Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Basieq pyta:świnka morska :D  (Przeczytany 3940 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

basieq

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« : 2004-12-07, 16:56 »
Świnka morska - co i jak?

Nic nie powiem tylko zadam pytania i podziękuję z góry za Wasze odpowiedzi :)

1.Klatka:

a) czy ma być wstawiony domek? [tak-dlaczego? i na odwrót]
b) jaką podściółkę polecacie? Jak miałam Rudiego to kładłam na sam spód granulatdla kotów potem kilka ręczników papierowych a potem trociny, jaie wy macie sposoby?
c) sianko do paśnika czy na wierzch
d) co ile sprzątacie w klatce, albo lepiej - co ile ja mam sprzątać? :>

2.Świnka:

a) jakie macie sposoby oswajania?
b) co do jedzenia?Jaka firma suchego pokarmu, jakie warzywa najczesciej? [ wiem wiem, kapusta powoduje wzdęcia , i moze byc brudna]
c) czy nalezy ją od razu wyjmowac i głaskac itp? Chyba nie, no nie?

3.Inne:

a) co w sylwestra - nie bedzie się bała huku petard?
b) w wakacje - zostawic ją z babcią czy pojechac gdzies [ nie mowie ze daleko, niewiem gdzies z pół godziny maxymalnie jazdy]
c) co ile obcinanie pazurków, czesanie [nie  chcę brac długowłosej]
d) czy płeć ma jakis wpływ na charakter zwierzątka?
e) co ile wizyta u weterynarza?

Liczę na Was ! : )
Zapisane

marta1

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #1 : 2004-12-07, 17:47 »
Cytuj

a) czy ma być wstawiony domek? [tak-dlaczego? i na odwrót]

teoretycznie tak. Świnka będzie czuła w nim schronienie. Jednak jak wstawisz domek to śinka najprawdopodobniej cały czas będzie w nim przesiadywać

Cytuj

b) jaką podściółkę polecacie? Jak miałam Rudiego to kładłam na sam spód granulatdla kotów potem kilka ręczników papierowych

No więc ja kupuje pigwe. Sądzę że jest dobra bo wchłania mocz, ale się kurzy od niej bardzo, więc często trzeba ją zmieniać.

Cytuj

c) sianko do paśnika czy na wierzch

Lepiej do paśnika. Kiedy położysz na ściółke świnka będzie na nie siusiać a jednocześnie je jeśc, co może być dla niej szkodliwe. Aczkolwiek nie jeden opiekun świnki kładzie siano na ściółke, a świnkom nic nie jest

Cytuj

d) co ile sprzątacie w klatce, albo lepiej - co ile ja mam sprzątać? :>

Jeżeli chodzi o mnie to dwa razy w tygodniu.

Cytuj

a) jakie macie sposoby oswajania?

Świnka musi przekonać się że nie chcesz jej zrobić krzywdy. Najlepiej podawać jakieś smakołyki z ręki, i rzadnych gwałtownych ruchów nie wykonywać.

Cytuj

b) co do jedzenia?Jaka firma suchego pokarmu, jakie warzywa najczesciej? [ wiem wiem, kapusta powoduje wzdęcia , i nie moze byc brudna]

Do jedzenia jeżeli chodzi o suchą karme bez problemu dostaniesz ją w sklepie zoologicznym. Dobra jest firma VITAPOL chociaż świnka nie powinna dostawać cały czas tego samego pokarmu. Jeżeli chodzi o pokarm soczysty to nie wolno podawać anie kapusty ani koniczyny. Chociaż niektórzy podają i ich świnkom nic nie jest. Świniaczki z rególy lubią marchew, jabłko(choć moje akurat nie lubią go), sałate, cykorie, trawe...

Cytuj

c) czy nalezy ją od razu wyjmowac i głaskac itp? Chyba nie, no nie?

Najpierw świnka powinna się przywyczaić do samego nowego miejsca zamieszkania, a dopiero potem do Twoiich rąk i pieszczot

Cytuj

a) co w sylwestra - nie bedzie się bała huku petard?

Może się bać. No ale na to za bardzo rady nie ma.

Cytuj

b) w wakacje - zostawic ją z babcią czy pojechac gdzies [ nie mowie ze daleko, niewiem gdzies z pół godziny maxymalnie jazdy]

Lepiej zostawić z babcią. Świnka stresuje się samą zmianą miejsca.

Cytuj

c) co ile obcinanie pazurków, czesanie [nie chcę brac długowłosej]

Obcinanie pazurków co jakieś 2tygodnie. Jeżeki wećmiesz świnke gładkowłosą to praktycznie w ogóle nie trzeba jej czesać

Cytuj

d) czy płeć ma jakis wpływ na charakter zwierzątka?

Raczej nie. Choć samczyk może wydawać nieraz nie przyjemny zapach.

