Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 66271 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #30 : 2003-01-04, 12:39 »
Owszem - najsilniejsze i najsprytniejsze być może przeżyją. To bardziej humanitarne niż trzymanie jednej rybki w zbiorniku... albo zbyt dużej ilości w małym litrażu...
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #31 : 2003-01-04, 19:48 »
Moimi pierwszymi rybkami, które się rozmnożyły były bojowniki.
Kłopot w tym - co zrobić z 30 sztukami ryb, które nie mogą przebywać w jednym zbiorniku i żaden sklep zoo ich nie chce nawet za darmo ?  :cry:
Ja rozdałem wszyskim znajomym - uszczęśliwiłem ich na siłe.  :P
Jestem wredny ... i sprawdzam czy je mają !
Zapisane

ziabak

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #32 : 2003-01-04, 23:04 »
Ojj... naprawdę sklepy nie chcialy za darmo?? Z tego co ja wiem to można się dogadać i nawet wymienić np. za pokarm...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojowniki
« Odpowiedz #32 : 2003-01-04, 23:04 »

Roxx

  • Gość
Bojowniki
« Odpowiedź #33 : 2003-01-05, 09:51 »
Naprawdę - był jeden sklep co chciał co prawda same samiczki - ale 3 dni po tym fakcie zwinął manele.  :cry:
Wyobrażasz sobie 30 pojemników - po 1 bojowniku - wymianę wody -karmienie i fak co z tym zrobić ?
Mam nadzieję, że będziesz w lepszej sytuacji i uda ci się je oddać do sklepu zoo.
Zapisane

kasia

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #34 : 2003-01-05, 10:48 »
W szkole jest małe akwa (ok. 12 l.). Chcemy wpuścic do niego jakieś rybki, a właściwie to chyba rybkę. Myślałyśmy o bojowniku.
Tylko czy on musi mieć grzałkę? W tym samym pomieszczeniu stoi akwa (gupiki, molinezje, kiryski, błyszczyki) bez grzałki i temperatura wody wynosi 23 stopnie.  Poza tym moja koleżanka miała bojownika w małym akwa bez żadnego sprzętu i mial sie całkiem dobrze (żył ponad 2 lata).
A może mogę tam wpuścić jakieś inne rybki??  :?:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #35 : 2003-01-05, 10:53 »
Bojownik będzie tam żył, jest to gatunek ryb labiryntowatych - oddycha tlenem więc nie potrzebuje napowietrzania - a temperatura 22 - 27 stopni jest O.K
12l Spoko mu wystarczy.
Gorzej z innymi rybkami - jakie to mają byc ?
Zapisane

kasia

  • Gość
Bojownik
« Odpowiedź #36 : 2003-01-05, 10:58 »
Nie, po prostu chciałam wiedzieć jakie rybki, jeżeli nie bojowniki.
Bo słyszałm, że muszą mieć temp. 28st. i akwa przykryte czymś, żeby się nie zaziębiły.
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #37 : 2003-01-05, 11:11 »
Akwa przykrywa się aby rybki nie wyskoczyły z wody i aby kurz nie osiadał na tafli wody.
12l to mało a rybki to stworzenia stadne i pojedyncze sztuki źle się czują.
Bojownik jest wyjątkiem - nie toleruje przedstawicieli swojego gatunku- nawet samicy z wyjątkiem tarła.
Zapisane

kasia

  • Gość
Dzieki
« Odpowiedź #38 : 2003-01-05, 11:18 »
Dzięki. Jeszcze jedno:
czym karmić bojownika?
Może dostawać specjalny pokarm dla ryb kolorowych?
A może potrzebny jest jakiś specjalny pokarm?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dzieki
« Odpowiedz #38 : 2003-01-05, 11:18 »

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #39 : 2003-01-05, 13:17 »
Można suchym pokarmem, ale bojowniki przepadają za larwami komarów - żywymi, może też być ochotka.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #40 : 2003-01-10, 17:47 »
Mój bojownik nie lubi pokarmu w płatkach  ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #41 : 2003-01-10, 20:42 »
Aleksja znowu ma racje ... jedzą - ale niechętnie ...
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #42 : 2003-01-11, 15:50 »
:oops: znowu? miło mi  :oops:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #43 : 2003-01-11, 15:56 »
Och ... dla pieknych kobiet ... wszystko ...  ;)
Zapisane

Martusia

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #44 : 2003-01-11, 16:01 »
nie podlizuj sie Roxx ;)  ( od Emilki)
 Od Marty!:
Miałam kiedyś bojownika  ale  zniknal , naprawde nie wiem co sie znim stalo..bylam na koiloniach a kiedy wrocilam juz go nie bylo :oops:  :lol:  
Od Emilki:
Roxx pewnie go ufo porwalo  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojownik?
« Odpowiedz #44 : 2003-01-11, 16:01 »

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #45 : 2003-01-11, 16:13 »
Martusia ... widzę ... że się przygotowałaś ... aż mnie zatkało ...
A tak ... ufo ...  uwielbiają rybki ...  ;)
Zapisane

Martusia

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #46 : 2003-01-11, 16:19 »
Dzieki..ale za bardzo nie wiem o..co ci ten tego chodzi..
przygotowalam sie?? do czego??? :?:
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #47 : 2003-01-11, 16:21 »
Nieważne ... to pewnie przypadek ... miałem ... miałem mylne wrażenie ...
Zapisane

Martusia

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #48 : 2003-01-11, 16:23 »
:lol:  :lol:  rozumie..moze Ci sie to wydać nie jasne ale u mnie jest Emilka i  dlatego w moim poscie jestr pol wiadomosci mojej pol Emilki :roll:  ;)
Zapisane

Roxx

  • Gość
Bojownik?
« Odpowiedź #49 : 2003-01-11, 16:26 »
Ach ... więc jednak miałem racje ...  :lol:
Ktoś znajomy ... tak w części ...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Bojownik mój...
« Odpowiedź #50 : 2003-04-01, 19:42 »
Chciałabym się dowiedzieć, czy mój bojownik może mieszkać tak jak mieszka....Wydaje mi się, że dobrze mu, od urodzenia mieszka w takich warunkach (a niedawno w gorszych, zanim go dostałam)...ale chcę się upewnić:


Bojownik wspaniały BETTA SPLENDERS (czy jakoś tak......sorrki nie pamiętam...) ma około 7,5 cm.

