Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: grr ;( kłopoty z filtrem  (Przeczytany 2274 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;( kłopoty z filtrem
« : 2005-03-30, 22:09 »
pomocy! boję się że zaraz odechce mi się wszystkiego i na tym skończy się moja przygoda z akwarium:(
od jakiegoś czasu filtr mi nie zadobrze działa(często muszę go czyścić ,gdzieś co 2 dni bo się zacina i tyby się duszą), ale do te jpory było jakoś możliwie.Dzisiaj rano go wyczyściłam (godz. 9:00)przychodzę ze szkoły o 18 już nie chodzi-ryby pływają jak szalone przy powierzchni wody), więc go znowu czyszczę.Wracam gdzieś koło godz. 20 do domu filtr ledwo chodzi i ryby nadal  się duszą, patrzę a tu 4 gupiki mi padły:(u samicy widocznie widać że się zadusiła(miała zaczerwienienia wokół głowy)
Jeszcze jak ten filtr przestaje chodzić to od razu akwa wygląda jak jakieś bajoro-mimo to że wczoraj podmieniłam częśc wody,nagle glonów sporo się bierze nie wiadomo skąd...ah

Poradźcie mi w czym leży problem w filtrze czy może coś z wodą jest nie tak.
Boję się że przez noc reszta obsady mi padnie-mimo że filtr będzie napowietrzał.

         zrozpaczona Emyla
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #1 : 2005-03-30, 22:13 »
nie wiem, ale wydaje mi sie ,że może cos z tym filtrem
próbuj go naprawić ,a jeżeli sie mnie uda to radziła by kupić nowy  :roll:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;(
« Odpowiedź #2 : 2005-03-30, 22:19 »
ja na razie zwalam wszystko na filtr,ale skąd tyle glonów w ciągu kilku godzin się wzięło?
Zapisane

Forum Zwierzaki

grr ;(
« Odpowiedz #2 : 2005-03-30, 22:19 »

polna_mysza

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #3 : 2005-03-30, 22:28 »
no nie wiem  
może pare dni słoneczka ,albo jakies choróbsko
Zapisane

Leloo

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #4 : 2005-03-31, 07:52 »
a moze masz poprostu przerybienie? Powiedz ile i jakie rybki masz w akwariuma i jaki litraz?

Dlatego zawsze warto w zapsaie miec pompe napowietrzniajaca...
Zapisane

Ellen

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #5 : 2005-03-31, 17:24 »
Ja mialam kiedys awarie kaskady i padl caly narybek bojownika :( Z niedotlenienia pewnie, bo jeszcze nie mial wyksztalconego labiryntu :( Wymienilam na nowy (innej firmy) i jest ok.
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
grr ;(
« Odpowiedź #6 : 2005-04-01, 12:06 »
Ja kiedyś miałam filtr polskiej produkcji a przy welonkach które ,,brudzą" podczas jedzenia miałam podobny problem. Zdecydowłam sie na lepszy i kupiłam Tetratec IN 400/600/800/1000 (taki ma symbol) z podwójną komorą filtracyjną ale był to wydatek ok 150,- zł. Powiedziałam sobie: trudno, skoro ryby to moi domownicy to równiez należy je tak traktować. Wydałam kasę raz i mam spokój. Dodatkowo kupiłam lepszy napowietrzacz bo poprzedni sie szybko zepsuł.
W związku z tym nasuwa się myśl, że lepiej wydać od razu,  na początku troche wiecej na dobrej klasy sprzęt ale mieć spokojną głowę i nie martwić się o zdrowie rybek. :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
grr ;(
« Odpowiedź #7 : 2005-04-01, 17:50 »
Skoro to nie jest wada filtra (przeciesz działa), po pewnym czasie się poprostu zapycha. Znaczy to, że albo masz za mały filtr na lirarz wody, albo poprostu mocne przerybienie (co sugeruje "bajoro").
Rybki Ci padają nie dlatego,że się duszą (co jest pośrednią przyczyną - bardzo je osłabia), ale ze zbyt dużej, wręcz toksycznej ilości azotanów które gromadzą się w Twoim akwarium.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr:(
« Odpowiedź #8 : 2005-04-01, 21:55 »
akwarium na pewno nie jest przerybione,miałam jakieś 14 rybek(10 gupików i 4 razbory klinowe)

