Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: psy ze schroniska  (Przeczytany 5396 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mangushia

  • Gość
psy ze schroniska
« : 2002-08-24, 19:32 »
Witajcie,co myślicie o ludziach którzy biorą zwierzaczki ze schroniska?
Już widze jak głosuje Grzesiu :) ehhh :) :D
Zapisane

zuza

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #1 : 2002-08-24, 20:23 »
Szkoda, ze tak malo ludzi to robi!!!
Sama mam kicie z Azylu. I jak kolezanka w pracy powiedziala, ze ma 2 psiaki ze schroniska to od razu ja bardziej pokochalam ;-)
Byloby cudownie gdyby czlowiek myslacy o zwierzaczku niekoniecznie rasowym swe pierwsze kroki kierowal do schroniska.
I do tego wszystkich co mowia, ze chca psa/kota namawiam. Z roznym skutkiem niestety :-(
Zapisane

Grzesio

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #2 : 2002-08-24, 20:59 »
Miło mi, że wiedziałaś  :oops:  Dla mnie istnieje jedna odpowiedź na takie pytanie, więc chyba nie muszę pisać jaka ona była. Szkoda tylko, masz rację Zuza, że tych adopcji jest niewiele, ale jak ma być inaczej, jak niektóre schroniska robią wszystko, aby adopcji nie przybywało, a ubywało.  :(  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

psy ze schroniska
« Odpowiedz #2 : 2002-08-24, 20:59 »

myszka

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #3 : 2002-08-24, 23:24 »
Tylko schronisko - ewentualnie jeszcze znaleźć mogę... :lol: No a tak serio, to oczywiście najlepiej gdyby ludzie brali jak najwięcej psiaczków i kociów z azyli i dawali im ciepłe domki. Moja kocia jest z azylu... :) a poprzednio psiunek był znaleziony na wsi a raczej wykradziony facetowi co go bił  :twisted: i ja zawsze będę brała z azylu, a jak juz na swoim będę to na jednym nie poprzestanę - będą kotki i pieski, wszystkie azylanty  :wink:  :idea:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #4 : 2002-08-25, 11:55 »
To super, że ludzie biorą zwierzęta ze schroniska, bo tam są naprawde biedne pieski i kotki. Razem z koleżanką się skaładamy i im kupujemy 5kg pokarmu, ale to malusieńko jak na tyle psów. W szkole nauczycielka też zbiera jedzenie dla nich, ale czy to jest na długo? Jakbym nie wzięła Lary to mój pies byłby prawdopodobnie ze schroniska, ponieważ taki pies jest najwierniejszy, nie mówie, że inne psy nie są wierne, ale ten pies wie ile dla niego zrobiłeś wyciągając o ze schroniska
Zapisane

Basia

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #5 : 2002-09-27, 15:45 »
Hej , mam 14-letniego psa ze schronisk. Jest ze mną już 11 lat. Był to już mój drugi pies ze schroniska , a chyba siódmy z kolei. Na poczatku był bardzo agrsywny , atakował członków rodziny , nie pozwalał dawać sobie buzi , czesać ogona , ale wszystko to było ze strach u braku poczucia bezpieczeństwa. Po jego zachowaniu mozna było wywnioskować , że był to pies przy budzie i miał wiązane łapy. Teraz jest to najkochańsza istotka , jaką miałam w życiu. Jest bardzo kochany , oddany. jesetm pewna , że gdybym była zagrozona oddałby za mnie życie. ma już co prawda 14 lat i choruję - artretyzm , katarakta starcza , ale jest leczony. Mówiąc szczerz, nie żałuje pieniędzy , które wydaje przy moich częstych wizytach u weterynarza. Gdybym mogła oddałabym wszytko co posaiadm , aby był ze mna jak najdłuzej i o jeszcze jeden dzień dłużej.
Mam również 2-letniego kota , którego podrzucono mi po drzwi i mimo , że szukałam dla niego domu ( mam jeszcze kilka innych zwierzaczków ) to pomimo , że nikt Go nie chciał został u mnie w domu i jest kochana istotka . Tak więc zachecam wszystkich do brania zwierząt ze schroniska , lecz muszą sie liczyć z bardzo długim czasem ,którey bedą musieli dla niego poświęcić. Najlepiej gdyby byli to doświadczeni ludzie.
Zapisane

