Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Cieczka a zachowanie.  (Przeczytany 2963 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aagata

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« : 2004-05-03, 14:01 »
Pytanie jest skierowane głównie do tych, którzy mają sunie, ale może ktoś kto jest posiadaczem psa, zaobserwował takie zachowanie np. u znajomej suki?
Czy Wasze psiuńce stają się bardziej agresywne w stosunku do innych psów w czasie cieczki? Potrafią atakować albo "straszyć" te psy, z którymi do tej pory się bawiły? Jak to jest z tym zachowaniem w czasie cieczki?
Zapisane

Johny

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #1 : 2004-05-03, 14:25 »
W dniach płodnych suka jest rozdrażniona,gdy na dworzu zobaczy psa,próbuje zerwać się ze smyczy,do każdego samca wystawia tyłek i piszczy za psami,co bardziej sprytna próbuje uciec z domu,nie chce nic jeść bo jest "zakochana",suka może wtedy zaatakować nawet lubianą sukę,bo to dla niej konkurencja
Zapisane

Aagata

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #2 : 2004-05-03, 14:47 »
Hmm...Gaja nie próbuje zrywać się ze smyczy, cieczkę ma już tydzień i jak na razie nawet do najlepszego przyjeciela "tyłka nie wystawia", za psami nie piszczy, uciekanie też jej nie w głowie, zawsze wszystko je i nie widać, żeby była szczególnie rozdrażniona,albo w kimś 'zakochana' :? aha to już jej 3 cieczka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedz #2 : 2004-05-03, 14:47 »

Kat&Seja

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #3 : 2004-05-04, 09:40 »
U mnie jest to samo...Seja się nie wyrywa , nie nadstawia...jest grzeczna. Także nie ma w niej sladu agresywnosci...ale póki co miala 1 cieczkę ..więc zobaczymy co bedzie dalej..
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #4 : 2004-05-05, 11:46 »
U mojej jedyna zmiana w zachowaniu bylo wystawianie tylka jak jakis pies podszedl za blisko.
Zapisane

R

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #5 : 2004-05-05, 14:50 »
mam dwie sunie zachowują się normalnie jedynie w dniach kiedy powinny być kryte są bardzo chętnei nadstawiają tyłeczki jak tylko zobaczą pieska potem znów jest ok. apetyt maja bez zmian
Zapisane

olc!a

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #6 : 2004-05-05, 20:33 »
Bela jest bardzo, bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich piesków przez całą cieczkę. W dniach płodnych lubi czasem trochę popiszczeć za psami, a jak podejdą bliżej nadstawia tyłeczek. Je trochę mniej, ale dużej różnicy nie ma.
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #7 : 2004-05-05, 21:26 »
u mojej to zalezy....nie raz do nikogo nie nadstawia tyłka, nie raz tylko do jamnikow, a nieraz to niepozwala sie psom zblizyc....
I troszke jest osowiala.....
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

onka

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #8 : 2004-05-06, 08:51 »
no to moja sunia to ewenement w takim razie  ;)
po pierwsze po cieczce miała urojona ciążę - to już było nie wesoło bo musiał weterynarz wkroczyc do akcji, zastrzyki,tabletki przeciw laktacji itd :?  ,podczas cieczki a wogóle po cieczce tez nic nie jadła ,ciagle spała i była obrażona na cały świat ,no ale juz na szcęście po wszystkim i jest juz ok  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedz #8 : 2004-05-06, 08:51 »

Aagata

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #9 : 2004-05-06, 15:47 »
Cytat: olc!a
W dniach płodnych lubi czasem trochę popiszczeć za psami


No właśnie kiedy są dokładnie dni płodne? W sobotę zacznie się już 3 tydzień.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #10 : 2004-05-06, 19:53 »
Ja tak szczerze mówiąc, to nie wiem kiedy powinny być tak 'przepisowo' :) Poznaję po zachowaniu Beli :hehe:
Zapisane

pola

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #11 : 2004-05-06, 21:25 »
ooj Tina jak ma cieczke to tak jak twoja Gaja ,Aagato -odgania psy  prawie wszystkie ;) a do nas sie normalnie zachowuje :wink:
Onka -moja sunia też miała ciąże urojoną :roll: i tak samo jak twoje sunia -nie obyło sie bez weta :/ .... a obrażona też była na cały świat potem :roll:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #12 : 2004-07-19, 14:16 »
Moja właśnie po pierwszej cieczce ma ciążę urojoną..
Mam pytanie: jakie leki dostawały Wasze sunie na zatrzymanie laktacji?

Dalma
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Cieczka a zachowanie.
« Odpowiedź #13 : 2004-07-19, 15:33 »
agata najbardziej odpowiedni czas do krycia jest między 9 a 13 dniem ruji
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.