Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: akwa a upały  (Przeczytany 2071 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Virge

  • Gość
akwa a upały
« : 2002-07-10, 18:57 »
Spowodu ostatnich tak intensywnych upałów roślinki w mym akwa praktycznie się gotują. Może znacie sposoby na ochłodzenie wody w akwa bez jakiejkolwiek zmiany jej składu :?:
Zapisane

Phantom

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #1 : 2002-07-10, 19:17 »
Hmmm. Jedynym sensownym rozwiazaniem, ktore mi przychodzi do glowy, to odlac troche wody i dolac chlodniejszej. No ale piszesz, ze bez zmiany skladu. Zupelnie nie wiem co Ci doradzic. Mozna na jakis czas wylaczyc grzalke. No chyba, ze juz to zrobiles. Jak troszke pokombinujesz, to jestem pewien, ze cos wymyslisz :) Powodzenia!
Zapisane

Virge

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #2 : 2002-07-10, 19:37 »
Grzałkę mam podłączoną do termostatu ustawionego na 25 stopni, więc przy obecnych temperaturach (woda ma prawie 30) najnormalniej się nie włącza.

Właśnie wpadłam na pomysł umieszczenia w akwa pojemnika pływającego po powierzchni zawierającego kostki lodu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedz #2 : 2002-07-10, 19:37 »

Grzesio

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #3 : 2002-07-11, 11:13 »
A jakby obniżyć temperaturę w termostacie ja tak zrobiłem.
Zapisane

Phantom

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #4 : 2002-07-11, 15:01 »
Tak sobie mysle, ze mozna by jeszcze do butelki wlac wody, zamrozic i "wrzucic" do akwarium. Ja tak kiedys robilem.
Zapisane

Virge

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #5 : 2002-07-11, 15:32 »
Cytat: Grzesio
A jakby obniżyć temperaturę w termostacie ja tak zrobiłem.


Jeżeli woda ma większą temperaturę niż ustawiona na termostacie (wpływ czynników zewnętrzynych) wówczas zmniejszenie temp. na termostacie nic nie daje - termostat ma na celu włączanie grzałki, gdy temperatura w akwa jest niższa niż ustawiona w termostacie oraz wyłączanie jej, gdy temperatury się wyrównają. Co może zrobić, gdy w akwa jest cieplej niż on ma ustawione - ano NIC - niestety.
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #6 : 2002-07-11, 16:18 »
U mnie to pomogło :shock: Naprawdę niewie, jestem poczatkującym akwarystą, nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym Ci pomóc :roll:  :wink:  :cry:

Kurcze :cry: w moim akwarium jest też 29 stopni. Virge postawiłem koło niego wentylator moze też tak zrób. Jak myślisz?? :roll:
Zapisane

Virge

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #7 : 2002-07-11, 21:17 »
Sama już nie wiem, co mam robić. Jutro jak przyjedziemy z mężem z jego obrony to spróbuje ze schłodzoną w zamrażarce wodą w butelce.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #8 : 2002-07-11, 22:12 »
proponuję zostawiać otwartą pokrywę i mocno napowietrzać wodę - to też odrobinę schładza... ale przy takich upałach nie wiem czy dasz radę osiagnąć temp. duzo niższą. Ja osobiście nie próbowałam nigdy z żadnymi "mrożonkami" bo obawiam się o to iz ryby mogą się przeziębić - w pobliżu zamrożonego obiektu temperatura ma na pewno duzy skok, a wiadomo że zmiennocieplne zwierzaki są na takie zmiany baaardzo wrażliwe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedz #8 : 2002-07-11, 22:12 »

Grzesio

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #9 : 2002-07-12, 12:30 »
Virge dzięki wentylatorowi z boku akwarium temperatura spadła o 5 stopni:-) Spróbuj.  :wink:  :D  :arrow:
Zapisane

hq17

  • Gość
Wntu;
« Odpowiedź #10 : 2005-04-15, 16:29 »
Wentyl
Zapisane

Leloo

  • Gość
Rośliny w akwa a upały
« Odpowiedź #11 : 2005-04-15, 22:52 »
wiem ze sa specjalne urzadzenia do chldzienia wody:P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 24 zapytaniami.