Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bojownik zakupy od podstaw  (Przeczytany 2606 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grs

  • Gość
Bojownik zakupy od podstaw
« : 2006-10-15, 12:40 »
Witam na poczatku bo to moj pierwszy post :)

Przepraszam ze zakladam nowy temat ale jutro planuje zakup ryby i chcialem uzyskac w jednym temacie wszystkie potrzebne mi informacje.

Wiec tak chce kupic bojownika (ew. parke) wlasciwie to nie mam nic co bedzie mi do nich potrzebne no moze za wyjatkiem filterka ale nie wiem czy bedzie sie on nadawal poniewaz jest on stary (okolo 6-7 lat).
Wiec mam takie pytanka:
Czego potrzebuje ? Jakie akwa akcesoria itd.
Czy da sie obejsc bez filtra ?(Moge zakupic zamiast tego jakies roslinki?)
Ile to mniej wiecej bedzie kosztowalo wszystko?

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #1 : 2006-10-15, 12:51 »
filtr lepiej miec a z tego co pamietam to chyba nie kosztuje zbyt duzo.
http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=20&page=1
na tej stronie mozezs sie zorientowac
A tak wogole to witaj na forum!
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

grs

  • Gość
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #2 : 2006-10-15, 13:19 »
Dziekuje za odpowiedz czyli jedno pytanko z glowy :) ale pozostaje jeszcze reszta :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedz #2 : 2006-10-15, 13:19 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #3 : 2006-10-15, 13:37 »
1. Nie kupuje się parki bojków, tworzy się harmiek. Poczytaj o bojkach koniecznie!
2. Wiek filtra to nie taki ważny, raczej model, czy działa, itp.
3. Akwa jak największe... ;)
4. Roślinki niezbędne... Bo po co kubeł z rybą... :P (Przynajmniej przy tym gatunku!)
5. Najwięcej akwa, zależnie od litrarzu.
6. Poczytaj książki/strony/fora - załap podstawy, bo z tego co widzę, będzie tak najlepiej. Zrozumiesz kilka spraw, może zakochasz się w jakimś innym gatunku czy (uciekło mi słowo) "rodzaju" zbirnika.
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #4 : 2006-10-15, 15:58 »
Dodam tylko: daj zbiornikowi dojrzeć - czyli najpierw akwa, a po 2-3 tygodniach pierwsze ryby.
Zapisane

grs

  • Gość
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #5 : 2006-10-15, 20:02 »
Zdecydowany juz jestem na bojowniki wiec tak z tego co poczytalem to parka fakt odpada wiec bedzie jeden :)
Akwa jakie duze w koncu ??Tzn inaczej jakie male bedzie odpowiednie ;)
Poczytalem i roslinek jak najwiecej i tego rodzaju bajerow bo one lubia sie chowac a jaki zwir to juz bez roznicy ??
No i na koncu czy to konieczne zeby to akwa dojrzalo ??
Zapisane

grs

  • Gość
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #6 : 2006-10-16, 19:15 »
To pomoze ktos ?? narazie wstrzymam sie troche z tym kupnem bo faktycznie nie chce zrobic rybie krzywdy ale chcialbym zebyscie jesli mozecie i chcecie pomogli mi troche odpowiadajac na uciazliwe pytania :)
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #7 : 2006-10-17, 16:22 »
Wg mnie akwaria prezentują się ładnie dopiero od 50l wzwyż. Wiele zależy od twoich możliwości finansowych i wolnego miejsca. Wybór żwir/piasek to już twoja indywidualna sprawa. Akwarystyka wymaga cierpliwości i jeżeli chcesz zapewnić dobre warunki rybom to poczekaj, aż akwa dojrzeje. Dlaczego? - poczytaj: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiornik_dojrzewanie.html i http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin-cycling.html
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedź #8 : 2006-11-01, 10:37 »
w 50 litrach to juz haremik mozna :)
kwestia małego akwa <na jednego bojka> jest nieopłacalne, bo filtr, gdzalka itp i tak podobnie wyniosa, a akwa większe łatwiej utrzymać :) choć miałam jedno małe akwa na pana bojownika, ale i tak szybko dałam go do ogólnego :)

Kwestia dojrzewania zbiornika jest bardzo ważna zarówno dla zdrowia roślin, jak i ryb, ze o równowadze nie wspomnę. Zapoznaj sie z linkami od Rosy :)

powiedz gdzie chcesz to akwa umiejscowić, bo to może wpłynąć na porade w sprawie litrarzu :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik zakupy od podstaw
« Odpowiedz #8 : 2006-11-01, 10:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.