Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gminy mówią " NIE " utrzymywaniu bezpańskich zwierząt.  (Przeczytany 9149 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Temat zaczął się od tego tekstu:

Cytuj
Weterynarz oskarżony o uśmiercenie bezpańskiego psa


Przed sądem stanie weterynarz z okolic Poddębic oskarżony o uśmiercenie bezpańskiego psa bez przeprowadzenia niezbędnych badań i bez istniejącej konieczności. Weterynarzowi grozi do dwóch lat więzienia.


Jak poinformował rzecznik sieradzkiej prokuratury Józef Mizerski, do zdarzenia doszło w połowie lipca ub. roku w jednej z miejscowości w gminie Pęczniew.

Losem chorego psa zainteresowała się przypadkowa kobieta, która nakarmiła zwierzę i podała mu wodę. Znalazła też w internecie telefon do weterynarza i skontaktowała się z Piotrem P. Zadeklarowała także, że pokryje koszty leczenia psa.

 Weterynarz, który przyjechał na miejsce, uznał, że prawdopodobnie pies jest chory na grzybicę, po czym zrobił mu zastrzyk. Powiedział także, że zabiera go na badania do Zgierza. Według śledczych kobietę zaniepokoiło jednak dziwne zachowanie mężczyzny, który umieścił psa w worku i wrzucił między siedzenia w samochodzie.

Kobieta skontaktowała się z innym weterynarzem, który przyznał, że zachowanie jego kolegi po fachu było nieprawidłowe. Kobieta zadzwoniła do Piotra P. z prośbą, by nie wykonywał żadnych badań i powiedziała, że zabierze zwierzę. Jednak, jak się okazało, weterynarz uśpił już psa, a jego zwłoki zutylizował w spalarni.

Lekarz weterynarii utrzymywał, że uśpił psa, gdyż posiadał on obrażenia wewnętrzne, w tym pęknięcie wątroby i miał złamaną jedną z łap. Sporządził też protokół sekcji zwłok. Ponieważ ciało zwierzęcia zostało spalone, w trakcie dochodzenia śledczym nie udało się ustalić faktycznych obrażeń i stanu zdrowia zwierzęcia.

Prokuratura zarzuciła Piotrowi P., że po przyjęciu zgłoszenia o ujawnieniu bezpańskiego psa wymagającego udzielenia pomocy lekarskiej, uśmiercił go bez przeprowadzenia niezbędnych badań diagnostycznych i bez istniejącej konieczności.

Według prokuratury weterynarz przyznał się do zarzucanego czynu i zgłosił chęć dobrowolnego poddania się karze - 2 tys. zł grzywny i czasowego zakazu wykonywania zawodu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak sąd. Za zarzucany czyn mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

(op)

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/weterynarz-oskarzony-o-usmiercenie-bezpanskiego-ps,1,5395012,region-wiadomosc.html

tekst pojawił się na myśliwskim portalu i zaczęły się dysputy o " złych " psach i biednych gminach, które przez bandę " nawiedzonych " miłośników psów, muszą utrzymywać bezpańskie zwierzęta, zamiast dawać kasę na biedne dzieci ...

tak więc, gminy powinny uderzyć pięścią w stół i powiedzieć: " dosyć! "
zdaniem myśliwych, gminy już się skarżą:

http://www.sadeczanin.info/gospodarka,6/gminy-nie-chca-placic-za-nieodpowiedzialnych-mieszkancow,34295#.UPnW_VcnSKJ

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/11/burmistrz-staporkowa-do-premiera-tuska/

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120508/POWIAT0302/120509206

Cytuj
Dobrze, dobrze ... czekamy co dalej ? Kiedy ludzie przestaną chcieć płacić za fanaberie ministry i panienki Alette. Kiedy psiteroryści sami zaczną płacić za swoje odruchy serca zamiast systemem komunistycznym wymuszać ideologiczne fanaberia na społeczeństwie.

