Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: podziele sie smutna wiadomoscia...:P  (Przeczytany 1677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awia

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« : 2004-01-03, 22:32 »
Dzisiaj ok godz 17.00 nasz jedyny stajenny,dorosly logr(nie licze jego polrocznego syna :P )
stracil swoja meskosc :( :)
wiem ze to moze glupie,ale z kumpela bardzo sie balysmy
byl ciety na lezaco...
po podaniu glupiego jasia benek upadl nie na slome tylko na ziemie...
potem stwierdzilysmy ze na rzez patrzec nie bedziemy i pojechalysmy...
z relacji szefowej wynika ze wsyztsko poszlo dobrze,na razie jest ok,teraz 24 pilnowania zeby sie nie polozyl...
i tak wlasnie sie zastanawiam nad plusami i minusami bycia logrem i plusami i minusami bycia walachem.
Byc ogrem
+no coz,byc mezczyzna  :D
+nauralnosc,wolnosc i w ogole...ogry sa bardziej temperamentne,ponoc lepiej sprawdzaja sie w sporcie-moze inaczej,dluzej(bo wczesniej zaczynaja startowac...)
-wieczna izolacja od innych koni,jak sie jest jedynym ogrem w stajni to samotne pobyty na padokach
-problem przy grzejacych sie klaczach
-nie wszystkie stajnie przyjmuja ogiery w pensjonat

macie moze jeszcze jakies plusy lub minusy? :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #1 : 2004-01-03, 22:47 »
hmmm co do sportu....to tak sie przygladalysmy ze znajomymi i inni tez cos takiego zauwazyli ze jednak sporo walachow zajmuje znaczace czesto pierwsze miejsca.....

+zazwyczaj znacznie lepiej sie prezentuja w ruchu i pokazniejsza ze tak powiem budowa ;)

Agnes

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #2 : 2004-01-03, 22:48 »
jeśli chodzi o plus to myśle, że życie jak koń...chodzi mi o to, że (tak mi się wydaje:)) ogiery wstawiane w pensjonat nie są wypuszczane na padoki, stoją bidule w boksach - przede wszystkim, nie ma gdzie ogierów wypuszczac, a pewnie jakaś część nie chce. Wałachy moga chodzić z kobyłami, klaczami np:) nie ma problemu ogier raczej nie:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedz #2 : 2004-01-03, 22:48 »

milkiwaj

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #3 : 2004-01-04, 12:56 »
jeżeli ktoś kiedyś siedział na ogierze i na wałachu.... natychmiast czuć różnicę... owszem są wałachy, kóre również buchają tym specyficznym ogniem... ale to nie to samo...
na ogierach jeździ się genialnie
Zapisane

kfiatek

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #4 : 2004-01-04, 16:02 »
+ bycia ogierem jest taki, e jest się takim jakiego natura stworzyła i ma sie pełnie satysfakcjii
+ jeżeli jest sie ogierem zawsze jest szansa na... czego wałachy nie mają..
+ ma się tak zwaną wyższość
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #5 : 2004-01-04, 16:22 »
+ na pewno wizulanie ładniej się prezentują :) ( znam wałacha i ogiera w tym samym podeszłym wieku, wałach to okropny dziad a ogier wygląda jak młodziutki :) )
- no to właśnie problemy z klaczami, musi stać od nich dalej w staji, osobne padoki i w ogole :| i tez na wałacy czasami trzeba uważać bo niektóre ogiery nie cierpią wałachów.
- ogier na więcej energi siły ale to zazwyczaj bo są wyjątki :)
Zapisane

Agnes

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #6 : 2004-01-04, 19:05 »
hm...co do jazdy oczywiście czuć różnice. Bardzo lubie jeździć na ogierach, ale zrównoważonych:) fajnie jest jeździć na nich i czuć to coś czego nie mają wałachy, ale klubie też mieć nad nimi kontrole;) co do sportu to jest dość upierdliwe jazda na takich ogierach na rozprężalni, gdzie wkoło pełno klaczy (czasem i grzejące się), wałachów i innych ogierów. Nie zawsze jest miejsce, żeby rozprężac się zdala od innych koni, a to wg mnie problem.
Zapisane

