Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mały gryzoń =P  (Przeczytany 1614 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SiBciA

  • Gość
Mały gryzoń =P
« : 2004-07-04, 12:53 »
Pisze, aby zapytać o radę, co mam zrobić jeśli mój pies strasznie gryzie. Nie chodzi tu o zabawki, czy inne przedmioty, tylko o ludzi. Mały ma 4 miesiące. Rozumiem jeśli by gryzł obcych, z powodu obawy itp. Ale on najbardziej gryzie mnie-swoją właścicielkę i ogólnie wszystkich członków roziny. Na początku było OK miał małe ząbki i ewentualne ugryzienie nawet podczas zabawy, odrazu każdy z nas karcił. Ale teraz to jest bolesne. Pies ma już ostre kiełki i nie powiem-nieżle boli jak je wbije w skórę człowieka.. Klapsy-i te lekkie i mocniejsze nie skutkują. Próbowałam też go ignorować, kończyć zabawę, gdy zaczyna gryżć, ale i to nie skutkuje. Pomału wszycy z rodziny zaczynają się go bać. A mi nawet nie pozwala się pogłaskać. Rozumiem atak-gdzybym robiła mu krzywdę, ale on nawet już nie toleruje pieszczot-od razu odpowiada gryzieniem. Nie pozwala się czesać, wycierać łap, myć uszu itp. Ja jestem cała pogryziona, na rękach rany do krwi od kiełków. Najgorsze, że on wciąż myśli, że jest to zabawne. I co mam na to poradzić? Co jest przyczyną takiego zachowania, że mały nawet nie chce, żeby ktokolwiek do niego podchodził, głaskał.. Proszę o rady!  :(
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #1 : 2004-07-04, 13:01 »
Ello!!!

SiBciA nie martw sie moja kora tez ma 4 miesiące i gryzie.Wydaje mi się że gryzie bo rosna jej ząbki jeżeli się myle to sorka.Moja Kora daje sie głaskac ale tez nieraz gryzie przy myciu łap i czesaniu.Najlepiej jak gryzie nakrzyczeć na niego i pokazać że on nie rządzi.Ja też mam rany do krwi od kiełków.

PPa

Pozdrawiam

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #2 : 2004-07-04, 13:04 »
pies najwyraźniej już ustanowił "porządek" i jest bardzo samodzielny. Tutaj nie wystarczy karcenie za gryzienie, ale zupełna zmiana waszego życia. Powiedz, jak psiak zachowuje się na spacerach (czy ciągnie, zaczepia inne psy), jak się ma kwestia żywienia (wy musicie jeść pierwsi, a dopiero potem pies. Możesz bez obaw zabrać mu miskę?), czy w drzwiach pierwsi przechodzicie wy, czu przepuszczacie psa (nie powinniście tego robić), czy gdy np. pies leży i chcecie przejść, to czy go omijacie, czy przeganiacie (powinniście przeganiać).

co do gryzienia, nie wolno go ignorować! Trzeba albo złapać psiaka za kark i lekko potrząsnąć, mówiąc przy tym surowym głosem "zły pies" albo coś podobnego, albo, gdy was ugryzie, piszczeć, tak jak piszczą szczeniaki. Będzie wtedy wiedział że was to boli.

wyhodowaliście sobie małego tyrana. Lepiej zlikwidować ten problem teraz, gdy psiak jest mały, bo jak dorośnie, to będzie o wiele trudniej. Jaka to rasa?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mały gryzoń =P
« Odpowiedz #2 : 2004-07-04, 13:04 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #3 : 2004-07-04, 13:16 »
Cytat: norris
pies najwyraźniej już ustanowił "porządek" i jest bardzo samodzielny. Tutaj nie wystarczy karcenie za gryzienie, ale zupełna zmiana waszego życia.

Dokładnie. Zgadzam się. Miałam ten sam problem, ale już jest spoko ... Gdy zrobił coś dobrze, czy zareagował na jakaś komendę był nagradzany ... wiele z nim (moim psem ;)) przebywałam .... jest ok ;)

Cytat: Norris
Jaka to rasa?

O właśnie ...
Zapisane
-

SiBciA

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #4 : 2004-07-04, 13:42 »
Szczeniak jest rasy Siberian Husky, to raczej gatunek psa, który w przyszłości jet bardzo łagodny. Norris- psiak ciągnie na spacerach, co do jedzenia je albo równo z nami, ale po tym jak my zjemy. Tak miskę mogę mu bez obawy zabrać, wtedy nie gryzie, a raczej sądzi, że chce mu dać jedzenie, więc cierpliwie na mnie patrzy. A co do nagradzania, to raczej nie ma zbytnio za co, bo nawet nie raczy przyjść na zawołanie, reaguje tylko na swoje imię, popatrzy jak go wołam, ale nigdy nie przychodzi.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #5 : 2004-07-04, 13:55 »
nie chodzi mi o to, czy możesz zabrać miskę np. by mu dać jeść, bo to chyba każdy może, tylko o to, czy możesz mu ją zabrać gdy on je? Po prostu "zdmuchnąć" mu ją wtedy?

musicie oduczyć go ciągnięcia na spacerach, a jeść musi po was. To bardzo ważne! Musicie też nauczyć go przychodzić na zawołanie, bo z tego co widzę, to normalnie was olewa. Przy okazji oszczędzicie kłopotów w przyszłości, bo husky to bardzo niezależna rasa.

