Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sposoby na czystą wodę  (Przeczytany 2239 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niki4

  • Gość
Sposoby na czystą wodę
« : 2006-02-25, 21:30 »
Ja utrzymać czysta wodę w akwa 120l, gdzie znajduje się około 20ryb. Co tydzień wymieniam dwa wiadra wody, ale i tak nie moge utrzymac takiej przejrzystości jak np. w sklepach. Woda u mnie ma kolor zielonkawy lekko zmulony, ale nadal przejrzysty.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #1 : 2006-02-25, 21:42 »
Opisz ile procent wymieniasz, czy odmulasz, jaki masz filtr? :)
Zapisane

Niki4

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #2 : 2006-02-25, 21:49 »
około 1/5, w zasadzie nie mam specjalnego filtru. mam taki na powietrze z pompki(woda wpada do "pudełka" z gąbki, które jest na powierzchni wody)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedz #2 : 2006-02-25, 21:49 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #3 : 2006-02-26, 12:43 »
Bardzo możliwe, że to po prostu zbyt słaba filtracja.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #4 : 2006-02-26, 21:41 »
po pierwsze4 zadbaj o porządną filtrację
po drugie odmulanie to przydatny zwyczaj ale tu wiele zależy od tego jakie sa rycy w akwa (ja mam 250 litrów, 6 ryb plus kilka drobnicy a bez odmulania kiepsko by bylo...)
po trzecie przejrzyj rosliny, bo eśli masz jakieś przygniłe czy popsyte to moge wpływać, no i pytanie czy korzenie (jesli masz) byly porządnie wygotowane przed włożeniem do akwa bo najczęściej to one farbują.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #5 : 2006-02-27, 17:04 »
ale za to jaki masz świetny nowy filtr Pao.... rewelacja a woda teraz tak klarowna, że hej...dopiero teraz widac niektóre rybki - szczególnie ukryte w grotach sumiki ;)

ale na serio to faktycznie wiele zależy od dobrego filtra. wiem, bo sama zmieniałam kilka razy az do czasu zakupu ostatniego (mam bardzo dobry z Tetry)  i działa on około 4-5 lat z doskonalym rezultatem
 z doswiadczenia radzę, że najlepiej nie żałować na dobrą marke i model dopasowany do litrażu i gatunku ryb
lepiej wydać raz - a dobrze
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Niki4

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #6 : 2006-02-27, 18:05 »
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #7 : 2006-02-27, 18:11 »
Taki sam miałam w 112-tce i obecnie w 240. Sprawuje się OK. U siebie jednak na koszyk założyłam dodatkowo symec mix jako prefiltr (wymieniany co dwa tygodnie), aby kawałki roślin i paprochy nie dostawały się do filtra.
Zapisane

Niki4

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #8 : 2006-02-27, 19:59 »
A jak jest z utrzymaniem tego filtra?
Co trzeba wymieniać, co ile i za ile?
Co trzeba czyścić, jak czesto i czy trudno się to robi?

Tak z innem beczki: to damskie forum;P?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedz #8 : 2006-02-27, 19:59 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #9 : 2006-02-28, 10:58 »
z utrzymaniem większych kłopotów nie ma. na początku trzxeba dosć często czyścic wkłady (przemiał ma niemaly) ale potem to dużo pracy przy nim nie ma. wymiana raz na pół roku (teoretycznie). ja z racji tego, ze wodę w akwa mam z filtra to węglowy wkłąd wymeiniałm na żwir a na foltr tylko w jedej kwestii narzekac moę: rurki odpływowe są jasne przez co zarastają no ale to tylko jedna wada jaką wypatrzyłam. reszta to same zalety :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #10 : 2006-02-28, 11:48 »
Z utrzymaniem ex700 na razie nie mam problemów. Raz na dwa tygodnie wymieniam prefiltr. Raz w miesiącu czyszczę deszczownię i wymieniam wkład torfowy (dałam w miejsce węgla) na nowy. Samego fltra jeszcze nie czyściłam (obecnie ma trochę ponad 2 miesiące).

Teoretycznie rzecz biorąc przeczyszczasz węże i wkład z pierwszego koszyka od dołu jeśli zauważysz mocne zmniejszenie przepływu. Raz na pół roku / rok możesz pofatygować się o wymianę ostatniego wkładu z przędzy (kosztuje niewiele). Więcej pracy nie ma. Węże zarastają tak samo jak i inne, tylko dzięki ich przezroczystości łatwiej jest to zauważyć. :)
Wymiana wkładu torfowego zajmuje mi nie więcej niż 5 minut łącznie z jego wcześniejszym moczeniem.

Cytuj
Tak z innem beczki: to damskie forum;P?
Hmm... Nad tym się nie zastanawiałam, ale możesz mieć rację - baby więcej pisują na forach ;)
Zapisane

Niki4

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #11 : 2006-02-28, 15:16 »
A czy w zestawy zawierają wszystkie węże i tego typu sprawy?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Sposoby na czystą wodę
« Odpowiedź #12 : 2006-02-28, 22:13 »
Przy tetratecu dostajesz wszystko w komplecie (filtr, węże, deszczownię, zaczepy, materiał filtracyjny: gąbki, ceramika, bioballe, itd.).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 25 zapytaniami.