Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Do dołu

Autor Wątek: Wegetarianizm :)  (Przeczytany 93978 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #480 : 2006-12-20, 13:09 »
tarunia, człowiek ma rozum i może odzwyczaić się od mięsa. Wilka nie oduczysz...
ponadto wilk nie ma wyboru(toż nie skoczy po jogurt do sklepu,nie schrupie jabłka.. ;) ), a człowiek tak. I jeśli patrzeć od strony anatomicznej to człowiek jest roślinożercą.

Swoją drogą, gdyby człowiek gdy zamarzy mu się danie mięsne musiał uprzednio własnoręcznie zabić "obiad"( a czasem nawet upolować), a nie kupić mięso w sklepie,to podejrzewam,że na świecie od wegetarian by się zaroiło :P

Cytuj
oduczyc wilka, albo psa jedzenia miesa? Dla twojej informaacji - drapiezniki nie jedza miiesa bo chca ale dlatego, ze na trawie i innm zielsku dlugo by nie pozyly.
a co myślicie o psich karmach wege? Ja chyba niezdecydowałabym się aby zrobić z psa wegetarianina.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #481 : 2006-12-20, 13:15 »
Cytuj
Nina, ludzie nie od zawsze jedli mięso. Jedli rośliny, a w wyniku pożarów zaczęli jeść mięso - nie mieli niczego innego do jedzenia.

moze i tak... jesliby nazwac ludzmi wszystko co na poczatku nazwy ma przedrostek "homo"

to kiedys - to na tyle dawno temu, by w tej chwili uklad pokarmowy czlowieka nie byl ukladem roslinozercy. Jesli ktos chce byc wegetarianinem  prosze bardzo, mnie to rybka, nie zmienia to faktu, ze dla wiekszosci wegetarianizm bylby doslownie - zabojczy

Cytuj
I jeśli patrzeć od strony anatomicznej to człowiek jest roślinożercą.

to powiedz mi gdzie czlowiek przechowuje pierwotniaki KONIECNE do trawienia roslin...

Cytuj
a co myślicie o psich karmach wege?

debilizm - pies jest TYPOWYM drapieznkiem i karmienie psa takim syfem jest mowiac wprost - szkodliwe na dluzsza mete
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #482 : 2006-12-20, 13:43 »
no to Iras pewnie mnie zje ale wypowiem sie :)

psy nie musza jeść mięsa. podobnie jak i ludzie. osobiście znam dwa psy wege z wyboru (i całą mase przymuszonych do wege przez właścicieli). jest możliwe zbilansowanie diety roślinnej dla psa, dla kota już nie. kot w takim przypadku musi być suplementowany i co ciekawe, dorosłego kota na wege sie nie przestawi (tj mozna zmusić ale sie kota wykończy) psa zas mozna (rzecz jasna nie polecam)

ciekawe sa indie, gdzie wegetariańskich psów jest naprawde sporo. zatem mięsne posilki dla psów w dużej mierze wynikają z kultury a nie z wyboru psa. W naszej kulturze psy stosowane były przede wszystkim do polowań, zatem pewnie stąd sie utarło, zę musza jeść mięso, co jednak prawda nie jest.

kwestia głodówek którą przytoczyłaś też nie do końca tak sie ma, bowiem w przypadku królika jest to faktem, ale ssaków jest duzo więcej :) to co jest śmiertelne dla jednego zwierzęcia dla drugiego może byc normalnym. i to nawet wewnątrz gatunku. Człowiek ma te przewagę nad zwierzęciem, ze ma świadomość szeroko zakrojoną, zwierze ma te przewagę nad człowiekiem, ze lepiej  u niego z intuicjią (choć niestety przez ludzką działalność i tak słabiej niz niegdyś)

generalnie słowo świadomość (nazbyt często używane przeze mnie) ma tu kluczową rolę: jeśli nie jesteśmy gotowi, to nawet czysta woda może nam zaszkodzić.

dla przykładu ciekawa historia:
o tym, że człowiek nie moze przeżyc na otwartym oceanie przez brak słodkiej wody większość wie, jednak był odmienny przypadek: rozbitek dryfował przez długi czas i w tym okresie zaczał mieszać kończące sie zapasy słodkiej wody z woda słoną. gdy po długim czasie został odnaleziony pił wyłącznie słoną wodę. BYł wysuszony, ze skurczonym żołądkiem i w stanie tragicznym, ale przezył, podczas, gdy wedle nauki nie miał na to nawet promila szansy. jeśli temu człowiekowi teraz by podać normalne jedzenie to by umarł.
podobnie było z uwięzionymi z obozów zagłady: chciano im pomóc i dano i porządny (tj tłusty) obiad. no i ludzie poumierali...

