Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tarzanie się. :|  (Przeczytany 4017 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Tarzanie się. :|
« : 2005-08-30, 11:19 »
Tak jak wszyscy pewnie wiedzą mam dwa psy. I z jednym pewien problem :| . Mrówa uwielbia się wytarzać, jak nie w padlinie, to w gównie, albo jeszcze nie wiadomo w czym :| Totalnie ine wiem co robić :| Pies jest posłuszny, reaguje na komendy, przybiega gdy tylko go wołam....jeśli nie wyczuje czegoś, co może być ciekawą ofertą perfumową :| Dodam że Mrówcia ma charakter po trochu myśliwski, widać to po jej zachowaniu, zresztą nawet z wygladu można to zauważyć...a wiem że psy myśliwskie tak robią, aby zniwelować swój zapach i być nierozpoznawalnym dla "ofiary". I noby wszystko byloby wporządku, bo co to za problem psa później umyć. Tylko że są to pewne koszta. I nie chodzi mi bynajmnej o kosmetyki do mycia, ale o środki do zabezpieczania od kleszczy, a mianowicie frontline, który jak wiadomo, tani nie jest. A ona potrafi dzień po wysmarowaniu się tak uwalić, i zabezpieczać trzeba na nowo. Zna ktoś jakieś sposoby, na odciągnięcie psa od tego świństwa ??

Dodam żę drugi pies taża się tylko na swych zdobyczach. Czyli,np na patyku, ale nigdy nie w takich świństwach.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Flaś

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #1 : 2005-08-30, 11:24 »
Mój Toff też się tarza. :roll: Ostatnio szczególnie sobie upodobał kocie g*wna na działce. Śmierdzi jak jasna anielka. :Oo:
Ale niestety Ci nie pomogę Aguś bo sama nie mam pojęcia jak temu zaradzić :roll:
Zapisane

@SiK113

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #2 : 2005-08-30, 11:27 »
Pies mojej koleżanki robi tak samo!!...co ona go wykąpie to on leci na pole i wytarza się w czymś śmierdzącym!!... :| I całe kąpanie na nic  :| To może jak widzisz, że Mrówka biegnie to "śmierdzącego" obiektu, to ją zawołaj!!...albo stój z nią przed czymś w czym ona lubi się tarzać (oczywiście na smyczy) i zacznij mówić, że nie wolno!!...lub poprostu jak ona to robi, to wyciągnij ją z tego i powiedz stanowczo "NIE WOLNO!!!"  :) Nie wiem czy to dobre rady, ale warto spróbować  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedz #2 : 2005-08-30, 11:27 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #3 : 2005-08-30, 12:06 »
bo im psiak czystszy tym bardziej chce śmierdzieć, chce odzwyskać swój smrodek ;) bo środki chemiczne niszczą jego naturalne zapachy...

ja bardzo polecam dawać psu żwacze... mój zawsze po kąpieli dostaje aby poczuł że troche śmierdz...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #4 : 2005-08-30, 16:49 »
@SiK113 tylko że to jest tak szybki pies że ja nie nadąrzam :P A jakoś speedu dostaje jak widzi, tzn czuje "perfumy" :P I wted tylko biega z nosem przy ziemi i szuka, gdzie to się może znajdować. Nie pomaga wołanie. :| Ogólnie to nie jest tak że ona się nie slucha. Bo jeśli złapie np jakieś żarcie to jak ją zawołam to ona z tym przychodzi i jak każe jej zostawić to zostawia :lol: Jedyne co mnie wkurza to właśnie jest to tarzanie :| Jedyny sposób to zajęcie zabawą. Tylko że na wieczornych spacerach, to ja już jestem zbyt zmęczona na zabawy, a pilnować jej za bardzo nie moge, bo ciemno jest a ona jest czarna :P I na to wychodzi żę chyba bede musiała ją na te wieczorne spacery na smyczy prowadzać :|

Bo wczoraj jak sie wytarzała to myślałam że nie wytrzymam :P

Trudno też chodzić i szukać czegoś w czym pies możę się wytarzać, bo przecież to nie wygląda apetycznie :P

Na szczeście tak jak mówie, problem dotyczy tylko wieczornych, a w zasadzie nocnych spacerków....no ale jest i fajine by było gdyby ktoś kto się zna mi podpowiedział co robić :P tzn taki ktoś kto już to przeszedł :P

Flaś. My biedaki jedne, musimy sie z tymi śmierdzielami użerać :P :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Robal

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #5 : 2005-08-30, 17:00 »
Ojjj znam twoj bol ale sadze ze nie ma na to lekarstwa..i konieczna jest smycz... niektore psy tka nierobia a inne wrecz nalogowo...O_O watpie by dalo sie teog oduczyc...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #6 : 2005-08-30, 17:41 »
moim zdaniem psa wszystkiego mozna oduczyć... tylko ja jeszcze nie odnalazłam na to metody :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #7 : 2005-08-30, 18:02 »
Moja suczka tez tak robi od czasu do czasu, ale zawsze wybiera wszystko co najgorsze, w tym odchody ONka :? Mam to szczescie, ze Misia ma rude latki i jak sie uwali to mozna pomyslec, ze ma taki kolor :P Probowalam jej oduczyc tego niezbyt milego dla mnie zachowania biorac ja na smycz i przechodzac kolo takiego 'pachnidelka' i jak tylko powachala skarcilam. Jak przeszla obojetnie to pochwala :) Nauczylam ja tez komendy "psik" - zeby przestala wachac to co wacha. Zwykle to dziala, ale nadal zdarza jej sie w czyms wytarzac.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Ganka

