Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mam pytanko  (Przeczytany 1347 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
mam pytanko
« : 2004-08-15, 12:57 »
mam troche głupie pytanko i jaktaki temat juz był to prosze o wykasowanie
a wiec moje pytanko brzmi dlaczego pies goni swoj ogon i go gryzie? wiem ze to głupie , ale nie mogłam sie powstrzymac z tym pytaniem bo mój Tysonek właśnie tak robi i boje sie ze sobie w końcu zrobi krzywde
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Elfi

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #1 : 2004-08-15, 13:01 »
nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, że to może być z nudów. czy dostarczasz mu wystarczajaco dużo ruchu i zabawy??
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
mam pytanko
« Odpowiedź #2 : 2004-08-15, 13:19 »
Mój pies kiedyś też tak robił. Wydaje się to zabawne,ale nie można tego ignorowac. Świadczy to o tym,że pies się nudzi. Pies nie powinien gonić swojego ogona a tym bardziej go gryźć!
Zapisane

Forum Zwierzaki

mam pytanko
« Odpowiedz #2 : 2004-08-15, 13:19 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mam pytanko
« Odpowiedź #3 : 2004-08-15, 13:30 »
Psiak poprostu uznał swój ogon za źródło zabawy. Nie widzę w tym nic niepokojącego. Spróbuj go czymś zająć, staraj się poświęcać mu więcej czasu.
Zapisane

Mlody

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #4 : 2004-08-15, 13:46 »
Ta ja nawet jak sie bawie z moim to czasami w tym momencie sobie goni za ogonem :D
Zapisane

Monika Z

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #5 : 2004-08-15, 16:10 »
A czytałam w książce że nie jest to wcale z nudów tylko z podłorza psychicznego.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
mam pytanko
« Odpowiedź #6 : 2004-08-15, 16:13 »
Cytat: Monika Z

A czytałam w książce że nie jest to wcale z nudów tylko z podłorza psychicznego.

W jakiej książce :hmmm: ? Możesz podać tytuł? :roll:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
mam pytanko
« Odpowiedź #7 : 2004-08-15, 18:21 »
Ja też coś słyszałam że to narwica...
Zapisane

Apiska

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #8 : 2004-08-15, 18:28 »
Mój Apiś robi tak czasami i to chyba z nudów hehehe :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

mam pytanko
« Odpowiedz #8 : 2004-08-15, 18:28 »

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
mam pytanko
« Odpowiedź #9 : 2004-08-15, 19:50 »
Ja czytałam w książce,że to z nudów i że tak pies nie powinien robić. Ale nie przesadzajmy z chorobami :P
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
mam pytanko
« Odpowiedź #10 : 2004-08-15, 20:20 »
nie mowie od razu o chorobach, ale miartwiłam sie czy sobie czegoś nie zrobi w ten swój ogonek. Dość duzo czasu poświecam Tysonowi, tyle ile moge, staram sie jak najwiecej. Tyson tak jak Młodego pies w trakcie zabawy tez potrafi pzrerwać zabawe ze mną i zacząć "ścigać" ogon. Ale wątpie, ze to z nudów w trakcie zabawy moze raczej przeszkada mu to, ze ta kończyna sie rusza i go to drazni sama nie wiem
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
mam pytanko
« Odpowiedź #11 : 2004-08-15, 20:30 »
Może pies ma robaki? tak mi przyszło na myśl.
Moja sunia tez tak goniła ogon, ale wtedy się nad tym nie zastanawiałam.  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

milka004

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #12 : 2004-08-15, 22:40 »
Slyszalam ze gdy piesek goni i gryzie swoj ogonek to robi to z nudow, ma to jakies inne podloze psychiczne, albo uznal ze ogon to nie jego czesc ciala i chce ja odgrysc.
Pierwsze dwa przypadki tak jak juz pisalam-tylko obily mi sie o uszy a ten trzeci- ogladalam w telewizji na Animal.
Zapisane

Tilia

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #13 : 2004-08-15, 22:55 »
milka ;) wszystkie 3 przypadki które opisujesz mają "podłoże psychiczne". Inaczej by było, gdyby np psa ugryzł owad i pies usiłował zlikwidować zwędzenie właśnie gryząc się w ogon- tu o podłożu psychicznym raczej nie ma mowy.
Moja znajoma miała psa wychowanego w kojcu. Jak go wzięli miał 9 miesięcy i ciągle kręcił sie w kółko łapiąc ogon. Prawdopodobnie spowodowane to było małą ilością ruchu (mały kojec, mało miejsca) i zajęcia, pies był zestresowany, i znalazł sobie coś co ten stres pomagało rozładować, taki tik nerwowy, trochę jak u ludzi obgryzanie paznokci. Po kilku miesiącach pracy jego stan się poprawił, jednak w sytuacji stresowej (gdy np zobaczył psa, albo nawet przed pobiegnięciem za piłką, gdy się za bardzo "nakręcił") odruchowo kręcił kółko lub dwa usiłując złapać własny ogon.
Zapisane

milka004

  • Gość
mam pytanko
« Odpowiedź #14 : 2004-08-15, 23:00 »
Tilia poprostu zle sformulowalam- przepraszam.
"ma to jakies inne podloze psychiczne" gdybym napisala to na koncu nie byloby "watpliwosci" (jesli tak to moge ujac) ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

mam pytanko
« Odpowiedz #14 : 2004-08-15, 23:00 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.