Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaki filtr do 112 l ?  (Przeczytany 1752 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

b_es

  • Gość
Jaki filtr do 112 l ?
« : 2005-08-10, 00:26 »
Witam, postanowilam posprzatac nieco w moim zaniedbanym akwarium, w ktorym zamieszkuja 3 skalary, 4 molinezje i 2 kosiarki. Przy okazji rozsypal sie stary filtr (dziala na klamerke:). Poza tym od pewnego czasu rosliny kiepsko rosna, wlosiaste glony (chyba szantrasja) atakuja kamienie i liscie roslin. Zrobilo sie zatem tak "nieswiezo".
Jutro ide kupic nowy filtr, bede tez gruntownie sprzatac (przygotowalam juz drugie stare akwarium dla mieszkancow podczas sprzatania), dlatego pytam, czy macie jakies sugestie, uwagi? Co do flitra, roslin, srodkow "ulepszajacych"?
dziekuje
Bogna
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #1 : 2005-08-10, 10:47 »
za małe akwa na 3 skalary!!
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #2 : 2005-08-10, 20:16 »
Wiem, ale nadal oczekuje rad na temat powyzej zanotowany
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedz #2 : 2005-08-10, 20:16 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #3 : 2005-08-10, 22:06 »
zewnętrzny Aqua Clear
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #4 : 2005-08-10, 23:57 »
DZIEKI, a cos na temat soli, innych ulepszaczy?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #5 : 2005-08-11, 12:52 »
Ulepszacze służą wyłącznie do naciągania nieświadomych akwarystów i właściwie nie są do niczego potrzebne.
Sól jest lekarstwem i powinno się używać jej do leczenie, no chyba że chcesz wydelikacić swoje ryby.
Sól jest używana również przy gatunkach z wód o słabym zasoleniu jak molinezja żaglopłetwa.
Jedynym wartościowym dodatkiem są witaminy, ale markowych firm,wtedy dopiero widać ich działanie.
Jeżeli mam Ci dobrać rośliny to może podaj mi wymiary akwarium, bo nie wiem jakie wysokie Ci wejdą ( na tył zbiornika), potem schodzi się "schodkami".
Oczywiście będą to gatunki mało wymagające :-)
A co do glonów, to radziłabym zaopatrzyć się w kosiarki i inne zwierzątka glonolubne.


Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #6 : 2005-08-11, 22:15 »
Wlasciwie to juz zagospodarowalam wszytsko, jak mi sie uda posle fotke, ale mam problem. Woda byla odstana + Aqua safe, potem toruMin tetry. filtr z brzeczykiem uruchomiony, grzalka ok. Woda jest stale mleczna, nieprzejrzysta, juz 2 dobe czekam na przezroczystosc. dodam, ze zwirek i reszta wyplukana dokladnie + sparzona, zeby pozbyc sie starych glonow. Poprzednio tez mialam ten problem, ale nie pamietam jak sobie z nim poradzilam. Czy po prostu samo przeszlo. Chcialabym juz wkrotce rybki przelozyc, ale sie boje
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #7 : 2005-08-12, 23:13 »
Może to pierwotniaki ?
Akwarium musi dojrzeć, a to wymaga jednak sporo czasu.
Po dwóch dniach jest najsilniejsza koncentracja azotanów.
Najlpiej odczekaj przynajmniej tydzień.
Zapisane

b_es

  • Gość
Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedź #8 : 2005-08-12, 23:50 »
Pani w sklepie powiedziala, ze to normalne, zebym cierpliwie poczekala. Aha i dodala, ze nie wolno parzyc zwirku, bo szkoda mikroflory. No, ale ja chcialam sie pozbyc tych szantrasji paskudnych.
Dzieki, Kesi, za pomoc :)
Bogna
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaki filtr do 112 l ?
« Odpowiedz #8 : 2005-08-12, 23:50 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 27 zapytaniami.