Cytuj

e) co ile wizyta u weterynarza?

Jeżeli zwierzątku nic nie dolega to nie ma potrzeby chodzić do weta.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #2 : 2004-12-07, 17:51 »
1. Jeśli kupisz świnke to nie wstawiaj jej domku bo trudniej ci bedzie ją oswjić a takto to tylko wrzuć jej siano do klatki i bedzie miała tam na początku schronienie bedzie mgola sobie w miejscu chrupać te sianko i bedzie miała oko na cały teren tzn. oswoji sie do otoczenie. Powinnaś sprzątać klatke co 5,4 dni a używaj najlepiej cats dream i nie dawaj na to ściółki bo od śćiółki świni bedzie śmierdziała sierść bo sie będą do niej kleiły mokre trociny. A po za tym trociny+siki to brzydki zapach u świnek.

2.Ja swoją świnke mam od piątku i moja świnia jest w miare oswojona dzisiaj miała postęp bo sama wyszła z gladki i szalała jak szalona na zybiegu to trzeba stopniowo do świni napoczątku bez przerwy mow do niej tak jak ją nazwałaś to sie przyzwyczaji do twojego głosu i zapachu jak bedziesz koło niej siedziała a później ręke wkóładaj i próbuj ją głaskać a później to samo jakoś wyjdzie. Nie powiem ci teraz jakie jedzenie daje świnom ale podam później ci nazwe - .......... wiem tylko że kosztuje 19 zł.

3.Nic jej sie nie stanie w sylwestra przeżyje inne zwierzęta jakoś też sie boją chuków i sie chowają w ciche miejsce a ty jej wstaw w sylwestra domek do klatki z sianem i całą klatke wstaw do łazienki gdzie jest najciszej w domu.
Zostaw ją z babcią nawet i na 2 tygodnie bo do wakacji jeśli jąkupisz nawet za miesiąc to sie do ciebie przywiąże i napewno o tobie nei zapomni a świnie możesz nawet zabrać nawet ze sobą na wakacje jeśli masz klatke składaną i duży transporter dla świni bedzie w szoku ale nie bedzie sie bała jeśli ci ufa itd.
Do weterynarza powinnaś chodzić tylko po to aby obciąć pazurki jeśli jest zdrowa i akurat ją wtedy obejrzy a pazurki sam nei wiem co jaki czas trzeba obcinać ale sama nie obcinaj jeśli nei wiesz bo możesz jej  krzywde zrobić bo tam są nerwy. Więc wizyta około co miesiąc lub półtora.
Płeć , hmmm , mojim zdaniem to zależy od charakteru świnki bo niektóre nie lubią pieszczot i miętolenia ale sam preferuje samiczki bo on są kochańsze :D }
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedz #2 : 2004-12-07, 17:51 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #3 : 2004-12-07, 18:44 »
mozesz dac klatke po rudim, ale ja zdezynfekuj.
a btw- umarla

Cytuj

a) czy ma być wstawiony domek? [tak-dlaczego? i na odwrót]
b) jaką podściółkę polecacie? Jak miałam Rudiego to kładłam na sam spód granulatdla kotów potem kilka ręczników papierowych a potem trociny, jaie wy macie sposoby?
c) sianko do paśnika czy na wierzch
d) co ile sprzątacie w klatce, albo lepiej - co ile ja mam sprzątać? :>

a- mysle ze nie trzeba
b- cats best, takie granulki
c- do pasnika
d- przynajmniej 2 razy w tyg.

Cytuj

a) jakie macie sposoby oswajania?
b) co do jedzenia?Jaka firma suchego pokarmu, jakie warzywa najczesciej? [ wiem wiem, kapusta powoduje wzdęcia , i moze byc brudna]
c) czy nalezy ją od razu wyjmowac i głaskac itp? Chyba nie, no nie?

a- tu nie poradze:P
b-vitapol, warzywa rozne- nie masz ksiazki o swiniorach?
c-nie, ale mozesz wyciagac do niej lapke ze smakolykiem i do niej lagodnie mowic

Cytuj

a) co w sylwestra - nie bedzie się bała huku petard?
b) w wakacje - zostawic ją z babcią czy pojechac gdzies [ nie mowie ze daleko, niewiem gdzies z pół godziny maxymalnie jazdy]
c) co ile obcinanie pazurków, czesanie [nie chcę brac długowłosej]
d) czy płeć ma jakis wpływ na charakter zwierzątka?
e) co ile wizyta u weterynarza?

a- pewnie bedzie, mozesz ja wepchnac w jakis najspokojniejszy kat w domu, zaciemnic troche i dac cos do przytulenia
b- raczej zostawic z babcia

gratuluje prosia;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #4 : 2004-12-07, 18:47 »
A na co zmarł Rudi? jeżeli nie na jakąś chorobę zakaźną, spokojnie możesz szykowac klatkę dla przyszłej świnki. Radziłabym jednak dobrze ją wyszorować np. Cifem i wyparzyć wrzątkiem.

