Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: testy na zwierzętach  (Przeczytany 3591 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
testy na zwierzętach
« : 2003-02-11, 16:32 »
Jestem zbulwersowana...przegladalam stronki internetow ei natrafilam na kilka materialow z miejsca gdzie testuje sie zwierzaki.

Kosmetyki - Test Draize - testowana substancja wtryskiwana jest do woreczka łzowego lub wkraplana, zwierzęta przebywają w wąskich klatkach, gdzie nie mogą się poruszać często parę dni; substancja podrażnia, lub niszczy całkowicie oczy

Kosmetyki - Test na 50% - Króliki wiązane są do stelaży, aby nie mogły się poruszać (p. test powyżej), i nie były w stanie się drapać, przebywają na stelażu aż do momentu, gdy u 50% wystąpią oczekiwane symptomy...

Kosmetyki - Test na irytację skóry - świnki morskie

Kosmetyki - Test na irytację skóry - królik

Kosmetyki - Test na irytację śluzówek - chomikowi wyciągane są torebki gębowe celem stwierdzenia irytacji śluzówek...

Co o tym sadzicie??
To okrucienstwo.. :grr:
Zapisane

Juha

  • Gość
:((
« Odpowiedź #1 : 2003-02-22, 00:06 »
Ojejcia- szczególnie trafiło mnie to pierwsze zdjęcie z króliczkiem i ostatnie- z chomiczkiem biedniuśkim!! ;(
Płakać mi się po prostu chce :(
Biedne zwierzaki- najgorsze jest to, że nie są niczemu winne a brane są do takich katuszy!!!  :twisted:  
 :grr:
Zapisane

sabriel

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #2 : 2003-04-03, 21:16 »
Witam, nie rozumiem po co przeprowadza sie te testy,przeciez one tak naprawde nie sa wierygodne inaczej reaguja zwierzeta,a inaczej czlowiek.
W ogole uwazam ze jest to okrucienstwo i niczym nie uzasadnione znecanie sie nad zwierzetami,ktore powinno byc ZABRONIONE!
Nie wiem czy slyszeliscie o tym, ale w UE chca wprowadzic zakaz testowania kosmetykow na zwierzetach,a pozniej zakaz sprzedazy na terenie UE kosmetykow, ktore byly testowane w taki sposob.Mam nadzieje, ze w koncu sie tego doczekamy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

testy na zwierzętach
« Odpowiedz #2 : 2003-04-03, 21:16 »

ZEMAT

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #3 : 2003-04-04, 07:37 »
no cóż nie ma to smaka.
Ale staram się inaczej zrozumieć.
Ludzie robią doświadczenia na zwierzętach aby człowiek mógł dłużej żyć.
Oby jak naj mniej zwierzaki cierpiały :(
Zapisane

Czuczi

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #4 : 2003-04-04, 12:43 »
:grr:  :grr:  :grr:  :grr: to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat!!!
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #5 : 2003-04-06, 20:48 »
Do testów zamiast zwierząt powinny być stosowane programy i animacje komputerowe. Dają one dużo lepsze rezultaty niż testy na zwierzętach. Natomiast testy na biednych zwierzakach powinny być bezwarunkowo zakazane.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

ZEMAT

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #6 : 2003-04-07, 08:35 »
Zoolog tak bardzo chciałbym aby tak było jak mówisz ale jeszcze człowiek nie zbudował takiego systemu aby się nie mylił. (zobacz np. windowsa) :)

Przez wieki człowiek się na błędach i doświadczeniach uczy więc chyba dalej tak będzie :(
Zapisane

myszka

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #7 : 2003-04-07, 09:25 »
Jednak testy na zwierzętach są NIEMIARODAJNE! Organizmy zwierzęce zupełnie inaczej reagują na pewne substancje, to co dla nich nieszkodliwe, dla nas może być trucizną i na odwrót (np. aspiryna! któreś zwierzęta - nie pamiętam które - mogą zjeść duże ilości śmiertelnej trucizny strychniny) To po prostu - nie ma sensu i odniesienia.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #8 : 2003-04-07, 19:45 »
Myślę jednak , że lepszy nawet wadliwy program komputerowy niż przeprowadzanie testów na zwierzętach. Zwierzęta przecież różnią się budową skóry od ludzi. To co działa na nie może nie działać na nas i odwrotnie. Może wyjściem byłoby przeprowadzanie testów kosmetycznych tylko na ludzkich ochotnikach. Już teraz przecież testuje się różnego rodzaju leki na ludziach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

testy na zwierzętach
« Odpowiedz #8 : 2003-04-07, 19:45 »