PATIszon

  • Gość
Re: podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #7 : 2004-01-05, 10:35 »
Cytat: awia
Dzisiaj ok godz 17.00 nasz jedyny stajenny,
stracil swoja meskosc


Nie ma to jak oddany pracownik! Tak sie poświęcić, nonono. ;)
Co na to jego żona?
Zapisane

awia

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #8 : 2004-01-05, 15:35 »
zona jego(o dzwiecznym imieniu Libacja :D )
nosi wlasnie jego drugie dziecko i zapowiedziala ze wiece jego dzieci rodzic nie bedzie :)
wiec w sumie cieszy sie z jego bezpolodnosci bo wresczie nie musza uwazac przy swoich igraszkach :P:P:P
Zapisane

Forum Zwierzaki

podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedz #8 : 2004-01-05, 15:35 »

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #9 : 2004-01-05, 17:43 »
NO cóż.. Ja osobiście preferuje ogiery...  ;)
Aczkolwiek moje najlepsze konie sportowe były wałachami co potwierdza tylko słowa k_cian
Co do wypowiedzi milkiwaj.. Ja mam w stajni teraz takiego "ognistego" wałacha..  :wink:   Weselej z nim niż z nie jednym ogrem..  :P
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Ritka

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #10 : 2004-01-05, 19:55 »
najlepszymy końmi sportowymi są wałachy przykład- taki Riteczek :D :D :D :D :D :D :D
Ritek jest wałachem, a stoi w ogierzej stajni, bo w innej nie było miejsca :D i powoli zaczyna zachowywać sie jak łogr heheh...
U mnie w stajni jest dziwnie, bo połowa ogrw to nie łogry, gdyby im klacz podstawić to by nie wiedziały co się dzieje :D a pare wałachów to zboczeńcy :) :) :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #11 : 2004-01-05, 20:31 »
ja uwielbiam ogiery... jazda na nich daje sporo satysfakcji...
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #12 : 2004-01-05, 20:47 »
myshaa ja też mam takiego jednego łogra.. Mimo,ze kryje i ma juz nawet potomstwo to na codzień zachowuje się jak osioł a nie ogr. :( Straaasznie mi to u niego przeszkadza bo on generalnie taka ciapa jest, na jeździe niestety tez.. :(
Co dziwne to prawie pełen brat (3/4) tego ognistego wałacha.. ;) hehe  Totalnie się chłopaki róznią..
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

milkiwaj

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #13 : 2004-01-05, 20:51 »
no cóż sposób wyhcowania? ;)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #14 : 2004-01-05, 21:00 »
Hehehe... A to wcale takie zabawne nie jest.. :(  ;)  Wiesz jak się cięzko jeździ na takim "towarowym" co to ledwo nogami przebiera?  :lol:  A to do tego wszystkiego skoczek jest.. Hehe.  W tym roku planujemy pierwsze starty na zawodach ogólnop. (jesli jakimś cudem uda mi się go upchnąć) ;)  :P
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Forum Zwierzaki

podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedz #14 : 2004-01-05, 21:00 »

milkiwaj

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #15 : 2004-01-05, 21:07 »
oj znam ja takie konie... masiakra... najfajniej jest kiedy z nieba żar się leje...
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #16 : 2004-01-05, 21:19 »
Widzę,ze mozemy sobie ręke podać.. :)   8)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

milkiwaj

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #17 : 2004-01-05, 21:25 »
nio... a trener wstał złą nogą...
Zapisane

Kamelia

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #18 : 2004-01-08, 17:33 »
Marta życzę powodzienia w startach
Zapisane

