Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!  (Przeczytany 1133 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« : 2005-07-13, 18:51 »
Mam pytanie. Kocham konie i jezdze konno, wiec chcialabym aby takze w przyszlosci moja praca byla zwiazana z tymi zwierzetami. Nie wiem czy to bedzie mozliwe. Wiecie jakie zawody sa zwiazane z konmi i jakie studia trzeba skonczyc??? Piszcie!!!
« Ostatnia zmiana: 2005-07-13, 20:01 autor EwkaKonik »
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Ritka

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #1 : 2005-07-13, 20:08 »
zawsze możesz zostać stajennym. Po studiach będziesz stajennym z kwalifikacjami :)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #2 : 2005-07-13, 21:38 »
U mnie w okolicy (3 km) jest dość duża stadnina. Spokojnie można dojechać rowerem :roll: . Ostatnio mam dużo wolnego czasu, poprostu nudze się niemiłosiernie przesiadując po 10 godzin przed kompem :roll: . W ów stadninie każdy może zostać opiekunem koni. Mojej kumpeli z osiedla znajomy (o rok starszy) pracuje tam. Podobno bardzo miło, zawsze w razie problemów z koniem jest pomoc Kocham konie, moja ciocia ma (ale pociągowego :( ) i zawsze go karmie, wyprowadzam, czyszcze... W zamian w tej stadninie są darmowe lekcje jazdy konnej :) Konia nigdy bym nie skrzywdziła, zawsze chciałam mieć z nimi doczynienia. Czy na moim miejscu podjelibyście tą pomoc na stadninie? :)

PS. Przepraszam że wpisałam to w temat z pisaniem ale nie widziałam potrzeby pisania nowego tematu... :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-13, 21:54 autor *MoNa* »
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedz #2 : 2005-07-13, 21:38 »

Ruda

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #3 : 2005-07-14, 13:00 »
no studia to jakaś akademia rolnicza czy cos takiego w wawie to jest sggw <szkoła główna gospodarstwa rolnego> albo są licea, czy technika trzeba się rozejrzeć a jesteś zainteresowanahodowlą czy bardziej samą jazdą?????
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #4 : 2005-07-14, 13:37 »
Chyba raczej wszystko co z tym zwiazane. Zalozylam ten temat bo chcialam sie dowiedziec czegos na ten temat bo do wyboru zawodu mam jeszcze troche czasu. A wiecie cos na temat pracy instruktora jazdy konnej? Wiem ze moja instruktorka skonczyla AWF.
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #5 : 2005-07-14, 13:48 »
Ja chce isc na zootechnike. Wlasnie gdzies na zootechnice jest hodowla koni ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #6 : 2005-07-14, 13:57 »
No dobra a co z tym instruktorem?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Wiedźma

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #7 : 2005-07-14, 21:20 »
Zeby miec papier instruktora, trzeba skonczyc kurs (w tym celu musisz miec mature) i zdac egzamin, a wkrotce trzeba bedzie tez miec bodajze srebrna odznake jezdziecka.
Mozesz isc do technikum hodowli koni, na zootechnike na studia, do studium hodowli koni, na podyplomowe studia o roznych konskich specjalnosciach... Nie ma co wypisywac, bo za kilka lat i tak sie wszystko pozmienia ;)
 
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #8 : 2005-07-14, 22:28 »
Dzieki Wiedźmo.:)
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Forum Zwierzaki

Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedz #8 : 2005-07-14, 22:28 »

Essey

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #9 : 2005-07-15, 09:45 »
Moja koleżanka chce zdawać na srebrną odznakę jexdziecką żeby być instruktorką kiedyś w przyszłości. Pokazała mi swoje przykładowe pytania (bodajże 450) i jak to widziałam to aż się odechciewa. Więcej zakuwania niż do matury :lol: no ale jeśli tylko taka droga to jestem w stanie się tegoi nauczyć. marze o tym, żeby zostać instruktorką :)
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #10 : 2005-07-15, 14:32 »
Ale co to dokladniej jest ta srebrna odznaka jeździecka?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #11 : 2005-07-15, 14:50 »
EwaKonik srebrna odznaka jeździecka do odznaka jeźdźca (jak sama nazwa wskazuje). Aby taką odznakę otrzymać trzeba zdać wiele trudnych zadań. Nie bardzo wiem jak wygląda test na srebrną odznakę ale za to wiem jak na brązową:) Najpierw podobno zdaje się teorię. Musisz odpowiedzieć na kilkadziesiąt albo kilkaset pytań dotyczących zachowań koni, opieki nad nimi itp. Potem jest praktyka. Każą ci wyczyścić i osiodłać konia. Wprowadzić go na maneż i potem oceniają stęp, kłus, galop, skoki przez zadane przeszkody. W pytaniach są dopuszczone bodajże 3 pomyłki. Miałam książkę o tym ale mi się gdzieś zawieruszyła. Więc na srebrną odznakę będą te żeczy i jeszcze wiele innych. A w pytaniu co to jest to poprostu taki medal i kartka (taka podobna do legitymacji) i pisze tam co zdałaś i na jakim koniu itp. (o got ja wogóle nie umiem opisywać:/ i za co ta 5 na koniec z polaja?)
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #12 : 2005-07-15, 15:05 »
A to sie zdaje kiedy sie chce czy trzeba najpierw jakies studia skonczyc?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Wiedźma

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #13 : 2005-07-15, 16:49 »
Wszystkie info na ten temat masz na stronie PZJ. Egzaminy na odznaki odbywaja sie tylko w uprawnionych osrodkach w wyznaczonych terminach. No i nie odpowiada sie na kilkadziesiat czy kilkaset pytan, bo ile osob zdazyli by przepytac jednego dnia? ;)
http://www.pzj.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=158
Zapisane

PoZ!oMeCzK@

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #14 : 2005-07-15, 17:05 »
Można zostać weterynarzem:/
Wiem że w tamtym roku studia trwały 5,5 lat.
Połowa medycyny. Ale niezła zabawya
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedz #14 : 2005-07-15, 17:05 »

mydziulek

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #15 : 2005-07-15, 17:17 »
Można też zostać hipoterapeutą i pracować z dziećmi :D Ja chcę wybrac tę drogę, ponieważ juz teraz sie duzo ucze od rehabilitantki mojego brata ktora rowniez jest hipoterapeutką (mój brat ma Zespół Downa) Jezeli ktos nie ma uprzedzen do dzieci specjalnej troski i lubi konie to jest to praca jak najbaredziej dla niego :D
Zapisane

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #16 : 2005-07-15, 18:30 »
Weterynarz i hipoterapeuta to nie dla mnie. Nie zebym miala jakies uprzedzenia czy cos w tym stylu. Ale to nie dla mnie. A znacie jeszcze jakies studia zwiazane z konmi oprocz tej hodowli koni?
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Essey

  • Gość
Odp: Praca z końmi. Zajrzyjcie tu!
« Odpowiedź #17 : 2005-07-16, 13:30 »
Ja kilka razy pomagałam przy hipoterapii, trzymałam dzieci itp. to nie dla mnie, nie mam podejścia :P

Cytuj
A to sie zdaje kiedy sie chce czy trzeba najpierw jakies studia skonczyc?

Trzeba mieć 19 lat i zdaną maturę ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 29 zapytaniami.