Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sklep zoologiczny  (Przeczytany 1053 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Sklep zoologiczny
« : 2005-08-03, 21:53 »
Słuchajcie!
Dzisiaj wkurzyłam się potwornie! Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju gady więc zwróciłam na to uwagę. U nas w centrum jest taki ogromny sklep zoologiczny. Weszłam tam z koleżanką i zobaczyłyśmy najróżniejsze gatunki zwierząt w akwariach. Koleżanka się zachwyciła a ja oburzyłam. Były tam min. węże boa które były w takich terrariach, ze po prostu to dla ryby za małe! Legwan miał malusie terrarium. Dwa duże żółwie wodno lądowe miały tycie akwarium... To było okropne! Czy można coś z tym zrobić? Z tego co wiem jest ogólnie zakaz sprzedawania gadów?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #1 : 2005-08-03, 22:58 »
Właśnie to jest załamujące, niby można przyjąć, że zwierzaki się kuszą w zoologach, bo to jakby przejściowe miejsce ich pobytu, mają być tam krótko... A potem przychodzi taki laik... jak moja matka i mówi: kup sobie skalara... Ale mamo, one potrzebują ponad 100l... Na co ona, ale przecież tu jest w mniejszym... :/ Ludzie myślą, że jak zwierze ma powierzchnię żeciową w sklepie tej wielkości co ono samo, to i u nich w domu mogą taką mieć...
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #2 : 2005-08-03, 23:04 »
w zoologicznym niedaleko mnie trzymają bojowniki w kuli o pojemności jakoś 1/2l i do tego jest ona do polowy napełniona wodą :? kurcze przejściowe miejsce pobytu, ale z tego co sie orientuje one są tam często bardzo bardzo długo i się męczą. Poza tym z tego co slyszałam jest chyba zakaz handlu gadami... czy mogę nasłać na nich TOZ czy coś w tym stylu? są na to podstawy czy nie bardzo?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedz #2 : 2005-08-03, 23:04 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #3 : 2005-08-03, 23:23 »
U mnie w okolicy w zoologiku bojowniki trzymają w kubeczkach plastikowych, wody na wysokość jakiś 6cm :| . Robią to bo nie mogą zapewnić takiej ilości akwa i aby się nie pogryzły. :? Jeden sklep, jeden z wiekszych zapewnia bardzo dobre warunki, duże akwa na mało ryb, grzałki, filtry, roślinki w każdym akwa :) drugi sklep jest tragiczny, nie dość że sprzedaje w nim wredna baba to warunki pozostawiają wiele do życzenia :/ pytałam: ile kosztują te kamienie? A ona zobacz cene, a cena była przyklejona pod spodem a kamienie były za ladą :P rybki mają fatalne warunki: ciasne akwa, ok. 30l a tam jakieś 50 rybek, woda śmierdząca i żółta... tylko woda i bełkoczący filtr. Gryzonie małe klatki, wole nie komentować.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #4 : 2005-08-04, 11:10 »
u mnie w Krakowie w zoologicznym tez jest, ale w wieliczcze jest taki mini zoologiczny, zwierzeta mają porpostu cudownie! kilka papużek w jednej ogromnej klatxce, niepamiętam co to za klatka, ale ogromna! od ziemi ma jakieś 150 cm dlugości! albo i więcej! tylko nie pamietam jak te klatki sie nazywają :P a u mnie gady też w zoologiku mają super! facet tam ma do oddania małego gekona, bo ma za małe akwa dla niego, i ja jestem na pierwszej liście u niego :D ale w niektórych zoologicznych przyznam są tragiczne warunki! :grr:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #5 : 2005-08-07, 09:49 »
Myślę,że podstawy są na pewno. Jeszcze jedna sprawa w sklepach zoologicznych budzi mój poważny niepokój. Otóż w większości z nich pracują ludzie, którzy nie mają pojęcia co sprzedają. Nie mówię już o informacjach dotyczących opieki nad zakupionym pupilem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #6 : 2005-08-07, 12:20 »
Myślę,że podstawy są na pewno. Jeszcze jedna sprawa w sklepach zoologicznych budzi mój poważny niepokój. Otóż w większości z nich pracują ludzie, którzy nie mają pojęcia co sprzedają. Nie mówię już o informacjach dotyczących opieki nad zakupionym pupilem.
W pelni sie zgadzam. A wyobrazacie sobie, ze ktos kto sprzedaje zwierzeta w zoologiku boi sie ich? :? Kiedys chcialam kupic myszke, zapytalam czy sa. A na to babka: "Ojej! Nie sprzedajemy myszy. Gdyby one sie tu znalazly to...." i mowila to z takim oburzeniem, bo sie ich boi :? Juz nie pamietam za bardzo jak ona to powiedziala.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #7 : 2005-08-07, 15:40 »
Jak Mysha powiedziała u nas też niestety bojowniki pływają wkubkach plastikowych :? Boż... przecież to nawet nie ma się gdzie ruszyć :roll:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #8 : 2005-08-07, 18:25 »
baa, ja widziałem kraby w pudełeczkach plastikowych, bojowniki w kubeczkach gdzie było zaledwie 2cm wody.... !!!!!!!!! Żółwie na żółwiu, 40 papug w klatce na 40długie i większość siedzi na dnie lub wisząc na prętach, niektore łyse. Wyskubane papugi m.in. rozelle, żako i żywione tylko slonecznikami co rozwala ich wątrobę :/ No i jeszcze welony całe w ospie, mieczyki chore na flexi i martwicę... no coz :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedz #8 : 2005-08-07, 18:25 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #9 : 2005-08-07, 18:29 »
Jak ja kupowałam swojego żółwia, jakieś 20 leżało na sobie w małym kartonie po butach (żółw stepowy, kupowałam go w sklepie, a nie na bazarze). Albo w Słowacji mały gad (aligatorek nie, kurcze, cos jak krokodyl nie wiem jak to się nazywało) w maleńkim akwarium, 2 razy mniejszym od małego terarium moego żółwia :(
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #10 : 2005-08-08, 13:44 »
W jakimś zoologiku siem tak oburzyłam ale już na szczęście tego nie ma bo sprzedawali pieski preriowe i LISY!!!!
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Kamila

  • Gość
Odp: Sklep zoologiczny
« Odpowiedź #11 : 2005-08-12, 14:35 »
u nas w sklepie 2 lata temu sprzedawali psy :shock: :grr: Bylo ich chyba z 5 pamietam ze byl tam west, cavalier, york i jeszcze jakies tam 2 pieski z grona "ras do towarzystwa" :| te psy mieszkaly w terrarium :shock: dzisiaj mieszka tam taka duza biala papuga - nie pamietam nazwy

u nas bojowniki tez plywaja w plastikowych kubkach... :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.198 sekund z 25 zapytaniami.