Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jedzenie  (Przeczytany 2020 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Jedzenie
« : 2004-08-19, 15:47 »
Dużo czytam o karmieniu kotów, bo dokładnie nie wiem co powinam podawać mojemu 3 miesiecznemu maluchowi.

Narazie dostaje Friskies, morką dla kociąt i suchą też Friskies, też dla kociąt oczywiście. Odstawiłam whiskasa bo powiedzieliście ze nie jest za dobry.

Wiem że raz na tydzien, lub 10 dni można podać surowe żółtko.
Można też rybke (w jakiej postaci, smażona, gotowana, surowa?  :? )
No i np. wołowine przemrożoną czy jakieś inne miesko (znaczy surową wołowine zamrozić, rozmrozić i dać?  :? ) Co mu jeszcze powinnam dawać?
Suchą karme ma zawsze w misce, mokrą dostaje jakoś 4 razy dziennie..
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #1 : 2004-08-19, 17:40 »
Friskies też nie jest dobre.
Nie ma w zoologiku Iamsa, RC, Puriny...?

Tak, surową wołowinkę zamrozić, rozmrozić i dać ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie
« Odpowiedź #2 : 2004-08-19, 21:44 »
Friskies jest dokladni tej samej podlej jakosci co KK i Whiskas Rozni sie moze tylko ksztaltem chrupek, opaowaniem i nazwa.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Jedzenie
« Odpowiedz #2 : 2004-08-19, 21:44 »

siersciuch

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #3 : 2004-08-20, 00:13 »
mozesz sprobowac dac parowki, zoltko jajaka, zolty lub bialy serek, smietanke, mleko odpada, wolowinke, kurczaka ( oczywiscie male kawaleczki )itp. ;)
Zapisane

Sal

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #4 : 2004-08-20, 08:28 »
Ja jeszcze podpowiem: jogurty naturalne, podroby wołowe (np. wątróbka) - ale niewiele, podroby drobiowe (moje uwielbiają gęsie).
Zapisane

myszka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #5 : 2004-08-20, 08:33 »
Parówki - oprocz w charakterze smakołyku raz na jakiś czas, odpadają, podobnie jak wszelkie wędliny - zbyt duzo soli i innych konserwujących dodatkow.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie
« Odpowiedź #6 : 2004-08-20, 10:30 »
Cytat: siersciuch
mozesz sprobowac dac parowki, zoltko jajaka, zolty lub bialy serek, smietanke, mleko odpada, wolowinke, kurczaka ( oczywiscie male kawaleczki )itp. ;)


Siersciuch, ja Cie bardzo prosze, NIE polecaj nikomu parowek - sa doprawiane sola, chemia spulchniajaca, konserwantami i przyprawami.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eli

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #7 : 2004-08-21, 11:49 »
a mozna dawać mielone mięsko? surowe?
Zapisane

myszka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #8 : 2004-08-21, 12:24 »
Tak, po przemrożeniu, no i oczywiście nie wieprzowe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie
« Odpowiedz #8 : 2004-08-21, 12:24 »

Eli

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #9 : 2004-08-21, 12:37 »
A dlaczego nie może być wieprzowe??
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie
« Odpowiedź #10 : 2004-08-21, 13:49 »
Poniewaz moze zawierac wirusy choroby Auyeszky'ego, smiertelnej dla zwierzat - wirusy te gina wylacznie w bardzo wysokiej temperaurze, a gotowana wieprzowina nie przedstawia niemal zadnych wartosci odzywczych.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

siersciuch

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #11 : 2004-08-21, 21:29 »
ok nie polecam parowek, bo nie wolno, mozna jako przysmak  ;)
Zapisane

malpkaw

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #12 : 2004-08-21, 22:37 »
hm.. kazdy kot ma swoje menu mój kot nie jada szynki ale uwielbia sery róznego rodzaju i surowe mieso najlepiej gulaszowe ale chude a z kupnego to kk a tu pisza ze to kit ale mój kocur innych nie jada ( kurczaczek) zauwazyłam  ze nie lubi kruchego z wołowiny :))))
Zapisane

siersciuch

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #13 : 2004-08-22, 02:45 »
no moj uwielbia parowki, te cieniutkie, ale tu na forum zabroniono mi polecac parowek, a nastepnie zostalam pouczona, ze jako smakolyk moge mu dawac raz na jakis czas, no wiec troche zglupialam bo nie wiem teraz czy szkodza czy nie, jedna osoba twierdzi ze tak, druga ze nie??? :shock: ok nie podawac bo sol, chemi itp. ale juz jako przysmak moge smialo dac kotkowi, no to wyjasnijcie mi co to ma byc za przysmak, skoro kota otruje lub podtruje jak kto woli  :?  :?  :?
Zapisane

Eli

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #14 : 2004-08-22, 11:33 »
Raz na jakiś czas mu nie zaszkodzi, poniewaz zwiazków chemicznych zawartych w parówce będzie zbyt mało jak na jeden raz by coś zrobić kotu. Do nastepnego czasu kiedy mu podasz wszystko nieszkodliwie się powinno wchłonąć i po sprawie. Ale nie wolno dawać ZBYT często.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie
« Odpowiedz #14 : 2004-08-22, 11:33 »

myszka

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #15 : 2004-08-22, 16:47 »
Dokładnie. A co do tego, że kot uwielbia KK - większość dzieciaków jadłaby tylko chipsy, macdonaldy i zapijała colą - ciekawe tylko, jak wyglądałyby po roku tylko takiej diety?
Zapisane

Eli

  • Gość
Jedzenie
« Odpowiedź #16 : 2004-08-23, 13:39 »
Olimp dostał żółtko :)))))))) miske wylizał do czysta :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.