człowiek do wielu rzeczy jest w stanie sie przyzwyczaić i żadna gwałtowność nie jest wskazana. Jesli organizm nam mówi, ze mamy jeść/nie jeść to jest dobrze, jeśli jednak wewnątrz siebie czujemy sie z tym niedobrze, to znaczy, że to nie jest dobry czas.

Shape: a co do twoich wypowiedzi: sa ludzie którzy jedzą mięso i kochają zwierzęta. są w mniejszości, ale istnieją. A niejedzenie mięsa wcale nie gwarantuje istnienia tej miłości w szerszym spektrum, bo człowiek to tez zwierze, a jesli sie atakuje innych, to na brak takowej sie wskazuje.

Cytuj
nie zmienia to faktu, ze dla wiekszosci wegetarianizm bylby doslownie - zabojczy
jak myślisz - tak masz :) a ze zyjemy otoczeni milionem stereotypów to nic dziwnego, ze tak jest :)
ale zgadzam sie w jednej kwestii: dla wielu ludzi (nie dla większości, bowiem większości na mieso najnormalniej nie stać) byłby szkodliwy. po prostu nic na siłę. wszystko w swoim czasie :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #482 : 2006-12-20, 13:43 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #483 : 2006-12-20, 13:58 »
to powiedz mi gdzie czlowiek przechowuje pierwotniaki KONIECNE do trawienia roslin...
na półce, koło wazonika, na lewo od ramki ze zdjęciem , w szkatułce ;)

Zębiska człowiek ma roślinożercy- trzonowce przystosowane do miażdżenia i rozcierania pokarmu, nie ostre jak u np.: wilka.
Język u człowieka jest gładki, natomiast u mięsożerców szorstki.
Ponoć ślina mięśożerców nie zawiera ptialiny, ale pewna nie jestem.
Jeśli chodzi o jelita to wszakże mięsożercy mają ten odcinek stosunkowo krótki, u nas jest długi.
I chociazby to może wskazywać na większe predyspozycje ku pokarmowi roślinnemu.

Cytuj
debilizm - pies jest TYPOWYM drapieznkiem i karmienie psa takim syfem jest mowiac wprost - szkodliwe na dluzsza mete
ponoć jak się odpowiednio dietę zbilansuje to pies jest zupełnie zdrowy- jednak nigdy głębiej w tajniki bilansowania takiej diety nie wnikałam to mieszać nie będę.
Niedawno temu royal canin wypuścił karmę prawie-wege. Jest to karma dla alergików, skład roślinny jedyne co, to zawiera tran.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #484 : 2006-12-20, 14:21 »
Cytuj
Zębiska człowiek ma roślinożercy- trzonowce przystosowane do miażdżenia i rozcierania pokarmu, nie ostre jak u np.: wilka.

uzebienie czlowieka jest uzebieniem wszystkozercy - trznowce? PUDLO psy i wilki wogole ich nie maja, zreszta masa ludzi tez nie - a jesli maja to bardzo czesto nadaja sie tylko do usuniecia.

Cytuj
Jeśli chodzi o jelita to wszakże mięsożercy mają ten odcinek stosunkowo krótki, u nas jest długi.

dluzszy niz u psa - owszem, jednak nie na tyle dlugi by byc przystosowany do trawienia roslin.

Cytuj
na półce, koło wazonika, na lewo od ramki ze zdjęciem , w szkatułce Oczko

no wlasnie.

Cytuj
psy nie musza jeść mięsa.


nie zmienia to faktu, ze jest to nienauturalne i na dluzsza mete skodliwe

Cytuj
to co jest śmiertelne dla jednego zwierzęcia dla drugiego może byc normalnym.

smiertelne praktycznie dla wszystkich roslinozercow - oczywiscie czas rozny, jednak jelita itp tak czy inaczej siadaja...

Cytuj
wedle nauki nie miał na to nawet promila szansy. je

to juz osobna kwestia - bo i do strychniny przyzwyczaic sie mozna...

