Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: poszukuje grzalki (a potem wywody o kuli)  (Przeczytany 8279 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pynio

  • Gość
poszukuje grzalki (a potem wywody o kuli)
« : 2005-01-09, 01:13 »
no wlasnie- ja w temacie, poszukuje grzalki, 5 watow, krotkiej, bez termostatu, takiej, ktorej sie nie zanurza calkowicie, ale sie przyssawa ;)) do akwarium- kiedys taka mialam, ale mi sie zepsula, teraz szukam i szukam i znalezc nie moge; wiecie, gdzie w warszawce moge taka dostac? a moze ktos taka ma i chce sie pozbyc ;) bede wdzieczna za wszelkie namiary
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #1 : 2005-01-10, 20:58 »
Ja mam 5W niepotrzebne, z jedną przyssawką, ma tak z 20cm na oko, yyy... firmy AQUAEL... Chyba nawet nie używana... ale całkowicie zanużana... Nie wiem... Mogę się coś o niej dowiedzieć...
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #2 : 2005-01-11, 21:21 »
a dlaczego akurat nie zanurzana??
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

poszukuje grzalki
« Odpowiedz #2 : 2005-01-11, 21:21 »

pynio

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #3 : 2005-01-12, 00:34 »
bo mam kule 12 litrowa, na dole sa kamyczki i te calkowicie zanurzane grzalki po prostu sa za duze ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #4 : 2005-01-12, 01:11 »
jeszcze napisz, że w tej kuli pływa welonka  :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #5 : 2005-01-12, 08:02 »
albo bojownik :roll:
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #6 : 2005-01-12, 15:59 »
Albo jakaś inna rybka labiryntowa lub która może oddychać tlenem atmosferycznym
Zapisane
emocjonalne kanapki

pynio

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #7 : 2005-01-12, 22:25 »
kurcze, a co w tym zlego ;)) mam bojownika i molinezje, ale cholera jestem poczatkujacym hodowca z malym mieszkaniem ;))
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #8 : 2005-01-12, 23:13 »
Cytuj

ale cholera jestem poczatkujacym hodowca z malym mieszkaniem

I widze, że bardzo się z tego cieszysz :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukuje grzalki
« Odpowiedz #8 : 2005-01-12, 23:13 »

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #9 : 2005-01-13, 07:47 »
Małe mieszkanie to nie jest usprawiedliwienie dla trzymania ryb w kuli. Jeśli nie możesz zapewnić swoim rybkom odpowiednich warunków to w ogóle ich nie kupuj. Dlaczego kula jest zła? Nie chcę mi się tego powtarzać po raz setny. Poszukaj sobie po starszych tematach
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #10 : 2005-01-13, 08:29 »
Cytuj

Jeśli nie możesz zapewnić swoim rybkom odpowiednich gatunków to w ogóle ich nie kupuj.


Chodziło ci o warunki, tak? :)

pyniu taka rybka w kuli nie pożyje długo... :( Z rok, 1,5... nie wiem...

Wiecie... nawet rybki w kulach mają lepiej od niektórych w akwa... np. moja koleżanka kupuje gatunki jakie jej sie podobają doje do rybek który już ma i jeśli przeżyją to są a jak zostaną wybite przez inne ryby... (które swoją drogę często są za duże i za gęsto do 45) to trudno... Aha... ta klolezanka twierdzi że mam się jej radzić w akwraystycznych sprawach bo ona ma już długo rybki i się zna... :roll:
Zapisane

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #11 : 2005-01-13, 17:17 »
Cytat: heja
Chodziło ci o warunki, tak? :)


Tak ;) Mój błąd. Już poprawiłam.
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #12 : 2005-01-13, 17:35 »
W kuli rybki kręćka dostają. Rybki jak sie boją chowają sie po kątach a w kuli nie ma takiej możliwości,a poza tym w kuli cięzko jakikolwiek sprzęt zamontować lub wogle kupić specjalny.  Źle sie je ogląda i nie są taką "radością dla oka" jak np w prostokątnym które nie powiększa rybek jak kula
Zapisane
emocjonalne kanapki

