Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?  (Przeczytany 28344 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysia

  • Gość
Co myślicie o klonowaniu?
Zapisane

siba

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #1 : 2003-06-18, 20:21 »
Ja popieram , swiat i tak pedzi ku zagladzie , nie da sie tego powstrzymac , a tak moze jeszcze cos ciekawego z tego wyniknie .
Zapisane

kareena

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #2 : 2003-06-18, 21:50 »
hm... nie popieram raczej.. niby klon może życie uratować, ale po co powoływać klona do życia jak i tak ma być zabity w celu uratowania "prototypu" --> w takim wypadku nie popieram
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #2 : 2003-06-18, 21:50 »

Tafta

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #3 : 2003-06-18, 23:19 »
Ja zaznaczyłam 'raczej nie popieram', bo nie ma odpowiedzi, z którą zgadzałabym się w zupełności.

Popieram ze względu na możliwość przywrócenia gatunków, które człowiek z własnej winy wytępił. I właściwie tylko ta perspektywa stanowi dla mnie plus.

Klonowaniu ludzi jestem jak najbardziej na 'nie'. To bardzo niebezpieczna zabawa, a w rękach napalonych szaleńców może okazać się tym, czym w rękach małpy przysłowiowy scyzoryk.
Zresztą i tak jest już za dużo ludzi na świecie ;)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #4 : 2003-06-19, 10:07 »
Zgadzam się z tobą Tafto całkowicie. Klonowanie może być dopuszczalne tylko w przypadku wytępionych przez ludzi zwierząt. W innych przypadkach przyniesie tylko zło i nieszczęścia. Wyobrażacie sobie kilku Osamów ibn Ladinów, Saddamów Husejnów, Stalinów i innych zbrodniarzy ludzkości?
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

siba

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #5 : 2003-06-19, 11:39 »
Taki skolnowany Stalin bylby tylko fizycznie identyczny z pierwowzorem. Na charakter kazdego zwierzecia w tym czlowieka , ma wplyw cala masa czynnikow zewnetrznych od pierwszego dnia narodzin , jezeli jakas organizacja bedzie chciala stworzyc sobie swojego idola to moze to zrobic rowniez z wiekszoscia dzieci ktorymi zajmnie sie odpowiednio i metoda eliminacji wyloni tego o najlepszych dla nich cechach. Tak do konca nie wiemy co wplynelo na takie uksztaltowanie umyslu , jaka mala iskra zapalila w umyslach tych ludzi psychoze . Klonowanie ludzi , daloby wlasnie pole popisu dla psychologow , w badaniach nad wplywem srodowiska na charakter czlowieka .
Zapisane

Ciapka

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #6 : 2003-06-19, 12:00 »
narzie nie popiram..moze zza 10 lat jelzi jusz beda dokladnie wiedzi co i jak orryz toz ecyzsic nowe mozliwsoci...
 zgadzma sie z tafla:)
Zapisane

sabriel

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #7 : 2003-06-19, 12:01 »
Trudno mi sie tak naprawde okreslic. Jest to cos co niesie ze soba zarowno mozliwosci jak i niebezpieczenstwa.
Swojego psa, ani innego zwierzaka, nigdy bym nie sklonowala.
Moze wygladem klon bylby podobny do pierwowzoru, ale charakterem juz by go nie przypominal. :?:
Zapisane

Tafta

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #8 : 2003-06-19, 12:42 »
Ale tu nie chodzi tylko o charakter. Przyznam, że duży wpływ na niego mają czynniki zewnętrzne w jakich wychowuje sie dziecko, jednakże niektóre 'skłonności' sa dziedziczne.

Myślę, że Zoologowi nie chodziło konkretnie o TEGO Stalina czy TEGO Husajna. Równie dobrze niektóre organizacje mogą sobie stworzyć 'swojego idola', a będzie się on nazywał np. Jan Kowalski.

Skąd mamy pewność, że kopiowaniem ludzi będą się zajmować prawi, uczciwi ludzie, którzy zrobią to dla dobra nauki i ludzkości, a nie właśnie jacyś szaleńcy w laboratorium Bin Ladena? Oni napewno małego Osamka dobrze wychowają...


