Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!  (Przeczytany 2034 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZUZKA

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« : 2003-06-05, 17:11 »
Uciekaja mi psiaki i to jak najete :grr: W zime mialam taki sam problem i jako jego uwienczenie mialam 2 "slodkie" psy chore na swierzb i na leczenie wydalam ponad 600 zloty :cry: A teraz znow to samo!Mniejszy zawsze zaczyna i wyciaga rotwailera na eskapady :twisted:Pewnie jest gdzies suczka ale nie zawsze do niej ida poprostu biegaja jak glupie po lesie :( Przywiazuje je na noc ale to nie wiele daje bo oba maja chyba nadprzyrodzona sile i zrywaja sie :swinia: Nie wiem juz co mam roboc:( nic nie przynosi skutku , uciekaja bez wzgledu na to czy byly na spacerze czy nie:(.Pomozcie!Moze ktos wie co zrobic w takiej sytuacji albo tez w niej jest :?:
Zapisane

Emilka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #1 : 2003-06-05, 17:24 »
zabezpieczyc teren....
Zapisane

siba

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #2 : 2003-06-05, 19:41 »
Moze to troche drastyczne ale radze wykastrowac. Psu raczej odchodzi wtedy ochota na wycieczki - mam podwojne doswiadczenie .
Zapisane

Forum Zwierzaki

UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedz #2 : 2003-06-05, 19:41 »

ZUZKA

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #3 : 2003-06-05, 20:58 »
Cytat: siba
Moze to troche drastyczne ale radze wykastrowac. Psu raczej odchodzi wtedy ochota na wycieczki - mam podwojne doswiadczenie .

OJEJ OD RAZU TAK DRASTYCZNIE? :?: A TOBIE TO POMOGLO?KJAKIE MASZ PSY?JA MAM ROTWAILERA I PUDLA KUNDELAK:)
 :o
Zapisane

myszka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #4 : 2003-06-05, 21:05 »
Przeczytaj topic Sterylizacja. Przy okazji przestaną twoje pieski produkowac szczeniaki, które nie mają po co przychodzić na ten świat.
Zapisane

Elwirka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #5 : 2003-06-05, 22:26 »
kastracja albo zabezpiecz teren Państwo powyżej ma rację :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #6 : 2003-06-05, 23:18 »
Witajcie:)
Mam nadzieje ze ten rotwajler jest jeszcze maly, bo mozesz miec z tego powodu duze klopoty jak ktos zglosi do strazy miejskiej lub policji.Zgadzam sie z moimi przedmowcami ze kastrowanie by sie przydalo. ale i teren musisz miec szczelny zeby te psiaki nie mogly wychodzic. Jesli nie  masz takiej mozliwosci to musisz wybudowac kojec a psy wyprowadzac na smyczy. Nawet dla ich bezpieczenstwa bo jak pobiegna na droge to bedziesz miala tylko wspomnienia po psach.
Zapisane

kazuja

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #7 : 2003-06-05, 23:44 »
tez mysle ze Abakus i poprzednicy maja racje...kojec jest dobrym rozwiazaniem w takim wypadku...nie wiem dlaczego sie zdziwilas propozycja wykastrowania? przeciez to wyjdzie na korzysc nie tylko psom ale takze tobie!!!!!
Zapisane

Murka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #8 : 2003-06-06, 01:35 »
Zuzka, ja byłam w podobnej sytuacji. Przygarnęłam pieska znajdę, który okazał sie rodowodowym włóczykijem. Zwiewał mi nawet na spacerach, jak poczuł wolność, myk,myk,myk i już go nie było  :grr:
Ogrodzenia nie mamy zbyt szczelnego, dlatego piesio korzystał z każdej nadażającej sie okazji, aby nawiać. Wracał po kilkunastu godzinach wielce zadowolony.
Wokół mam masę suczek, dlatego postanowiłam piesia wykastrować, Nawet gdybym uszczelniła płot, to albo nauczyłby sie latać, podkopywałby się, albo zwariował. Zależało mi aby sie nie męczył, był bezpieczny (sąsiedzi nie lubią amantów, którzy zachodzą do ich suk) i żeby za jego pomocą nie przyszły na świat niechciane szczeniaki.

Kastracja dała bardzo dużo. Pies jako tako sie nie zmienił, ale stopniowo zaczął mniej uciekać (solidnie się przykładałam, aby go tego oduczyć, np. przez tydzień nie spuszczałam go ze smyczy, nawet wychodząc do ogrodu, chodziłam z nim wszędzie na długiej smyczy , kiedy nie słuchał się, szarpnięcie i zmuszenie do powrotu, nagroda. I sie udało  :wink: ) Na pewno moje lekcje miały tu duże znaczenie, ale kastracja miała deycydujący wpływ - nawet najlepiej wyszkolony pies nie oprze się cieczce. Teraz już chyba stwierdził, że nie ma po co sie włóczyć, suczki go nie interesują. Problem zniknął. Nie mam tez problemu, że nagle na spacerze zaeci psa jakiś nęcący zapach i mi się zgubi, wpadnie pod samochód itp.

