Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Rzeznia.......  (Przeczytany 7541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamaq

  • Gość
Rzeznia.......
« : 2005-04-06, 16:54 »
Cytuj
Pierwsze kroki w rzeźni są zwykle niepewne zarówno dla człowieka jak i zwierzęcia. Czuć śmierć. Odór krwi i wnętrzności jest trudny do zniesienia. Wygłodzone i osłabione zwierzę czekają w kolejce, świadome ostatnich chwil życia. Zabija się je prądem lub specjalnym pistoletem (w przypadku krów). Nie jest to takie proste, gdyż zwierzę zwykle rzuca się, często płacze, a nawet klęka wydając żałosne dźwięki. Oszołomione pada, a następny rzeźnik zakłada mu linę na nogę, aby podnieść zwierzę tak, aby na ziemi leżała tylko głowa. Wkłada drut w dziurę w głowie w celu ostatecznego zabicia krowy przez zniszczenie połączeń nerwowych między mózgiem a jej rdzeniem kręgowym. Za każdym razem, kiedy wkłada drut, zwierze kopie i szamoce się, mimo, że pozornie jest już nieświadome. Czasem zdarza się, że krowa rzuca się tak bardzo, jakby nie była właściwie oszołomiona, więc trzeba znowu użyć pistoletu.
Następnie podnosi się krowę wyżej, aby jej głowa zwisała około 1 m nad ziemią, po czym następny rzeźnik podrzyna jej gardło i odcina przednie nogi w okolicy kolan. Kolejny rzeźnik obcina jej zupełnie głowę i odkłada na bok. Jest to bodaj najbardziej koszmarna scena. później zdziera się z niej skórę i przerąbuje na pół. Wypadają wszystkie wnętrzności - płuca, żołądek, jelita itd. Wielokrotnie wypadają całkiem duże, rozwinięte cielęta, gdy krowa była w późnym stadium ciąży. Ostatnich kilka osób zajmuje się krojeniem na części i układaniem mięsa w kontenerach.
Jako, że praca rzeźników jest dość monotonna, urozmaicają oni sobie czas różnymi sadystycznymi zabawami polegającymi na znęcaniu się nad zwierzętami, łamaniu im nóg, kręgosłupów.
Nieprzyjemny koniec spotyka także drób. W niektórych krajach kury zabija się wieszając je za nogę. Jeśli jednak nie zostaną zabite od razu robią dużo hałasu i zamieszania, zanim stracą życie we wrzątku.


z viva-wegetarianizm


......................................
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #1 : 2005-04-06, 17:28 »
tragiczne...
szkoda mi zarówno tych cierpiących zwierząt jak i ludzi, którzy wykonują tak potworny zawód...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #2 : 2005-04-06, 17:52 »
Cytuj

szkoda mi zarówno tych cierpiących zwierząt jak i ludzi, którzy wykonują tak potworny zawód...

Co do ludzi mam podzielone myśli... Z jednej strony, to rzeczywiście koszmar stykać się codziennie ze śmiercią i co gorsza, przyczyniać się do niej, ale:
Cytuj

Jako, że praca rzeźników jest dość monotonna, urozmaicają oni sobie czas różnymi sadystycznymi zabawami polegającymi na znęcaniu się nad zwierzętami, łamaniu im nóg, kręgosłupów.

 :grr: Rozumiem, że może im już się "nudzić", ale bez przesady... :roll: Np. listonosz nie robi takich okrutnych rzeczy... Na takie zachowanie nie ma usprawiedliwienia... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rzeznia.......
« Odpowiedz #2 : 2005-04-06, 17:52 »

