Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(  (Przeczytany 6803 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

tofikso

  • Gość
Kiedyś mialam chomika o imieniu Uzik.Zaczely mu sie pojawiac biale blamy , i zaczoł łysieć.Kiedy zmienialam mu trociny ,nie zamknelam klatki i wyszedl i spadł za szafe.Mial dziure na plecach :( Po parku cięzkich miesiącach zdechł.4 grudnia kupilam sobie myszkę i nazwałam go Fajfel.Napoczątku był strasznie dziki ale powoli sie przyzwyczajał.Jedzil w kołku ,szalal po klatce.Zaczol bardzo duzo jeść az zrobil sie trocge gruby :|..Ale problem nie polega na tym ! Wyjechalam na 2 tyg. a Fajfelka zostawilam pod opieka siostry .. Po przyjedzie chcialam mu zmienic trociny .. Biore go na ręce .. WYŁYSIAŁ!! poprostu wyłysial !! juz nie szaleje tak jak przedtem , nie je, nie pije i skóra mu sie strzasznie zmarszczyla !!

Czy myszki łysieją na lato ? Prosze , napiszcie mi co mam robic !!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #1 : 2006-07-15, 08:57 »
jedyne co ci tu może pomóc to wycieczka do weterynarza... przez internet leczyć się nie da.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #2 : 2006-07-15, 09:40 »
WET WET WET.
Możliwe że to wszystko alergia skórna. Trociny właśnie często alergicznie wpływają. Nie je nic? Może daj mu papkę jakąś. Coś typu BoboVita.
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Forum Zwierzaki

Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedz #2 : 2006-07-15, 09:40 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #3 : 2006-07-15, 12:58 »
To może być także świerzb albo grzybica.Czyli leć do weta.A tak nawiasem mówiąc daczego kupiłaś tylko jedną myszkę?Mysz to nie chomik,one są stadne.Chyba,że to był  jedyny samiec w sklepie ;P.
Zapisane

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #4 : 2006-07-15, 13:16 »
Kiedy kupywałam Fajfela,zaraz po tym mialam isc zamiar iśc po ,, jego brata,, :P bo zotał jeden ale bylo juz zamkniete :( .. Kiedy mial 4 miesc.chcialam mu to kupic towarzysza ale balam sie ze Fajfel go zagryzie.Nawet zapytalam baby w sklpie to powiedziala ze mam kupic drugą mysz w wielkości Fajfela.Byly tylko male ;] Własnie mialam zamiar isc do weta ale przypomnialo mi sie4 ze jest dzis sobota :sciana: I pujdze w poniedziałek.Tylko zeby nie bylo za pózno:(
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #5 : 2006-07-15, 13:34 »
Bzdury ci mówiła,nie wolno trzymać obcych samców razem,bo toczą reguralne bójki.Szkoda,że nie kupiłaś mu wtedy od razu brata :(.Nie powinno się nic stać,choroba na razie się rozwija.W końcu to tylko 2 dni.Upewnij się tylko,czy ten weterynarz jest dobry.
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #6 : 2006-07-15, 23:31 »
Ciekawi mnie jakiej firmy są te trociny i co myszka jadła przez ostatnie dni ...
Zapisane

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #7 : 2006-07-16, 12:01 »
Trociny mialam z JASTRZĄB , a pokarm z MIKI

Obecnie pokarm mam z ANIMALS
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #8 : 2006-07-16, 15:29 »
A czy były to trocinki ZAPACHOWE?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedz #8 : 2006-07-16, 15:29 »

kasja

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #9 : 2006-07-16, 17:05 »
Nie ważne czy zapachowe czy nie, ale mogą uczulać. Zamiast nich włóż papierowe ręczniki i pędź do weta w poniedziałek...
Zapisane

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #10 : 2006-07-17, 11:41 »
Wiem ide do weta.Biore ze sobą kase jak by chcial mu cos robić ..
Miejmy nadzieje że będzie dobrze ..
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #11 : 2006-07-17, 12:58 »
Wątpię, żeby to było uczulenie. Przez lata nie spotkałem ANI JEDNEGO gryzonia z takimi objawami alergii na ściółkę, a miałem mnóstwo różnych. Stawiam na grzybicę w nuieuleczalnym stanie, ew. silną inwazję ektopasożytów :(.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #12 : 2006-07-17, 17:46 »
hmmm... nie wierze w zbiegi okliczności - że najpierw chomik łysiał, a teraz mysz - stawiam podobnie jak pituophis2 na pasożyty, albo grzyba. No i czas postawic WAŻNE pytanie - czy u myszy znalazły się przemioty, które były wcześniej u chomika, i czy przedtem zostały DOKŁADNIE zdezynfekowane?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #13 : 2006-07-17, 23:08 »
Zgadzam sie z iras. Pituophis2  mój szczur ma alergię na pyłek trocin. Strasznie sie drapał az mu sierściucha wypadała troche, miał pomarszczoną skórę. Ale mozliwe że to zwykle pasożyty
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #14 : 2006-07-18, 01:01 »
Bylam .. Juz nigdy,przenigdy nie kupie sobie zwierzątka .. Nie potrafie sie nim zając .. Powiedzial ze nie ma szans .. Tylko jak go wyciągnelam ze spacerowki .. :( .. Poł godziny przed tym mialam go na rękach jeszcze jakos chodził.. Treaz ma łape wykrzywioną i kuleje .. Pasozyt .. Wiecej na ten temat nie moze powiedziec do puki Fajfel jest taki słaby .. Watką i jakims płynem przetrzyl mu oczka .. Wlasnie.. Mialam Wam napisac,ale z tego wszystkiego zapomnialam (niewiem czy po juz pisalam. Wybaczcie .. Metlik :()Dzis gdy go wyciagalam z klatki zauwazylam coś pod jego oczkiem :( .. Mial jedno cale zaklejone  .. Dal mi troszke tego płynu mam go stosowac 3x i dal mi tez nie wiem co ze mam mu do pyska wlac .. kropelke .. Fajfel nie potrafi juz wycignąc pokarmu z miseczki ani napic się wody , nalalam mu wody do korka po butelce .. Tez nie dał rady..Podaje mu wodę strzykawka .. Nie potrafi wejsc do domku .. Jezeli to ma tak byc.. To chce zeby juz zdechł ..Nie moge patrzec jak sie męczy..Nawet nie zapytalam czy moglby go uśpic .. :( :( :(((( ..Jestem poprostu do dupy .. Tak własnie ja :(((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedz #14 : 2006-07-18, 01:01 »