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #8 : 2005-08-30, 18:58 »
Słuchajcie... to jest NAJNORMALNIEJSZA rzecz w naturze psa że tarza się.. służy to pozbyciu się własnego zapachu... najcudowniejsza jest oczywiście śmierdząca padlinka...
najgorzej gdy jest to pies myśliwski.......
Gana korzysta z kazdej okazji gdy dorwie jakas padlinę i się tarza... gówna już jej przeszły... kiedys na wsi wytarzala się w świerzym krowim placku....
temu nie zaradzimy bo jest to psia natura.... lecz oczywisce gdy pies jest złapany NA GORĄCYM UCZYNKU (!) to należy go zkarcić...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedz #8 : 2005-08-30, 18:58 »

Robal

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #9 : 2005-08-30, 19:40 »
No karcenie cos moze da..ale watpie zeby pies w 100% przestal sie tarzać...O_o kiedy zauwazy ze nikt go niepilnuje wytaza sie i tyle...
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #10 : 2005-08-30, 19:43 »
pilnować pilnować i żwacze... mi ciut pomogło aczkolwiek nadal zdarza sie mojemu psu głupi pomysł i wytarza sie... ble...
Zapisane

Ganka

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #11 : 2005-08-30, 19:51 »
żwacze pomagaja kiedy pies je kupy...
tarzanie to co innego Nancy
jak gana będąc szczenięciem jadla kupy to kupowalam żwacze i szybko przestala
ale tarzanie będzie..... niestety
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #12 : 2005-08-30, 20:00 »
Ganka nie tłumacz mi jak tumokowi bo wiem i wiem że mój pies odchodów nigdy nie jadł... a żwacze dostawał właśnie na tarzanie bo ktoś kiedyś (chyba nawet na tym forum) mi polecił... pomogło...
Zapisane

Ganka

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #13 : 2005-08-31, 12:07 »
przepraszam :(
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #14 : 2005-08-31, 13:52 »
Ganka wiem że to jest naturalne, napisałam zresztą w pierwszym poście...

spróbuje z tymi żwaczami. Niech ma radochę :P

Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedz #14 : 2005-08-31, 13:52 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #15 : 2005-08-31, 14:34 »
próbować nie zaszkodzi... takie moje zdanie... nawet jeśli nie pomorze to sprawi psu radosć... a i witamin ma ponoć sporo...
tylko ze smierdzi... Snoopy tylko na balkonie je :P ;)
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #16 : 2005-08-31, 15:31 »
żwacze? cio to?? O_O nieslyszałam o tym chyba albo niekojaże
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #17 : 2005-08-31, 15:40 »
to są naturalne przysmaki dla psa.. dostepne w sklepach zoologicznych jako takie "pałeczki" lub proszek...
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #18 : 2005-08-31, 15:46 »
aha...a rozumiem kazdy piesek to zje? bo mojej siostry kundelek to zje tylko cos co wczensiej zobaczy ze ktos inny je(obawa przed zatruciem czy cos :P) i ile to mniej wiecej kosztuje? tak na oko:P
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #19 : 2005-08-31, 16:00 »
zawsze mi mówiono że każdy to zje... jest to chyba jelito krowy czy coś... suszone... mój niejadej zjada...

a cena?? hmm ja z regóły płaciłam ok 3-4 zł za paczke gdzie kilka tych żwaczy jest... (granulowanych nie kupowałam)

Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #20 : 2005-08-31, 16:43 »
Fido się nie tarza ...no chyba że np. w ,,zdobyczy,, patuku lub kamieniu ...
aczykolwiek to co powiedziała Nan jest słuszne bo kiedyś suczka mojej babci się tarzała a żwacze jednak coś dały ...
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Forum Zwierzaki

Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedz #20 : 2005-08-31, 16:43 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #21 : 2005-08-31, 23:39 »
Moja nika się też nie tarza no chyba że czasme jej cośodbije najgorzej jest jak wyczuje jakąś kośc ostatnio się o mało nie udusiła i ledwo to zauważyłem bo zwykle jak gdzieśsobie usiąde to pies sobie gdzieś idzie i wraca, i okropnie siększtucsiła drapała pysk łapami uciekała  i nie ciekawie to wyglądało.
Zapisane

mazika_

  • Gość
Odp: Tarzanie się. :|
« Odpowiedź #22 : 2005-09-01, 17:44 »
Mój Jocker taża sie jak go coś napadnie,czasem sie wytaża czasem nie,ale jak zauważe to mu  mówie "fe!"(nauczyłam go że jak mówie "fe!" to znaczy że to coś niedobrego, niesmacznego :lol: raz jadł liścia i sie krzywił i wtedy powiedzialam "fe" i zostawił, i od tamtej pory jak powiem  "fe" to myłsi że to coś niedobrego :lol:) i sie cofa, ale jak nie przyłapie to mam śmierdziuszka w domu :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 27 zapytaniami.