Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kleje  (Przeczytany 2583 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
kleje
« : 2005-07-16, 21:39 »
Poradźcie... przywiozłam znad morza dużo morskich kamieni i chciałam z nich wybudować na dnie akwa groty, jaskinie, ale posklejane , aby sie nie obsuwały na ryby. Mam klej Soudal do akwarium.
Czy ktos już coś takiego robił?
Czy ktoś zna ten klej, albo może poradzić inny?
 Czekam niecierpliwie na Wasze wypowiedzi co w ogóle sądzicie o tym pomyśle...
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: kleje
« Odpowiedź #1 : 2005-07-16, 23:08 »
o ile mi wiadomo, to klei się zwykłym akwarystycznym silikonem
a soudal, to chyba jakas nazwa firmy po prostu?

ja myslę, że jak są w miare duze ciekawe kamienie, to na pewno przy odrobinie fantazji możesz zbudowac super kryjówki przydatne rybkom i pięknie wyglądające! pamiętaj, żeby polać octem kamienie, zeby sprawdzić, czy się nadają (jak się pienią - to się nie nadają!) tylko jeszcze sprawdz, czy nie ma jakichś nalotów metali, białych plam fosforu itd
groty z małych zwyklych kamieni mi się nie podobają, bo wyglądają, jak usypane kozie bobki ;)
Ja kiedys sobie przywiozłam kilogramy kamieni z Jastrzębiej góry i okolic, a wczesniej z bieszczad, ale po likwidacji poprzedniego akwa mama ich uzyła jako kamieni do kwiatków :) a były sliczniutkie.
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kleje
« Odpowiedź #2 : 2005-07-17, 19:58 »
Duże pładkie jako "daszki", a mniejsze płaskie jako nogi-podstawy, aby rybcie mogły mykać między nimi z wielu stron. Ale to pienienie? Pierwszy raz słyszę. To chyba chodzi o reakcję wapnia z kwasem? Coś mi sie pomyliło, myślałam, że jak morskie, to wypłukany wapień, ale przecież sól tego nie rozpuszcza....bo inaczej muszle by sie rozpuszczały? hmmm...
ale najpierw gotować, a potem octem? Nie chyba odwrotnie, aby ocet wygotować....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kleje
« Odpowiedz #2 : 2005-07-17, 19:58 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: kleje
« Odpowiedź #3 : 2005-07-18, 13:09 »
jeśli okaże się, ze się pienią, to nie masz po co ich gotować :)

ja mieszkam nad morzem, ale nad zatoką (jakies 300m od zatoki :) )i tutaj nie ma takich super kamyków, jak po drugiej stronie polwyspu helskiego... no może są na klifach, ale ja tam już od lat nie byłam
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kleje
« Odpowiedź #4 : 2005-07-18, 13:19 »
ja byłam na Mierzei Wiślanej i tak długo nią lazłam, aż wreszcie znalazłam... :)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-27, 20:18 autor Nefra »
Zapisane

Inteligent

  • Gość
Odp: kleje
« Odpowiedź #5 : 2005-08-14, 01:22 »
Tez kiedys skleilem pare kamyków ale przykleily sie do nich rybki i musialem je wywalic
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: kleje
« Odpowiedź #6 : 2005-08-14, 15:15 »
Jakto ryby się przykleiły?   :Oo:   :hahaha:
Zapisane

Mondry

  • Gość
Odp: kleje
« Odpowiedź #7 : 2005-08-16, 01:38 »
Z czego sie smiejesz ja jak kamien wrzucalem do akwarium to zgniotlem kilka sumików
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: kleje
« Odpowiedź #8 : 2005-08-16, 15:03 »
no, jak wrzucasz kamienie nie patrząc gdzie są rybki to faktycznie jesteś mondry (bo na pewno nie mądry :P )
Nefra, myśle ze kamienie pasują do malawi albo tanganiki, jeżeli nie masz rybek z tych biotopów to raczej nie będzie pasowało, a może źle wpływać na parametry.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-16, 15:05 autor Veronika Van Halen »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kleje
« Odpowiedz #8 : 2005-08-16, 15:03 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kleje
« Odpowiedź #9 : 2005-08-16, 15:41 »
dobrze, dobrze...sprawdzone, przecież zwirek na dnie to tez kamienie, tylko pokruszone
 A ja nie buduję piramid do góry jak w tanganice, tylko małe groty na dnie, aby rybki denne modły się chować np piskirek, glonki, mułojad i kiryski. A prócz tego jest wiele roslinek

Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: kleje
« Odpowiedź #10 : 2005-08-16, 15:47 »
A nie lepiej włożyć kokoska?? :P Albo korzonek?? :P Nie no, oczywiście zrobisz jak uważasz, tylko chwile zajmuje sie już akwarystyką, widziałam troche takich "konstrukcji" i nie wyglądało to ciekawie... Ale może jak ładnie zrobisz, bedzie ok ;)
pozdrawiam :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kleje
« Odpowiedź #11 : 2005-08-16, 15:49 »
korzonek tyż, a z kokoskiem cos nie tak jest...czytałam na forumach akwarystycznych i generalnie wyszło że kokosek bebe. Ale szczegółów nie pamiętam.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: kleje
« Odpowiedź #12 : 2005-08-16, 22:47 »
Coś ty, ja od dawana stosuje w akwarium kokosy i nic się nie dzieje.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: kleje
« Odpowiedź #13 : 2005-08-17, 01:53 »
no, nie chce mi się już szukać, bo dawno na fora akwa nie zaglądałam...ale cos im tam nie pasowało
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: kleje
« Odpowiedź #14 : 2005-08-17, 17:40 »
Ja też mam kokosy - i jest bardzo dobrze - służy to zwłaszcza zbrojnikom :) Podobnie jak korzenie.
Z kolei kamienie powoli ale sukcesywnie usuwam, wstawiając na ich miejsce kolejną konstrukcje z korzeni ;)
Nefra naprawdę polecam korzenie ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: kleje
« Odpowiedz #14 : 2005-08-17, 17:40 »

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: kleje
« Odpowiedź #15 : 2005-08-17, 21:01 »
Kokosy są ok, wcale nie mają złego wpływu na wodę, możesz spokojnie trzymać je w akwa :)
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: kleje
« Odpowiedź #16 : 2005-08-21, 11:22 »
Ja  skleiłem taką grote z łupek by gupiki mogły się chować przed .... Ale ... się wycfaniły i wkładały też łby do groty i patrzyły czy coś się tam nie uchowało :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 26 zapytaniami.