ZEMAT

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #9 : 2003-04-08, 10:26 »
Może macie rację :(

Ja nie poświęciłbym się dla nauki ale dla kobiety :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #10 : 2003-04-08, 18:15 »
Cytat: ZEMAT
no cóż nie ma to smaka.
Ale staram się inaczej zrozumieć.
Ludzie robią doświadczenia na zwierzętach aby człowiek mógł dłużej żyć.
Oby jak naj mniej zwierzaki cierpiały :(


Zemat, człowieku.... Przecież zwierzęta inaczej reagują niż ludzie......  :?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #11 : 2003-04-08, 18:48 »
a co powoesz i szczurach i świniach??
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #12 : 2003-04-08, 19:03 »
Jeezu Kochany...Ja się zaraz rozbeczę :cry:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #13 : 2003-04-09, 21:10 »
Kinia ile ty masz lat?
Zapisane

Gaja

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #14 : 2003-05-11, 17:32 »
Ojojoj! To jest okrutne! Nie wiem jak tak można!!!

ALE DLA LUDZI WAZNA JEST TYLKO K A S A!!!!!! :grr:
To strasznie smutne patrzeć na coś takiego! Teraz my zrobimy tym ludziom ziazi  :evil:  Co wy na to??? :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

testy na zwierzętach
« Odpowiedz #14 : 2003-05-11, 17:32 »

Julia Snake

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #15 : 2003-05-11, 17:38 »
Cytat: ZEMAT
Kinia ile ty masz lat?


ZEMAT, jeśli jesteś aż tak dociekliwy...
11, teraz dwunasty rok.
Zapisane

Talagia

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #16 : 2003-05-11, 19:51 »
Dziesięć królików unieruchomionych w dybach. W ich oczy zakroplono żrący, toksyczny preparat. Substancja ta pozostanie w oku królika przez kilkadziesiąt godzin - nie wydziela on bowiem łez, które rozcieńczyłyby truciznę. W wyniku doświadczenia (tzw. test Draize'a na tolerancję błony śluzowej) oko jest silnie podrażnione lub całkowicie zniszczone.
Do metalowej płytki przyczepiono za ogon kilkanaście ogolonych myszek; włączono lampy. Po czterech godzinach wszystkie zwierzęta wyjmuje się żywcem spalone. Test powtarza się - z tą różnicą, że teraz myszki smaruje się olejkiem przeciwsłonecznym. Znowu spalone - zwiększa się więc stężenie substancji ochronnych w olejku i znowu ... Przytoczone przykłady wcale nie należą do najbardziej drastycznych. Jeżeli słyszeliście o wiwisekcji (zabiegu chirurgicznym bez znieczulenia), wiecie o czym mówię. Co roku na całym świecie giną w laboratoriach miliony zwierząt w imię nauki. Tylko jedna trzecia doświadczeń jest przeprowadzana ze znieczuleniem. :cry:  :cry:Oto zdjęcia Wiwisekcji. I co???? Tak wolno?????
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #17 : 2003-05-11, 22:51 »
A to o zwierzętach mówi się, że są bestiami...
Testowanie leków i kosmetyków na zwierzętach może być niebezpieczne dla samych ludzi...
Kiedyś testowano jakiś lek ciążowy na kangurach. U zwierzaków nie wywoływał on żądnych działań ubocznych - małe rodziły się zdrowe.
Później zaczęto go testować na kobietach.
Efekt: tysiące dzieci bez rąk i nóg oraz z innymi wadami...
Apoza tym testowanie leków na zwierzakach jest jako tako uzasadnione, chociaż wcale nie dobre, w porządku i bezpieczne, to już zupełnie nie rozumiem testowania na nich kosmetyków... :?:  :?:  :(  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Talagia

