Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Kucyki  (Przeczytany 15891 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ESIO

  • Gość
Kucyki
« : 2005-11-12, 23:11 »
Nie znalazłem wątku takiego w wyszukiwarce więc pisze:...

Lubisz kucyka?
Jeśli tak to za co?
Nie lubie?
Dlaczego?

Ja lubie za ich wygląd i charakter :idea:

Więc piszcie:...
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #1 : 2005-11-13, 08:23 »
hm.. kubie kucyki chociaz spotkałam sie juz z tyloma wredotami ze hej...wole KUCE.. na obozie miałam takiego przydzielonego i tworzyliśmy zgraną parę dość...hehe..nie była wredna chociaz swoje humorki miała.
fakt kucyki maja coś słodkiego w sobie...znałam kucyka ktory potrafił sie wkurzyc i uwiesic innemu DUŻEMU konikowi na gardle :lol: poprostu niesamowite
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

awangarda

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #2 : 2005-11-13, 12:12 »
ja lubie kucka ale na glowie:P a na poniaki to za duza juz jestem a pozatym nigdy nie przepadalam ani za poniakami ani za kucami...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kucyki
« Odpowiedz #2 : 2005-11-13, 12:12 »

ESIO

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #3 : 2005-11-13, 17:57 »
Ja na nie też jestem za duży, ale napisałem powoedy dlaczego je lubie
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #4 : 2005-11-13, 18:01 »
ja no tez niby powinnam byc zaduza...mam 164cm wzrostu..wiec dośc czesto bywam wieksza od tych konikow i nogami niektore mozna by objąć.. hehe
ja tam juz napisałam ze kucyki lubie bo zdo jednego nawet baaaardzo sie przywiązałam.:D
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

glukoza

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #5 : 2005-11-13, 18:07 »
kucyki wymiataja :P supcio sa :D najlepsiejsze :P sama jezdze na poniaczach i wiem jakie one potrafia byc... wszystkim kuce kojarza sie z wrednymi i upartymi stworzonkami... ale to nie jest prawda... jezdze na jednym ktorego zatrzymac prawie nie moge... czasem trzeba ja pchac ale glownie to zywa jest... wredna wcale nie jest ... a druga (tez na niej jezdze) to istny aniolek :D wszystko mozna na niej zrobic ;) wiec jestem za! poniacze wymiataja... po prostu je kocham... sa the best :P
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #6 : 2005-11-13, 18:26 »
Wiadomo :idea:
Kucyki mogą się różnić charakterem :idea:
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #7 : 2005-11-13, 18:29 »
kucyki wymiataja :P supcio sa :D najlepsiejsze :P sama jezdze na poniaczach i wiem jakie one potrafia byc... wszystkim kuce kojarza sie z wrednymi i upartymi stworzonkami... ale to nie jest prawda... jezdze na jednym ktorego zatrzymac prawie nie moge... czasem trzeba ja pchac ale glownie to zywa jest... wredna wcale nie jest ... a druga (tez na niej jezdze) to istny aniolek :D wszystko mozna na niej zrobic ;) wiec jestem za! poniacze wymiataja... po prostu je kocham... sa the best :P
to sa twoje konie czy tylko na nich jezdzisz??(chociaż wydaje mi sie ze widziała gdzies twoje zdjecie na jednym z nich...>:D

co to charakterów to spotkałam juz oba rodzaje..:D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Nanami

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #8 : 2005-11-13, 18:34 »
Ojej, ja chyba nigdy nie jechałam na pony ani na kucyku :D

Ja je lubie, są słodkie i w ogóle, ale jezdzic wole na duzych koniach. Kiedys od instruktora w jednej stajni usłyszałam o lekach ludzi do kucyków pony z dziecinstwa :P A mianowicie dlatego, ze im "owies uderza do głowy", poniewaz jak dostają owies i mają mało ruchu, czasem dzieciaka na grzbiecie przewiozą, to je energia rozsadza i czasem taki dzieciak nie ma za miłych wspomnien od rozbrykanego kucyka :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kucyki
« Odpowiedz #8 : 2005-11-13, 18:34 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #9 : 2005-11-13, 18:39 »
znałam kucyka ktory potrafił sie wkurzyc i uwiesic innemu DUŻEMU konikowi na gardle  poprostu niesamowite
 no powiedzmy ze nie wszystkie sa takie słodziutkie ale prawie 90% tak jak i duze konie:D
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #10 : 2005-11-13, 18:52 »
U nas w stajni jest 5 kucy w tym jeden szetland ;) Wszystkie się dobrze spisują,skaczą :) Mają swoje charakterki...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #11 : 2005-11-13, 20:25 »