Dlatego polecam kastrację lub uszczelnienie płotu (choć psy są sprytne- colak sąsiada bardzo cierpi, kiedy za płotem suki mają cieczkę, szczeka  i wyje całymi dniami. W końcu zdobył się na to, ze przeskoczył siatkę, rozrywając sobie przy tym brzuch...).
Zapisane

Forum Zwierzaki

UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedz #8 : 2003-06-06, 01:35 »

siba

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #9 : 2003-06-06, 11:07 »
Teraz jeden z moich psiakow jest wykastrowany , a kiedys mialam wykastrowanego jamniczka.Oba pieski kastrowalam juz w poznym wieku wiec mam porownanie przed i po. To jest niesamowita roznica , pies robi sie absolutnym domatorem i nawet jak wyciagam go na spacer to trzyma sie blisko . Zrobil sie tez przymilny i duzo spi , nie musisz sie obawiac , ze rocio straci swoj instnkt strozowania , moj psiak jest nawet gorszym lobuzem niz przedtem . Tylko 10 dni po zabiegu trzeba miec psy na oku a na noc nawet zakladac kolnierz , bo z tym ostatnim mialam wlasnie taki problem- wyciagal sobie szwy. Od lizania zrobil mu sie okrutny stan zapalny skory ale to bylo troche moje niedopatrzenie . Teraz jestem bardzo zadowolona.
Zapisane

Murka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #10 : 2003-06-06, 11:24 »
Co do stróżowania, to kastraty są zdecydowanie lepsze w tym niż psy nie kastrowane, ponieważ skupiają sie na domu i rodzinie, a nie interesują się tylko kiedy suka sąsiadą będzie mieć cieczkę  ;)
Zapisane

Elwirka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #11 : 2003-06-06, 19:43 »
z tym pilnowaniem jest różnie Samce rodowite są bardziej cięte no wiadomo jak :wink: Ale kastraty też mogą pilnować dżąderka o niczym nie świadczą :wink:
Zapisane

Murka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #12 : 2003-06-06, 22:36 »
E?
Elwirka możesz to napisać po polsku?
Bo ja za bardzo nie kapuje o co Ci chodzi...  :?:
Zapisane

Elwirka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #13 : 2003-06-06, 22:48 »
No tak jakoś mi się napisało za dużo przed komputerem  :wink:
Chodziło mi o to że faceci z jajami lepiej pilnują no nie wiem jak to wyjaśnić ale tak jakoś a kastaraty takie kluseczki kochane nie muszą bronić i takie tak :wink: Ale są od tego eyjątki  No to tyle jeśli chodzi o tłómaczenie :lol:
Zapisane

Murka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #14 : 2003-06-07, 00:01 »
Twoja teoria z jajami jest troszkę bezpodstawna, oparta na stereotypach.
Pewnie chodziło Ci o agresję - psy niekastrowane są z reguły bardziej ostre ze względu na bronienie terenu przed intruzami i samcami-konkurentami. Ale nie zawsze idzie to w parze ze strózowaniem.

Statystycznie kastraty lepiej sprawdzają się w stróżowaniu, jako psy pracujące itp. Psy - przewodnicy niewidomych z tego co sie orientuję także muszą przejść zabieg sterylizacji, aby pies np. na środku ulicy nie wymnkął się spod kontroli na widok suki z cieczką.

Chodzi o to, że pies niekastrowany, owszem pilnuje terenu (zależy też od charakteru), ale wystarczy, że ma sukę z cieczką za płotem i zamiast stróżować będzie kombinował jak się wymnąć.  Ogólnie psy niekastrowane mają większą skłonność do ucieczek i wędrówek.
Kastraty są natomiast domatorami, oddanymi rodzinie, energię którą normalnie spożytkowałyby na szukaniu suki i w celach reprodukcyjnych, oddają pracy (jeśli się np. psy szkoli w agility czy jako psy użytkowe - mają większy zapał do pracy) oraz stróżowaniu.

Tobie pewnie kastrat kojarzy się z "kochanym kluseczkiem". Ewentualne zmniejszenie sie agresji nie oznacza, że pies nie nadaje sie do stróżowania. A także do obrony (ponoć kastraty są najlepsze w IPO!)
Mój Kuba (choć "słodki kluseczek") w kaszę sobie dmuchać nie da i jak pies sąsiada mu za bardzo dokucza, to potrafi go pogonić ze swego terenu aż się kurzy  ;)

Już nie mówię o naszej suce (tez po sterylizacji), ona jest dość ostra, stróż rewelacyjny. I choć psiaki mieszkają w domu, mamy je do kochania, nikomu krzywdy nie zrobiły, to nikt nie wejdzie nam do ogrodu niezauważenie  :wink: A sąsiedzi zanim nas odwiedzą to często łapią za telefon, aby się upewnić, że psy są w domu  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedz #14 : 2003-06-07, 00:01 »

Elwirka

  • Gość
UCIEKAJA MI PSIAKI!!!!!!!!!!!POMOCY!!
« Odpowiedź #15 : 2003-06-07, 22:08 »
przecież piszę że to nie jest reguła nie do obalenia :wink: Al;e jako przyszły psychiatra i tak wiem swoje :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami.