Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nowe siodlo i jego konserwacja  (Przeczytany 2922 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awangarda

  • Gość
nowe siodlo i jego konserwacja
« : 2005-09-29, 21:40 »
tak wiec wyprawa do Pragi sie udala znalazlam boski sklep i zakupilam siodlo:] chce je jak najlepiej zakonserwowac aby dlugo mi sluzylo tylko niebardzo wiem jak sie do tego zabrac... skora w nim jest bardzo gladziutka i jak sprobowalam od spodu smarowac ja zwykla mascia do siodle to wsomie tak nieszczegolnie wsiakala... dlatego chce wiedziec jak Wy konserwowaliscie siodla za pierwszym razem jakimi preparatami i wogole jak to wszystko wygladal:P slyszalam ze najlepiej jest zagotowac wyroby skorzane w oleju ale z siodlem moze byc problem pozatym troche bym sie bala stosowac tej metody:P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #1 : 2005-09-29, 22:03 »
najpierw dobrze by było zaopatrzyć się w mydło do skór - zmiekcza skóry bardzo fajnie - i jakiś olej lub smar doi konserwacji skór...myjesz mydełkiem siodło, możesz to ze trzy razy nawet zrobić w przeciągu np 2 dni? potem smarujesz dość obficie nawet olejem lub smarem, dajesz skórze wchłonąć przez dobę olej, potem smarujesz raz jeszcze i znów na dobe dajesz je do wyschnięcia, powinno starczyć...pamiętaj że skóra nie lubi lezeć w wilgoci, jak siodło się kurzy to przecieraj przynajmniej...

awangarda

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #2 : 2005-09-29, 22:09 »
ok glicerynke mam wiec wymyje dzisiaj pierwszy raz, a olej musi byc special orginal do wyrobow jeezdzieckich czy taki najzwyklejszy rownie dobrze sprawdza sie w tym??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedz #2 : 2005-09-29, 22:09 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #3 : 2005-09-30, 12:06 »
awangarda ja nie jestem pewna czy glicerynowe jest dobre do pielęgnacji siodła...są takie specjalnie do skór sprzedawane, w jeździeckich powinnaś dostać...a jeśli nie to może lepiej szare mydło? sama nie wiem...wiem natomiast że te do skór sprecjalnie fajnie rozmiękcza i uelastycznia skórę...

olej jak na razie tylko jeden miałam kupiony bo więcej nie potrzebowałam i był to olej do skór pfiffa, starczyło mi pół litrowe opakowanie na konserwację sprzętu na te trzy lata ponad kiedy mam konia, od ponad pół roku na dwa siodła, wcześniej praktycznie też 2 ogłowia...i jeszcze mam, także to nie jest rzecz która strasznie szybko znika a siodła nie smaruje się też non stop

awangarda

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #4 : 2005-09-30, 16:10 »
hmm no ja mam to mydelko do skor w jezdzickim kupione w takim niebieskim zakrecanym pudelku;) myslalam ze to glicerynowe jest;) ale moglam sie pomysli;) dzieki za rade:] kupie olej i biore sie za konserwacje:]
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #5 : 2005-09-30, 19:37 »
o loooooool pochwal sie co za sprzet kupilas, a nie o jakims mydle gadasz :P
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #6 : 2005-09-30, 20:16 »
heh skromne bardzo tak jak przystalo na kieleckie DGB, prosty schludny calkiem ladny kentaur niby model chyba senecca bodajze wszechstronny ale o prof skokowym z odkrecanymi tymi takimi tylnimi:P no kazdy wie o co mi chodzi:P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #7 : 2005-09-30, 20:29 »
no ba, po kielecku to rozumiem ;D odkrecanymi fiutkami znaczy sie;D :P
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #8 : 2005-09-30, 20:31 »
"wyjelas mi to z ust" hmm troche to dziwnie brzmi akurat w tym konteksice....... <hahaha>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedz #8 : 2005-09-30, 20:31 »

Euphoria

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #9 : 2005-09-30, 21:05 »
<hahaha>
ach te kielcowe dziewczynki...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #10 : 2005-10-01, 09:37 »
nbo rzeczywiście, dla mnie podlasiaka to brzmi nie powiem... ;)

lida66

  • Gość
Odp: nowe siodlo i jego konserwacja
« Odpowiedź #11 : 2005-11-14, 21:03 »
do konserwacji skóry jest dobry tran-taki domowy sposób raczej co nie???ale dobry...:wink:
3majcie sie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 24 zapytaniami.