Cytuj
(nie dla większości, bowiem większości na mieso najnormalniej nie stać)

dla wiekszosci tych ktorych stac

fatty - co do ukladu pokarmowego - wiesz jaki czlowiek ma? dokladnie taki jak swinia - ktora jest wszystkozerna. nie mowie ze ludzie sa wybitnie miesozerni - sa wszystkozerni i w zwiazku z tym nie podsiadaja naprawde wielu cech roslinozercy, chociazby dobrze rozwinietego jelita slepego, czy zlozonego ukladu trawiennego itp. - moznaby wymieniac i wymieniac. Faktem jednak jest ze ZADNE zwierze nie jest w stanie samodzielnie trawic celulozy, a bialko roslinne musi zostac najpierw przrobione przez pierwotniaki - bo inaczej tez jest niestrawialne.

Cytuj
no to Iras pewnie mnie zje ale wypowiem sie Smile

zostalabys pozarta, gdybys stwierdzila, ze popierasz zmuszanie psow na zarcie zielska (bez urazy do wege)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #485 : 2006-12-20, 17:13 »
Znam panią, która miała kiedyś psa wege. Właściwie suczkę, która w ogole nie chciała jeść mięsa... Nie wiem, dlaczego tak było, może jako szczenię go nie dostawała? Jednak takie psy to wyjątki. Pamiętam, jak kiedyś czytałam o McCarthneyu i jego pierwszej żonie, Lindzie. Oboje byli wege i podobno ich psy zamiast kości chrupały marchew... Żal mi  się ich (psów ;p) zrobiło, gdy to przeczytałam... Fatty napisała, że gdyby ludzie sami musieli zabić obiad, na świecie byłoby dużo wege... No, dla siebie czy męża na pewno bym nie zabiła, ale dla Toffika... :P Gdybym nie miała mu co dać jeść, to może ukatrupiłabym kurę... :mysli: albo i nie... nie wiem... :mysli: O rany... Toffik wege? :o
Zapisane
IBDG Wrocław

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #486 : 2006-12-20, 17:33 »
kwestia wege zwierząt nie jest łatwa. nie jesteśmy nimi, więc kazda nasza wypowiedź to czysta spekulacja :)

Iras,  jeśli chcesz pisać o różnicach, podobieństwach itp w przewodzie pokarmowym to naprawde długo by mozna sie licytować :) nie o to przecież chodzi. Człowiek przystosował sie do jedzenia mięsa, ale to nie znaczy, ze jest ono niezbędne. a z Twoich postów wynika, ze wegetarianizm jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla zdrowia. niestety ale za twoim tokiem rozumowania idzie inne niebezpieczeństwo: myślenie w kategoriach "jem mięso jestem zdrowy" To kolejny poważny stereotyp który pokutuje w społeczeństwie. Ludzie maja poważne niedobory żywieniowe, bo nie mają pojęcia o jedzeniu. i do tyczy to nie tylko mięsożerców ale wegetarian i wszelkich innych mniejszości żywieniowych. I nie jest to kwestia jedzenia/niejedzenia czegoś konkretnego, ale z racji pokutujących stereotypów własnie.

Dieta wegetariańska jest dietą uznaną, polecaną i dobrze przyjmowaną. w 98 roku organizacje swiatowe (między innymi światowa organizacja zdrowia czy tez jej odpowiednik w kwestii zdrowia dzieci) uznały zbilansowana dietę lako-ovo-wege za bezpieczną dla zdrowia i zycia. Niestety nadal większość opiera sie na steereotypach.

najlepszym tego przykładem sa normy zywieniowe w przedszkolach i szkołach. Nie spełniają one żadnych norm zywieniowych. Nawet patrząc na stara piramidę zywienia, że o nowej nie wspomnę...

kwestia układu pokarmowego: krowa ma inny układ niż królik a jednak i jedno i drugie je trawę :) przyrównywanie przewodu pokarmowego samo w sobie mija sie z celem :) (zreszta wyżej pisałam, zę nie o to przecież chodzi)

Cytuj
Cytuj
psy nie musza jeść mięsa.


nie zmienia to faktu, ze jest to nienauturalne i na dluzsza mete skodliwe

Cytuj
to co jest śmiertelne dla jednego zwierzęcia dla drugiego może byc normalnym.