halina

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #3 : 2005-04-06, 17:56 »
dokładnie..... Ja niewiem jak komuś może sprawiać przyjemność znęcanie się nad zwierzętami. :roll:  :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #4 : 2005-04-06, 18:42 »
ci ludzie są skrajnie nieszczęśliwi. mają pracę polegającą na zabijaniu a tego nie wykona normalny, zdrowy psychicznie człowiek. skuszeni sporymi zarobkami i dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy dają z siebie czynić potwory.
po rozmowach z kilkoma rzeźnikami wiem, że bardzo często w codziennym ekwipunku dla pracownika ubojni jest pół litra... takiej pracy wykonywać na trzeźwo sie nie da.
żyjąc wśród śmierci i pogrążając sie w alkoholiźmie Ci ludzie pogrążają się i powoli zatracają swe człowieczeństwo zamieniając sie w bestie...
nic nie mówi sie o spaczeniach wynikajacych z tej pracy. to się ładnie przemilcza.
podobnie było z zawodem żołnierza: mówiono o chwale, o patriotyźmie i cała reszta propagandy i wielu w to wierzyło... całe narody... do czasu wietnamu...
taki rzeźniczy wietnam też się pojawi ale na razie ten zawód to temat tabu. a pozycja rzeźnika badal stereotypowo mocna, bo przecież takiemu to nigdy mięsa nie zabraknie czyli bogaty człowiek...
tylko jakim kosztem...
Cytuj

Ja niewiem jak komuś może sprawiać przyjemność znęcanie się nad zwierzętami.

myśle, ze to nie przyjemność. raczej złudne poczucie władzy. człowiek który odbiera życie będzie rozdarty pomiędzy śmierdzącym trupem, strachem i poczuciem niższości a chęcią udowodnienia, że coś znaczy, że ma cos do powiedzenia i że coś od niego zależy... to podwójnie tragiczne, bo nie dość, że brnie w ślepą uliczke i zamiast sobie pomóc pogrąża sie jeszcze bardziej to jeszcze zadaje cierpienie innym stworzeniom. szkoda mi tych ludzi bo cierpią straszne męki i szczęścia nie zaznają ale jest to konsekwencją ich wyboru... jedyne czego życzyć to nawrotu świadomości choć będzie to bardzo bolesne.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Rzeznia.......
« Odpowiedź #5 : 2005-04-06, 21:22 »
Tak czy inaczej to zwierzęta ponoszą największą krzywdę, a tym ludziom nikt nie każe mordować w taki sposób  :roll:  I nikt nie każe im tam pracować, sami wybrali taką drogę   :?
Zapisane

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #6 : 2005-04-07, 15:19 »
Cytuj

skuszeni sporymi zarobkami i dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy dają z siebie czynić potwory.

Nie znam się za bardzo na pensjach rzeźników, ale nie sądzę, że ich płaca jest aż tak wysoka. W dzisiejszych czasach, każdy pieniądz się liczy i ludzie są w stanie zrobić niemalże wszystko, by zarobić parę groszy...
Cytuj

 I nikt nie każe im tam pracować, sami wybrali taką drogę

Ale weźmy pod uwagę fakt, że niestety Ci ludzie mogą mieć rodziny na utrzymaniu, więc muszą za coś kupować chleb... :( Ale to nie usprawiedliwia ich prymitywnego zachowania... :?
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Rzeznia.......
« Odpowiedź #7 : 2005-04-07, 16:22 »
Cytat: Raven

Ale weźmy pod uwagę fakt, że niestety Ci ludzie mogą mieć rodziny na utrzymaniu, więc muszą za coś kupować chleb... :( Ale to nie usprawiedliwia ich prymitywnego zachowania... :?


Ale ten ktoś kto przyjmie taką pracę nie może być wielkim miłośnikiem zwierząt - czy Ty albo ktokolwiek z tego forum mógłby tam pracować? Wątpię. Na pewno szukałby każdej innej pracy. Więc jeśli pracują tam to nie mogą być wrażliwi na takie widoki...więc najzwyczajniej w świecie nie przeszkadza im taka praca

Cytuj
szkoda mi tych ludzi bo cierpią straszne męki i szczęścia nie zaznają  


A mi ich tych ,,ludzi" nie szkoda  :roll:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #8 : 2005-04-07, 18:11 »
a mi ich bardzo szkoda bo dla mnie śa oni bardzo spkrzywdzeni ta praca napewno sprawiła że nieszanują oni zwierząt , nie rozumiej przyrody, ich świat jest bardzo ubogi i mi ich jest strasznie zal ze nie umieja dostrzec zeczy dla nas oczywistych i elementarnych min szacunku da zwierzat
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rzeznia.......
« Odpowiedz #8 : 2005-04-07, 18:11 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #9 : 2005-04-07, 18:34 »
Kasiu, jakże sie cieszę, że ktoś mnie rozumie...