akwa ma 45 l , filtr jest do 50l
niemożliwe że filtr sie zatyka bo jak pisałam w większości przypadków gąbka jest czysta i cała komora wirnikowa także.myślałam że to może gąbka jest juz jakaś zurzyta,ale wymieniłam na nową i nic to nie dało
Zapisane

Forum Zwierzaki

grr:(
« Odpowiedz #8 : 2005-04-01, 21:55 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
grr ;(
« Odpowiedź #9 : 2005-04-01, 22:08 »
dla 10 gupików powinnaś mieć już około 60 litrów  :roll:
co z tego, że akwa ma 60 litrów, przeciesz nie masz nalanej wody po sam bezeg szyby i masz tam jeszcze żwier i dekoracje co poniejsza litrarz

Nie rozumiem, po co czyścisz filtr, który jest czysty ?

Może silnik jest uwalony ?
Najlepiej kup nowy filtr, byle nie fan.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #10 : 2005-04-02, 16:27 »
ja mam typu fan i jest ok
a co jest z nimi nie tak ??
Zapisane

daniel90

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #11 : 2005-04-02, 20:37 »
bardzo często narybek zabija i nie ma wogóle najlepszych opinii
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
grr ;(
« Odpowiedź #12 : 2005-04-02, 20:40 »
a ja w kotniku, gdzie przekładam samiczke rodzacą nie mam filtra, tylko napowietrzacz :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;(
« Odpowiedź #13 : 2005-04-02, 21:57 »
Kesi ale jak go wyczyszczę to jest ok przez kolejne kilka dni więc coś w tym musi być
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
grr ;(
« Odpowiedź #14 : 2005-04-02, 22:14 »
Widocznie na ten litraż nie jest on zbyt mocny. Tak jek napisłąm wyżej - miałam podobny przypadek. Mój poprzedni filtr również był przewidziany na wielkośc akwa do 100L ale okazało się, że nie zawsze jego przewidywana wydolnośc dawała sobie radę. Po zakupieniu nowego, stary wylądował u mojej przyjaciółki w 25L i tam dla dwóch rybek jest wszystko OK. Czasem lepiej jest miec filtr o wiekszych możliwościach przepływu wody ale wtedy ustawia się go na minimum.  :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Forum Zwierzaki

grr ;(
« Odpowiedz #14 : 2005-04-02, 22:14 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;(
« Odpowiedź #15 : 2005-04-02, 22:17 »
pomyślę nad kupnem nowego,ale denerwuje mnie to że przez jakieś ponad pół roku dobrze chodził tylko tteraz nagle coś jest nie tak:(
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
grr ;(
« Odpowiedź #16 : 2005-04-05, 20:58 »
weź go na gwarancję oddaj i opisz to co się dzieje, może to wina wirnika
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;(
« Odpowiedź #17 : 2005-04-06, 10:27 »
właśnie chcę na gwarancję oddać,ale można tak jakiś list dołączyć ?do tego bo ja bym bardzo chciała.
Pani ze sklepu jak sprawdzała u siebie czy działa to niby działał, powiedziała że nie ma sensu wysyłać bo oni mi tylko go wyczyszczą i już
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
grr ;(
« Odpowiedź #18 : 2005-04-06, 21:50 »
i jakie rezultaty ??
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
grr ;(
« Odpowiedź #19 : 2005-04-07, 22:16 »
na razie jeszcze go nie zaniosłam bo oczywiście jak mam taki zamiar to on zaczyna dobrze chodzić (to jest dopiero złośliwość rzeczy martwych),ale jak tylko chociaż raz mnie znowu wkurzy to bez zastanowienia niosę go na reklamację :grr:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 27 zapytaniami.