LimLim

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #6 : 2002-09-27, 18:15 »
Moi sąsiedzi wzięli z Palucha psiaka - Reksa. Ma około 3 lat a u nich jest już ponad rok. To młody wilkopodobny piesek. Jak widzę ile jest radości w ich domu z jego powodu to od razu chętniej do nich zaglądam a Reksa często wieczorem zabieramy na spacer aby się także nim nacieszyć  :)  :)  :)
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #7 : 2002-09-28, 08:56 »
Dobrze że ludzie biorą zwierzęta ze schronisk
Ale nie dobrze że właśnie je tam je oddają, a robią to w różny sposób :cry:
Zapisane

Grzesio

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #8 : 2002-09-29, 15:39 »
Święte słowa Zemat
Zapisane

Forum Zwierzaki

psy ze schroniska
« Odpowiedz #8 : 2002-09-29, 15:39 »

emilka_old

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #9 : 2002-10-27, 15:15 »
Nie mam zadnego zwierzaka z azylu ale wszystki moje koty przygarnelam z ulicy...na razie nie mialam okazji przygarnac zwierza ze schroniska  ale napewno jeszcze kiedys to zrobie
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
psy ze schroniska
« Odpowiedź #10 : 2002-10-27, 15:30 »
Hanka  :?:  ze schronika  :wink:  Poprzednia psica przyszła do nas, bo sama nas wybrała. Sąsiad zabrał ją do siebie, ale mu zwiała i przylazła pod nasze drzwi. No i została.
Koty zawsze znajdy (ostatniego, Simbę mamy dzięki pomyłce pewnej pani  :lol: ) Do tej pory pamiętam jak było na raz z siedem maluchów. Łoj, dawały po garach  :lol: A już najbardziej lubiały firanki sobą ozdabiać  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #11 : 2002-10-27, 18:26 »
To urocza ozdoba  :lol:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
psy ze schroniska
« Odpowiedź #12 : 2002-10-27, 18:50 »
Ooo... Teraz zcas na moje stekanie, ze nie moge mieć zwierzaka (oj niedobrze, buuu) i do tematu ;)..

Dobrze,, że ktoś o nich mysli... Rozumiem osoby, które oddają tam psy z przymusu (rózne są powody)... Ale co innego dawać "Bo się znudził"... Lepiej żeby był w schronisku niż na dworze sam, ale gorzej jak jest w zimnym schronisku niż w ciepłym domku z kochająca rodzinką :))
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
psy ze schroniska
« Odpowiedź #13 : 2002-10-27, 19:39 »
Cytat: myszka
To urocza ozdoba  :lol:


Oj tak, Mama też je do dzisiaj pamięta  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Aleksja

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #14 : 2002-10-27, 19:58 »
Jak bede dorosła to wezmę starego piseka ze schroniska, ludzie przeważnie biorą młode (szczniaczki)  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

psy ze schroniska
« Odpowiedz #14 : 2002-10-27, 19:58 »

Vana

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #15 : 2002-10-27, 20:18 »
Wiecia ja dosc czesto jezdzilam do schroniska z jeszcze kilkoma wolontaruszami(mniej wiecej co tydzien)i wyprowadzalam,kapalam i pomagalam w schronisku....widzialam wiele smutnych obrazkow....i sama gdzybym mogla wzielabym wszystkie stworzonka ze schroniska ale coz...narazie zadowalam sie pomaganiem bo mam psa,kota i dwa chomisie i wiecej wziasc nie moge a szkoda... :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :(  :(
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
psy ze schroniska
« Odpowiedź #16 : 2002-10-27, 21:02 »
Niestety ja nie mam schroniska blisko domu, albo przynajmniej nie wiem dokładnie gdzie jest... Szkoda...
Zapisane

carragan

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #17 : 2003-10-05, 21:03 »
to bardzo dobrze wrecz fantastycznie ze biora ludzie z tego "wiezienia"psy....Wiezienie nie dlatego ze zle sie je traktuje ale dlatego ze kazdy z tych psow chcialby miec swojego i tylko swojego pancia,no ewentualnie podzieli sie z kolega/kolezanka ......Sa to na ogol psy ktore watpia w czlowieka i nalezy im sie druga szansa
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #18 : 2003-10-05, 21:44 »
Wybieram odpowiedź pierwszą  :idea:
Zapisane

