Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: PePowe refleksje na temt dystansu do świata  (Przeczytany 3779 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Wiem że to co napiszę nadaje się raczej do rubryki towarzyskiej w tanim babskim piśmidle, ale... goofffno mnie to obchodzi....
 no więc ludzie sie zakochują > jedni w drugich<... stareaja się ale ciągle im nie wychodzi.... potem słyszą że ten ktoś dla ciebie najwazniejszy... że temu komuś podoba się ktos inny.... takie rzeczy porostu uczą dystansu do świata, namawiaja do samotności... oczywiście patrząc na to jako osob a trzecia nie zastanwiamy się nad tym co myśli ten pokrzywdzony i z dystansu wszystko to wydaję się być wspaniałe i piękne... romantyczne ale także tragiczne :(                                  z poażanie PEPE

P.S. To temacik mna którym możecie się wyp[owiedzieć na temat " własnych reflekji nad życiem"
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #1 : 2004-12-29, 18:36 »
Ja jakbym z perspektywy trzeciej osoby patrzyła na ludzi który coś do siebie czują a coś im przeszkadza być razem a jezeli to bylby dla mnie ktos bliski to bym im pomogla, zeswatała  :P No ale to zalezy od roznic jakie ich dziela.
A co ja myślę o życiu i świecie?? Jest niesprawiedliwy i go nie rozumiem!!! Narazie nic mi się nie układa, ale może kiedyś to się zmieni (mówie już tak od 2 lat) mam taka nadzieje
Zapisane

golden

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #2 : 2004-12-29, 18:39 »
ja z checia skonczylbym ten zywot, jesli dalej mialby on byc taki sam jak do tej pory... :roll:

co do "ludzi który coś do siebie czują"... ja tam sie ciesze, ze mam szanse z kim szczerze byc ;) i koniec kropka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedz #2 : 2004-12-29, 18:39 »

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #3 : 2004-12-29, 18:49 »
Cytat: golden
ja z checia skonczylbym ten zywot, jesli dalej mialby on byc taki sam jak do tej pory... :roll:

Ja myśle tak samo  :?  Ale od tej myśli jakoś odpędza mnie nadzieja że będzie lepiej....
Zapisane

golden

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #4 : 2004-12-29, 19:59 »
Jaśka, dobrze, ze ją masz... ja jestem typowym pesymistą :P
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #5 : 2004-12-29, 20:27 »
Smutne jest zakochac sie w kims bez wzajemnosci.. ehh skad ja to znam (dobra cicho :D )
Lecz zawsze z czasem znajdujemy ta druga polowke i jest spoczko :)Trzeba tylko poczekac, a przyjdzie i czas na nas :)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #6 : 2004-12-30, 09:18 »
Golden nie możesz być pesymistą  :walenie: Bo jak np. myślisz że rzuci cie dziewczyna (wiem sorki głupi przykład  :P ) i będziesz tak myślał to tak się może stać. Najlepiej być realistą  :)
Kiwusia, hmm zakochanie sie bez wzajemność- tez to skąs znam  :roll:
Zapisane

Agata:)

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #7 : 2004-12-30, 16:35 »
Tez skads to znam  :roll:  Ale coz, zdarza sie... I trzeba z tym zyc. Ja sobie poradzilam i jestem szczesliwa z tego co mam teraz :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #8 : 2004-12-30, 17:26 »
życie jest doświadczeniem a każde doświadczenie, które uczy, pozwala nam rozumieć i szanować innych jest dobre. jednak to czy uczy zależne jest tylko od nas.  życie to w 10% zdarzenia a w 90% to jak na te zdarzenia reagujemy.
ludzie sie zazwyczaj dziwią, że w każdej sytuacji znajduje naukę i się z niej cieszę (czasem ze łzami w oczach).  :uklon:
a co do nieodwzajemnionej miłości to jest piękna, bo pozwala nam szanować innych. czasu przed nami dużo więc druga połówka się znajdzie i to zazwyczaj wtydy, gdy jej nie szukamy :tak:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedz #8 : 2004-12-30, 17:26 »