Raven, rzeźnik z ubojni ma wyższe dochody niz ten dzielący mięso. przynajmniej początkowo a kiedy juz wpadnie w ten śmiertelny wir to raczej do innej pracy by sie juz nie nadawał... ich zachowania to nie usprawiedliwia, to fakt, ale kiedy przyjrzymy sie faktom, to widać, że jedyne co robią to usiłują udowodnić, że coś znaczą... przynajmniej dla zwierząt są ich panami... chore to i według mnie tym ludziom potrzeba dobrego psychaitry a wręcz i psychologa. widze że również zaczynasz rozumieć co chcę przekazać

Cytuj

nie może być wielkim miłośnikiem zwierząt

nawet małym nie jest. zazwyczaj w ubojniach pracują ludzie ze wsi i małych miejscowości. tam zwierzęta sa zazwyczaj traktowane przedmiotowo. i kolejna rzecz. jesli nawet taki człowiek się ocknie, nawet częściowo to nie może rzucić pracy, bo będzie uznany przez środowisko i rodzine za mięczaka co nawet krowy ubić nie może... niestety ale to jest świadomość ogólna a nie tylko tych jednostek...
jak juz mówiłam, kilku byłych rzeźników poznałam i dopóki nie odbyłam z nimi kilku rozmów to równiez nie rozumiałam. to bardzo skomplikowane zagadnienie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #10 : 2005-04-08, 18:50 »
Cytat: pao

widze że również zaczynasz rozumieć co chcę przekazać

Tak, po prostu źle zinterpretowałam Twoją wypowiedź, za co przepraszam. Bowiem wydawało mi się, że Tobie jest żal tych ludzi, ponieważ muszą patrzeć na takie straszne rzeczy, że ciężko pracują etc. A kasia8989 dokładniej wyjaśniła co ma na myśli na ten temat i popieram jej wypowiedź:
Cytat: kasia8989

ta praca napewno sprawiła że nieszanują oni zwierząt , nie rozumiej przyrody, ich świat jest bardzo ubogi i mi ich jest strasznie zal ze nie umieja dostrzec zeczy dla nas oczywistych i elementarnych min szacunku da zwierzat

więc sugeruję, że Ty miałaś na celu przekazanie tych samych poglądów. Chyba, że znowu coś pokręciłam i źle zrozumiałam ;)
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #11 : 2005-04-08, 19:33 »
chyba chodziło nam o to samo ;)  ;)
Zapisane

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #12 : 2005-04-08, 19:40 »
Acha, no to dobrze :D  ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #13 : 2005-04-08, 20:00 »
no to sie rozumiemy :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Trinity...

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #14 : 2005-04-08, 21:02 »
w sumie ktoś te zwierzęta musi zabijać.. ale nie w taki sposób !! biedaczyska.... człowiek jest jednak najbardziej okrutnym zwierzęciem  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rzeznia.......
« Odpowiedz #14 : 2005-04-08, 21:02 »

kasia8989

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #15 : 2005-04-08, 22:17 »
nie obrażając zwierząt oczywiście. bo ja na ich miejscu bym się obraziła gdyby dano mnie do jednego  królestwa?? razem z ludżmi. My jesteśmy gorszym gatunkiem zwierząt które posiada wielkś inteligencję jest jednak tak ułomny i bez braku umiejętności przewidywania skutków naszych działań że teraz to żal mi samej siebie że jestem człowiekiem. A może się myle..sama nie wiem  :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #16 : 2005-04-08, 22:30 »
Cytuj

