Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zastrzelony bocian  (Przeczytany 2066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Zastrzelony bocian
« : 2008-05-06, 22:26 »
http://elk.wm.pl/Elk:-Zabil-bociana,45446

Znalazłem to na myśliwskim forum,gdzie myśliwi się na ten temat wypowiadali:

Cytuj
Bardzo mi żal tego chłopca. Sam miałem w dzieciństwie podobne zdarzenie. Zobaczyłem przeskakującą z drzewa na drzewo wiewiórkę i gdy była w locie strzeliłem do niej z wiatrówki, niestety celnie. Też ją zakopałem, a potem ryczałem cały wieczór i jeszcze przez kilka dni popłakiwałem. Tylko mnie nie widział człowiek bez wyobraźni.
Życzę temu nadgorliwemu, uprzejmie donoszącemu, który, na pewno, ma na sumieniu cięższe grzechy, żeby mu kiedyś, bociany wybrały wszystkie pisklęta, hodowanego przez niego drobiu.

Cytuj
Bocian w Polsce jest otaczany kultem jakimś szczególnym.Najśmieszniejsze jest to że uwielbienie dla wojtka zmienia się w chwili jak zaczyna z braku żab łapać kurczęta na podwórku. Taka sytuacja była w niedalekiej wsi. Rolnik był zszokowany zachowaniem bociana i podejżewał go o wściekliznę. Powiadomił weterynarza i dopiero ten mu uświadomił że dla bociana kurczak niczym się nie różni od żaby czy myszy. W jednym z naszych okręgów zaprzyjaźniony z nami rolnik mówił że mało go szlak nie trafił jak zobaczył bociana wyłapującego młode bażanty. Ganiał go z 15 minut zanim odleciał a bażantki się ukryły w krzakach. Reasumując bocian to typowy drapieżnik ale pamiętajmy że pod ochroną.

Cytuj
Szkoda że tylko o jednego mniej , spora ilośc małych zajęcy pozostanie przy życiu !!!!! DB

 :x

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #1 : 2008-05-07, 08:08 »
Brak słów... I na głupotę chłopaka, i komentarzy... Nie widział go "człowiek bez wyobraźni"... :roll: I może dlatego wyrósł na myśliwego, niestety. Widać wraźliwości starczyło mu tylko na kilka dni płaczu, potem "zmężniał" :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #2 : 2008-05-07, 15:45 »
szkoda gadać. denerwują mnie najbardziej komentarze, jaki to zły bocian bo zjada żaby kurczęta, króliki. w końcu coś musi jeść, trawą nie będzie się żywił. :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedz #2 : 2008-05-07, 15:45 »

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #3 : 2008-05-07, 19:13 »
jeszcze raz to samo: ogrodzenia. gdyby inny ptak drapieżny wyłapał kurczęta też byłaby to jego wina. a ja widocznie też jestem bez wyobraźni, bo będąc świadkiem takiego zdarzenia postąpiłabym tak samo jak ten informator
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #4 : 2008-05-07, 20:19 »
Mnie nie jest żal tego chłopaka - 15 lat to jest już wiek,który do czegoś zobowiązuje,a że gówniarzowi zabrakło wyobraźni i nie przewidział konsekwencji swoich czynów,to już jego wina - a jeszcze bardziej winny jest ów sąsiad z którego broni chłopak skorzystał...
Dobrze chociaż,że tym razem sprawa została udowodniona i szybko wyciągnięto konsekwencje wobec strzelca,a nie tak jak w przypadku niedźwiadka.

lisa_loveanimals

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 207
  • Psie oczy nie kłamią...
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #5 : 2008-05-07, 21:58 »
masz zupełną rację. 15 lat- wiek mojego brata, a jakoś nie wyobrażam sobie żeby zrobił coś tak nieodpowiedzialnego. owszem, ma razem z kolegami durne pomysły, ale nigdy nie kończą się one skrzywdzeniem jakiegokolwiek żywego stworzenia
Zapisane
"Pies tym różni się od człowieka, że kiedy znajdziesz na wpół żywego psa i pomożesz mu, kiedy wstanie, nie ugryzie cię."

Życie jest krajobrazem, wszystko się zmienia,
Dziś jesteśmy razem, jutro zostaną wspomnienia...

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #6 : 2008-05-10, 18:27 »
ja kiedyś jak szłam na spacerze to widziałam jak dwa gówniarze strzelały z pistoleciku w wróbelki, zaczęłam po nich równo jechać. odłożyły zabawki i zaraz usłyszałam zza krzaków ojca tych gnojków. nawet rodzic nie zareagował jak sie bawiły w "strzelaninki" do wróbli. masakra :roll:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #7 : 2008-05-11, 11:05 »
A nie słyszeliście nigdy babć albo mam, zachęcających bawiące się karabinkami dzieci: "zabijaj ptaszki, zabijaj"... Może lepiej od razu mamusię zastrzelić :P To niestety, częste podejście pod tytułem "niech się dziecko bawi"... :roll: A potem z dziecka wyrasta 15-latek z wiatrówką w łapie...
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedź #8 : 2008-05-11, 14:20 »
co za ludzie jak tak wogóle mozna, zachecac, nie reagować :Oo: powinno sie karac takich rodziców za wychowanie dziecka :hmmm:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Zastrzelony bocian
« Odpowiedz #8 : 2008-05-11, 14:20 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 24 zapytaniami.