golden

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #9 : 2004-12-30, 18:19 »
Jaska, ja właśnie jestem czystym polaczeniem realisty z pesymista... taki realista z pesymistycznym dystasem do zycia :P
brak wzajemnosci tej "naszej" drugiej polowki - tez to znam. Ale w moim przypadku to sie w koncu przemienilo w milosc na zabój :krzywy: nawet mimo problemow. I jestem happy :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #10 : 2005-01-01, 13:09 »
Ah... mnie tutaj się wypowiadac na temat miłości trudno ;) Ale ja zawszę myślę, ze jutro będzie lepsze :] i nieraz tak się dzieje ;) Już pisałam na innym topiku że jestem optymistką. Cieszę się że mam szanse być na tym świecie, bo życie to tylko przygoda. Ile tutaj rzeczy można poznac... a że jestem osobą nie wierząca w białe myszki i zycie po życiu, to wiem, że trzeba korzystac z każdej chwili życia. Bo jak się ono skończy to co? Mówię sobie że się zanudze na śmierć ;) Jak ta przygoda sie skończy po prostu jest koniec... tak jak było przed urodzeniem a ile życie jeszcze będzie istaniało... no coż... tyle rzeczy jest do zrobienia...


Wiem może troszke to brzmi dziwnie ale tak myślę właśnie o życiu :]
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #11 : 2005-01-01, 21:06 »
Cytuj

.... takie rzeczy porostu uczą dystansu do świata, namawiaja do samotności...

Masz racje, doskonale cie rozumiem, ja gdy po raz kolejny czuje że ktos mnie zranił to po prostu się zamykam, trace coraz bardziej zaufanie do ludzi... Otwartość czyni nas bezbronnym wobec świata. Tak trudno potem znowu zaufać...boimy się że na kims znowu się zawiedzimy i znowu będzie ból, smutek, żal i poczucie ogromniej porażki. Mimo to nie wolno stwac się samotnikiem bo nie zyjemy dla siebie tylko dla innych.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #12 : 2005-01-01, 21:14 »
tak odnośnie samotności. dla mnie jest to najpiękniejszy czas. bardzo długo przestawiałam sie na życie stadne. (moje stado liczy sobie jeszcze 2 istoty ludzkie i jedna kocią. niedlugo dojdą rybki) większość ludzi ucieka w związki, bo ucieka przed samotnością. a przecież łatwiej jest być samemu niż we dwoje. myślę, że lepiej by było dla świata, gdyby ludzie wpierw nauczyli sie być sami ze sobą a dopiero potem szukali swej drugiej połowy :uklon: .
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #13 : 2005-01-01, 21:20 »
a ja sie bardzo boje samotnosci  :( nie wyobarazam sobie byc sama... wprawdzie nie mam drugiej polowki i wlasnie z tego powody  prawie codziennie mam dolka. Kazdy ma inna psychike i inaczej odbiera samotnosc
Zapisane

golden

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #14 : 2005-01-01, 21:29 »
a ja mogę być sam :P bynajmniej teraz tak myślę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedz #14 : 2005-01-01, 21:29 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #15 : 2005-01-01, 21:30 »
samotność jest piekna. daje nam możliwość poznania samych siebie. będąc z drugim człowiekiem o konsekwencjach myslimy podwójnie. nie tylko jakie ma to działanie na nas samych, ale na tę drugą osobe i na związek. jak można wiązać sie z kimś jeśli sami siebie nie znamy i nie wiemy do czego jesteśmy zdolni. mój mąż ceni mnie za to, że w kazdej sytuacji dam sobie radę i że zawsze jestem sobą niezależnie od sytuacji. wypracowałam to dzięki samotności.
będąc samym poznajesz siebie samego a  nieznajac siebie uzalezniasz się od innych. znajdźcie swoją wartość asamotność będzie przyjacielem zaś druga istota uzupełnieniam :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #16 : 2005-01-01, 21:34 »
ja juz jestem sama tak długo że nie muszę się bardziej poznawac... Znam doskonale swoj charakter...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #17 : 2005-01-01, 21:37 »
tu nie chodzi o charakter. cząsto myślimy, że siebie znamy a jednak zdarza się nam robić inaczej niż byśmy chcieli, mysleć inaczaj niz mówimy itp. te małe hipokryzje mącą naszą świadomość i niestety w kluczowych chwilach najpewniej sie pogubimy. zacznij sie cieszyć samotnością bo za kilka lat to będzie wspomnienie i czas nie do nadrobienia. :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #18 : 2005-01-01, 21:59 »
Cytuj

ja juz jestem sama tak długo że nie muszę się bardziej poznawac... Znam doskonale swoj charakter...