nie ma rady, musicie wprowadzić żelazne zasady, bo z tego co widzę jest tak jak napisałam - wyhodowaliście sobie małego tyrana, który rządzi w waszym domu.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #6 : 2004-07-04, 14:05 »
musicie pokazać mu gdzie jest jego miejsce w hierarchii bo jak podrośnie to będzie niedobrze tym bardziej że to wielki pies
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #7 : 2004-07-04, 14:29 »
popieram i tylko dodam, ze dobry sposób ukarania psa (póki maly) to: zlapacgo za skóre na karku, uniesc troche i potrzasnac... Dopóki jeszcze masz na to sile ;) To szczeniaka za bardzo nie boli, tak go karci suka... Oczywiscie nie mozesz nim trzepac na wszystkie strony, tylko tak potrzasnac. Oprócz tego ignorowac itd. tak jak sama pisalas...
ale to o czym mówisz to rzeczywiscie moze byc problem. Jezeli nic ci sie nie uda samej osiagnac to radze do jakiegos tresera sie udac... Bo pózniej nie bedziecie mogli usiasc na kanapie w domu...
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #8 : 2004-07-04, 17:13 »
ELLO!!!

Mojej koleżanka suczka rasy Owczarekm niemiecki 8 miesięczna rządzi cąłym domem i nawet na kanape nie pozwala wejśc oni sie jej boja bo ona mocno gryzie i warczy!!!

Forum Zwierzaki

Mały gryzoń =P
« Odpowiedz #8 : 2004-07-04, 17:13 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #9 : 2004-07-04, 18:01 »
dla mnie to jest chore bać się wejśc na własną kanapę a nic z tymm nie zrobić zamiast do tresera marszz
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #10 : 2004-07-04, 18:17 »
Ja mojej kory nie pozwalam rzadzic w domu. :o

Dalmafreciak

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #11 : 2004-07-04, 20:53 »
Sibcia, rób tak jak napisała Ci Norris.
Ja tylko dodam, że moja Maja robiła tak samo, gryzła i to mocno, nic nie pomagało, a teraz już w ogóle tak nie robi, jest starsza i mądrzejsza, a ma niacałe 9 miesięcy. ;)
W wieku 4 mies. pies rzeczywiście zmienia zęby, musi mieć dużo zabawek i dużo ruchu. ;) Psiak zmęczony będzie odpoczywał, a nie gryzł, choć troszkę to zmniejszy ten problem. :)

Dalma
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #12 : 2004-07-04, 21:07 »
z tym, że do gryzienia służą właśnie zabawki, a nie właściciele. I pies musi to wiedzieć. :)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #13 : 2004-07-04, 21:10 »
Pies musi tez wiedzieć że nie gryzie się np mebli stoly i inny rzeczy

Moniaa

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #14 : 2004-07-04, 21:47 »
Radze Tobie trzymac psinke krotko, moze na za duzo jej pozwalalas i mysli, ze moze toba zawladnac. Trzeba ja nauczyc kiedy konczy sie zabawa i nie ma juz zartow
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mały gryzoń =P
« Odpowiedz #14 : 2004-07-04, 21:47 »

Dalmafreciak

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #15 : 2004-07-05, 10:25 »
No i pod ręką jakaś 'zabawka', np. giga-wielka-kość. :wink:
Zanim taką kość choć trochę obgryzie to minie sporo czasu. Jest twarda i wieeeelka. ;)
Jak tylko zaczyna gryźć Was, mów np. FE, NIE (ale zawsze to samo słowo) i podsuwaj kość (lub to coś innego, co dla niego masz), jak się zacznie tym bawić pochwal go. :)
Tylko ten przedmiot jak skończy się bawić chowaj, bo jak będzie leżał np. na podłodze cały czas psiakowi w końcu się znudzi i zacznie szukać sobie nowej rozrywki np. zabierze się za nogę od stołu. :mrgreen: Wyciągaj tylko jak mu się nudzi i zaczyna gryźć coś niepożądanego. Będzie dobrze tylko stosuj się do tego. :)

Dalma ;)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #16 : 2004-07-05, 10:33 »
Kora zawsze gdy było koniec zabawy piszczałą

golden

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #17 : 2004-07-05, 10:44 »
trzymaj psine krotko ;) ale nie za bardzo, no to w koncu szczeniaczek. Musisz mu jednak dobitnie pokazac, ze on nie ma szans nad Wami rzadzic, ze zawsze jest ktos, kto jest wyzej w hierarchii od niego.

Sibcia, ale powiedz jeszcze - jak on gryzie? :| rzuca sie na Was, warczy przy tym? czy po prostu jak bardzo mu sie nudzi najpierw zaczyna lizac np reke a dopiero potem zaczyna gryzc?
Zapisane

SiBciA

  • Gość
Mały gryzoń =P
« Odpowiedź #18 : 2004-07-05, 11:46 »
Golden- szczeniak najpierw gryzł lekko, niby dla zabawy. Ale już od kilku tygodni gryzieniu czasem towarzyszy warczenie.. Nie rzuca się na nas, ale po prostu gdy on leży, a ktoś koło niego przejdzie od razu np. łapie zębami za nogę i warczy..  :?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 28 zapytaniami.