Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wyrok za koty  (Przeczytany 1558 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wyrok za koty
« : 2003-07-05, 15:41 »
Zapadł wyrok w precedensowej sprawie tryciciela zwierząt. Wczoraj sąd uznał, że dowody, jakie zgromadzili sąsiedzi przeciwko emerytowanemu wojskowemu Henrykowi S., świadczą jednoznacznie o jego winie.

            Sprawa masowego padania zwierząt w okolicy ul.Czarnogórskiej (Wola Duchacka - Kraków) zbulwersowała mieszkańców.
- Najpierw sądziliśmy, że to jakaś choroba albo zkażenie środowiska. Dopiero po tym, jak na naszych oczach zdychał w męczarniach kot, którym się opiekowaliśmy, dotarło do nas, że na osiedlu mieszka ktoś, kto truje zwierzęta - mnówi Roland Kotłowski, który wraz z żoną i sąsiadami był inicjatorem śledztwa.
Jak twierdzą mieszkańcy, padały nie tylko koty, ale również psy i ptaki. Weterynarz, który badał chore zwierzęta przyniesione do lecznicy, potwierdził, że wszelkie objawy wskazywały na zatrucie.
Pierwsze ślady, które pomogły w ujawnieniu truciciela, pojawiły się rok temu. Żona Rolanda Kotłowskiego i jej sąsiadka zauważyły mężczyznę, który w nocy na trawniku przed blokiem rozkładał tajemniczą papkę. Jak stwierdziły przed sądem, nie miały żadnych trudności z rozpoznaniem emerytowanego wojskowego Henryka S.
Papkę zebraną z trawnika oddano do ekspertyzy. Wątpliwości już nie było. Truciciel wymieszał zmielone kawałki mięsa z trucizną na szczury.
Henryk S. nie przyznał się do winy. Sąd uznał jednak, że jego wyjaśnienia nie są wiarygodne. Sędzia Joanna Górecka dostrzegła w zeznaniach emerytowanego wojskowego brak spójności (wskazała na ciągłe zmiany linii obrony) i zasądziła grzywnę (1200 zł). Jej zdaniem dowody, jakie udało się zebrać Kotłowskim, wskazują jednoznacznie na sprawcę.
Z wyroku zadowoleni są mieszkańcy, którzy przez ponad dwa lata tropili truciciela.
- Mam nadzieję, że dzieki tej sprawie nasz sąsiad zrozumie, że dopuścił się mordu, a ci, którzy postępują podobnie, zanim wyłożą trutkę, z lęku przed karą dwa razy pomyślą - mówi kotłowski.



Małgorzata Skowrońska

źródło - Gazeta Wyborcza
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wyrok za koty
« Odpowiedź #1 : 2003-07-05, 16:21 »
:( tylko grzywna?? ja bym mu sznycle z tego mięsa upiekła i patrzyła jak zdycha s******l.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wyrok za koty
« Odpowiedź #2 : 2003-07-05, 16:24 »
Aż grzywna, znając Polskie sądownictwo. Chociaż tyle dobrego, że go dobrze po kieszeni trzepnie :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Wyrok za koty
« Odpowiedz #2 : 2003-07-05, 16:24 »

Gerda

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #3 : 2003-07-17, 20:40 »
jak wszędzie podkreślam, państwo polskie jest do niczego :!!!:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Wyrok za koty
« Odpowiedź #4 : 2003-08-17, 14:29 »
A ja bym zasądziła 12000, nie 1200, choćby miał to spłacać w ratach do końca życia. Rzecz jasna pieniądze przeznaczyłabym na zwierzęta!  :grr: Jestem pewna, że taka kara powstrzymałaby niejednego zwyrodnialca!
Zapisane
IBDG Wrocław

Alice_kot

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #5 : 2003-08-22, 19:30 »
tak mało grzywny???????
Zapisane

Doris

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #6 : 2003-08-22, 20:04 »
:(  :(  :( bez komentarza
Zapisane

Buffy

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #7 : 2003-08-23, 10:21 »
Taka grzywna, to zdecydowanie za mało za śmierć tylu niewinnych zwierząt! Powinni go jeszcze oprócz tej grzywny, przynajmniej na 2 lata za krtki wsadzić!!! Ale to i tak moim zdaniem za mało, jak na taki mord! Wrrr...
Ja bym tego faceta ooo tak- :boks:  iiiii tak-  :walenie:  iii jeeszcze tak-  :evil: !!!! No. Obrzydzenie czuję do takich ludzi.....
Zapisane

mili

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #8 : 2003-08-23, 15:17 »
Polskie prawo jest strasznie dupne !! Za takie coś powinni go wsadzić na conajmniej 20 lat !!!!!!!!! Tyle istotek zabitych a ini tylko grzywne dają ??!!!! Na tyle cenią życie zwierząt  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wyrok za koty
« Odpowiedz #8 : 2003-08-23, 15:17 »

Buffy

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #9 : 2003-08-23, 17:46 »
Dokładnie tak! Jakby ten facet zabił chociażby jednego człowieka, to by poszedł do pudła na conajmniej 10-20 lat, a jak zabił tyle zwierząt, to już tylko grzywna!  A co to, człowiek jest niby lepszy od zwierząt?! Hamstwo....
  :grr:
Zapisane

Sword

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #10 : 2003-08-23, 18:47 »
Według mnie człowiek to zwierze i nie jest lepszy od innego gatunku tylko dlatego, że chodzi na 2 łapach i myśli troche lepiej (chociaż co do tego nie jestem pewien

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż to do pierwszego niemam pewności"   Albert Einstein
Zapisane

Buffy

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #11 : 2003-08-25, 12:43 »
Masz absolutną rację Sword, gratuluję :) :) :)
Zapisane

jagunia

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #12 : 2003-08-25, 15:46 »
Sword najlepiej podsumował sprawę :) A ja tego gościa wsadziłabym do pudła i codziennie dostawałby małą porcyjke trutki- tak żeby przeżył ale pocierpiał :grr:  no i jeszcze żeby był zobowiązany do końca życia co miesiąc przeznaczał 1200 na schronisko- sądzę, że to by wystarczyło
Zapisane

jagunia

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #13 : 2003-08-25, 15:48 »
Sword najlepiej podsumował sprawę :) A ja tego gościa wsadziłabym do pudła i codziennie dostawałby małą porcyjke trutki- tak żeby przeżył ale pocierpiał :grr:  no i jeszcze żeby był zobowiązany do końca życia co miesiąc przeznaczał 1200 na schronisko- sądzę, że to by wystarczyło
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Wyrok za koty
« Odpowiedź #14 : 2003-08-26, 20:13 »
Ło matko  :shock:  Toż to ja mieszkam bardzo blisko Woli Duchackiej ...a gdyby to się do mnie przeniosło  :?:  :?  brrr..straszne..a co do faceta...to ja mam pomysł...wybiorę się do niego i mu strajk przed domem urządze..poszczuję moim kotkiem ( :diabelek: ) ...albo coś takiego :P Kto idzie ze mną  :?:  ogłaszam nabór do mojej drużyny (B :P)  :wink:  Już my mu damy popalić  :grr:  :boks:  :evil:  :killer:  :ogien:  ha!
PS Brawo Sword ! brawo Einstein !  :wink:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

Forum Zwierzaki

Wyrok za koty
« Odpowiedz #14 : 2003-08-26, 20:13 »

Buffy

  • Gość
Wyrok za koty
« Odpowiedź #15 : 2003-08-27, 15:20 »
Hehe.. Chętnie bym się przyłączyła, ale niestety za daleko mieszkam :(. HIhihi...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.