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #15 : 2006-07-18, 11:57 »
czy to pod jego oczkiem to nie jest takie oko które tak jakby wyszło, było czerwono brązowe  zaszło jakąś powłoką?
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #16 : 2006-07-18, 12:45 »
Edzia dokladnie tak ! Gdy rano go wycignelam , przetarlam mu oczka i dalam mu te lekarstwo zaczoł wchodzic samodzielnie do domku.Weszedl sam na piętro i siedzial tam z 15 min bo juz nie mial sily zejsc. A gdy mu dawalam wode przez strzykawke bo juz sie wiercil wyrywal tak jak przedtem..Moze uda się go uratowac ..Teraz siedzi przed domkiem i sie caly trzezie i kicha :(
Zapisane

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #17 : 2006-07-18, 16:38 »
a teraz stracił takjaby sile ze sie przewraca, turla, nie moze chodzic? Mój szczur mial identyczne objawy. Da sie to wyleczyc. niestety  moja miała tak że miala paraliż mózgu jeszcze i "wet" powiedzial ze nei da rady nic zrobic i zaproponowal uśpienie. fakt, nie meczyła sie. Ale "podobno" inny wet powiedział że można był wyleczyć.
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

tofikso

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #18 : 2006-07-18, 19:53 »
Tak.Najpierw sie przewracal , zledwoscią chodzil a potem mu sie lapa wykrzywiła i skacze na jednej nozce ..Chcialabym go uspic.. Ale niewiem czemu boje sie tego ,ze go to bedzie bolec,ze on mi go potem nie odda zeby go pochowac tylko spali .. Moja siostra twierdzi ze jak bym go miala uspic to nie da rady bo igla by go calego przebila .. niewiem ;(
Ide mu oczka przetrzec i dac mu pic ..
:((((:(:(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #19 : 2006-07-18, 19:58 »
tofikso - da się uśpić myszkę... a co do oddania - to czy go zabierzesz, zalezy tylko i wyłacznie od ciebie - nie od weta. Co do igły - wierz mi - nie przebije go... miałam już "okazje" uspiac myszki...

ach - i jeszcze - uśpienie nie boli... w przypadku myszek, stosuje się zazwyczaj przedawkowana narkozę - czyli dosłownie - usypiają.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #20 : 2006-07-18, 20:30 »
A pasożyty to od czego się dokładnie biorą?

Tofikso - współczuję... :*
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Forum Zwierzaki

Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedz #20 : 2006-07-18, 20:30 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #21 : 2006-07-18, 20:53 »
od najróżniejszych rzeczy - z trocin, siana, jedzenia... wystarczy ze raz sie trafia zapasozycone trociny i trzeba leczyc zwierzaka i zdezynfekowac wszystko z czym mial kontakt, bo inaczej leczenie na marne pojdzie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kasja

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #22 : 2006-07-19, 00:40 »
Nie ma co mówić, ze nigdy, a nóż następne zwierzątko zostanie dobrze wyleczone przez to, że masz praktyczne i teoretyczne wiadomości. Nie wolno się załamywać tylko brać zwierzaczki by dać im ciepłydomek...
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #23 : 2006-07-19, 07:48 »
Czy zapasozycony moze byc tez zwirek dla kota?
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #24 : 2006-07-19, 14:02 »
Zalezy jaki, Cat's Dream i Cat's Best są odpasozycane w procesie wyrobu. Zawsze odradzam Pigwę, w niej były pasożyty i mój myszek je złapał...
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #25 : 2006-07-19, 14:27 »
No to chyba zaczne stosowac jakis z tych dwoch dla myszy. Zapobiegawczo.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #26 : 2006-07-19, 14:31 »
Ja niedawno kupiłam cat`s dream dla szczura i bardzo zadowolona jestem... Myśku chyba była uczulona na trociny, bo teraz już sie nie drapie tak często :) Tylko na początku chciała zjadać granulki :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

kasja

  • Gość
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #27 : 2006-07-19, 14:35 »
Nie zaszkodziłyby jej, moja Ajunia też je kiedyś wcinała, myszki to samo. Teraz robię mieszankę trocin ze żwirkiem, bo jak jest za twardo to mojej malutkiej piętki się psują...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedz #27 : 2006-07-19, 14:35 »

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #28 : 2006-07-19, 17:36 »
A mój chomik to wszystkie trociny spychał do jednego kąta. I zamiast trocin na 'podłodze' nie miał nic :D
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja myszka zachorowała? Co mam robic ? Pomocy ! :(
« Odpowiedź #29 : 2006-07-19, 18:27 »
Co do p[odłoża dla myszek - najlepsza jest sciółka bawełniana - podejrzewam jednak, że może być dosć droga w porównaniu do wiórów i trudno dostępna - fakt, faktem - jednak jak dotąd nie sppotkałam się z zapasozycona mysza, ktora by byla trzymana w tym.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 29 zapytaniami.