Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pochód jamników  (Przeczytany 1059 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZEMAT

  • Gość
Pochód jamników
« : 2002-10-05, 09:20 »
Blisko tysiąc jamników podreptało w niedzielę sprzed Nowego Gmachu Muzeum Narodowego do Parku im. Jordana w siódmym już Pochodzie Jamników.


W pochodzie ze swoimi opiekunami szły jamniki w stroju letnim, czyli bez ubranek, ale były też: czarnoksiężnik, Robin Hood, panna młoda z wiankiem na głowie, krakowianka, a nawet św. Mikołaj.
Jamniki wzięły udział w konkursach długości, najbardziej pomysłowego stroju i najlepszego "jamniczego" hasła. Najdłuższym jamnikiem okazał się Kacper, mierzący 112 cm długości. Wyróżnienie za strój odebrali właściciele eleganta, Robin Hooda i czarnoksiężnika.
Największy sukces medialny odniósł jamnik Felek z Konina. Jego opiekunowie prowadzili go pod wykonanym przez plastyka transparentem: "Jamnik tak jak Wielki Brat, zawojuje cały świat". To właśnie hasło wygrało w konkursie na najlepsze "jamnicze" hasło.
"Jesteśmy tu już trzeci raz. Przyjechaliśmy wczoraj, może z daleka, ale zrobiliśmy to dla Felka, bo to nie pies, tylko przyjaciel, członek naszej rodziny" - powiedział właściciel Felka Stanisław Ośmielak. Właściciel Felka nie umiał powiedzieć, na czym polega wyjątkowość jamników spośród innych psów. "Znam tylko jamniki i nie chcę znać innych psów" - wyznał.
"Jamnik wywołuje same pozytywne emocje, bardzo nam zależało, żeby tegoroczny pochód się odbył. Na szczęście pogoda nam dopisała i impreza przekroczyła nasze oczekiwania. Zjawiło się blisko tysiąc jamników" - powiedziała Urszula Podraza, organizatorka Pochodu Jamników z Radia Kraków.


Źródło WPROST
Zapisane

zolly

  • Gość
Pochód jamników
« Odpowiedź #1 : 2002-10-05, 09:27 »
:wink:  :kocham:

heh.. widziałam kiedyś w telewizji pochód jamników.. to jest naprawdę super sprawa!! ;)  i to chyba prawda że jamniorki mają w sobie to coś.. :)
 :lol:  podoba mi się to hasło  :lol:  :wink:  8)

 :okurcze:  jamnik..112 cm..dłuugi troszkę.. to mój to krótki raczej jest..ale za to ma długi puchaty ogon.. :wink:
Zapisane

Sword

  • Gość
Pochód jamników
« Odpowiedź #2 : 2003-04-22, 09:08 »
Ciekawie ten pochód musi wyglądać:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pochód jamników
« Odpowiedz #2 : 2003-04-22, 09:08 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 21 zapytaniami.