Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Futra  (Przeczytany 5254 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elfka Nenar

  • Gość
Futra
« : 2002-09-13, 14:01 »
Co myślisz o osobach noszących futra ze zwierzat? Nadchodzi zima i do głowy mi to pytanie przyszło. A oto strona przeciw noszeniu ich i dwa obrazki http://www.futro.animal-liberation.pl/
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Futra
« Odpowiedź #1 : 2002-09-13, 14:13 »
Oczywiście że noszę - wprost je uwiebiam - tyle, że wyłącznie sztuczne
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #2 : 2002-09-13, 15:22 »
A ja też mam jedno...sztuczne  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futra
« Odpowiedz #2 : 2002-09-13, 15:22 »

LimLim

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #3 : 2002-09-13, 16:33 »
Tia - a ja nie mam wcale :D
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #4 : 2002-09-13, 21:58 »
Sztuczne to możecie mieć :wink: Ale mi chodzi o prawdziwe z fretek i tym podobnych.
Zapisane

myszka

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #5 : 2002-09-13, 22:04 »
Zaznaczyłam odpowiedź pierwszą.
Zapisane

milka004

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #6 : 2002-09-14, 11:36 »
To jest okropne!!!!!!!!!!
Pisalam podobny temat. Ja poprostu nie moge tego czytac, a akurat tak przesuwalam strone i zobaczylam napis szynszyla i co przeczytalam jak chcecie to przeczytajcie, a przeciez nie tylko szylki so zabijane dla futra i to w jaki sposob!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chodowcy szynszyli dumnie przyznają że wiekszość szynszyli zabijana jest przez łamanie karku lub rażenie prądem. Wielu chodowców przypina metalowe klamry do uszu i do genitalii szynszyli by wykonać egzekucje.Ponieważ szynszyle są małe potrzeba aż 100 osobników poto by uszyć jedno futro.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Futra
« Odpowiedź #7 : 2002-09-14, 11:40 »
Ja proponuję hodowcy przypiąć do uszu i genitalii... i Mycha - na pasztet ich na pasztet  :grr:  :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Gerda

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #8 : 2002-09-14, 13:01 »
Oglądałam film dokumentalny jak robią futra z psów, kotów, małych kózek-takich płodów jeszcze(zabijają matkę i wyciągają jej z brzucha płody)To jest Okrpne i nieludzkie ******     :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil: [/b]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futra
« Odpowiedz #8 : 2002-09-14, 13:01 »

milka004

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #9 : 2002-09-14, 13:24 »
Ojej!!!!!!!!
Jak tak mozna!!!!!
Przeiez mozna sobie kupic sztuczne futro a nie z takich biednych zwierzatek!!!!!!! To jest straszne!!!!!!!!!! Jak bu ludzie kupywali wiecej futr sztucznych to przynajmiej mniej zwierzakow by bylo zabijanych!!!!!!!
Ja nie wiem jak mozna wlozyc na siebie cos co kiedys chodzilo i cieszylo sie zyciem(no nie tak do konca ale przeciez zylo)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
WRRRRR
« Odpowiedź #10 : 2002-09-14, 13:27 »
Niech Ciludzie co sprzedają futra ściagna z siebie skórę i zobacza czy to nie boli! albo niech sobie wyrwą włosy całymi garściami. To jest NIEHUMANITARNE! A co do futer. Sztuczne ok, zwierzęce wrrr.... Już zaczynam warczeć (szczekac tez potrafię)... :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  Takich ludzi....
Zapisane

myszka

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #11 : 2002-09-15, 00:21 »
Pasztet, pasztet - od nóg :grr:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #12 : 2002-09-15, 10:27 »
Ja również oglądałam film jak się robi futra z kotów i psów i małych owieczek.
U kotów to jest tak że bierze się kilka kotów wsadza je się do pudełka i sznurkami zawiązuje się ich gardła.Kilkja chwil czekają odwiązuje się te sznurki  i kotka się zabija.......a reszta czeka na swoją kolej.....smutne....
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #13 : 2002-09-17, 17:55 »
To straszne co ludzie robią dla pieniędzy i to straszne, że ci szpanerzy, co noszą prawdziwe futra mają to gdzieś, że "ich futro" biegało kiedyś wesoło po świcie, ale przyszli źli ludzie i "je" zabili
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #14 : 2002-09-17, 17:57 »
to nieludzkie co ludzie zrobią dla pieniędzy i to, że inni nie przejmują się jak zginęło "ich futro", i że "ono" biegało kiedyś beztrosko
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futra
« Odpowiedz #14 : 2002-09-17, 17:57 »

mangushia

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #15 : 2002-09-17, 20:21 »
wiecie co?!?! wiecie co!??!? to jest staszne!po prostu straszne!!!! głosuje na to pierwsze!  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Futra
« Odpowiedź #16 : 2002-09-21, 10:32 »
Chyba dam te dwa obrazki na moja stronkę, musze!!! :(
Zapisane

Monik@

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #17 : 2002-09-23, 10:21 »
No cóż generalnie jestem przeciwna. Mam, ale od dawna nie noszę. Jestem zdecydowanie przeciwna bez oglądania filmów i stron netowych.
Ale nie gniewajcie się: a skórzane buty, a mięsko na talerzu? W Wielkanoc pokazują w TV śliczne kurczęta, a potem.........Widzieliście kiedyś oczka cielaka?
Z drugiej strony normalne, że mamy większy sentyment dla szynszylki niż wieprzka.
Zapisane

