Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mały szczeniak - jak wychować  (Przeczytany 1050 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kozio

  • *
  • Wiadomości: 1
Mały szczeniak - jak wychować
« : 2020-03-31, 19:12 »
Cześć,

 

Przygarnęliśmy 6-tygodniowego szczeniaka.

Wiem, ze młody, ale niedługo zostałby sam, a z matka od jakiegoś czasu żaden szczeniak nie był trzymany.

 

Teraz czas na nas, aby dobrze wychować i mam w związku z tym kilka pytań.

 

1. Piesek piszczy, gdy nikogo innego nie ma w tym samym pomieszczeniu, lubi spać na stopie jak coś robimy w kuchni, a co najgorsze, wczorajszej (pierwszej nocy), piszczał dopóki czyjaś ręka nie zwisała z łóżka w jego kojcu, aby mógł się przytulić i spać.

Czy ignorować piszczenie i wynieść kojec do innego pokoju, aby się przyzwyczaił po paru dniach, czy, ze względu na młody wiek, dać mu trochę więcej atencji do skończenia 8 tygodni?

 

2. Czy jeśli pies docelowo nie będzie spał w łóżku, ale będzie mógł na sofie w dużym pokoju to jest ok, ze w ciągu dnia pozwalamy mu spać na naszych brzuchach na sofie, a w nocy wkładamy go do kojca przy łóżku? Czy lepiej oduczyć spania na nas na sofie dopóki jest taki młody?

 

3. O uczeniu sikania na matę już dużo czytałem. Jakieś Wasze własne podpowiedzi, jeśli udoskonaliliśmy naukę poza to, co można przeczytać?

4. Piesek boi się chodzenia po domu, jakby bal się list progowych (drugi dzień u nas). Kojec jest w salonie, mata w przedpokoju,  a miski na drugim końcu w kuchni. Jak go zachęcić do wędrowania do kuchni, żeby sam szedł, kiedy jest głodny albo spragniony?

 

pozdrawiam
Zapisane

William81

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Mały szczeniak - jak wychować
« Odpowiedź #1 : 2020-04-20, 08:10 »
Wychowanie szczeniaka to niełatwa sprawa. Uważam, że psiaka należy zacząć wychowywać od razu, jak tylko trafi pod naszą opiekę. Oczywiście, nie wymagajmy od niego, by już po kilku godzinach doskonale zaznajomił się z nowym otoczeniem. Początki wspólnego „dogadywania się” i ustalania relacji powinny być delikatne, stopniowe i spokojne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 23 zapytaniami.