Wiecie że Warszawka ma roczny budżet na karmę dla kotów wysokości 10 000 000 . Owsiak zebrał 40 baniek czyli mówiąc krótko po czterech latach karmienia nikomu nieptrzebnych kotów (przynoszących wyłącznie szkody wśród ptaków śpiewających i sr@jących do pisakownicy) ) można by podreperować szpitale i ratować życie ludzkie kwotą 40 milionów.
Jakim trzeba być bydlakiem żeby przekładać życie zwierząt nad życiem ludzi i bezczelnie tłumaczyć tą hipokryzję miłością do zwierząt nie wspominając nic o nienawiści do ludzi.

Urzędnicy powinni odpowiadać przed sądem za wydawanie pieniędzy na koty w sytuacji kiedy dzieci umierają na raka bo nie starcza na leki. Co powinni powiedzieć urzędnicy rodzicom dzieci które umarły z braku forsy w sytuacji kiedy podpisują budżet na żarcie dla kotów za 10 balonów. Przecież to jasne. "Mamy wasze dziecko tam gdzie kot za chwilę będzie miał to żarcie ! . Małczati Poliaki buntowszczyki ! Pracować i płacić i wspierać budżet - zdychać przed terminem!"



http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=411962&t=411962

co o tym myślicie?, czy gminy powinny być odpowiedzialne za bezpańskie psy i koty?, a może powinny dostawać wsparcie finansowe od Państwa?
czy troska o bezpańskie zwierzęta jest przejawem " nienawiści do ludzi "?.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Gminy mówią " NIE " utrzymywaniu bezpańskich zwierząt.
« Odpowiedź #1 : 2013-01-19, 17:33 »
Taki przepis isntnieje w cywilizowanym panstwie/ a za takie ponoć uwazamy naszą ojczyznę/ i psim obowiazkiem gmin jest się do tego przepisu stosowac.
I nie ma tu o czym dyskutować tylko EGZEKWOWAĆ stosowanie się do ustawy i przepisow.
Miarą kultury narodu jest bowiem jego stosunek do slabszych.
To,ze na bezdomnym psie nie mozna zarobic - nie znaczy,że nalezy go traktować okrutnie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

garfield

  • *
  • Wiadomości: 20
  • Garfie
Odp: Gminy mówią " NIE " utrzymywaniu bezpańskich zwierząt.
« Odpowiedź #2 : 2013-01-30, 15:41 »
Skoro o Schroniskach tu mowa to ja ostatnio kupowałam karmę dla swojego kocura i natknęłam sie na nowy sklep zoologiczny który wspiera schroniska. Inicjatywa bardzo fajna bo od każdej kupionej rzeczy naliczane są punkty dla województwa z którego robimy zakupy. Po zebraniu pewnej ilości punktów sklep wysłały kilkaset kilogramów karmy dla schroniska.  Bardzo mi się spodobała taka inicjatywa bo nie zawsze pamiętamy o tych najbardziej potrzebujacych a tu przy okazji dbajac o swoje pupile wspieramy tez te w schroniskach. Sklep zwie sie bdkarma.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kruchna4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Gminy mówią " NIE " utrzymywaniu bezpańskich zwierząt.
« Odpowiedź #3 : 2021-10-28, 12:20 »
Skoro o Schroniskach tu mowa to ja ostatnio kupowałam karmę dla swojego kocura i natknęłam sie na nowy sklep zoologiczny który wspiera schroniska. Inicjatywa bardzo fajna bo od każdej kupionej rzeczy naliczane są punkty dla województwa z którego robimy zakupy. Po zebraniu pewnej ilości punktów sklep wysłały kilkaset kilogramów karmy dla schroniska.  Bardzo mi się spodobała taka inicjatywa bo nie zawsze pamiętamy o tych najbardziej potrzebujacych a tu przy okazji dbajac o swoje pupile wspieramy tez te w schroniskach. Sklep zwie sie bdkarma.

Słyszałam o tym sklepie wiele pozytywnych opinii
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 23 zapytaniami.