Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space  (Przeczytany 2974 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AgaŚ

  • Gość
Mam taki problem z moimi beaglami.... Tz jeden ma 4 latka ( i to z nim ten problem) , a drugi nauczyl sie od niego (5 mies). Problem jest w tym, ze gdy wychodze z nimi na spacery (najczesciej zabieram obydwoch na raz) psiaki na KAZDEGO napotkanego psiaka szczekaja, warcza i to wygląda jak agresja! Nie wazne czy idzie z kims innym na smyczy, czy stoi za brama!! Skacza i ujadaja strasznie! Nieraz nawet nie moge ich utrzymac, jak zobacza jakiegos innego na smyczy idącego obok!!!! Nie wiem jak mam ich tego oduczyc! Jezeli spotykaja jakiegod psa i do niego podejde psiaki sie obwachaja jest wszystko ok!!! Ale tak - koszmar!!!!!! Jak mam ich tego oduczyc??!!!! Szczegolnie ze malucha chce wystawiac to jak w takim wypadku bedzie sie zachowywal na wystawie??!!
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedź #1 : 2003-10-23, 21:41 »
Taraa- przyznam Ci sie, ze mam taki sam problem z Afra...
ide z nia ulica, a ona szczeka na kazdego psa, jezy sie i wogole wszelkie objawy agresji... ale okazuje sie ze to jest strach. Ona ze strachu zaczyna szczekac, i sie stroszyc, aby ten strach ukryc przed innymi psami... bo gdy juz do niej podejdzie pies i sie powachaja, to jest OK. Gorzej, jak ja zaatakuje, wtedy Afra sie kuli i ucieka.

Co prawda powoli jest coraz lepiej, staram sie ja uspokajac gdy zaczyna "histeryzowac" - mowie do niej spokojnie, przytulam, glaszcze... i to pomaga. A na wystawy wrecz pomogly- sunia przywykla do takiego zbiorowiska psow, na poczatku strasznie szczekala, teraz juz jest OK.
Zapisane

Apiska

  • Gość
Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedź #2 : 2003-10-23, 21:55 »
Taraa ja mam to samo :/ Nic nie poradzimy :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedz #2 : 2003-10-23, 21:55 »

carragan

  • Gość
Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedź #3 : 2003-10-23, 22:00 »
Taroo z prostej przyczy ze w grupie razniej to i pies sie robi bardziej "hojracki".......
Zapisane

O

  • Gość
Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedź #4 : 2003-10-24, 08:51 »
Taraa, TiGGy, Apiska - dopiero teraz zauważyłam ten temat, a w sumie w podobnej sprawie zwracam sie do Was na Beaglach. No cóż, moje gapiostwo... :?
Dla pozostałych - ja mam szczeniaka beagla, który biegnie do wszystkich napotkanych psiaków i chce się z nimi bawić. Ale nie wszystkie chcą bawic się z nim...No a on tego nie rozumie.... :( Może się to dla niego kiedyś źle skończyć, bo w końcu któryś może go "hapsnąć". Także ja mam sytuację odwrotna niż dziewczyny....i też nie wiem już, co mam robić... :(
Zapisane

JoannaP

  • Gość
Jak oduczyc psiaki ,,rzucania sie" na inne psy na space
« Odpowiedź #5 : 2003-10-24, 10:29 »
Zanim dojdę do parku, muszę przejść obok wielu działek, gdzie za prawie każdym płotem jest pies. Wprowadziłam się tu, gdy miałam już dwie dorosłe sunie i one w ogóle nie zwracały uwagi na to szczekająco-skaczące towarzystwo: głowa do góry, spokój wodza i idziemy dalej. W czerwcu wprowadziła się do nas Aria (9 tygodni) i po pewnym czasie, gdy już była zaszczepiona, zaczęłyśmy wychodzić. Ale nie do parku, tylko najpierw wzdłuż ulicy, mijając 2-3 działki. Za pierwszym razem chciała zwiać do domu, później zaczęła się odszczekiwać (spacery co raz dłuższe i dalsze). Nadal czasami próbuje, ale zdecydowanie rzadziej. Jak to robię? Aria idzie na krótkiej smyczy i każda próba zwrócenia uwagi na innego psa jest powodem do gwałtownego zatrzymania i dalej idziemy dopiero, gdy mała się uspokoi. Cały czas usiłuję zwrócić jej uwagę na siebie, a nie na otoczenie. Na początku było bardzo trudno, a czasem co raz lepiej. Teraz tylko czasami zaczyna próbę odszczekiwania, ale jest dużo lepiej.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 22 zapytaniami.