Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?  (Przeczytany 8079 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #30 : 2004-11-21, 00:38 »
niech przycinają hodowcy na wystawy a  własciele  powini sami decydowac jak wola :roll:  niektóre psysmieznie wygladaja z długimi uszami :roll:  dlatego to indywidualna sprawa włascicela :)
Zapisane

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #31 : 2004-11-21, 08:14 »
Nie
Zapisane
-

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #32 : 2004-11-21, 12:41 »
Nie ma takiego powodu by przycinać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #32 : 2004-11-21, 12:41 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #33 : 2004-11-21, 17:21 »
Obecnie psy na wystawach maja naturalne uszy. Oczywiście są psy z obciętymi uszami, ale jak ktoś planuje karierę wystawową to nie obcina uszu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Dalmafreciak

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #34 : 2004-11-21, 19:58 »
Jestem przeciw cięciu, bo to wbrew naturze.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #35 : 2004-11-21, 20:14 »
Niech właściciele psów okaleczonych sami sobie przytną uszy  :grr:
Zapisane

Kukka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #36 : 2004-11-21, 21:56 »
Jestem zdecydowanie przeciwko!!! To głupi wymysł i tyle!  :grr:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #37 : 2004-11-22, 19:08 »
Głupio wymysł tak do końca to nie jest, bo kiedyś było to po prostu potrzebne [np psy pilnujące stad były przycinane, żeby uniknąć bolesnych obrażeń w wyniku walki z wilkami itd]. Wiadomo, że teraz już nie jest to potrzebne, ale nie wzięło się bynajmniej z 'wymysłu' ;)
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #38 : 2004-11-24, 17:43 »
Cytat: olc!a
Głupio wymysł tak do końca to nie jest, bo kiedyś było to po prostu potrzebne [np psy pilnujące stad były przycinane, żeby uniknąć bolesnych obrażeń w wyniku walki z wilkami itd]. Wiadomo, że teraz już nie jest to potrzebne, ale nie wzięło się bynajmniej z 'wymysłu' ;)


Według mnie jest to jednak głupi pomysł... Ludzie wykreowali pewne rasy o pożądanych dla nich cechach (np. psy stróżujące) dla własnej wygody. Niesprawiedliwe i samolubne jest przycinanie uszu zwierzętom, które nie dosyć, że służą człowiekowi, to jeszcze narażone są dla nich na niebezpieczeństwa...
"Wymysłem" było samo wykreowanie takiej rasy...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #38 : 2004-11-24, 17:43 »

olc!a

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #39 : 2004-11-24, 20:39 »
Rasy takie jak np. kaukaz, ałabaj czy inne psy ras starych 'wykreowały się' w pewnym sensie same.
Samolubne i niesprawiedliwe w tej chwili - owszem, ale kiedyś było to dla dobra zwierzęcia [jak napisałam wcześniej - aby uniknąć bolesnych i niebezpiecznych obrażeń]. W tej chwili oczywiście nie jest to potrzebne i ja również jestem przeciwna kopiowaniu, ale nie zawsze kopiowanie brało się z kaprysu ludzi, bo 'tak wygląda ładniej'. Akurat pasterze mieli głęboko gdzieś, jak wygląda ich pies i czy jest ładny - miał być przede wszystkim skuteczny.
Jeszcze co do wykreowania ras - w pewnym stopniu było to samolubne [zwlaszcza w przypadku psów kieszonkowych typu pekińczyk itd], zwłaszcza w ostatnich latach - efektem takiego kreowania jest cala mas psów-kalek, które mają problemy z oddychaniem z powodu zbyt krótkiej kufy, kłopoty z kręgosłupem z powodu nienaturalnie krótkich łap itd. Jednak uważam, że kreowanie ras do konkretnych celów jak np. stróżowanie, aportowanie, obrona, praca w zaprzęgu, ras, które nie są pod żadnym względem kalekami, ale normalnymi psami o pewnych predyspozycjach, nie było niczym złym. Tak samo nie jest niczym złym to, że pan Kowalski chce mieć wyżła, pani Kwiatkowska labradora, a pan Nowak mopsa. Nic złego, że ludzie czegoś od psów wymagają - dzięki temu nie ma tylu 'pomyłek' i można psa dopasować do swojego charakteru, temperamentu, stylu życia itd.
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #40 : 2004-11-25, 16:47 »
Zgadzam się z tym, że są rasy psów, które są przydatne człowiekowi, a zarazem nie mają defektów w budowie utrudniających im życie. I uważam, że hodowanie takich ras jest jak najbardziej pożądane.
No i mogę przyjąć argument, że np. pasterze kopiowali uszy swoich podopiecznych dla dobra tych zwierząt, a nie po to, żeby ładniej się prezentowały.
Ale mimo wszystko sądzę, że z punktu widzenia takiego psiaka było to okrutne, bez względu na motywy właściciela. Pies nie rozumie, że to "dla jego dobra". Wiem, że w tym przypadku kopiowanie uszu to wybór mniejszego zła, ale zwyczajnie żal mi tych psiaków i przykro mi z powodu ich bólu i cierpienia...
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

olc!a

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #41 : 2004-11-25, 16:51 »
No więc w sumie jesteśmy tego samego zdania :) Wtedy kopiowanie było mniejszym złem, teraz jest złem bez żadnego 'ale' i nie powinno się tego robić.
Zapisane

