Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jazda konna- zima  (Przeczytany 4449 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cieciorka

  • Gość
Jazda konna- zima
« : 2005-11-21, 20:06 »
Przed chwilą dowiedziałam się, że nie będe mogła jeździć konno, gdy będzie padał śnieg, śnieg z deszczem itd..........
Strasznie chciałabym w miarę systematycznie jeździć o tej porze roku. Myślę, że ciepła kurtka, długie skarpetki wystarczą, żeby było ciepło.  W czym Wy jeździcie zimą?
« Ostatnia zmiana: 2005-11-21, 20:21 autor Cieciorka »
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #1 : 2005-11-21, 20:24 »
w zimie to najlepiej sie jeździ konie żwawe bo zimno... trzeba sie pilnować bo jeździ ta kobyłka pod tobą jak na łyżwach
piekkne widoki... z zimna odpadają ci wszystkie elemęty odstające twego ciała    to jest życie!!   ;)
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #2 : 2005-11-21, 20:29 »
Ja w tamtym roku zimą jeździć nie mogłam, i w tym roku nie mam zamiaru popełnić tego samego błędu ;) tylko że również mam problem z ubirem bo żadna z moich kutrek nie nadaje się do jazdy konnej ale to to inna bajka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedz #2 : 2005-11-21, 20:29 »

Nanami

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #3 : 2005-11-21, 20:35 »
A ja byłam w sobote tą i juz dosyc zimno i snieznie i slisko było. Owszem, konikom sie troche rozjezdzały kopyta, mimo ze miały hacele, ale nie pozabijałysmy sie. Było naprawde pieknie! Sniezek, sliczne tereny, słoneczko... Jak we snie. Tylko trzeba sie troche cieplej ubrac (zwłaszcza skarpetki podwójne) i cos na uszy i na to toczek. I galop tez był, z tym ze na prostych odcinkach! Ale jak cudnie koniom bucha para z nozdrzy i jeszcze trzeba uwazac w galopie, jak sie jedzie zastepem, zeby nie dostac z ugniecionej, twardej bryły sniegy spod kopyta konia jadącego przed tobą ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-11-21, 20:37 autor Nanami »
Zapisane

glukoza

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #4 : 2005-11-21, 20:55 »
Al-Zahara (sorx jak przekrecilam) do jezdziectwa nie potrzeba jakiejs specjalnej kurtki ;) wystarczy zwykla kurtke zimowa ;)
mi zima wcale nie przeszkadza... kiedys przeszkadzala ale teraz nastaly czasy krytej uejzdzalni wiec looooozik :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #5 : 2005-11-21, 21:01 »
przydałaby się kryta ujeżdżalnia... :(
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #6 : 2005-11-22, 08:04 »
już nie raz to mówiłam i powiem raz jeszcze...zima nie różni się prawie niczym od lata jeśli chodzi o rzeczy które można robić konno, a już od wiosny czy jesieni gdzie też ślisko tym bardziej...a na śniegu nieubitym zbytnio, nie wyślizganym bez problemu można i skakać nawet.... poprostu zimą można wszystko (tylko z głową, jasne że jak jest jajo na ziemi to nie warto nawet konia wyprowadzać...a tak? róbta co chceta, na lonży, na kantarku, na oklep, w siodle....
















co prawda tutaj maleńka przeszkoda ale nie ze względu na śnieg a na wiek konia ;)













więc nie marudzić i na konie, powiem tyle że u nas niektóre konie nawet nie są kute na zimę i też wszystko się da

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #7 : 2005-11-22, 15:31 »
ja jestem niezlym zmarzlakiem..i ubieram sie do granic mozliwości ..tak zeby mi to imo wszytko nie ograniczało ruchów..:D

k_cian piekne zdjęcia...czy mi sie zdaje czy na 6 zdjeciu na samym kantarze...??
mam takie same rękawiczki.. :lol:
fajnie wogole konie w długiej siersci wygladaja...te grubsze jak niedzwiadki... :lol:
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Ritka

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #8 : 2005-11-22, 15:49 »
cieciorka, zawsze możesz przyjechać na partynice :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedz #8 : 2005-11-22, 15:49 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #9 : 2005-11-22, 15:55 »
Ritka ty sie tak nie reklamuj tu....ty ty ty lobuziaku jeden :lol:
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #10 : 2005-11-22, 16:35 »
nie wydaje ci się, zwykły sklepowy kantarek i jeden uwiąz...tak jak konia na pastwisko się prowadzi, no tyle że w siodle bo akurat całą jazdę tak pracowaliśmy i małe hopski też robiliśmy

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #11 : 2005-11-22, 18:27 »
hihihi 2  (3 ?) lata temu praktycznie od końca listopada, tak do połowy lutego (?) jeżdżąc co tydzień, z małymi wyjątkami kiedy jechałam na nrty albo nie dało się, jeździłam na oklep... miodzio :) i złaszcza mi się podobał kontakt z tym futrzyskiem :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #12 : 2005-11-26, 23:07 »
hehe w zimie jest super...zimne powietrze, czerwony nos i policzki :P i ten chlodny ped wiatru oraz takie mile skrzypienie sniegu pod galopujacym koniem...uuu kocham to ;) choc zmarzluch ze mnie to w czasie jazdy zawsze mi cieplo. a rok temu nie jezdzilam w zime i to byl blad bo teraz chce wykorzystac caly sezon ;)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #13 : 2005-11-27, 12:55 »
Ja zawsze lubiłam jezdzic w zime  :) i to bardzo...
aż miło wspominać te piękne tereny zimą,zasypane pola,śnieg na mnie i na koniu jak zahaczaliśmy o gałęzie  :P
w ogóle uwielbiam sobei wspominać te różne zimowe jazdy,zazwyczaj w zime w stajniach nei ma zbytniego tłoku i jest fajnie.
zima 4 lata temu:pegaz,jazda na hali,na maneżu,pierwszy galop pięknym zimowym rankiem na maneżu
zima 3 lata temu:akurat przerwa wtedy była
zima 2 lata temu:dużo terenów
zima rok temu:głównie na hali ale wtedy akurat pierwsze wyższe przeszkody sie uczyłąm skakac na moim kochanym ogierku  :)

