Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(  (Przeczytany 1545 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiunia

  • Gość
On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« : 2005-11-01, 21:20 »
 W mojej stajni jest kon który nie potrafi chodzić rozluźniony.Oczywiście ma to odbicie w jego przeszlosci. Chodzi z głową wyryjona do góry(gł. przez to że kiedyś przy skokach szarpano go za pysk) no i nosi twardo.Potrafi ponieść(nawet w chali).Oczywiście cały czas pracuje nad nim nasza trenerka.Potrzeba 1,5 godz jazdy z przytrzymywaniem i odpuszczaniem oraz pracy dosiadem, żeby uzyskać wypuszczenie głowy w dól. Ciężki przypadek :|Co o tym myślicie??Czy spotkaliście się kiedyś z takim koniem???
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #1 : 2005-11-01, 21:37 »
myślę że te odpuszczenie głowy w dół to próba chowania się za wędzidło bardziej niż wyjścia do ręki, inaczej koń nie walczyłby tak długo zadzierając pysk....

co możesz zrobić...możesz darowac sobie jazdy na tym koniu i wziąść go na lonże, lonżować na chambonie(ale nie na tym gumowym a na tym prawdziwym normalnym skórzanym) i pracować z nim tak przez 2-3tygodnie nawet, niech zacznie wychodzic głową do dołu, niech nauczy się odnajdywac równowagę w takim ustawniu, wychodzić nosem w dół i do przodu, zaokrąglić grzbiet przede wszystkim...

a potem jazda, dużo ćwiczeń rozluźniających, jazdy na długiej wodzy i jak najdelikatniejszym kontakcie, nie zwracaj uwagi na pysk, miękka ręka i jazda do przodu,z czasem nabierak wodzy i kontaktu jeśli koń nie buntuje się, pamiętaj że każde nabranie czy przytrzymanie wodzy musi być poprzedzone działaniem łydki...hmmm...jazda po kołach, bez ustawiania głowy na siłę i prób ściągania jej, można spróbować na czarnej wodzy pokazać droge w dół ale nie wiem czemu mam wątpliwości co do kompetencji instruktorki by mogła posłużyć się czarną...kolejna sprawa te siągłe przytrzymywanie konia jeszcze bardziej prawdopodobnie zraża do ręki, więc dajcie mu luz, niech idzie własnym tempem, odnajdzie równowagę, zrozumie że nie ma co pędzić...
koljena sprawa dużo żuć z ręki, pamiętaj też że prawidłowe rozprężenie i rozgrzanie konia nie obejdzie się bez galopu więc i on musi być w rozgrzewkę włączony

tak sobie myślę też czy nie lepiej by było żebyście na jakiś czas odstawiły wędzidło a pojeździły na kantarze np...

ale ja się nie znam, powinnam najpierw na zawody pojechać czy cuś...ale vide się zna, napewno ci pomoże!!

czekamy vide, może czegoś się nauczę

kasiunia

  • Gość
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #2 : 2005-11-01, 22:05 »
wielkie dzieki na pewno wypróbuję.:):):):):):)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedz #2 : 2005-11-01, 22:05 »

glukoza

  • Gość
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #3 : 2005-11-05, 21:34 »
mam nadzieje ze sie uda ;) tesh bym tak zrobila ;)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #4 : 2005-11-05, 22:11 »
też jestem za dużą ilością lonży na chambonie :)
jeśli doświadczony jeździeć to najlepszym wyjściem jest czarna.
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #5 : 2005-11-06, 01:24 »
"tak sobie myślę też czy nie lepiej by było żebyście na jakiś czas odstawiły wędzidło a pojeździły na kantarze np...

ale ja się nie znam, powinnam najpierw na zawody pojechać czy cuś...ale vide się zna, napewno ci pomoże!!

czekamy vide, może czegoś się nauczę"

czy wyczuwam tu ironie???
hej!!!

ale co do tak zaawansowanej pracyz koniem to jeszcze nie do mnie..ale z tego co tu inni pisza to mysle ze znajdziecie rozwiązanie..
MadiM

Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #6 : 2005-11-06, 13:42 »
MadiM to miała być ironia.
P.S.myśle ze pzrede wszytskim trezba byc samemu rozluźnionym ale to oczywiste
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #7 : 2005-11-06, 14:55 »
wyczówasz, nie wiem po co dopiero po takim czasie do tej ironii wracasz...zrsztą chyab vide coś sobie uświadomiła bo zamilkła

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #8 : 2005-11-08, 16:39 »
czasem za bardzo doszukujesz się czegoś wrogiego tam gdzie tego nie ma i pokazujesz to w sposób hmmm...dość agresywny?i niezbyt przyjemny niektórzy nazwaliby to właśnie wszczynaniem kłótni ;)

Forum Zwierzaki

Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedz #8 : 2005-11-08, 16:39 »

Madzik

  • Gość
Odp: On nie chce sie rozliźnić:(:(:(
« Odpowiedź #9 : 2005-12-07, 22:11 »
no a ja bym radzila na pol roku dac konia na padoki, a pozniej zaczac od nowa czyli lonza stopniowo najpierw na czambonie tak jak radzila k-cian a potem dopiero mozna probowac z innymi wypięciami: wypinacze, pessoa, ale to dla osob doswiadczonych  :mrgreen:



Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.