smiertelne praktycznie dla wszystkich roslinozercow - oczywiscie czas rozny, jednak jelita itp tak czy inaczej siadaja...

wiesz Iras... człowiek zaczyna umierać od chwili poczęcia, kiedy to pierwsza komórka obumrze... myśląc w ten sposób to czego byśmy nie robili to i tak umieramy :)


a co do dłuższej mety: sa społeczeństwa wegetariańskie na całym świecie, często na podlozu kulturowym i zyjące całymi stuleciami. Gdyby wege był taki szkodliwy to pewnie by wymarli... Wege nie jest złą drogą :) jest jedna z wielu. jesli sie na niej znajdujemy to dobrze, jesli nie to też dobrze :)  nic na siłę:)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #487 : 2006-12-20, 18:25 »
Cytuj
a co do dłuższej mety: sa społeczeństwa wegetariańskie na całym świecie, często na podlozu kulturowym i zyjące całymi stuleciami. Gdyby wege był taki szkodliwy to pewnie by wymarli...

ale nie sa to psie spolecenstwa - a mi chodzilo o psy.

Cytuj
kwestia układu pokarmowego: krowa ma inny układ niż królik a jednak i jedno i drugie je trawę

kowa ma zlozony uklad pokarmowy (3 przedzoladki + tzw. trawieniec) a krolik dbrze rozwiniete jelito slepe, poza tym krolik rozdrabnia pokarm siekaczami, krowa natomiast praktykue odlykanie.

Cytuj
z Twoich postów wynika, ze wegetarianizm jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla zdrowia.

dla niektorych - owszem, a dla innych dlatego ze diety nie zbilansuja.

Nie jestem przeciwniczka wege, ani tego nie popieram - mi to wisi czy ktos ma trawe na talerzu czy trupa. Nie jestem wege, ani nie zamierzam zostac.

Cytuj
Fatty napisała, że gdyby ludzie sami musieli zabić obiad, na świecie byłoby dużo wege...

kiedys tak bylo i jakos nie sprawilo to ze ludzie stali sie wege. Czy sama bym zabila zwierze na obiad? prawdopodobnie tak. Poniekad to nawet robie - np. ryby
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #488 : 2006-12-20, 18:49 »
kiedys tak bylo i jakos nie sprawilo to ze ludzie stali sie wege.
jest tak nadal, tyle,że rzadziej.
Ale jakoś nie wyobrażam sobie większości ludzi których znam,wznoszących siekierkę nad kurą na pieńku- zwiali by z krzykiem i przeszli na wegetarianizm z przymusu :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #488 : 2006-12-20, 18:49 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #489 : 2006-12-20, 18:54 »
Cytuj
Ale jakoś nie wyobrażam sobie większości ludzi których znam,wznoszących siekierkę nad kurą na pieńku- zwiali by z krzykiem i przeszli na wegetarianizm z przymusu

wiekszosvc - ale nie wszyscy, poszliby nie na wegetarianizm, ale do kogos by im zarcie utlukl...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #490 : 2006-12-20, 19:01 »
Zdaję sobie z tego sprawę, chodziło mi tylko o takie 'gdybanie' co by było, gdyby kazdy człek musiał ukatrupić obiad własnoręcznie ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #491 : 2006-12-20, 19:33 »
Cytuj
ale nie sa to psie spolecenstwa - a mi chodzilo o psy.
coż, tematem psów nikt sie długofalowo nie interesowal, no ale skoro sa świadomi psi wege to znaczy, ze też można :) ale jak zawsze nic na siłe :)

Cytuj
Cytuj
z Twoich postów wynika, ze wegetarianizm jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla zdrowia.

dla niektorych - owszem, a dla innych dlatego ze diety nie zbilansuja.

jak dla mnie to dla wszystkich, którzy diety nie zbilansują, niezaleznie od tego co mają na talerzu :)


a co do własnoręcznego zabijania pokarmu: kiedyś zabijano bo była konieczność. Mięso nie było codziennością. codziennie bazowano na zbożach, warzywach i innych płodach ziemi. Mięso było "od święta" zatem troche inaczej to wyglądało. Ci zaś, których było stać na codzienny udział mięsa w diecie to mieli dostatecznie funduszy by inni im to przygotowywali... z tego tez powodu mięso stało sie symbolem bogactwa. niestety zapomina się że biedota choc częściej umierała z głodu, to generalnie była duzo zdrowsza.

tu sie kłania też zalecenie ze średniowiecznego almanachu:
"jestes biedny - jedz kiedy możesz
jesteś bogaty - jedz tak abys jeszcze mógł"

a tak w ramach ciekawostki: za ciężkie przewinienia w Shaolin była bardzo ciekawa kara śmierci: osobnik był zamykany w izolatce i karmiony wyłącznie mięsem. efekt taki, że po kilku miesiącach człowiek umierał w okropnych męczarniach.