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #42 : 2004-11-25, 16:54 »
Cieszę się, że myślimy tak samo  :)  Teraz czas przekonać innych  ;)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #43 : 2004-11-26, 14:20 »
w sumie z tego co mi ostatnio wet mowil to sa razy ktorym ze wzgeldow zdrowotnych powinno się przycinac ogony np. powiedział mi to odnośnie doga niemieckiego który czasem poprostu zapomina o swoim ogonie albo mach nim tak mocno ze udezając o różne zeczy może go złamać. :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Elfi

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #44 : 2004-11-27, 09:21 »
Zdecydowanie -NIE!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #44 : 2004-11-27, 09:21 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #45 : 2004-12-03, 08:19 »
nie. jestem przeciwna okaleczaniu psow dla wlasnej wygody.
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #46 : 2005-01-16, 19:42 »
Indywidualna decyzja kazdego wlasciciela-moje maja uszy kopiowane.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #47 : 2005-01-18, 15:13 »
wielkie NIE!!!  moja teściowa ma hodowle pinczerów miniaturowych icieszy mnie, że nie przycina już zwierzakom uszu. mało tego pies który ma przycięte uszy czy ogon nie może startować w konkursach (chyba, że jest już wiekowy a zabieg miał miejsce przed wydaniem zakazu) a te maluchy z fruwającymi uszami sa dużo słodsze
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #48 : 2005-01-25, 09:10 »
Nie popieram, gdyż ładniejsze są długie uszka.

ale kazdy ma na ten temat swoje zdanie i robi z swoim psem to co chce ;)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #49 : 2005-01-25, 22:26 »
Uważam że jest to calkowicie zbędne, sztuczne "upiększanie" psa... podobnie z obcinaniem ogonów. Kiedyś obcinało się uszy i ogony ze względu na to do czego pies był przeznaczony - terriery typu bull do walk i uszy cięło się by przeciwnik nie miał za co lapać i jeszcze z tego powodu że uszy są bardzo dobrze ukrwione. U innych ras obcinało się uszy czy ogony z powódów podobnych. W tej chwili jest to całkowicie bez sensu, nie ma to żadnego celu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ajdżnatz

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #50 : 2005-02-05, 15:42 »
nie, nie, nie...Ludzie to są beznadziejni kapryśni egoiści którym na niczym nie zależy tak bardzo jak na szpanowaniu przed ludźmi!Obcinają ogony i uszka z dwóch powodów
1.Lubią jak pies wygląda agresywniej (nie liczę sznaucerów)
2.SZPANUJĄ!!!Patrz na mojego załóżmy...eee...bandoga...cały jest poobcinany!!!SUUPER NIE???(Widziałem jak dwóch łysych dresów tak inteligentnie ''konwesowało'' :? )
Szkoda, że nawet porządniejsi ludzie to robią...A gdyby wiedzieli, że robiono to ze względu na walki... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #50 : 2005-02-05, 15:42 »

M-ajka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #51 : 2005-02-05, 17:23 »
Ja myslę, że nie powinno się tego robić i decyzja nie należy do właściciela, bo o ile wiem to jest teraz zabronione  :P
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #52 : 2005-02-05, 17:27 »
Ja rowniez niby jestem przeciw.. kalpniete uszka sa sliczne ;)  :wink: No i w wiekszosci krajow UE jest to juz zabronione  8)

Ale np. wyobrazacie sobie rottka z ogonem...:>? Albo szanucera ;)? (wiem wiem - tu mowa o uszach :P)
Zapisane

myszka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #53 : 2005-02-05, 17:36 »
Nie tylko sobie wyobrażam, ale nie raz widziałam, sznaucera olbrzyma ogoniastego mam nawet po sąsiedzku. Bardzo fajnie wyglądają.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #54 : 2005-02-05, 17:50 »
no tak - ale po prostu panuje takie przyzwyczajenie ze te psy ,,ogona nie maja" ;) I gdyby tak teraz wszystkie na wystawach zaczely miec - wielka nowosc :D
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #55 : 2005-02-05, 18:18 »
Cytuj

Ale np. wyobrazacie sobie rottka z ogonem...:>? Albo szanucera

Widzialam rottki z ogonami na zdjeciach - inaczej wygladaja, ale to kwestia przyzwyczajenia ;) I musze przyznac, ze ostatnio spotykam coraz czesciej psy z nie obcietymi ogonami.
Zapisane

mafinia

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #56 : 2005-02-05, 20:04 »
mojej kolezanki ciotka ma yorki z ogonami....
owszem wygladaja smiesznie ale jak stworzyla je natura powinny takie pozostac

ps a co do bokserow to uwazam iz o wiele wiele ladniejsze sa z ogonami
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #57 : 2005-02-10, 19:50 »
hm...... stanowczo nie chociaz niektóre psiaki naprawde ładnie wygladają z przycietymi uszkami np. NIEKTÓRE amstaffy i pittbule oraz dobermany. ale to juz indywidualna decyzja wlasciciela chociaz szkoda ze pies nie ma nic do powiedzenia!!! :P
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedz #57 : 2005-02-10, 19:50 »

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #58 : 2005-02-25, 16:07 »
Uważam, że jest to indywidualna decyzja właściciela,ale z drugiej strony to coś okrutnego :roll:
Zapisane

Pit_Bullka

  • Gość
Czy przycinać uszy takim psom jak Amstafy, Pitbule etc. ?
« Odpowiedź #59 : 2005-02-27, 09:46 »
Sorrki,jeśli chodzi o ankiete to tylko zależy to od właściciela.Moje psy mają kopiowane uszy.Niektóre moje nie mają kopiowanych.ZALEŻY TYLKO OD WŁAŚCICIELA.
P.S.JEST ZAKAZ :grr:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.