A psychologowie niech zajmą sie lepiej ludźmi, którzy tu i teraz potrzebują pomocy. Bez kopii można się obejść...
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #8 : 2003-06-19, 12:42 »

siba

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #9 : 2003-06-19, 14:58 »
Nie trzeba sie wiele natrudzic , aby bez klonowania znalezc odpowiedniego "idola" , wystarczy poszperac na peryferiach wiekszych miast ( mniejszych zreszta tez ) aby trafic na tlumy psychopatow pozbawionych sumienia , sadystow o sklonnosciach przywodczych itd.  Wystarczy przejsc sie do przecietnej podstawowki aby wylonic wielu wspanialych kandydatow. Tylko troche szkolenia i ukierunkowania , i jest gotowy produkt. Mozna mu nawet zrobic operacje plastyczna , zeby byl podobny do kogos tam.

Klonowanie jest chyba najmniej szkodliwa dziedzina z zakresu inzynierii genetycznej. To co czlowiek juz moze stworzyc mieszajac material genetyczny roznych gatunkow powinno podniesc wszystkom wlosy na glowie . A badania tekie zawsze trafiaja do niewlasciwych rak , to tylko kwestia czasu i ceny.
Zapisane

Tafta

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #10 : 2003-06-19, 15:40 »
No więc właśnie, takiego 'idola' można stworzyć bez klonowania. Więc argument o dobieraniu człowiekowi cech by był najlepszy z najlepszych uważam za bezzasadny.

Uważam też, że klonowanie jest bardzo inwazyjną wersją inżynierii genetycznej. Największą jaka może być. Pomijam już wątek etyczny i moralny, bo wg mnie powstawanie istot ludzkich drogą bezpłciową jest atakiem na godność i wolność człowieka.

Eksperyment z owcą Dolly pokazuje, że w dziedzinie kopiowania organizmów dopiero raczkujemy. Nie sądzę więc, aby klonowanie człowieka było w tym momencie priorytetem.
Klonowanie ciągle jest wielką zagadką biologiczną. Techniczne ulepszanie procesu kopiownia odbywa się na oślep i większość osiągnięć wynika ze szczęśliwego zbiegu okoliczności.
 
A wyścig szczurów, kto pierwszy sklonuje człowieka trwa...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #11 : 2003-06-19, 17:03 »
Cytat: Ciapka
narzie nie popiram..moze zza 10 lat jelzi jusz beda dokladnie wiedzi co i jak orryz toz ecyzsic nowe mozliwsoci...
 zgadzma sie z tafla:)


Jezu...Co? Rozumiem "na razie nie popieram..może za 10 lat jeśi już będą dokładnie wiedzieć co i jak ????????????????????? nowe możliwości...." Ucięło ważną część....



Ja jestem zdecydowanie PRZECIW! Zgadzam się z Taftą.
Zapisane

SKR

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #12 : 2003-06-19, 17:40 »
No i ja też sie z tafta zgadzam. Jak widać ma ona duze poparcie. gatunki zagożone wyginieciem. ludzi nie ma po co klonowac. ja chce przezyc co mam przezyc i koniec nie chce miec na swiecie swojego klona
Zapisane

siba

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #13 : 2003-06-19, 19:35 »
A co powiecie na mieszanie genow czlowieka i np. psa ?  Produkcje rasy geniuszy, albo bezmozgich osilkow  poprzez odpowiednie manipulowanie genami lub poligenicznych ludzi ?
Zreszta , czy zgadzamy sie z tym czy nie , to i tak nikt tego nie zatrzyma.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #14 : 2003-06-19, 21:30 »
Przeciw! Przecież istota, która z tego powstanie, będzie żyła...Będzie czuła...
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #14 : 2003-06-19, 21:30 »