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #13 : 2005-01-13, 19:58 »
W normalnym akwa można prowadzić obserwacje... taki wycinek... a w kuli trudno cokolwiek... :( Pomyśl może nad akwa jednak... :)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #14 : 2005-01-13, 20:12 »
Akwa kwadratowe czasem można od kogoś odkupić taniej pomyśl o tym
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

poszukuje grzalki
« Odpowiedz #14 : 2005-01-13, 20:12 »

mafinia

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #15 : 2005-01-13, 20:28 »
mam sama bojca w 16l kuli i nie widze w tym nic zlego. owszem jezeli bylby trzymany w 5l. wtedy wiec w czym sek. a moj bocius ma mala skalke i stale ponad 12h naswietlanie. zyje mu sie dobrze jest zywy... mialam go w 61l akwa ale nie tolerowal ryb...coz jego strata :roll:
Zapisane

amnesiac

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #16 : 2005-01-13, 20:40 »
kule... :sciana:  już nie wyrabiam...
Zapisane

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #17 : 2005-01-13, 20:49 »
Cytat: mafinia
mam sama bojca w 16l kuli i nie widze w tym nic zlego. owszem jezeli bylby trzymany w 5l. wtedy wiec w czym sek. a moj bocius ma mala skalke i stale ponad 12h naswietlanie. zyje mu sie dobrze jest zywy... mialam go w 61l akwa ale nie tolerowal ryb...coz jego strata :roll:


Pytanie o tę kulę zadałam ci już w temacie "pytam o bojownika". A poza tym powiedz mi jaka jest różnica między kulą 5, a 16l? I to więzienie i to więzienie. :roll:
Zapisane

mafinia

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #18 : 2005-01-13, 20:55 »
w tamtym topiku tez ci odpowiedzialam a w tym roznica ze 5l a 16 chyba jest.....  im wieksza ob tym wiecej miejsca i przestrzeni
Zapisane

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #19 : 2005-01-13, 21:05 »
W kuli 11l wody nie ma żadnego znaczenia. Kula jest zła dla ryb ponieważ:
-utrudnione jest wykonywanie wszystkich prac porządkowych (spróbuj zeskrobać glony z okrągłych ścianek)
-Ryby dostają "kręćka"
-Z powodu okrągłości ścianek zaburzona jest wymiana gazowa
-W kuli obserwowanie rybek jest bardzo nieprzyjemne
-W kuli nie da się w żaden sensowny sposób założyć filtra i grzałki
-Kuli nie da się w żaden sensowny sposób udekorować

Czy wiesz, że kula o pojemności 16l, jest mniejsza od zbiornika prostokątnego o pojemności 16l? Także twoja kula na pewno nie ma 16l, tylko sporo mniej, a minimum dla jednego bojownika to 10l
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #20 : 2005-01-13, 21:25 »
jak dostałam bojownika w kuli to mi tylko 1,5 roku żył. bojownik był prezentem od niepamietam kogo
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

poszukuje grzalki
« Odpowiedz #20 : 2005-01-13, 21:25 »

pynio

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #21 : 2005-01-13, 22:10 »
kurka, chyba czegos nie rozumiem, wiec wyloze swoje:
uno- niezbyt, a nawet powiem, ze wcale mnie nie interesuje zdanie kogokolwiek na temat kul- dostalam rybki w prezencie- wraz z kula, wiec nie bede wyrzucac
dos-w temacie jest mowa o grzalce, a nie prosba o opinie na temat akwariow lug gatunkow ryb
tres- jesli nie macie nic do powiedzenia i pomozenia w kwestii grzalki to sie powstrzymajcie od wpisow
cuatro- a jesli ktos wie, gdzie taka grzalke moge kupic, albo ma taka na zbyciu to niech da znac
a moje rybki bardzo lubie i tak- ciesze sie, ze je mam, ale mieszkanie moglabym miec nieco wieksze- to fakt
Zapisane

amnesiac

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #22 : 2005-01-14, 00:48 »
Kurka, nie jesteś sama z małym mieszkaniem, więc nie pisz głupot typu:
Cytuj
moje rybki bardzo lubie i tak- ciesze sie, ze je mam, ale mieszkanie moglabym miec nieco wieksze

Cytuj
dostalam rybki w prezencie- wraz z kula, wiec nie bede wyrzucac

Krew zalewa i piersi opadają... Grzałkę jako taką trudno do kuli wsadzić. Trudno cokolwiek żywego do kuli wsadzić.
Ignorancja przez Ciebie przemawia.
pozdr
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #23 : 2005-01-14, 13:21 »
W sklepie można kupić specjalną grzałke do kul
Zapisane
emocjonalne kanapki

