Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Temperatura  (Przeczytany 1961 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
Temperatura
« : 2003-04-02, 06:01 »
Na początku miałam w akwa grzałkę, ale potem stwierdziłam, że jest niepotrzebna - woda sama utrzymywała temperaturę 23*.
Ostatnio jednak temperatura wzrasta... juz jest 27*...:(  
Co sie dzieje? Czy to mozliwe, że lampa (mam oryginalna pokrywę z oświetleniem) tak ogrzewa wodę? Jaka może byc najwayższa temperatura?  :?:
Zapisane

Asmi

  • Gość
Re: Temperatura
« Odpowiedź #1 : 2003-04-02, 08:27 »
Cytat: kasia
Na początku miałam w akwa grzałkę, ale potem stwierdziłam, że jest niepotrzebna - woda sama utrzymywała temperaturę 23*.
Ostatnio jednak temperatura wzrasta... juz jest 27*...:(  
Co sie dzieje? Czy to mozliwe, że lampa (mam oryginalna pokrywę z oświetleniem) tak ogrzewa wodę? Jaka może byc najwayższa temperatura?  :?:



Zdecydowanie moze podniec temperature wody oswietlenie, a raczej stateczniki znajdujace sie w pokrywie. One strasznie grzeja. Co do wysokosci temperatury to mysle, ze jesli doszla do 27 st. to wiecej juz nie powinno wzrosnac. Sa dwa? sposoby aby tego uniknac. Pierwszy: cale ustroistwo tzn. te statecznik wyjac i umiescic je poza pokrywa, gdzies stylu akwarium, drugie: wstawic, wmontowac w pokrywe wentylatorki takie od komputera coby chlodzily wode. Jeden zeby wdmuchiwal pod pokrywe powietrze z otoczenia, a drugi aby je wydmuchiwal.
Nie wiem jakie masz rybki, ale przy 27 st. nie ma sie czym jeszcze martwic. Gorzej jak przyjdzie znowu upalne lato, wtedy trzeba bedzie cos z tym zrobic coby rybek nie pogotowac.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #2 : 2003-04-02, 14:18 »
Tak ... temp. otoczenia ... ja co lato mam problem z obniżeniem temp.
Ma ktoś jakieś w wypróbowane metody ...?

U mnie temp. potrafi podnieść się do 32 stopni ... tylko Paletki to przetrzymują ... inne rybu nie ...  :cry:  :cry:  :cry:

Jak radzicie sobie z tym problemem ...?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Temperatura
« Odpowiedz #2 : 2003-04-02, 14:18 »

Asmi

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #3 : 2003-04-02, 15:55 »
Dobrym sposobem tez jest zamrozenie wody w butelce plastikowej po np. wodzie takiej 1,5 - 2 l i wlozenie jej do akwa. No i oczywiscie jak w moim poscie wyzej.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #4 : 2003-04-02, 21:58 »
Mam 240l ... jak myślisz ... o ile taka butelka obniży temp ...?
Proszę o inne propozycje ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Temperatura
« Odpowiedź #5 : 2003-04-02, 23:11 »
Duszku ale to nie jest głupia myśl, ja wprawdzie wkładam lód do akwa jak temperatura jest za wysoka, wkładam do kojca dla narybku, aby ryby nie stykały sie z nim. Wyłączam oświetlenie (bez światła mam dość jasno) zdejmuje pokrywe i woda pomału sie ochładza.    
Z tymi wentylatorkami to dla ''złotej rączki'' ja tego nie zrobie bo nie umie, pozostaje lód lub częsta podmiana wody.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #6 : 2003-04-03, 07:39 »
Ja też zdejmuje pokrywę ... niestety trzeba ... to konieczność ... ale bytelka lodu ... 2l ... nie obniży mi temp. w akwa nawet o 1 stopień ... więc to bezcelowe ... 6l dopiero obniży ... a mrozic co dziennie 6l ... to jednak uciążliwe ...
Zapisane

Asmi

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #7 : 2003-04-03, 08:16 »
Przy wylaczonej grzalce i strumieniem wody z filtra skierowanej na butelke z lodem pomoze. Juz nie raz tak robilem.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Temperatura
« Odpowiedź #8 : 2003-04-26, 22:23 »
Jejku...teraz mam 30 stopni...Dzisiaj miałam około 28...cały czas... Mogę włożyć kostkę lodu? [rybki się nie zamrożą?]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Temperatura
« Odpowiedz #8 : 2003-04-26, 22:23 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Temperatura
« Odpowiedź #9 : 2003-04-26, 22:29 »
kostka lodu tu nie pomoże, najlepiej wyłącz grzałke na noc, temperatura powinna opaść, możesz zdjąć pokrywe lub szkło zależnie co tam masz.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Temperatura
« Odpowiedź #10 : 2003-04-27, 20:40 »
Cytat: harpia
kostka lodu tu nie pomoże, najlepiej wyłącz grzałke na noc, temperatura powinna opaść, możesz zdjąć pokrywe lub szkło zależnie co tam masz.


Nie mam grzałki....
Zapisane

Michcio

  • Gość
Temperatura
« Odpowiedź #11 : 2003-04-27, 21:06 »
Ja włączam grzałke o 6 rano a wyłanczamo 12 wtedy też o 12 włączam filtr i on mi trzyma temprerature do następnego dnia a żeby obniżyć tempke  to biorę butelkę albo 2 najtańszej wody mineralnej do picia na laguna wkładam do zamrażarki (ale tak żeby nie zamarzła) a pózniej czekam aż tem spadnie PROSTE
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Temperatura
« Odpowiedź #12 : 2005-04-14, 01:49 »
michcio - co za głupi pomysł, to ile godzin filtr jest włączony ?, współczucia dla ryb - o ile na włączonym rozwijają się "dobre" bakterie nitryfikacyjne, to przy wyłączonym giną a tworzą się "złe"
poza tym jak filtr moze podtrzymywac temperaturę? <CO?> mozliwe ?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.2 sekund z 28 zapytaniami.