Naomi151

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #19 : 2004-01-08, 17:43 »
Ja osobiście wolę ogiery i swojego konia napewno nie pozbawiłabym męskości.... Niech pozostanie taki, jakim go natura stworzyła!!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #20 : 2004-01-08, 18:32 »
heh.. a ja mojego kupiłam już nie łogrem :) i niech będzie bo nawet jako nie łogier dostarcza mi wiele stresu heheh :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedz #20 : 2004-01-08, 18:32 »

awia

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #21 : 2004-01-08, 19:27 »
naomi tak sie mowi.
niestety z regoly przewazaja elementy ekonmoiczne.jesli ogier nie ma licencji jego utrzymanie jest nieoplacalne
a zeby zrobil licencje
to w wieku trzech lat musi byc juz zajezdzony.nasz dobija do czworki,od poltora roku jest lonzowany z siodlem,ktos na nim siedzial ze 3 razy
jest jednym slowem bardzo delikatnie podjezdzany
o zadnej licencji nie ma mowy(mimo ze ma papier,bo jego ojciec jest licencjonowany)
pokryl illegal :P dwa razy kobyle,i w sumie albo trza bylo kastrowac albo sprzedac(teraz dopeiro mu tak wlasciwie zaczely walic hormony i stawal sie powoli nieznosny,mimo ze jest dobrze wychowany to jednak natura swoje wie)
wiec mimo ze nam bylo szkoda ze troche musi pocierpiec,to jednak cieszmy sie ze zostaje w stajni i od wiosny zaczynamy prace...
wiec nie ma co sie zarzekac ze bys nie wykastrowala, naomi, ale jednak z ogierami jest problem.moze w prywatnej stajni to jeszcze nie az taki,ale w pensjonatach spory.
chociaz sa ogiery i ogiery.jedne 100%,a drugie bardziej miskowate niz walachy.
jednak uwazam ze jezeli ogire nie jest przeznaczony do krycia,powinien zostac wykastrowany
(wszelkie niescislosci wyjasniam z gory-inne zapartywania na ta sprawe mam ja,inne wlasciciele  stajni)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #22 : 2004-01-08, 21:55 »
Kamelia dziękuje bardzo !!!  :)
Co do wypowiedzi awii to nie zgodzę się,ze ogier który nie ma licencji na krycie powinien być kastrowany. Tak sie składa (patrzę tu pod kątem sportu głównie) że niektóre konie potem tracą to coś, stają sie ospałe.. To oczywiście nie reguła ale tak moze się zdarzyć.. Z resztą jak dla mnie na ograch jeździ się znacznie lepiej..
Aha.. Jeszcze jedno. Nie jest prawdą,że ogier aby mieć licencję musi być zajeżdzony jako 3 latek !!! Jeśli jest dobry to mozna mu ją wyrobić np. poprzez championaty czy za wyniki w sporcie.. NIe wiem dokładnie jak to wygląda bo jeszcze tak nie robiłam ale z moim źrebakiem (który nota bene ma bardzo fajny zagraniczny papier) tak własnie chciałabym zrobić gdyż wcale nie uśmiecha mi sie oddawanie go do zakładu gdzie bóg wie jak zostanie potraktowany.. Tak więc jak widzisz są inne możliwosci.. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

awia

  • Gość
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #23 : 2004-01-09, 15:22 »
z tym ze ty mowisz o sporcie.
ogier o ktorym ja mowi papier ma mniej wiecej taki
ojciec-shagya
matka sp(po xo od śl)
jest to nieduzy,ciemnogniady konik,ktory na licencje przez osiagniecia w sporcie szans nie ma
ta mozliwosc wiec odpada.
zgodze sie z toba ze ogiery pod siodlem roznia sie od walaszkow.
ale w tym wypadku ten konik bedzie chodzil w tzw rekreacji,
co juz sklania do kastracji( w stajni na 10 koni sa tylko 3 rodzaju meskiego,w tym dwa walachy i owy ogier)
a jako walacha go latwiej sprzedac.
jak widac bylo wiecej za niz przeciw
no i logr zostal logrem bezplodnym :)
Zapisane

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #24 : 2004-01-09, 18:08 »
To zmienia postać rzeczy.. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #25 : 2005-05-04, 16:31 »
ehh tak to z ogierami bywa:D
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: podziele sie smutna wiadomoscia...:P
« Odpowiedź #26 : 2005-05-04, 16:36 »
Al-Zahara poszeeee ... nie odswierzaj nowych tematow skoro nie masz nic konkretnego do przekazania ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 27 zapytaniami.