumowe czy coś takiego...poprostu masa plastyczna jakaś, trwalsze i trwardsze niż gumowe wędzidła, w trakcie żucia uwalniają smak co zachęca konia do jeszcze mocniejszego żucia

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #5 : 2005-01-18, 13:18 »
aha, to spoko, ja miałam jakieś chore wyobrażenia na ten tenmat ;)
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #6 : 2005-01-18, 22:21 »
Ja stosuje u mojej klaczy wędzidło z dziurkami. Jest to zwykłe puste i grube wędzidło które ma kilkanaście otworów dzieki nim koń ślini się bardziej co powoduje rzucie wędzidła.

aaga

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #7 : 2005-01-22, 12:36 »
z durszlaku zrobione ;)
ps. nie wierzmy tak bezgranicznie w gumę. Zdarzają się obtarcia gumowym wędzidłem, a wcale nie jest powiedziane że guma jest sympatyczniejsza dla ciała ponieważ występuje tu większa siła tarcia niż w wędzidle metalowym.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #8 : 2005-01-22, 14:11 »
zgadza się ale tylko wtedy gdy guma jest sucha -> gdy koń się nie ślini, wtedy jest tarcie tym bardziej jeśli ktoś usilnie pracuje ręką a koń ma zaciśnięte szczęki i nie przeżówa wędzidła...wtedy zgoda że bardzo łątwo obetrzeć konia gumoeym wędzidłem, ja ponad rok jeździłam na debrosie na prostym gumowym wędzidle i ani razu mi się nie obtarł jak dotąd

lepsze niż guma choć twardsze są typu jabłkowych i z różnych tworzyw jak plastik czy cuś...ale one podczas żucia jak zostaną nadgryzione gdzieś to mają ostre krawędzie bardzo...coś za coś, jakby nie patrzeć rozsądek i interesowanie się stanem sprzętu i koniem jest na piedestale i jeśli ktoś choc trochę myśli to uniknie obtarć i nieprzyjemności

Forum Zwierzaki

wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedz #8 : 2005-01-22, 14:11 »

Kamelia

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #9 : 2005-01-23, 16:04 »
mojej znajomej koń jakoś po użwaniu smakowego niechciał wogóle przyjmować wędzidła i zaczęła sprawdzać czemu sę tak dzieje okazało się że wędziło renomowanej firmy poprostu po krótkim czasie się "zużyło" i ze smakowego plastiku zrobiła się zawalita tarka która raniła konia.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #10 : 2005-01-23, 20:21 »
i właśnie dlatego mówię że trzeba bacznie pilnować stanu sprzętu i końskiego zdrowia, jeśli się troche myśli to się uniknie problemów

aaga

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #11 : 2005-01-24, 09:59 »
zgadza sie k_cian
No te smakowe to nie bardzo faktycznie...smak szybko schodzi.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #12 : 2005-01-24, 10:31 »
jakoś mój je lubi, ma od pół roku, nie jest postrzępione ani nic i supe się na nim współpracuje, poza tym co z tego że smak schodzi? koń na smakowym ma łatwiej przyjąć wędzidło i nauczyć się je żuć i ten efekt ma zostawać na dłużej niż tylko na czas wkładania wędzidła smakowego, koń ma przyjmować i żuć wędzidło i na metalowym i na gumowym i na plastikowym i na skórzanym, jakie by nie było, ja jestem za jabłkowymi

aaga

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #13 : 2005-01-31, 15:19 »
no problem jest taki że jest w zasadzie jednorazowe...moim zdaniem aromat powinien uwalniać się stopniowo, żeby starczyło na parę lat
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #14 : 2005-01-31, 15:32 »
w jabłkowym?chyba żartujesz...

Forum Zwierzaki

wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedz #14 : 2005-01-31, 15:32 »

aaga

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #15 : 2005-01-31, 17:02 »
w związku z czym?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #16 : 2005-01-31, 18:04 »
Cytat: aaga
no problem jest taki że jest w zasadzie jednorazowe...moim zdaniem aromat powinien uwalniać się stopniowo, żeby starczyło na parę lat

Inwersja :*

  • Gość
wedzidlo dziurkowane:P
« Odpowiedź #17 : 2005-01-31, 18:09 »
a ja z moją inwencją twórczą dostalam wędzidło podwójnie łamane z zabawką własnej roboty :) śmeisznie wygląda ale bezpiecznie i użytecznie mam nadzieję że może to oduczy Inwersję  szczękania zębami :P  ooo a mówiłam wam że przez jazdę na anchrapniku meksykańskim nie szczęka zębami ?? :> ale neistety teraz zgrzyta więc wolałam żeby już szczękała :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.