uuu 5 kucy to dużo...a ile macie wogle koni??
w byłej mojej stajni była jedna klaczka kucyka i jej synek ale wiadomo jak po jakims czasie nastał Jantarek mały kucys synek Jeny I jarysa... (tych wspomnanych kucyków..) i wierz mi ze z Jarysem to niezłe przeprawy były...:D
Madim
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

ESIO

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #12 : 2005-11-13, 22:29 »
znałam kucyka ktory potrafił sie wkurzyc i uwiesic innemu DUŻEMU konikowi na gardle poprostu niesamowite
 no powiedzmy ze nie wszystkie sa takie słodziutkie ale prawie 90% tak jak i duze konie:D
MadiM

Faktycznie jest to nie samowite
Słodiuchnych wydaje mi się, że jest więcej niż 90%
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #13 : 2005-11-14, 09:33 »
ale pamiętajcie że jest różnica między koniem kategorii pony a kucykiem typu szetland...kuc kucowi nie równy ;)

Vizsla

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #14 : 2005-11-14, 11:26 »
Kuce? Hymm.. spotkałam się z różnymi przypadkami charakteru, także jednoznacznie ocenić nie mogę ;)
Jak to k_cian napisała kuc kucowi nie równy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kucyki
« Odpowiedz #14 : 2005-11-14, 11:26 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #15 : 2005-11-14, 12:08 »
a co powiecie na falabelle?

Raven

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #16 : 2005-11-14, 16:21 »
Osobiście, szczerze mówiąc nie przepadam za kucami. Może dlatego, że każdy kucuś jakiego w życiu spotkałam był znarowiony i bardzo niechętny do jakiejkolwiek (tak się pisze? :P) współpracy. No i wieczne komentarze znajomych i rodzinki, że "jeszcze trochę i będę szurać nogami po ziemi"  :P
Na Gwiazdce:


Ech... Uwieeeeelbiam duże konie. Można powiedzieć, że czuję się na nich... bezpieczniej :;p:

A jeśli chodzi o Falabelle, to najsmutniejsze jest to, że wielu ludzi uważa je nie za konie, tylko jakieś maskoteczki, które można traktować w odmienny sposób. :|
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #17 : 2005-11-14, 17:19 »
Raven tez takie rzeczy słyszałam...
Widziałam nawet ogłoszenia w necie, ze kon-zabaweczka i tam caly opis jaka to wspaniala maskotka dla mniejszych dzieci... :? Opisany był jak zabawka interaktywna dla dzieci powyżej lat 3... :| Bodajze bylo to na allegro.pl. Qmpela przesłała mi link :roll:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #18 : 2005-11-14, 17:26 »
ja lubi hucułki i podobają mi się shetlandy ale w formie kosiarek do trawy i maskotek a nie do jazdy bo pod moim cięzarem to by się na pewno zawalił :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #19 : 2005-11-14, 18:03 »
A przepraszam, u mnie w szkółce jest jeden kuc - Marika. Wiecej nie wiem, wypytam sie jak bede nastepnym razem. Jezdzi na niej często na oklep córka instruktorki Ani - kuc ten jest bardzo kaprysny, lubi strzelac baranki, pogryzac, buntowac sie ;)

A co do falabelli, to ja myslałam ze dany gatunek aby przezyc ma sie rozwijac - a nie cofac w rozwoju... Słodkie konie, ale co one własciwie mają do roboty ciekawego w tym swiecie? Nic. Tylko ich szkoda.
« Ostatnia zmiana: 2005-11-14, 18:05 autor Nanami »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #20 : 2005-11-14, 18:35 »
a pomyśl nanami, czy nie lepiej takiemu kucowi rozpieszczanemu przez ludzi, całymi dniami pasącemu się, brykającemu ile chce niż dla koni pracujących w szkółce co trawy na oczy nie widziały? których bardziej szkoda?