Ti

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #18 : 2002-10-14, 14:58 »
Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nosić futro, dla którego zastało zabitych np. 100 szynszylek.. :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry: ? Jakim trzeba być żeby akceptować to i jeszcze się z tym obnosić  :!!!:  Przecież my ludzie uważamy się za najbardziej cywilizowanych ze wszystkich stworzeń... Czy na tym polega cywilizacja? Na zabijaniu dla przyjemności i czyjegoś widzimisie ?!? To takie nie fair . Rozumiem zabijać, żeby przetrwać, tak było w naturze od zawsze... Ale coś takiego jest po prostu... Brak mi słów  :!!!:  :!!!:  :!!!:  
W takich momentach jak ten czy kiedy czytam, że ktoś znęca się nad zwierzakami to jest mi po prostu wstyd, że jestem człowiekiem, że należę do tak bezwzględnej rasy...
Na szczęście wtedy przypominam sobie, że nie wszyscy są tacy... Że są ludzie tacy jak na tym forum, którzy kochają zwierzaki i nie patrzą, aby tylko skrzywdzić bezbronne istotki...
Jednak... Gdyby nie ludzie na świecie byłoby tyle mniej cierpienia...
To przykre... Jako najbardziej rozwinięty gatunek powinniśmy raczej świecić przykładem, a nie wstydzić się za siebie nawzajem...
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Futra
« Odpowiedź #19 : 2002-10-15, 18:07 »
A ja zacytuję częśc tekstu piosenki Majki Jeżowskiej...

Cytuj
A są przecież futra sztuczne
Jak prawdziwe
Więc niech sobie sztuczne futro w szafie zwisa
Takie futro syntetyczne jest jak żywe
A kto widział sztucznego, żywego lisa?!

Refren...

Jak rozpoznać chce lamparda lub tygrysa?
Gdy ich futra wiszą w sklepach klub komiasach
Lub jak poznać chcesz naturę wilczą?
Wilcze futra na wieszakach tylko milczą!!!



Może jakieś słowa mi sie pomyliły, ale ta piosenka brzmiała raczej tak :)
Zapisane

MagicSunny

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #20 : 2002-10-15, 18:13 »
Głosowałam na pierwszą odpowiedź i więcej nic nie dodam, bo *************** (i tu też ocenzurowano )  :grr: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futra
« Odpowiedz #20 : 2002-10-15, 18:13 »

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Futra
« Odpowiedź #21 : 2002-10-18, 21:54 »
A ja dałam na odpowiedź że to jets nieludzkie
Zapisane

Amelia

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #22 : 2002-10-22, 14:32 »
Jak moja mama miala kiedys futro, to jej wszystkie wlosy z niego powyrywalam.  Od tej pory nie nosi futer  :lol:
Zapisane

Amelia

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #23 : 2002-10-22, 14:38 »
Cytat: Magdaland
A ja dałam na odpowiedź że to jets nieludzkie

Jak najbardziej LUDZKIE!!!!TACY Właśnie są ludzie. Niestety.
Zapisane

milka004

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #24 : 2002-10-22, 14:39 »
A sie musiala na ciebie wkurzyc :lol:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #25 : 2002-10-25, 20:23 »
Tacy są ludzie, ale nie wszyscy my np. NIE. Ale większość ludzi taka jest. No bo dla futra dla szpanu daliby się powiesić. dla mnie sztuczne futerko też jest cool. A wiecie że Pink (ta piosenkarka) wzięła udział w kampani przeciw futrom?
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Futra
« Odpowiedź #26 : 2002-10-25, 20:59 »
Cytat: Amelia
Cytat: Magdaland
A ja dałam na odpowiedź że to jets nieludzkie

Jak najbardziej LUDZKIE!!!!TACY Właśnie są ludzie. Niestety.

Kapi nie o to mi chodzilo...
Zapisane

carragan

  • Gość
Futra
« Odpowiedź #27 : 2003-10-05, 20:33 »
Futro wyglada pieknie ale tylko na prawowitym wlascicielu.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Futra
« Odpowiedz #27 : 2003-10-05, 20:33 »

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
Futra
« Odpowiedź #28 : 2003-10-08, 00:00 »
Nie miałam, nie mam i nie będe miała... futerko ma byćna zwierzatku a nie na mnie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Futra
« Odpowiedź #29 : 2003-10-08, 11:33 »
Z tych młodych owieczek robi sie strasznie drogie futra - karakuły.
Nie wyobrażam sobie zwierzęcia dla przykładu fretki trzymanej na fermach, miałam takowe zwierze i wiem że jest niewyobrażalnie mądra, pies jej nie dorównuje, wszyscy mówią żę zwierzęta na fermach cierpią fizycznie, pomyślcie jak cierpią psychicznie, przecież takie fretka dokładnie wie co sie z nią dzieje, kidy umierał mój Kukiś było widać że wie, pogodził sie i odszedł w spokoju.

Jestem zdecydowanie przeciw, a że ze mnie osoba impulsywna nie chciałabym dostać takiego chodowce w swoje rece, wole nie pisać jak wyglądałaby egzekucja. Zaznaczyłam pierwszą odp.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 28 zapytaniami.