Ciapka

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #15 : 2003-06-19, 21:50 »
wrzystko jest robine w jakims cleu..
nmy tutaj nie mamy dopapu dot ych wszdich danych i nie mzoemy tak  pwoeidzc bez zahcania cyz za cyz przciw..bo nie wiemy co to ma za zadnie jakie otra molziwsoci i jakie sa skutki negatywne..i cgzo jest wiecej i co bardzj do nas przemawia.
Zapisane

kotek3

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #16 : 2003-07-30, 20:26 »
Klonowanie jest nieludzkie.Jak można coś takiego w ogóle robić
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #17 : 2004-01-08, 21:15 »
mam mieszane uczucia zaznaczylam ostatnie ale pomyslcie sobei chodiz ktos taki jak wy identyko a feeeeeeeee
Zapisane
To piekło nie raj :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #18 : 2004-01-08, 21:24 »
Ja jestem zdecydowanie przeciwna.
Oni te istoty traktują jak przedmiot, który nic nie czuje.
Biedne te zwierzaczki są.
A te wady genetyczne.... :cry:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #19 : 2004-01-08, 21:33 »
A ja jestem za. To daje duże możliwości postępów np. w leczeniu raka i ogólnie chorych komórek. Jeśli badania będą prowadzone we właściwy sposób to powinno wyjść z tego coś dobrego.
Zapisane

olc!a

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #20 : 2004-01-09, 15:38 »
Ja zgadzam się z Taftą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #20 : 2004-01-09, 15:38 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #21 : 2004-01-09, 15:42 »
Cytat: pat
mam mieszane uczucia zaznaczylam ostatnie ale pomyslcie sobei chodiz ktos taki jak wy identyko a feeeeeeeee

Dokładnie. Uważam, że to nieludzkie i wbrew naturze  :?
Zapisane

mili

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #22 : 2004-01-10, 12:14 »
Hymm... ja mam mieszane uczucia co do klonowania... raczej jestem na nie. Ja np. nie chciałbym być czymiś klonem... nikt by nie chciał... Nawet jesli chodzi o przywrócenie zagninionych gatunków to nie jestem do tego przekonana. Przecież nie wszyscy ludzie to chodzące dobra i może komuś strzelić do pustej łepetyny żeby np. wskrzesić dinozaury ( ;) ) albo stworzyć jakiegoś mutanta czy coś  :roll:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #23 : 2004-01-10, 15:55 »
Nieee, to nieludzkie. Nie popieram. No, chyba, ze się klonuje zwierzęta na wymarciu. Ale i tak nieludzkie
Zapisane

legwanos

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #24 : 2004-01-10, 16:14 »
Ja myślę że to daje duże pole do popisu dla ludzkości. Najchętniej to bym sklonował sobie dziewczynę kolegi, to by było coś ;)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #25 : 2004-01-10, 19:17 »
legwanos a pomysl sobie ze ciebie ktos sklonowal bylo by fajnie.....?
Zapisane
To piekło nie raj :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #26 : 2004-01-10, 19:20 »
Chodziło mi o gatunki, które wyginęły z winy ludzi, a nie z przyczyn naturalnych. Uważam, że tym gatunkom należy się ze strony ludzi jakieś moralne zadośćuczynienie. W końcu to przecież my doprowadziliśmy do ich wymarcia.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Lalaith

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #27 : 2004-01-11, 16:45 »
Przeciw.. Ta isiosta czuje..
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #27 : 2004-01-11, 16:45 »

Pasztet

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #28 : 2004-01-13, 20:14 »
ja jestem za i jestem przeciw...
na pewno jestem za klonowaniem np zwierzat ras wymierajacych
i na pewno jestem za klonowaniem ludzi,ale,ze tak sie wyraze tych na szczycie np papiez a z polakow.... mhmh... moze Zimon?moze Kazimierz Gorski??
na pewno jestem przeciw klonowania zwyklych wyjadaczy,takich jak wiekszosc ludzi na swiecie,ze powie "chce miec klona" i wyklada jakas sumke pieniedzy i ma.... bezsens!!!!!!
Zapisane

LuisE

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #29 : 2004-01-14, 15:48 »
Atak Klonów- właśnie czeka na mnie na poczcie. Wreszcie sobie porządnie zobaczę  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.