Forum Zwierzaki

Odp: Kucyki
« Odpowiedz #20 : 2005-11-14, 18:35 »

Nanami

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #21 : 2005-11-14, 18:40 »
Cóż, to są skrajnosci i oba mają nienajlepiej. Ale fakt, ze takim szkółkowym gorzej.
Zapisane

koniara-ola

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #22 : 2005-11-14, 18:57 »
Ja lubie kucyki. Musze przyznac ze jestem szczesliwa mozna powiedziec posiadaczka jednego z nich. Nie mowie posiadaczka doslownie, bo ja '' swojego'' dzierzawie. ''Moja'' poniaczka ma na imie Mylady i jest naprawde kochana. I ona nie ma chumorkow. Ale nie lubi nieznajomych. Ja musialam ubiegac o jej zaufanie ponad rok. Ale teraz chodzi za mna jak piesek!  :kocham: strasznie ja kocham  :kocham: !!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #23 : 2005-11-14, 23:02 »
Raven tez takie rzeczy słyszałam...
Widziałam nawet ogłoszenia w necie, ze kon-zabaweczka i tam caly opis jaka to wspaniala maskotka dla mniejszych dzieci... :? Opisany był jak zabawka interaktywna dla dzieci powyżej lat 3... :| Bodajze bylo to na allegro.pl. Qmpela przesłała mi link :roll:

Czego ludzie dla rozrywki i kasy nie zrobią?
Zapisane

glukoza

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #24 : 2005-11-15, 11:01 »
to sa twoje konie czy tylko na nich jezdzisz??(chociaż wydaje mi sie ze widziała gdzies twoje zdjecie na jednym z nich...>:D

MadiM ja tylko na nich jezdze :P to sa poniacze kumpeli i traktuje je jako po czesci swoje :) sa supcio...

u nas w stajni sa tak w ogole jest 6 poniaczy  :lol: a w sumie to nawet 7 bo slyszalam ze arabiusze tez sie zalicza do poniakow  :lol:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #25 : 2005-11-15, 11:21 »
raczej araby nie należą do poniaków...

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #26 : 2005-11-15, 18:39 »
a pomy¶l nanami, czy nie lepiej takiemu kucowi rozpieszczanemu przez ludzi, całymi dniami pas±cemu się, brykaj±cemu ile chce niż dla koni pracuj±cych w szkółce co trawy na oczy nie widziały? których bardziej szkoda?
racja......pod warunkiem ze dzieciaki nie sa nieznośne ( jak moj młodszy brat) jezeli tak to im nie zazdroszcze..... :lol:
MadiM ja tylko na nich jezdze :P to sa poniacze kumpeli i traktuje je jako po czesci swoje :) sa supcio...

u nas w stajni sa tak w ogole jest 6 poniaczy :lol: a w sumie to nawet 7 bo slyszalam ze arabiusze tez sie zalicza do poniakow :lol:
aha...zdaje mi sie ze nawet na jednym w zawodach startowałas???
co do arabów...hm... po wzroscie to mozna by je czasem pomylic z DUŻYM kucem ale chyba sie mioto do nich nie zaliczają....( poprawcie jezeli sie myle..)
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Cieciorka

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #27 : 2005-11-15, 20:31 »
Znam kilka kucyków, ale nie nawiązałam z nimi jakiejś szczególnej więzi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kucyki
« Odpowiedz #27 : 2005-11-15, 20:31 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #28 : 2005-11-15, 20:42 »
Znam kilka kucyków, ale nie nawi±załam z nimi jakiej¶ szczególnej więzi...
załuj widziałas jki moj REBECZEK cudny..:D
i jaki koffany  (co prawda lubi sobie ludzia skubnąć)
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

glukoza

  • Gość
Odp: Kucyki
« Odpowiedź #29 : 2005-11-15, 22:21 »
raczej araby nie należ± do poniaków...
w sumie to kuce grupy E... ale slyszalam rozne opinie na ich temat ;)

zdaje mi sie ze nawet na jednym w zawodach startowałas???
tak startowalam ;) the besciary z nich sa  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 31 zapytaniami.