Mieszka w słoju, wymiary już podawałam ale podam jeszcze raz: długość 14 cm, szerokość 14 cm, wysokość 16 cm.
W akwa ma: kamienie (białe i czarne...), siebie ;)... chcę mu dać roślinkę ale wtedy mogłoby się mu nie spodobać, miałby za mało miejsca. Oświetlam go lampką. Wpuszczam co 2 tyg witaminy. Karmię "ROZWIELITKĄ DAPHNIA" firmy Animals. Bojownik jest żwawy, ma apetyt, jest dość agresywny, poluje na ogon mojego kota  ;) Chciałam go wpuścić do dużego akwarium ale boję się że pozabija gupiki. Na razie nie mam funduszy na duże akwa... Jednakże...niedługo będę miała... Z jakimi rybami można go trzymać?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bojownik mój...
« Odpowiedz #50 : 2003-04-01, 19:42 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik mój...
« Odpowiedź #51 : 2003-04-01, 20:07 »
Wiki, jeżeli jest mu tam dobrze, jest żwawy, energiczny, chętnie je i pływa ( a taki powinien być) to nie zmieniaj. Możliwe, że kiedy wpuścisz go do akwarium, może sie nie przystosować i padnie z nadmiaru miejsca. Do menu bojownika dopisz żywe i mrożone robaki, ochotke, zywego rurecznika, ja kupiłam dzisiaj na próbe mrożoną artemie i daphnie więc zdam relacje jak to widzą moje ryby :))
Zapisane

Duszek

  • Gość
Bojownik mój...
« Odpowiedź #52 : 2003-04-01, 20:08 »
Mam zawsze jednego bojownika ...
Takie małe moje odkrycie ... samica ... też ma takie piękne płetwy jak samiec ... i im te płetwy odrastają ...

Hoduje samicę w dużym akwa ... i gupiki czują się dobrze wtedy ... i samca w innym mniejszym 40l ... bez ryb ozdobnych ...
Uwielbiają żywe komary ... tzn. ich larwy ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Bojownik mój...
« Odpowiedź #53 : 2003-04-01, 20:35 »
no prawda, ale trudno dostać larwy w mojej okolicy, a wrzuciłam kiedyś za dużo i sie przepoczwarzyły i pogryzły wszystkich w domu, radze podawać z umiarem :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Bojownik mój...
« Odpowiedź #54 : 2003-04-01, 20:39 »
Musze sie przyznac, ze w moim SA tez mam jednego bojownika. Nie bardzo on pasuje do biotopu, ale zobaczylem go w sklepie w malym kubeczku i dlatego go kupilem. A plywa on razem z paletkami, skalarami, calym stadkiem kiryskow, gibbicepsem, plekostomusami no i mam jeszcze w tym akwa dwie bocje na wypadek przytargania slimakow wraz z roslinami do baniaka.
Poprzeniego bojownika trzymalem w innym akwa 112 l razem piekniczkowatymi i musze przyznac, ze spisywal sie bardzo dobrze. Mysle, ze to jest kwestia przyzwyczajenie sie bojownika do innych rybek. Niestety i jego starosc dopadla:(.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedź #55 : 2005-04-13, 20:08 »
hejah, moj bojownik całe życie mieszka sam, nie miał panienki, był wzięty "z kubeczka" ale najwyrazniej bardzo by chciał miec dzieci, bo ciagle sobie buduje gniazdko i za kazdym razem jest ono większe... początkowo było to pare babelkow :) . Az mi zal zniszczyc mu to przy podmianie wody
to normalne u bojkow? bo moje poprzednie tak nie robiły : )
postarac się o dziewczyny dla niego??
PAO: ty masz swoje małe w kotniku w większym akwa, jakich rozmiarów jest ten kotnik?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedź #56 : 2005-04-13, 20:11 »
ja zawsze trzymałem bojownika z samiczkami, tylko raz musiałem odłowić samca do mniejszego akwarium i on wtedy zrobił z babelków gniazko miedzy moczarkami.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedź #57 : 2005-04-13, 20:48 »
normalne, jak ma dobre warunki w akwa to sobie buduje dla zabicia nudów  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedz #57 : 2005-04-13, 20:48 »

Raffy

  • Gość
bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedź #58 : 2005-04-13, 20:56 »
Oczywiście, że normalne. Samotne bojowniki też gniazda budują i nie należy sie tym przejmować :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
bojownik z ciążą urojoną ;)
« Odpowiedź #59 : 2005-04-13, 21:01 »
Heh a moj pretnik jak wczroaj zbudowal gziazdo tak dzisiaj samiczka zaczela skladac ikre a wlasciwie juz skonczyla ikry jest bardzo duzo... super to wygladalo zreszta szczegoly opisalem jeszcze w poprzednim temacie poszukajcie jak jestescei ciekawi nizej:P "Pretnik buduje gniazdo->JUZ JEST IKRA" czy jakos tak;-)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.149 sekund z 29 zapytaniami.