My jesteśmy gorszym gatunkiem zwierząt które posiada wielkś inteligencję jest jednak tak ułomny i bez braku umiejętności przewidywania skutków naszych działań że teraz to żal mi samej siebie że jestem człowiekiem. A może się myle..sama nie wiem  

myśle, że nie gorszym a zagubionym... mamy to co zwierzęta ale dodano nam co nie co... i większość ludzi nie umie sie z tym odnaleść. nadal wedle potrzeb niewiele sie róznimy a przez umiejętność myślenia i kształtowania swej rzeczywistości robimy sobie krzywdę... człowiek ma większą władze niż zwierzęta i Ci którzy rozumieją, że jesteśmy równi nie muszą sie wywyższać przez poniżanie innych...
dla mnie czym wiekszą mamy władze, tym większa ciąży na nas odpowiedzialność, ale niestety większość jest innego zdania i potem mamy drastyczne historie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #17 : 2005-04-09, 13:33 »
dziwny jest ten świat...... :(  :(
Zapisane

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #18 : 2005-04-09, 14:10 »
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej...  ;)
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #19 : 2005-04-09, 15:40 »
no ja mam nadzieje że będzie ich przybywać.
Zapisane

Raven

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #20 : 2005-04-09, 15:42 »
Miejmy nadzieję :)
Ale i tak jestem pod wrażeniem, że tu na forum jest tak wielu miłośników zwierząt, którzy dzielnie walczą o ich prawa :ok:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Rzeznia.......
« Odpowiedz #20 : 2005-04-09, 15:42 »

Trinity...

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #21 : 2005-04-09, 22:33 »
Raven między tym, że mówią, a walczą jest drobna różnica :P
ale faktycznie na szczescie tych ludzi tu mamy sporo :wink:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #22 : 2005-04-10, 09:05 »
'W rzeźni jak to w rzeźni
Czas wątpliwości szybko mija
Nie ma miejsca na myślenie
Bo tu się nie myśli, tylko zabija'

<Dezerter>
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #23 : 2005-04-10, 09:50 »
Cytuj

Bo tu się nie myśli, tylko zabija'

własnie po odwiedzinach w rzeźni (ubojni) wokalista Dezertera ponoć natychmiast przeszedł na wege...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamaq

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #24 : 2005-04-10, 09:53 »
Cytuj

własnie po odwiedzinach w rzeźni (ubojni) wokalista Dezertera ponoć natychmiast przeszedł na wege...
Pao znawczyni  8) tez to slyszalam, wtedy krecili w rzezni teledysk do 'pierwszego razu'   ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Rzeznia.......
« Odpowiedź #25 : 2005-04-10, 11:46 »
Cytat: Raven
Ale i tak jestem pod wrażeniem, że tu na forum jest tak wielu miłośników zwierząt, którzy dzielnie walczą o ich prawa :ok:


Dlatego musimy mieć jak najwięcej dzieci - żeby je wychowywać i uczyć właściwego stosunku do świata fauny i flory :P

A to o Dezerterze... nie wiedziałam...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Rzeznia.......
« Odpowiedź #26 : 2005-04-10, 12:10 »
Cytuj

Dlatego musimy mieć jak najwięcej dzieci - żeby je wychowywać i uczyć właściwego stosunku do świata fauny i flory  

Rachela-Matka Polka ;)
może nie jak najwięcej bo liczy sie jakość a nie ilość ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Rzeznia.......
« Odpowiedź #27 : 2005-04-10, 12:55 »
Cytat: pao

własnie po odwiedzinach w rzeźni (ubojni) wokalista Dezertera ponoć natychmiast przeszedł na wege...


Wiem, że tak było z Bardotką. Uwielbiała mięso, ale kiedy zobaczyła horror, odbywający się w rzeźni, przestała je jeść.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Rzeznia.......
« Odpowiedz #27 : 2005-04-10, 12:55 »

Trinity...

  • Gość
Rzeznia.......
« Odpowiedź #28 : 2005-04-10, 13:47 »
to, że ktoś nie je mięsa, to jego sprawa, ale normalnie w przyrodzie jest tak, że jedno zwierze zjada drugie... i nie chodi tu teraz o przejście na wegetarianizm, tylko o to, by zwierzęta były zabijane humanitarnie
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Rzeznia.......
« Odpowiedź #29 : 2005-04-10, 13:54 »
Zgadzam się z Trinity, z istnieniem rzeźni musimy się pogodzić, ale nie powinniśmy się godzić na takie rzeźnie.
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 27 zapytaniami.