Lista? ok

świnka - 1 :D
pokarm - Vitapol
ściółka - najlepiej cat's dream (nie musisz kłaść już wiórek, wogóle nie powinnas)
sianko - najlepiej z ziołami
miseczka na pokarm (jeśli nie masz)
Vibovit - rozcięczany z wodą
poidełko (jeśli nie masz)
kolby
witaminy (bolecam VitaBorn)

jak coś sobie przypomnę - napiszę

A co do paśnika, to sianko kładz tez w klatce, swinie lubią na nim spac ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #5 : 2004-12-07, 18:53 »
Rudi zmarl na pomor swinek o ile pamietam
Zapisane

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #6 : 2004-12-07, 18:59 »
stara klatke odkaz  lub wymocz w plynie potem dokladnie opłucz i  osusz i wytrzyj by nic sie nie ostłao slady po moczu mozez zlikwidowac  domestosem lub np .kwaskiem cytrynowym :)
Cytuj
1.Klatka:

a) czy ma być wstawiony domek? [tak-dlaczego? i na odwrót]
b) jaką podściółkę polecacie? Jak miałam Rudiego to kładłam na sam spód granulatdla kotów potem kilka ręczników papierowych a potem trociny, jaie wy macie sposoby?
c) sianko do paśnika czy na wierzch
d) co ile sprzątacie w klatce, albo lepiej - co ile ja mam sprzątać? :>

domek na pczatku nie łatwiejsie oswoi lepiej wsadzic duzo sianka
podściólka Cats dream po 14   lub Super cats zoocentera za  umnie 7,55 ;) w auchanie na sklepie
Sianko  troche do pasnika a na poczatek forma kryjówki dla prosiaka
 jak siwnkamłodzitkamoze byc raz na tydzien jesli samczyk taki pólroczny to dwa razy w tygodniu :)

Cytuj
2.Świnka:

a) jakie macie sposoby oswajania?
b) co do jedzenia?Jaka firma suchego pokarmu, jakie warzywa najczesciej? [ wiem wiem, kapusta powoduje wzdęcia , i moze byc brudna]
c) czy nalezy ją od razu wyjmowac i głaskac itp? Chyba nie, no nie?

  na wszustko potrzeba czasu ccierpliwoscivitapo ikolby  to na poczatek ostroznie z warzywami owocami od pocztku po malusich ilosciach
Swinka najpier niech odsapnie  piersza dobe a dopiero  sama potem niech  wyjdzie i szuka towarzystwa tu wazna cierpliwosc włscicelki
Cytuj

3.Inne:

a) co w sylwestra - nie bedzie się bała huku petard?
b) w wakacje - zostawic ją z babcią czy pojechac gdzies [ nie mowie ze daleko, niewiem gdzies z pół godziny maxymalnie jazdy]
c) co ile obcinanie pazurków, czesanie [nie chcę brac długowłosej]
d) czy płeć ma jakis wpływ na charakter zwierzątka?
e) co ile wizyta u weterynarza?

 bedze sie bała to mozlwe moje chomki przeanie sa  w pokju maja zasłoniete  rolety i właczna głosniej muzyke i nie boja sie  :roll:  aswinkamoze odczuc dyskomfort....
  lepiej zostawic  pod opieka mimo tojednak w innym otoczeniu moze złapac  choroby i bakterie z ktorymi nie spotkała sie w  włsnej okolicy
swince trzeba pilnowac zabkówi pazurków  i jakbeda przydługie to doweta albo  samemu ciachac obcinarka  dla kotów(mówie tylko o pazurkach nie o zebach)
płeca charakter kazdy jestinny  samczyki maja troche intensywniejszy zapach  samiczki maja tendencje do Tyciaa i sa grubsze od samczyków :roll:
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #7 : 2004-12-07, 19:01 »
Cytuj

Rudi zmarl na pomor swinek o ile pamietam

A nie szczepi sie na to świniaków? (Pytam, bo nie mam pojęcia) ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #8 : 2004-12-07, 19:04 »
Świnek się nie szczepi. Ja nigdy nie szczepiłam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedz #8 : 2004-12-07, 19:04 »

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #9 : 2004-12-07, 19:14 »
pomór to wirusowe  jsliswinek nawet silny to niema zbyt wielkich szans...
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #10 : 2004-12-07, 20:17 »
Ja śwince daje suche tak aby miała w miseczce ale i tak je mało jego. Rano nic jej nie daje bo nie mam czasu. Po szkole jak wróce to daje jej 3 cykorie lub sałate. tn o godzinie 14. lub 15. zależy jak wróce. o 17. daje jej marchewke na wieczór czyli o 20 ze 2 cykorie i o 23. pół jabłka aby miała przez całą noc i do mojego powrotu ze szkoły. Tu chodzi o liscie cykori.
Zapisane

