Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: koszt założenia?  (Przeczytany 875 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onka

  • Gość
koszt założenia?
« : 2003-12-22, 08:46 »
mam zapytanie,bo tak sobie myslę moze o jakims akwarium - no rybek to by było troszke tylko ,no moze ze trzy ;)  bardziej mam na uwadze rosliny akwariowe ( w sumie jestem ogrodnikiem  :D ) i w wodzie jeszcze roslin nie uprawiałam

tak mniej więcej koszt takiego akwarium? no bo roslinki to na pewno w zalezności jakie chce i ryby równiez ale reszta? i co trzeba?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
koszt założenia?
« Odpowiedź #1 : 2003-12-22, 15:43 »
A to zalezy jakiej pojemnosci chcesz aqua..?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
koszt założenia?
« Odpowiedź #2 : 2003-12-22, 16:08 »
Witam :)

Po pierwsze musisz wiedzieć na jakie akwarium możesz sobie pozwolić. Widze że skłaniasz sie w strone holendra (akwarium roślinnego bez ryb lub z niewielką obsadą) sama takie mam w domu i moge powiedzieć że jest o niebo bardziej dekoracyjne od zwykłego rybnego.
Cena akwarium wacha sie między 0.90 - 1.50zł. za litr najczęściej za litr biorą złotówke. Czym zbiornik większy tym tańszy. Taki 200l. to wydatek 190-230zł. Do tego dochodzi pokrywa (na takie akwa to około 120-160zł.) To najważniejszy wydatek pozostaje wybór filta(ów) grzałki(ek)  no i dalsze to żwir itp.
Jakbyś miała bardziej precyzyjne pytania to wal śmiało ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

koszt założenia?
« Odpowiedz #2 : 2003-12-22, 16:08 »

prazm

  • Gość
koszt założenia?
« Odpowiedź #3 : 2003-12-22, 19:16 »
I w holendrze masz 2 normalne świetlówki i nie masz dozownika CO2....
Miałem okres "holenderski", a ostatnio mam nawrót na duże pielęgnice z Ameryki Płd. Mawiasem mówiąc ekstra są akwaria estuariowe. W sumie chyba najtańsze, a mogą być b. efektowne bo zarówno babki jak i kolcobrzuchy są niezwykłymi rybkami:), a na dokładkę b. dobrze w nich się czują np. molinezje, a o urodzie żaglopłetwych nie muszę chyba pisać:)
Jak dostanę błogosławieństwo na drugi basen to albo tęczanki, a raczej maleństwa typu promienniczki i pokrewne, albo estuariowe:) i wtedy szaleństwo babek i kolcobrzuchów:)
Zapisane

onka

  • Gość
koszt założenia?
« Odpowiedź #4 : 2003-12-23, 08:29 »
Cytat: prazm
I w holendrze masz 2 normalne świetlówki i nie masz dozownika CO2....
Miałem okres "holenderski", a ostatnio mam nawrót na duże pielęgnice z Ameryki Płd. Mawiasem mówiąc ekstra są akwaria estuariowe. W sumie chyba najtańsze, a mogą być b. efektowne bo zarówno babki jak i kolcobrzuchy są niezwykłymi rybkami:), a na dokładkę b. dobrze w nich się czują np. molinezje, a o urodzie żaglopłetwych nie muszę chyba pisać:)
Jak dostanę błogosławieństwo na drugi basen to albo tęczanki, a raczej maleństwa typu promienniczki i pokrewne, albo estuariowe:) i wtedy szaleństwo babek i kolcobrzuchów:)



yyyyyyyyyyyyyyy
ja :wink:
ale mi sie to podoba chyba najpierw się wezme za lekture bo mnie zatkało :D
Zapisane

prazm

  • Gość
koszt założenia?
« Odpowiedź #5 : 2003-12-25, 09:47 »
Przepraszam :oops:  Rozpędziłem się....
Myślę, że po pierwsze musisz się zastanowić czego oczekujesz po akwarium..... Następnie jak to zrealizować i czy będzie Cię stać na utrzymanie akwarium w przyszłości!
Koszt akwarium to nie tylko jego instalacja, ale również utrzymanie. To czy będzie efektowne i jak będą w nim się czuły ryby zależy wyłącznie oc Ciebie, Twojej inwencji i cierpliwości. Co stanowczo odradzam!
Małe, przerybione akwaria. Ani to ładne, ani dobre dla Twoich przyjaciół - ryb. Dobrze wyglądają akwaria w których czuje się przestrzeń.
Przykładowo znajoma na 40 litrowe akwarium w którym jest para pielęgniczek Ramireza, kilka neonek (chyba 7) i jeszcze chyba 2 bystrzyki (mogło by ich nie być:)). W akwarium jest trochę kamieni (kryjówki dla ramirezów), a woda jest przygotowana jako tzw. "czarna"
Ponieważ w pokrywie jest tylko jedna słaba świetlówka to akwarium wygląda tajemniczo i przyciąga uwagę:) Poza tym w takich warunkach Ramirezy się trą. Cóż więcej może pragnąć początkujący akwarysta....

Co potrzeba do takiego akwarium.... Baniak z pokrywą i świetlówką powinien zmieścić się w granicach 200 zł (może nawet trochę taniej:). Dobry filtr wewnętrzny to ok 60 zł. Pewnie drugie tyle wydasz na inne drobiazgi typu korzenie, preparaty do przygotowania wody. Może jakaś mała amazonka wypełniacze do filtra bo warto mieć filtr typu bio- (albo zewnętrzny kaskadowy, kubełkowego dla takiego małego akwarium nie polecam:), drogi i nie ma potrzeby), termometr, wężyki, kamień do napowietrzania. Acha i grzałka z termoregulatorem oraz brzęczyk. Tu nie należy oszczędzać, ale nawet kupując dobry sprzęt, przy małym akwarium zmieścisz się w 100 zł.  Czyli suma sumarum jakieś 300-350 zł.

Takie akwarium jest stosunkowo tanie w eksploatacji! Jeśli postawisz je w żle oświetlonym miejscu to efekt będzie piorunujący!
Zapisane

onka

  • Gość
koszt założenia?
« Odpowiedź #6 : 2003-12-29, 11:36 »
ale mi się to zaczyna podobać:)
Zapisane

prazm

  • Gość
koszt założenia?
« Odpowiedź #7 : 2003-12-29, 20:39 »
Bo akwarium jest ekstra:)!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 23 zapytaniami.