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #18 : 2003-05-11, 22:54 »
Podczas inspekcji przeprowadzonej przez organizację OIPA w obecności policji z Padwy (Włochy) w 1987 r. w Centrum Chirurgii Eksperymentalnej w Padwie otwarto chłodnie tego instytutu. Może był to przypadek, że w tym dniu nie przeprowadzano eksperymentów na zwierzętach, przypuszczalnie dlatego, że ktoś przewidział inspekcję. Widząc zaniepokojone spojrzenia policjantów prof. dr Ghezzo i prof. dr Antonio Rizzoli (znany neurolog i psychiatra, współpracownik organizacji ILDAV oraz OIPA przeprowadzającej tę inspekcję) wyciągnęli trzy splamione krwią plastikowe torby. Każda torba zawierała okropnie zmasakrowane ciała psów, tzn.:

- średniej wielkości suka setera irlandzkiego, której klatka piersiowa została otworzona a wewnętrzne organy usunięte. Wewnątrz klatki piersiowej znajdowała się wciąż wysterylizowana gaza; rana nie została zamknięta; łopatka i kość barkowa uległy przemieszczeniu.
- suka psa nieznanej rasy; klatka piersiowa została otworzona a organy wewnętrzne usunięte; mięsień przepony był związany sznurkiem. Plastykowa torba była pełna krwi, co sprawiało wrażenie, iż zwierzę zostało w niej umieszczone jeszcze żywe.
- Czarno-biały seter, samiec, który został poddany usunięciu kości; rana na długość kręgosłupa. Jego sierść została ogolona a rany zszyte.

Te i inne szczegóły zostały odnotowane w raporcie sporządzonym przez policję. Podczas inspekcji zrobiono fotokopie zdjęć z przeprowadzanych eksperymentów. Straszliwe serie tortur wykonywanych pod różnym pretekstem na psach i świniach.
Po pierwsze, transplantacje trzustki. Kilka szczegółów: 6 lutego 1987 r. kości miednicy psa zostały usunięte, operacja trwała 7 godzin, pies przetrwał to maltretowanie aż do 7 maja. Operowane zwierzęta są transportowane do miejscowości Abano Terme, gdzie roztacza się nad nimi opiekę, a następnie wracają z powrotem do instytutu w Padwie. Podczas inspekcji zadano pytanie o powód tego transportu i uzyskano odpowiedź, że "Jęki zwierząt niepokoją sąsiadów w całej okolicy!"
Zebrane dokumenty pokazują, że od 12 stycznia do 22 czerwca 1987 r. wykonano operacje na 59 świniach i 11 psach. Wśród osób odpowiedzialnych za te eksperymenty był prof. Paolo Vassanelli, który specjalizował się w transplantacjach trzustki. Jego wiwisekcje zostały przerwane w lecie 1987 r., kiedy, tak się złożyło, iż umarł on na raka trzustki.
JA ZWARIUJE TEGO MAM PEŁNO I ZDJĘĆ TEŻ CHYBA SIĘ ZABIJE!!!! Jak można te\ak maltretować zwierzaki!!!!!!1  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #19 : 2003-05-12, 13:01 »
Niech ktoś coś z tym zrobi! Ci ludzie to seryjni mordercy! Dla nich nie liczą się zwierzaki, żywe istoty, tylko jakieś papierki. Życie jest o wiele bardziej wartościowe!!!
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #20 : 2003-05-12, 23:33 »
Żygać mi się chce jak pomyślę o tych bestiach... :twisted:  :twisted:  
I bardzo dobrze, że tego lekarza to spotkało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Forum Zwierzaki

testy na zwierzętach
« Odpowiedz #20 : 2003-05-12, 23:33 »

Talagia

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #21 : 2003-05-12, 23:36 »
Widzisz można wyciągać wnioski!! Po co mu były te badania i sadystyczne eksperymenty skoro organizmy są inne i facet w końcu sam umarł!!
Zapisane

Clickerka

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #22 : 2003-05-13, 17:15 »
Czytałam też w Bravo girl o śwince morskiej która została umieszczona pod lampą krawcową, spaliła się i po to żeby wypróbować nowy krem do opalanias. ale mam jedną dobra wiadomość w 2009 roku Unia Europejska zabroni kosmetyków, których choćby jeden składnik był testowany na zwierzętach.
Zapisane

Talagia

  • Gość
testy na zwierzętach
« Odpowiedź #23 : 2003-05-13, 17:51 »
Więdz unia bardzo by nam pomagła :roll: , nie nam ale zwierzętom :idea:  :idea:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 27 zapytaniami.