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #11 : 2004-12-07, 20:26 »
ziarno rano warzywa pózniej ummnie jest na odwrót ziarno  popoludniu  ranow arzywa i owoce i tak jest od poczatku  ;)
janie próbuje spróboj przenosc kupki i siuski do rogu moze tak wyjdze :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #12 : 2004-12-07, 20:30 »
Kira pytanko czy nei przekarmie mojej świni tzn nie zadużo tego a i je mało zirana :))) a firma - krokant
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #13 : 2004-12-07, 20:49 »
Mojo, nie za dużo tych cykori? wydaje mi się że jednak tak.

Witaminy (Vibvit) podajesz stale do wody, rozcieńczasz patrząc na pojemność poidełka.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #14 : 2004-12-07, 20:55 »
No moze powinienem dawać pół cykori o godzinie 17 lub całą jedna ale to chodzi o liscie cykori
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedz #14 : 2004-12-07, 20:55 »

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #15 : 2004-12-07, 21:06 »
wiesz umnie jdna cykoria starczała na 3 swinie: :lol: jedego dnia plus jabłko  jedno ew plus sałata :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #16 : 2004-12-07, 21:10 »
Ale kira mam pytanie bo nei chce świni przekramić !!
 - Czy 6-7 listków cykori to nie za dużo na cąły dzień
 - i jeszcze pół jabuszka ale małego takie jak 2 jajka
 - i miseczke żarcia z której i tak zjada połowe a ta miceczka jest jak jej głowka

 czy to nei za dużo ???
Zapisane

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #17 : 2004-12-07, 21:11 »
ćwiartke jabuszka  3listki cykori max 4 i zarełko  pokark suchy  mieseczka  nie czubata
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #18 : 2004-12-07, 21:15 »
Ok dzieki bo nei chce jej spasić :D:D:D :):)
Zapisane

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #19 : 2004-12-07, 21:28 »
ogranicztroche  bo swinka sie za tłuszczya nie ot o chodzi :wink:  moje dzisialj dostłypo skorupce kokosagruchaja na siebie i  pyszczkami stukaja  :wink:  a  skrobia zebami o kokosa :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #20 : 2004-12-07, 21:33 »
A ja ostrzegam przed dawaniem świniaczkowi kalafiorów z nieznanego źródła bo kalafior często jest sypany chemikaliami, a świniaczek na to bardzo jest wrażliwy !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedz #20 : 2004-12-07, 21:33 »

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #21 : 2004-12-07, 21:36 »
to dotychy kazdego warzywa ze tykkoz własnegozrodła dzalki i ogródka  wiemyze zdrowe bez chemi...
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #22 : 2004-12-07, 22:52 »
Cykorią świnki nie utuczysz, ale co za dużo to nie zdrowo. Żeby nie zrobiła się zbytnio wybredna i nie d ostałą biegunki.  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #23 : 2004-12-07, 22:54 »
biegunki z przejedzenia zieleninka :wink:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #24 : 2004-12-08, 10:12 »
Ale ja już i tak postanowiłem robie mojej świni w diecie klub fitness czyli 5 listków cykori na dzień pół jabułka i odrobine suchego.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #25 : 2004-12-08, 10:38 »
Tylko jej nie zagłodź ;) A wogóle to z cykorią trzeba uważać bo podobno w niej zbiera się dosyc dużo chemii jak jest sypana. A to świniaczkowi może zaszkodzić.
Moja świnka zrobiła wszystko za świeżą trawę :)
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #26 : 2004-12-08, 11:12 »
Hmmmm, ciekawe gdzie ja tewraz znajde świerzą trawe ale są takie opakowania dla gryzoni gdzie samemu można zasadzić może i spróbuje :):). Najfajniej jest z moją świnią jak zaczyan na mnie warczeć jak sie jej cos nie spodoba. :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #27 : 2004-12-08, 14:31 »
Lal tylko kroliki sie szczepi na pomor
Zapisane

Forum Zwierzaki

Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedz #27 : 2004-12-08, 14:31 »

marta1

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #28 : 2004-12-08, 15:32 »
w jakim wieku jest świnka? Możliwe że to jakaś pozostałośc po pempowinie. Mojej malutkiej śwince zeszło to dopiero w wieku 3tygodni, drugiej znaczniie szybciej
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Basieq pyta:świnka morska :D
« Odpowiedź #29 : 2004-12-08, 16:53 »
Może opowiedz na basieq o swojej swince :D :P
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.219 sekund z 27 zapytaniami.