"znamy siebie na tyle na ile nas sprawdzono"
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #19 : 2005-01-01, 22:38 »
czy inni mogą nas sprawdzić???
jak dla mnie to czy znamy siebie wyraża się w naszych postawach. jeśli jesteśmy spójni i ponosimy świadomie (podkreślam słowo świadomie) konsekwencje naszych działań (i te dobre i te złe) to mozemy mówić, że znamy siebie. mało kto ma tę umiejetność. a wystarczy troche czasu spedzić bez "podpórek"  :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #20 : 2005-01-02, 09:55 »
Ja uważam ze  sprawdza nas życie stawiając nas w różnych sytuacjach. Czasem myśle że nigdy tak do konca siebie nie poznam...  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedz #20 : 2005-01-02, 09:55 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #21 : 2005-01-02, 10:52 »
Aujeszko, jeśli tak myślisz to tak będzie. :uklon:  to od nas samych zależy kim jesteśmy. a czy życie nas sprawdza??? może, z tym, że ja traktuję to jako naukę w najpiękniejszej szkole świata, która nazywa się ŻYCIE. :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #22 : 2005-01-02, 13:26 »
W najpiekniejszej szkole? :roll:  Ale przeciez życie jest takie niesprawiedliwe, pełne przykrości, niepowodzeń, zła.... Dla mnie życie bylo piekne gdy byłam dzieckiem, nie maiłam obowiązków , wtedy wszystko bylo proste, wszystko widziałam w biało czarnych barwach(albo cos bylo dobre albo złe) teraz nic nie jest proste ...nic nie jest piękne. Wiem, to troche pesymistycznie podejście ale ja juz od jakiegos czasu nie potrafie inaczje patrzec na świat... :?
Zapisane

golden

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #23 : 2005-01-02, 13:29 »
tak własnie pesymiści widzą świat ;) też tak wszystko widzę... teraz mi się wszystko wywróciło do góry nogami i nic nie chce wrócic na dawną pozycję ;) i nie wróci. Nie mam też różowych okularów przez które mógłbym patrzeć.

Życie - najpiekniejsza szkoła... niby tak, ale czy jest ona taka piękna, zadając nam podczas nauki tyle bólu?... nic nie jest idealne, ale oto jest pytanie...
Zapisane

Jaśka

  • Gość
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #24 : 2005-01-02, 17:48 »
Cytat: Aujeszka
W najpiekniejszej szkole? :roll:  Ale przeciez życie jest takie niesprawiedliwe, pełne przykrości, niepowodzeń, zła.... Dla mnie życie bylo piekne gdy byłam dzieckiem, nie maiłam obowiązków , wtedy wszystko bylo proste, wszystko widziałam w biało czarnych barwach(albo cos bylo dobre albo złe) teraz nic nie jest proste ...nic nie jest piękne. Wiem, to troche pesymistycznie podejście ale ja juz od jakiegos czasu nie potrafie inaczje patrzec na świat... :?


Ja też tak patrzyłam na świat ( i patrze tak nadal), ale postanowiłam że przestanę być pesymistką, może wtedy sie poukłada moje życie... A jak nie to znowu bede miala pesymistyczne mysli.. zobaczymy co przyniesie ten rok  :roll:


,,Mam dość tego życia...
Tego paskudnego świata, który tępi każdą inność...
Na tym wielkim śmietniku dusz szukam siebie...
Nie ma mnie tu...
Wśród przemocy i nietolerancji...
Więc gdzie jestem??
Ja stoję i obserwuję wszystko z boku...
Jakby nie obecna...
Czekam...
Czekam, aż wreszcie nadejdzie koniec...''

