Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kastracja świnka morskiego  (Przeczytany 4630 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« : 2005-01-19, 20:07 »
Słuchajcie pilnie potrzebuję porady, kiedy można wykastrować samca świnki? W jakim wieku? Czy to wiąże się z jakimiś poważnymi niebezpieczeństwami poza narkozą?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #1 : 2005-01-19, 20:26 »
Pewnie że można tylko po co męczyć zwierzaka tak sobie. Powinny byc jakieś ważne powody do tego.
W wieku dorosłym, czyli po osiągnięciu dojrzałości - około 60 dnia życia (wg mnie to za wcześnie, chyba raczej około 4 miesiąca życia)
Poza narkozą, która zawsze jest ryzykiem, chyba nie. Czasami może być zaburzenie funkcji moczowych ale to raczej rzadkość.
Powtarzam, jak nie musisz to nie męćz zwierzątka niepotrzebną operacją !!!
Zapisane
BC + koci podrostek

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #2 : 2005-01-19, 21:11 »
To nie jest niepotrzebana operacja. Wiesz, jakoś nie mam z tego zadnej przyjemnosci
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja świnka morskiego
« Odpowiedz #2 : 2005-01-19, 21:11 »

M0j0_J0j00

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #3 : 2005-01-19, 21:32 »
A w takim razie podco ci to aby stracił chłopak jajka :P?
Zapisane

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #4 : 2005-01-19, 21:33 »
bo przez niewiedzę ludzi nie chce dochowac sie maluchów
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #5 : 2005-01-19, 21:34 »
Cytuj

bo przez niewiedzę ludzi nie chce dochowac sie maluchów

A dokładnie o co chodzi, może jest inny sposób ??
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #6 : 2005-01-19, 21:36 »
Kurcze ja ciebie troche sijamko nie rozumiem moze byś powiedziała łaskawie że masz samca i samice czy jak bo albo źłe czytam albo nie rozumny. :wink:  :wink:
Zapisane

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #7 : 2005-01-19, 21:37 »
swiniaki krotko mieszkaly razem, a teraz dra sie do siebie z innych pokojow, straszny krzyk rozpaczy, bardzo sie polubily
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #8 : 2005-01-19, 21:39 »
No widzisz to jakbyś wyjasniła na poczatku to by nie było takiej niepotrzebnej pisaniny.
Teraz to ja tez jestem za, lec do weta i sie umawiaj !! Tylko wybierz porzadnego :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

kastracja świnka morskiego
« Odpowiedz #8 : 2005-01-19, 21:39 »

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #9 : 2005-01-19, 21:42 »
wiecie, myślałam, że to jasne, przecież nie kastrowałabym go bez powodu.zacznę jeszcze raz, mam samca i samiczkę, ale nie mogą mieszkać razem, sami chyba wiecie dlaczego. niestety nie wiem nawet w jakim wieku jest swiniak, ale ma okolo 20 cm glugosci (choc nie wiem czy to pomoże w ocenie)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #10 : 2005-01-19, 21:43 »
Mam nadzieje ze trawisz na dobrego ale mogła byś też samice wysterelizowaćale lepiej samca ponieważ mniej bedzie smierdziły jego siki :)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #11 : 2005-01-19, 21:44 »
To chyba jeszcze trochę mały, ale zapytaj weta, maja inne sposoby na sprawdzenie wieku.
Zapisane
BC + koci podrostek

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #12 : 2005-01-19, 21:45 »
sterylizacja jest poważniejsza od kastracji, jestem  w trakcie szukania dobrego lekarza
Zapisane

Kira

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #13 : 2005-01-19, 22:58 »
mojo  kastracjajest NA ZEWNĄTRZ  sterylizacja to juz trzeba kroic i wy ciągac z wnetrza itp  wieksze ryzyko  smierci samiczki swinki :(
Na kastracje tylko do dobrego weta :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #14 : 2005-01-20, 09:52 »
W takim przypadku zaproponowałam właśnie Syjamce kastracje i mam nadzieję, że znajdzie dobrego weterynarza który zabieg wykona. Zabieg nie jest tyle skomplikowany co niebezpieczna jest sama narkoza. Jeżeli wet wie co robi, poda odpowiednią dawkę środka usypiajacego - wszystko się uda ;)

życzę powodzenia :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja świnka morskiego
« Odpowiedz #14 : 2005-01-20, 09:52 »

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #15 : 2005-01-20, 10:44 »
o sterylizacji samiczki nawet nie myślę, moja koteczka przez to przeszła i czas o zabiegu był dla nas wszystkich próbą sił, kot wiecznie wyciągał sobie szwy (a miała ich aż 11!), a ja musiałam jej pilnować, żeby jakiegoś głupstwa nie zrobiła
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #16 : 2005-01-20, 13:28 »
Kiedyś poruszyłam taki temat i ktoś mi powiedział, ze co 3 świnek nie wybudza się spod narkozy :/
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Kira

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #17 : 2005-01-20, 18:49 »
dobry wet ..   raczej błednie nie zrobi :roll:  tylko  trzeba na niego trafićc ;)  zycze powodzenia  mojakotka jak mila sterylke czodzila w    kaftanie z rekawa i nie wyjeła sobie ani jednego szfa ;)
Zapisane

Syjamka

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #18 : 2005-01-20, 19:09 »
Narazie to mamy małe zamieszanie. Świnek był na kontroli, wteka się zna, bo sama ma świnki, według niej świniak ma około 5-6 miesięcy, ale jąderka mu nie zstąpiły jeszcze. Dziś jednak zaczął tańczyć i terkotać dookoła samiczki, więc nie mam wątpliwosci, że to facecik.
Zapisane

Aluniek

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #19 : 2005-01-24, 23:15 »
Kastracja jest mniej inwazyjna od steryzlizacji, choc oba zabiegi sa wykonywane.
Ja mojego samca kastrowalam w kiedu 2,5 roku - dokladnie lipiec 2004r.
Ogolnie zniosl to wzorow. I kastrowalam go ze wzgledu na 'ograniczenie' hodowli i zdrowie samiczki. Nie ukrywam, ze pozytywem calej tej sytuacji okazalo sie to, ze przy zaznaczaniu terenu nie unosza sie w powietrzu az tak intensywne zapachy ;) Przy czym to bylo najmniej znaczace przy podejmowaniu decyzji.
Najwiekszym niebezpieczenstwem jest narkoza. Za duza dawka narkozy wiaze sie z ryzykiem nie wybudzenia wieprza. Takze poszukaj weta - chirugia i najlepiej znajacego sie na gryzoniach.

Patrzac wstecz, w ostatnim polroku odbylo sie kilka kastracji knurkow i wszystkie zakonczone sukcesem (z tych o ktorych wiem). Czasami Panom puchly okolicy poddawane zabiegowi ;) ale swiniaki wychodzily calo. Filip nic nie stracil na swojej 'meskosci' , takze jego zachowanie wiele sie nei zmienialo. No... mogl sobie wiecej 'uzyc' bez konsekwencji  :lol:

p.s. samiczki tez terkotaja jak maja rujke ;) ale jesli 'otwiera' mu sie pupcia przy terkotaniu, to na pewno facet
Zapisane

Kira

  • Gość
kastracja świnka morskiego
« Odpowiedź #20 : 2005-01-27, 21:31 »
Aluniek delikatnie  powiedzane to taka róznica :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja świnka morskiego
« Odpowiedz #20 : 2005-01-27, 21:31 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.