Człowiek może strawić mięso, jednak jego układ pokarmowy nie jest przystosowany do niego jako głównego żywienia. Powinno być raczej traktowane marginalnie. Wszelkie badania to dowodzą (kwestia szkodliwości wysokobiałkowej diety czy też zmiana proporcji w piramidzie żywieniowej) jednak stereotypy biorą górę.

A wracając do "zabijania" własnego obiadu. nie tyle jest kłopot z tym, ze zwierzęta umierają (tak, teraz zjedza mnie dla odmiany fanatyczni wege ;) ) bo tak czy inaczej tak sie dzieje (naturalna kolej rzeczy) ale o warunki ich hodowli, zycia i uboju. jesli bysmy polowali na swój obiad, to jedli byśmy zwierzęta, które miały zycie i na pewno zmniejszyło by się, jesli nie samo spożycie mięsa, to przynajmniej ilość mordowanych zwierząt nie wspominając o ilości zwierząt które zyja w tragicznych warunkach (chów przemysłowy to istny obóz koncentracyjny...) A to już by bardzo dużo dało.

Indianie mieli bardzo piękne podejście do tematu: "jeśli polujesz czyn to gdy musisz i oddaj zwierzęciu należny mu hołd" teraz taka postawa to margines. I to bardzo wąski. wiele zwierząt ginie i nawet część ich ciała nie jest wykorzystana (niesprzedane produkty, produkty zepsute, wyrzucone...) zatem nie dość, zę cierpiały, nie dość że nie miały życia to jeszcze nikt nie uszanował ich tragicznego istnienia.




Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #492 : 2006-12-20, 20:21 »
Cytuj
Człowiek może strawić mięso, jednak jego układ pokarmowy nie jest przystosowany do niego jako głównego żywienia.

podobnie jest z roslinami - czlowiek jest wszystkozerny

Cytuj
jesli bysmy polowali na swój obiad, to jedli byśmy zwierzęta, które miały zycie i na pewno zmniejszyło by się, jesli nie samo spożycie mięsa, to przynajmniej ilość mordowanych zwierząt nie wspominając o ilości zwierząt które zyja w tragicznych warunkach (chów przemysłowy to istny obóz koncentracyjny...) A to już by bardzo dużo dało.

jestem za ;]

Cytuj
(niesprzedane produkty, produkty zepsute, wyrzucone...)

tak naprawde to malo co sie marnuje - mieso zepsute = konserwy dla psow i kotow, sucha karma itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #493 : 2006-12-20, 22:28 »
Cytuj
Człowiek może strawić mięso, jednak jego układ pokarmowy nie jest przystosowany do niego jako głównego żywienia.

podobnie jest z roślinami - człowiek jest wszystkożerny

tylko jedząc samo mięso umieramy a same rośliny nie :) taka drobna różnica :)

nawiasem, zwierzęta wszystkożerne zazwyczaj mięso traktują jako dodatek (bo akurat jest) a nie podstawe żywienia, a człowiek zdaje sie o tym zapominać :) podstawą jest mimo wszystko pokarm roślinny. jakoś na talerzach tego nie widać :)


co do marnowania, to marnują sie kolosalne ilości, ale faktem jest, że co sie nie sprzeda idzie w mielonki (dopiero potem w karmy...) no ale to już zupełnie inna historia...

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #494 : 2007-12-20, 16:08 »
..wiem ze watek stary ale bez sensu byłoby zakładanie nowego ;p ..