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #24 : 2005-01-14, 15:40 »
Cytat: pynio
kurka, chyba czegos nie rozumiem, wiec wyloze swoje:
uno- niezbyt, a nawet powiem, ze wcale mnie nie interesuje zdanie kogokolwiek na temat kul- dostalam rybki w prezencie- wraz z kula, wiec nie bede wyrzucac
dos-w temacie jest mowa o grzalce, a nie prosba o opinie na temat akwariow lug gatunkow ryb
tres- jesli nie macie nic do powiedzenia i pomozenia w kwestii grzalki to sie powstrzymajcie od wpisow
cuatro- a jesli ktos wie, gdzie taka grzalke moge kupic, albo ma taka na zbyciu to niech da znac
a moje rybki bardzo lubie i tak- ciesze sie, ze je mam, ale mieszkanie moglabym miec nieco wieksze- to fakt


Wybacz, ale to jest forum dla MIŁOŚNIKÓW zwierzaków. Ludzie, którzy znęcają się nad zwierzakami (np. trzymając ryby w kuli) nie są miłośnikami zwierząt. I takim nie zamierzamy pomagać.
Zapisane

mafinia

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #25 : 2005-01-14, 17:09 »
uwaga uwaga!
z wielka radoscia oglaszam ze moj bocius ktory jest ze mna od 2 tyg mieszka w akwa. 25l
zbiornik dzieli z 2 kardynalkami, tetrami oraz malym glonkiem.
 w sumie mialyscie racje. rybce bedzie naj;epiej w prostokatnym akwa, no ale kazdy uczy sie na bledach. nie wiedzialam ze kula jest przestroga rybek <lol>
                            pozdro pa
Zapisane

Olka1992

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #26 : 2005-01-14, 17:50 »
Brawo :wink: Świetnie zrobiłaś. Dla rybki na pewno lepiej :wink:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #27 : 2005-01-14, 18:03 »
Z tego co wiem to minimum dla jakiejkolwiek rybki to 50 litów - dla ksiezniczki z bur..
Bojwionik potzrzebuje 60litrów akwarium ... 10 litrów to tzryma sie je okresowo by im płetwy odrosły  .. przed wystawą sie im nie postrzepi płetwa...

 Akwarium 25 litrów nazywa się kotnikiem.. jak nie macie pieniedzy na wieksze - lub mieksca to sobie po prostu darujcie maltretowanie rybek...
ja mam 200 litrów i mam wyzuty sumienia ze moje 4 rybki majza mało miejsca (skalary) a wy po prostu molestujecie te rybi,.,,,
jakby was ktos trzymał w kiblu całe zycie a potem jeszcze balkon udostepnil??
Zapisane

Forum Zwierzaki

poszukuje grzalki
« Odpowiedz #27 : 2005-01-14, 18:03 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #28 : 2005-01-14, 18:25 »
Cytuj

uno- niezbyt, a nawet powiem, ze wcale mnie nie interesuje zdanie kogokolwiek na temat kul- dostalam rybki w prezencie- wraz z kula, wiec nie bede wyrzucac


Nie rozumiem... tu nie chodzi o zdanie, chcemy ci tylko uswiadomić pewne sprawy a nie robić z siebie nie wiadomo kogo, tu nie chodzi o czyjeś osobiste uczucia tylko o dobro zwierząt... też dostałam rybkę w kuli i starałam się zrobić wszystko żeby ją z tamtąd jak najszybciej eksmitować... i tak nie żyła potem długo... :( Nikt ci nic nie każe tylko radzi... Sorry, jeśli widzisz że ktoś popełnia błąd nie próbujesz mu uświadomić jak nalezy postąpić... Po to jest forum żeby wymienić się doświadczeniami... :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
poszukuje grzalki
« Odpowiedź #29 : 2005-01-14, 18:36 »
Ja po prostu zbilem siostrze kule przy jej myciu ... nie bedzie mi gówniara męczyla zwierząt...
  Co do czyjegos widzimiesie.. niektorzy na tym forum traktują zwierzeta jak dresy lub komorki - ZWIERZE TO NIE RZECZ i albo ktos jest DRESEM albo nie rozumie ze zwierzeciu trzeba zapewnic pewne warunki -  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.