Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Filtry Kaskadowe  (Przeczytany 1861 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Filtry Kaskadowe
« : 2005-05-19, 20:54 »
Chciałam sobie, a właściwie moim zwierzakom kupić filtr kaskadowy, taki zakładany na szybie od zewnątrz i teraz mam pytanie do posiadaczy takiego sprzetu : jakie filtry mają jaką szerokosc, tzn tą długośc, którą opierają się na szybie! chodzi mi o to, ze mam zamiar kupować przez internet i nie mam mozliwości naocznie sprawdzić wielkości, a mam pokrywe standartową, i nie chciałabym jej wycinać, a mtam jest tylko 8-centymetrowy otwór!
za pomoc serdecznie dziękuję :P
i w ogóle jakie polecacie ?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Ellen

  • Gość
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #1 : 2005-05-19, 21:00 »
Ten otwor jest na kable :lol: Jak chcesz kaskade, to musisz wyciac dziure i tak jak wsadzisz filtr to zasloni i nie bedzie otworu widac. Ja mam FZN2 i ma szer. przy dziurze 17 cm (okolo, bo nie moge sie dostac zbytnio za akwa :P ) a reszta 23cm
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #2 : 2005-05-19, 21:03 »
Ale otwór który wytniesz jest uzalezniowny od wilkości filtra :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedz #2 : 2005-05-19, 21:03 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #3 : 2005-05-21, 12:34 »
no czemu nikt nie odpisuje?
ellen, no jest na kable, ale to nie zaszkodzi chyba, zeby w tymmiejscu filtr założyć
pepe, no tak, ale mi chodzi o to, zeby jak najmniej tej pokrywy wycinać! Zwlaszcza, ze po wakacjach chcialabym to sprzedac a kupic wieksze akwa
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #4 : 2005-05-21, 16:59 »
No to narazie chyba bedzie dobry taki filtr jaki masz :)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #5 : 2005-05-22, 02:53 »
nie bedzie najlepszy, bo czasami na dlugo wyjezdzam, a kaskadowego nie trzeba tak czesto czyscic i nie ma aż tyle zabawy (a mamie sie nie bedzie chcialo bawic), jak w  tym co ja mam (turbo filter 350, na dole gąbka, potem pojemnik z filtrem biologicznym), poza tym zajmuje duzo miejsca w akwa i nie wygląda to zbyt estetycznie
jakiego otworu potrzebuje FZN1 ? bo na fotce widać, że wlot jest nad wylotem, wiec nie zajmuje dodatkowo miejsca.
Acha, trzeba go konieczniemiec na bocznej szybie, czy moze byc z tylu i dodatkowo napowietrzacz oddzielnie?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Ellen

  • Gość
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #6 : 2005-05-22, 16:34 »
To wylot jest nad wlotem, chyba ze Cie zle zrozumialam. Wlot to jest ta rurka i tylko ona jest w akwa, a reszta jest poza akwarium, z tym ze na wylot wlasnie musi byc dziura (wylot to ta dluga prostokatna dziura). Przy kaskadzie nie trzeba dodatkowo napowietrzac i moze byc na kazdej szybie.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Filtry Kaskadowe
« Odpowiedź #7 : 2005-05-24, 00:39 »
no tak, wlot do filtra nad wylotem, czy odwrotnie, ale w kazdym razie dziura nie musi byc az tak długa, jak np przy AquaClear Mini. myslalam, zeby dolozyc napowietrzanie, zeby był ruch wody w zbiorniku, bo jak filtr bedzie w rogu z tyłu, to obawiałam sie, ze woda nie bedzie sie ruszac wystarczająco, ale zobaczymy jak to będzie
co jaki czas trzeba taki filtr czyścic?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 24 zapytaniami.