uwielbiam zime,te zdjęcia kcian mi o tym przypominają jakie fajen jazdy maiłam zimą
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #14 : 2005-11-27, 13:58 »
zimą.....w zeszłym roku na dworze (brak krytej ujeżdż.)
teraz w tym roku... juz w innej stajni... w hali 3 razy w tyg....jak z siadam z konika...to strasznie fajny jest ten jego oddech cieplutki..:D(polecam na zziebniete palce)
na oklep tez pare razy jezdziłam...normalnie lepiej niz na kaloryferze...
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedz #14 : 2005-11-27, 13:58 »

glukoza

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #15 : 2005-11-27, 16:15 »
mi zima wcale nie przeszkadza :P wrecz przeciwnie... moze tylko tym ze jest troszku zimno :P no i skakac na hali trza, a hala mniejsza niz manez... ale ogolnie w zime mozna robic to samo :P te kuligi, tereny... yeah... czego chciec wiecej?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #16 : 2005-11-27, 17:18 »
Ja teraz cały czas jezdze w tereny od paru tygodni... Jest po prostu wyrąbiscie :mrgreen:
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #17 : 2005-11-27, 19:39 »
Dziś byłam w terenie- ciemno, cicho i śnieg :) Bylo strasznie fajnie, tylko palce u nóg mi zmarzły :P
Przydałyby się gogle :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #18 : 2005-12-09, 19:48 »
Trzeba sie ubrac odpowiednio do okolicznosci i tyle. Tak jak napisala k_cian - wystarczy uzywac glowy: dostosowac to, co robimy, do warunkow.
Zapisane

glukoza

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #19 : 2005-12-09, 20:34 »
swieta racja :lol:
Zapisane

Madzik

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #20 : 2005-12-10, 16:34 »
najgorzej jak jest gruda - (tak jak terazu u mnie  :roll:) zero sniegu i mroz totalna beznadzieja
rudy w dodatku zerwal podkowe i teraz czekamy na kowala do poniedzialku wiec nici z jazdy  :help:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedz #20 : 2005-12-10, 16:34 »

glukoza

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #21 : 2005-12-10, 20:46 »
u mnie hala wiec spox ;) jezdzimy, skaczemy i nie patrzymy na to ze na dwrzu zmarznieta ziemia ;)
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #22 : 2005-12-10, 21:19 »
glukoza u mnie tez ;)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #23 : 2005-12-10, 21:35 »
U mnie tak samo ;) Duża kryta hala więc problemu nie ma :)
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

zakla

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #24 : 2006-01-10, 21:33 »
Ehh, a ja chciałam wrócić na koński grzbiet, ale pogoda mi na to nie pozwala :( Jest taki lód, że człowiek lediwe się na nogach trzyma, a ja nie chce mieć na sumioeniu końskich nóżek :cry: I teraz musze czekac na fajniejsza pogode, mam nadzieje, ze w ferie bedzie sie dalo wejsc na konia... Chociaz ja starsznie nie lubie wsiadac na Budysia po zimie, bo on ma wtedy tyle energii i jest tak krnabrny jak nigdy, wogole chodzic nie chce, a jak juz raz zagalopuje to nie moze przestac, i biega gdzie go nogi niosa...:|
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #25 : 2006-01-11, 15:59 »
skad ja to znam :P Wareczka moja kochana taka byla ale na codzien..jak juz galop to galop....a w zatrzymaniu zycze powodzenia :P
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #26 : 2006-01-11, 17:02 »
No ja na zime narzekam, ze dojazdu nie ma jak zasypie :P A tak to normalnie, chociaz postępowac w zaspach :D
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #27 : 2006-01-13, 22:47 »
widze ze to troszke snieg topnieje wiec na weekend planuje wyjazd do ochab :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedz #27 : 2006-01-13, 22:47 »

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #28 : 2006-01-14, 16:38 »
jejku .... ale dzisiaj zmarzłam... no cóż niestety nie mam wystarczająco dużej warstwy izolacyjnej.... ale przytuliłam sie do konia i było ok :D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Raven

  • Gość
Odp: Jazda konna- zima
« Odpowiedź #29 : 2006-01-15, 12:35 »
Ja się przyodziewam następująco: bluzka z długim rękawem, rozpinana bluza, sweter i puchowa kurtałka; bryczesy, krótkie skarpety, podkolanówki, ew. rajtuzy, sztyblety i sztylpy; szaliczek i 2 pary rękawiczek; toczek i ew. kaptur :P Zestaw nie krępuje ruchów, zapewnia cyrkulację powietrza i ochronę przed zimnem :P :P
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 31 zapytaniami.