(słowa niewiadomego autorstwa ktore pokazuja jaki jest swiat-bardzo mi sie podobaja ;) )
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #25 : 2005-01-02, 19:08 »
Jaśka podoba mi sie ten wiersz. Ja się właśnie czasem tak czuje, jakby wszystko bylo gdzies z boku...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #26 : 2005-01-03, 12:24 »
Cytat: Aujeszka
W najpiekniejszej szkole? :roll:  Ale przeciez życie jest takie niesprawiedliwe, pełne przykrości, niepowodzeń, zła.... Dla mnie życie bylo piekne gdy byłam dzieckiem, nie maiłam obowiązków , wtedy wszystko bylo proste, wszystko widziałam w biało czarnych barwach(albo cos bylo dobre albo złe) teraz nic nie jest proste ...nic nie jest piękne. Wiem, to troche pesymistycznie podejście ale ja juz od jakiegos czasu nie potrafie inaczje patrzec na świat... :?


życie jest dokładnie takie jak o nim myślisz. jako dziecko nie miałaś obowiązków, ale też nie miałaś wpływu na swoje życie. decydowali rodzice dziadkowie. teraz nadal pewnie usiłują to robić ale tylko od Ciebie zależy czy tak będzie. życie jest sprawiedliwe, a przytrafia Ci sie to czego oczekujesz i o czym myślisz. energia podąża za uwagą. każda sytuacja która Ci sie przytrafia jest głęboką i mądrą lekcją i będziesz ja przerabiać tak długo, aż zdasz. lepiej to zaakceptować, bo z tej szkoły nikt nikogo nie wyrzuci ani nie możesz jej zmienić. ale możesz zmienić swój stosunek do niej. życie jest piękne właśnie dzięki tej potężnej różnorodności barw. dzięki temu, że możemy sprawdzać sie w różnych sytuacjach.
ja kocham życie i ono mnie też kocha
niedawno czytałam moje stare wiersze z podstawówki i z liceum. wtedy myślałam inaczej ale nie było lepiej.
wszelkie zmiany na świecie zaczynają sie od nas samych, od jednostek. wyobraźcie sobie świat w którym wszyscy ludzie myślą tak jak wy, i świat w którym wszyscy widzą piękno i wspaniałą naukę i jedno i drugie to utopia ale niestety czarnowidzów jest więcej i jest tak jak jest
wiem, że myślę i postępuję inaczej niż większość, ale podobne przyciąga podobne, więc wokół mnie jest dużo "innych" ludzi. innych i szczęśliwych :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #27 : 2005-01-03, 16:32 »
"a ja sie bardzo boje samotnosci  nie wyobarazam sobie byc sama... wprawdzie nie mam drugiej polowki i wlasnie z tego powody prawie codziennie mam dolka. Kazdy ma inna psychike i inaczej odbiera samotnosc"

Ja nie mam tej "drugiej połówki", straciłam osobę bliską wiele się w moim życiu wydarzyło ale nie pozwolę sobie na pesymistyczne podejście do życie. Po prostu nie... mam życie zmarnować przez swój charakter? Niom raczej nie... chcę korzystac z każdej chwili życia bo już nie powtórzy się to. Nie ma życia po życiu. A nawet gdyby było to miałabym je takie samo powtarzać? To stałoby się nudne.. Jest tyle pytań... eh... cieszę sie że jeszcze... a dobra nie powiem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedz #27 : 2005-01-03, 16:32 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #28 : 2005-01-03, 18:59 »
tak trzymaj Golden(ko) :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
PePowe refleksje na temt dystansu do świata
« Odpowiedź #29 : 2005-01-03, 18:59 »
Cytuj

 Nie ma życia po życiu

A ja własnie wierze że jest życie po zyciu. Moze własnie po to jest co całe" bagno" na ziemi żebyśmy zasłuzyli na inne życie ..bez zła, gdzie wszyscy są szcześliwi.  :roll:


Cytuj

życie jest sprawiedliwe

Jakos nie dostrzegam tej sprawiedliwości...

Pao, chciałabym mieć takie podejscie do swiata jak Ty  :(
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.