KAMILO

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #19 : 2003-10-05, 22:15 »
Oczywiście że super ale niektórzy ludzie są nieodpowiedzialni... biora szczeniaka ze sroniksa a gdy urośnie przywiozują go do drzewa a niekiedy do szyn kolejowych i odchodzą bug wie co wtedy stanie sie z psakiem :( ...jak nikt go nieznajdzie to zdechnie zgłodu :(
Zapisane

carragan

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #20 : 2003-10-06, 13:53 »
Cytuj
Oczywiście że super ale niektórzy ludzie są nieodpowiedzialni... biora szczeniaka ze sroniksa a gdy urośnie przywiozują go do drzewa a niekiedy do szyn kolejowych i odchodzą bug wie co wtedy stanie sie z psakiem  ...jak nikt go nieznajdzie to zdechnie zgłodu  

to zalezy od schroniska.....W schronisku w ktorym ja pracowalam byl spisywany formularz adopcyjny i robione niespodziewane "naloty"...Psy przywiazywane do drzewa i porzucane nie pochodza w wiekszosci ze schroniska a nawe 98% to psy kupione na gieldzie,targu,jako prezent itp itd
Zapisane

Forum Zwierzaki

psy ze schroniska
« Odpowiedz #20 : 2003-10-06, 13:53 »

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
psy ze schroniska
« Odpowiedź #21 : 2003-10-07, 12:01 »
Uważam, że dobrze, że ludzie biorą psy ze schroniska
Zapisane

Magda K.

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #22 : 2003-10-15, 21:15 »
to zdecydowanie najlepszy wybór. można pieska uszcześliwić, a nawet uratować mu życie :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #23 : 2003-10-16, 18:05 »
Sama mam psiaka ze schroniska :D
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
psy ze schroniska
« Odpowiedź #24 : 2004-10-17, 13:09 »
To super wybór możesz uratowac psa :D

Wiedźma

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #25 : 2004-10-17, 13:38 »
Gdy zdecyduje sie znowu na psa, zamierzam przygarnac takiego ze schroniska lub innego potrzebujacego pomocy...
Zapisane

whiper

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #26 : 2004-10-17, 14:06 »
Ludzie, którzy wzieli zwierzaka ze schroniska już na samym wstępie mają u mnie wielkiego plusa... nie da się pojąć słowami jak wspaniałą rzecz zrobili dająć psu (czy innemu biedactwu) drugą sznase....
Na pewno zjawi się u mnie kiedyś stworzenie potrzebujące zacząć życie od nowa... na razie mialam/mam 2 Whippety... mam czasem wyrzuty, że wziełam papierowce, a nie znjady... ;)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
psy ze schroniska
« Odpowiedź #27 : 2004-10-17, 14:09 »
Ja kiedys miałam miec psa ze schroniska takiego podobnego do dlamatynczyka tylko minaturowego rozmiaru taki gdzies 40 cm ale coś nie wyszło i po psie

Forum Zwierzaki

psy ze schroniska
« Odpowiedz #27 : 2004-10-17, 14:09 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
psy ze schroniska
« Odpowiedź #28 : 2004-10-17, 19:14 »
To najlepsza rzecz, jaką człowiek może zrobić dla psów, kotów i innych zwierząt w schroniskach. Zadna pomoc nie zastąpi zwierzętom ze schroniska miłości właściciela i ciepłego domu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

golden

  • Gość
psy ze schroniska
« Odpowiedź #29 : 2004-10-18, 21:55 »
ja juz 2 swoje psy wzialem ze schroniska. i obydwa okazaly sie najlepszymi towarzyszami zycia pod sloncem :krzywy: tak jak niektorzy po kupnie swojego pierwszego rodowodowego psa nie potrafia sie "odkleic" od psow rasowych, tak ja zawsze wiekszym sentymentem bede darzył schroniskowce. Pamietam jakim psem był Raven, widzę, jak dobry kompan wyrosnie z Willa :) To były dobre wybory. Kazdemu kto chcialby wziac pod swoj dach psa, najpierw polecam schronisko.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 27 zapytaniami.