..wiec tak, od 2 miesięcy jestem lakto-ovo-wegetarianką
i mam pytanko czy  witaminę B12 mogę znaleźć w postaci tabletek itp, i czy jeszcze jakichś witaminek potrzebuję?? :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #494 : 2007-12-20, 16:08 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #495 : 2007-12-20, 18:06 »
Skoro jesteś lakto-ovo to B12 bez większego problemu dostarczysz sobie w jedzeniu(nabiał,jajka), nie ma powodu aby inwestować w sztuczną b12-kę.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #496 : 2007-12-20, 18:17 »
..pytam się z ciekawości bo mój tato twierdzi ze jak nie jem mięsa to w ogóle nie dostarczam tej witaminy swojemu organizmowi, ale dzięki   :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #497 : 2007-12-23, 23:35 »
niestety do Wege mi baaardzo daleko.... nie jadam wołowiny, wieprzowiny ani nic co miało 4 nogi, zdrża mi sie natomiast kuraka zjeść, nie konsumuje też ryb (chyba od 3 roku życia zadnej rybki nie zjadłam ) był okres ze wogle mięsa nie jadłam, ale zaszłam w ciąże i zaczeły sie zachcianki baby w ciazy własnie na kurczaka z grila i tak mi zostało... Nie powiem ze rodzince nie zrobie miesa sama jednak nie jadam, lub żadko coś skubne. Jako ciało medyczne wiem ze idzie zapewnić zarazem sztucznie jak i naturalnie stały dostęp do żelaza dla organizmu, wystarczy jeśc szpinak fasolke, i sałate :D
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Monika.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1094
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #498 : 2008-03-21, 20:37 »
Hej, podnoszę temat, bo nie ma sensu zakładanie nowego...
No więc, mam pytanie: czy zupki chińskie [tak, te niezdrowe, kaloryczne śmiecie! ;)] są wegetariańskie? Tylko proszę nie bić jak jakąś głupotę walnęłam :lol:
Zapisane
cZŁOwiek

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #499 : 2008-03-21, 21:15 »
Ale są różne smaki, są wegetariańskie jakieś chyba...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #500 : 2008-08-07, 18:14 »
nie są wegetariańskie, mają w sobie wiele dodatków z których niektóre nie sa wege. no i mają pełno syfu a tego osoba dbająca o zdrowie nie będzie chciała jeść, prawda?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #500 : 2008-08-07, 18:14 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #501 : 2008-08-07, 18:44 »
niestety musiałam przestac byc wege, znaczy sama podjełam ta decyzja, cały czas presja od rodziny, wykluczyłam mieso niczym go nie zastepujac, teraz na zlocie gdy dostwalismy obiady zjadłam tam schabowego i udko z kurczaka, ale nie jadłam szynki, a szaszłyka oddałam z pzyzwyczajenia ze nie jem tego miesa, a jak postawili przede mna kabanowa to poszłam spac bez kolacji, byłó inne jedzenia ale mi sie odechciało jesc.
mam nadzije z ejak bede na swoim uda mi si ebyc wege, ale teraz puki mama mi daje jesc i trudno jest kupic cos na obiad co zastapi mieso jest praktycznie zmuszona je jesc, nie iwme moze tylko tak to sobie tłumacz, ale bycie wege odkłądam na czas kidy bede zyła na swoim, a teraz musze przebole i przyzywczaic sie do jedzenia miesa bo pulpeta jakiegos tez oddałam, wogóle nie miałąm ochoty na wyroby z miesa...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #502 : 2008-08-07, 19:00 »
Renia wiem jak to jest...
Ja też jem mięso na obiad jak mi każą :/
Takto by mi pewnie na siłe kazali żreć, jakbym wogóle nie tkneła x.X
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #503 : 2008-08-12, 20:06 »
Często o mnie mówią, że jestem psychiczna(co mnie cieszy :D ), ale uważam, że oryginalna brzmi lepiej ;d Swoje dziwactwa i 'zboczenia' zamierzam pielęgnować jak kwiatuszek i podnieść do rangi sztuki, ot co.

Chory umysłowo jest człowiek, który wyklucza mięso niczym go nie zastępując. :)
dziękować :niom: Ja wykluczyłam i niczym nie zastąpiłam bo uważam, że nie było mi do niczego potrzebne. Żarcie zróżnicowane mam, zdrowa jestem jak rydz nie napoczęty przez żadnego robaka, mam tylko lekką nadwagę :D(ale to w związku z moją namiętnością do jedzenia)


Zawsze mnie zadziwia, że ludzie z lubością kłócić się będą/lub będą komuś wytykać(co zazwyczaj do kłótni prowadzi) o zawartość cudzego talerza, jakby ni cholery poważniejszych problemów nie było ? :mysli:
To tylko jedzenie: się zje, się przetrawi, się pozbędzie i tyle z tego będzie.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Zołza

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 64
  • Nie licz na nic.
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #504 : 2008-08-12, 20:52 »
Fattyś, ja to jeszcze z PŚ pamiętam, jaką ty cho cho nadwagę masz. Tylko... ciekawe gdzie, bo jakoś nie zauważyłam? ;P
Zapisane
Dziewczyny z tyłkiem jak mój, nie gadają z facetami z gębą jak twoja. ;@

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #505 : 2008-08-15, 16:27 »
oki. wyczyściłam temat :)

offtop zrobił się nie tylko niemiły ale niesmaczny.

renia, ppx, póki nie jesteście samodzielne siłą rzeczy rodzice mają wpływ na wasza dietę. nie w każdym domu jest zrozumienie a wielość opinii buduje  miliony stereotypów i mitów. Przeciętny człowiek nie wie czym jest wegetarianizm. Ja nadal czasem słyszę "to co ty jesz" mimo, że  wydawałoby się temat wegetarianizmu w polsce jest już dość znany.

jeśli rzeczywiście chcecie nie jeść mięsa przyjrzyjcie sie co jest tego motywacją i póki co znajdźcie mniejsze zło :)

w razie potrzeby służę jak zwykle pomocą ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #506 : 2008-09-22, 09:56 »
Zołza, tylko 8 kg ;)

Moja osoba polazła ostatnio na imieniny do rodziny i problem był. I to wcale ja tego problemu nie podsycałam, albowiem konsumując placki które wielbię, i kanapeczki z ogórkiem i papryką bogato przykryte sosem czosnkowym(który też uwielbiam) kulinarnie czułam się wyśmienicie, to moje otoczenie nie mogło ścierpieć, że "ona nic nie je!" (a jadłam przecie, bo jeść lubię :P). Z każdej strony byłam bombardowana zachęcaniami pt. "no zjedz coś" lub bardziej rozbudowanym "nałóż sobie sałatki a mięso to sobie powyciągasz przecież!".  Ledwie przestałam ruszać żuchwą to znów "no zjedz, no zjedz cos" albo najlepsze: "nałóż sobie i zjedz, ja nikomu nie powiem, że to z mięsem było" :lol:
To było męczące jak lekcja WF z panią A. za czasów liceum :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #507 : 2008-09-22, 10:32 »
Cytuj
"nałóż sobie i zjedz, ja nikomu nie powiem, że to z mięsem było"

...

ludzie kompletnie nie rozumieją że to świadomy wybór a nie moda czy poza...

ale też bym się uśmiała na taki tekst ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedz #507 : 2008-09-22, 10:32 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #508 : 2008-10-19, 18:30 »
Cytuj
Cytuj
a bez mięsa da się żyć, trzeba tylko wiedzieć co jest, a skoro dla ciebie bez mięsa nie ma życia, to przykro mi, zobaczymy ile twój organizm wytrzyma...


skoro chcesz sobie zyc bez miesa to sobie zyj ( pogadamy za rok dwa o twojej kondycji fizycznej) ale nas na swoja chora ideologie i jeszcze bardziej chora diete nie namawiaj szkoda twojego zachodu.
oto cytat z forum mysliwych... eh niestety mają takie podejscie, raczej sie z tym nie zgadzacie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Wegetarianizm :)
« Odpowiedź #509 : 2008-10-19, 18:54 »
Ja nie widzę problemu. Kto chce, je mięso, kto nie chce, nie je. A wszelkie dogryzania pt. "chora ideologia", obojętnie, czy pod adresem wege czy mięsojadów, uważam za kompletną pomyłkę. Jestem pewna, że można doskonale funkcjonować i bez mięsa, i nie rezygnując z niego. Wszystko zależy od tego, co w ogóle jemy, jakiej jakości, w jakim zastawieniu, jaki prowadzimy tryb życia, itp. Najlepiej nie wymyślać, bo już rózne teorie słyszałam, łącznie z tym, ze ktoś zachorował na raka, bo mięso odstawił... A gdyby tego nie zrobił, może też by zachorował, albo może zachorował dlatego, że za długo jadł nafaszerowane chemikaliami trupki... :/
Niech każdy własnych garnków pilnuje :P
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 20   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 27 zapytaniami.